Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Probao sam sia, dcr i lbc. Valjda je i fee minera duplo veći kada tako kopaš. A razlika je oko 5 eth MH/s manje, oscilira. Prosto ne želim opet da gubim vreme a nisam siguran ni za uticaj na potrošnju struje kada tako duališem.

Edit:
Pustio sam samo da bi ti preneo trenutne rezultate sa ovim klokovima od ETH 83MH/s, dual eth sa sia daje:79,8MH/s i 532 MH/s sia pri 20 dcri vrednosti claymore 9.5 dual minera. Ostaviću do jutra ovako da budem siguran u brojke.
 
Poslednja izmena:
Vise puta ponovljeno da claymore nije uradio ASM za nvidiju shodno tome Nvidija u dual miningu ne pokazuje dobar rezultat, pitanje je da li se uopste isplati pustat dual mining s obzirom na vecu potrosnju u odnosu na solo ETH.
 
Ajd da pitam jos jednom ako moze neko da mi pomogne.
Kartica Asus strix 470 8gb.
Radila mesec dana zadnjih 10 ne mogu da je pokrenem.Nece nikako da je pozna windows.

Probao i direkt u slot i na risere,i samo nju i probao sa 580 .I drajvere 16.11.4 i 17.5.2 sa onim patcherom. Probao i da kopiram 16 preko 17 display drajvere i nista.
Zna li ko ?sta moze biti ?
Kartica u garanciji ali ne bih da je vracam ...
 
Kad nemam koga da pitam, pitam vas :D... Da li je ok staviti 2x500w psu za 4 rx 570ice.. Po mom znanju mislim da ne bi trebalo da bude problema ako rasporedim 2 kartice na jedan psu a dve na drugi :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ja sam imao 3 RX570 i ploču na napajanju od 650W. Ako se dobro sećam to je vuklo 470 W iz utičnice. Dakle, 500 W bi trebalo da bude sasvim dovoljno za dve (sa spuštenom voltažom).
 
@-ShonE- potvrđeno sa poola, 80.4 eth, 540 sia. Mesečno $ 513.68+$33.018. Sam eth $532.94. Razlika $14 mesečno-$5.13 dodatni claymore procenat =9 dolara mesečno. Nije vredno struje zaista, što goldi već par puta ponavlja za naš slučaj nv.
 
Poslednja izmena:
Ne baca sliku ...
Ima onaj trougao u device menageru.
 
Nism njega mogao da pokrenem jer nece posto je navodno mala rezolucija.After burner vidi .Ali pokazuje sve 0.
Sad cu da probam da je ubacim opet tamo sa jednom 580i da izvadim sve ostale posto Ati kod mene vidi samo 3 kartice

Ati: Eroor reading from Rom
 
Poslednja izmena:
Znaci kad ubacis jos neku karticu koja baca sliku, i u command promptu odradis atiflash.exe -i , ne vidi (prepoznaje) tu karticu sto ne valja?
 
potvrđujem može ako je neko solidno a raidmax i ttake lite te snage nisu dovoljni LC office nikako, min TTake 650w za 2 ili najbolje neki raid 850w gold za sve 4 grafe
 
Znaci kad ubacis jos neku karticu koja baca sliku, i u command promptu odradis atiflash.exe -i , ne vidi (prepoznaje) tu karticu sto ne valja?

Ne snalazim se bas dobro sa CMD ...Sad probam

C:\>atiflash_274\atiflash.exe -i

adapter bn dn fn dID asic flash romsize test bios p/n
======= == == == ==== =============== ============== ======= ==== ==============
0 01 00 00 67DF Polaris10 W25X20 40000 pass 115-D000PIL-100
1 03 00 00 67DF Polaris10 Unknown SPI 10000 fail -
 
Poslednja izmena:
^ za pocetak vrati orig bios i ostavi karticu samu u rigu, direktno u slotu. Ako ni tad ne radi, neispravna je i saljes je na reklamaciju. Ako radi, uputicemo te za dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rekao je da mu ne radi kartica kad je sama.
Probaj ovako kad imas sliku sa druge kartice da je flesujes sa original biosem.

Ovo sto si gore paste-ovao znaci da ti je kvarna kartica id 1, i da bi na nju trebao da vratis original bios.

Probaj:
atiflash.exe -unlockrom 1
atiflash.exe -f -p 1 originabios.rom
 
atiflash.exe -unlockrom 1
rom unlocked
atiflash.exe -f -p 1 originabios.rom (umesto ovoga stavio naziv mog bios roma koji se nalazi u istom folderu kao Ati) - tako treba?
ERROR: 0FL01
Ovo mi izbaca .
 
Poslednja izmena:
Koju verziju atiflash-a koristis?
 
to upravo gledam, ali pre greske mi izbaci rom not found.

C:\>atiflash_274\atiflash.exe -f -p 1 4708gbgenuine.rom
File 4708gbgenuine.rom not found.

ERROR: 0FL01
Da nisam negde pogresno stavio nesto
 
probaj :

C:\atiflash_274\atiflash.exe -f -p 1 C:\atiflash_274\4708gbgenuine.rom
 
Failed to read ROM

---------------------
if you brick your RX480 (in my case ref one) with wrong bios flash so the system even doesn't start with the card in, the famous 1-8 method still works:
1. enable IGPU or other videocard as the first in bios, connect monitor to it
2, make sure the system starts correctly without rx480
3. turn off the system, insert "dead" rx480, connect 1 and 8 pins on its bios somehow (soldering, paperclip or whatever, I used a paperclip), power on
4. if the system turns on, go to windows or dos, disconnect 1 and 8 pins on rx480 bios, check if "atiflash -i" sees the card then reflash it with proper bios file. Otherwise check if 1 and 8 are properly connected at startup.

---------------
Ovo sam nasao isto na netu, smem li da probam....
i koji su pinovi 1 i 8 ?
 
Poslednja izmena:
Da ja sam to radio, cak sam i pisao vec o toj metodi sa spajalicom, meni je uopalilo

A pinovi prvi i posledni treba da imas i sliku na forumu

Eth diskusija strana 665 tamo smo pisali o tome
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima li ko voljan da ode u RUMU, za kintu, da pusti rigove u rad?
Mislim da lik ima 2 ili 3 (najviše) riga, znači 18 kartica je u pitanju msi rx 480 4GB.
Zainteresovani neka mi se jave na PP da pustim broj (ali neko ko stvarno zna da ne bi gubili vreme).

TNX
 
Zna li neko, imaju li u Beogradu da se nađu PCI-E 8 pin ekstenderi (za napajanje grafičke)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hehe, ja juce obisao pola NS, ni ovde nema :)

Edit: Interesantna prica iz Gigatrona, zaboravih. Slucajno sam se nasao tamo, pa reko' da pitam da mozda nemaju.
- Pozdrav. Da nemate mozda 8pina produzni kablic, za napajanje graficke kartice.
- Uh, mislim da nemamo, samo da pogledam.
Gledamo zajedno medju kablove, nema. Okrecem se ka izlazu i lik (skroz bespotrebno) dodaje:
- Imamo kabel, ali nemamo produzni.
Skontam sa kim imam posla i ne mrzi me, nego se vratim i pitam za taj kabel, zezanja radi.
- Samo da vidim gde je, imali smo, nisam siguran da bas ovde imamo na stanju.
Odlazi kod hardova i ssd-ova i gleda u tu policu.
- Izgleda da ipak nemamo ovde.

:d
 
Poslednja izmena:
to upravo gledam, ali pre greske mi izbaci rom not found.

C:\>atiflash_274\atiflash.exe -f -p 1 4708gbgenuine.rom
File 4708gbgenuine.rom not found.

ERROR: 0FL01
Da nisam negde pogresno stavio nesto

Cekaj, jel ti taj rom uopste u istom folderu sa atiflash programom?

Ovo sa 8 pina sam ja radio jos 2013 kad sam brikovao 6 karata odjednom. :D
Samo moras da nadjes tacno koji je i gde je bios chip na karti, nije na svakoj isti i na istom mestu.
Ja sam prespajao bakarnom licnom.
 
Poslednja izmena:
Jeste u istom folderu.
Greska je
FAILED TO READ ROM.
Ovo sam spojio
Vidoh malopre i da duzina zice bitna na nekom sajtu...
Ja sam spajalicom probao.Pogledajte prilog 231461
 
Uzmi lepo lemilicu i nalemi brt

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno