Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Onda ostavi tako nek radi.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
3.000 od mene da ga zaokruzimo, ne volim da se cenkam :D
 
Izvinjavam se 21000 din:D

Izvinjavam se i ja. Nisam mogao da odolim.
To je oko 170 EUR za 11-12 mh na eterijumu. Dakle ako staviš 6 komada na ploču imaćeš oko 70-ak mh za oko 1000 eur samo za grafičke. Verovatno možeš da ideš sa nekim slabijim napajanjem (750-850 W) od oko 100-120 EUR plus ploča, procesor, memorija, ekstenderi, disk... Ako ovo može sada da se nađe i da se pokrene u skorije vreme, po meni, vredi. E, sad bolje grafičke kopaju mnogo više za više para (250 + EUR, češće 300) ali ih nema.
 
Izvinjavam se i ja. Nisam mogao da odolim.
To je oko 170 EUR za 11-12 mh na eterijumu. Dakle ako staviš 6 komada na ploču imaćeš oko 70-ak mh za oko 1000 eur samo za grafičke. Verovatno možeš da ideš sa nekim slabijim napajanjem (750-850 W) od oko 100-120 EUR plus ploča, procesor, memorija, ekstenderi, disk... Ako ovo može sada da se nađe i da se pokrene u skorije vreme, po meni, vredi. E, sad bolje grafičke kopaju mnogo više za više para (250 + EUR, češće 300) ali ih nema.

Mozes li napisati koje su to graficke sem Sapphire 570/580 ... ?
 
Mozes li napisati koje su to graficke sem Sapphire 570/580 ... ?

Pa imaš razne proizvođače, Sapphire je samo jedan od njih. 570/580 je najnovija serija procesora, a ponegde se još uvek nađe i 470 ili 480. Meni za koji dan stižu Sapphire Nitro 470, nadam se, a toga će biti sve manje. Tu su i kartice sa Nvidia čipovima - GTX 1060 i 1070. Sad kada su kartice teško dobavljive sve je interesantno.
 
Pa imaš razne proizvođače, Sapphire je samo jedan od njih. 570/580 je najnovija serija procesora, a ponegde se još uvek nađe i 470 ili 480. Meni za koji dan stižu Sapphire Nitro 470, nadam se, a toga će biti sve manje. Tu su i kartice sa Nvidia čipovima - GTX 1060 i 1070. Sad kada su kartice teško dobavljive sve je interesantno.

A kada bih poredio RX/470/480/570/580 sa GTX 1060, kolike su razlike u majnovanju? U ceni ima koliko vidim. :)
 
Poslednja izmena:
A kada bih poredio RX/470/480/570/580 sa GTX 1060, kolike su razlike u majnovanju? U ceni ima koliko vidim. :)

Recimo da ako su 470/570 100%, onda bi 480/580 bile 115%, a 1060 bi bile oko 85%. Mislim da je potrošnja struje otprilike proporcionalna tome. Ovi procenti variraju gore dole par procenata zavisno od proizvođača memorije, kartice, uslova rada (temperature)...
Ako neko ima bolju analogiju, molim da se pridruži. Ipak, ovde ima ljudi sa mnogo više majning iskustva od mene.
 
Izvinjavam se i ja. Nisam mogao da odolim.
To je oko 170 EUR za 11-12 mh na eterijumu. Dakle ako staviš 6 komada na ploču imaćeš oko 70-ak mh za oko 1000 eur samo za grafičke. Verovatno možeš da ideš sa nekim slabijim napajanjem (750-850 W) od oko 100-120 EUR plus ploča, procesor, memorija, ekstenderi, disk... Ako ovo može sada da se nađe i da se pokrene u skorije vreme, po meni, vredi. E, sad bolje grafičke kopaju mnogo više za više para (250 + EUR, češće 300) ali ih nema.

Ja imam 2 x Gigabyte RX560. Naštelovane daju oko 14MH/s.
 
Da li je neko modovao bios skoro?
Imam 4 rx480, modovao sam bios ali mi driveri ne registruju modovanu karticu.
Ona lepo radi, kroz nju mogu da vidim sliku ali je claymore ne registruje.
Moram da vratim stari bios da bi radila u rigu.
Inace, imam pislednje radeon drajvere.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Obrisi drajvere sa ddu i instaliraj 16.11.4

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ajde da još malo poguram u smeru 1060.
Na netu sam našao iskustva sa izvlačenjem 24 mh, ali uz potrošnju od 140 W, a za 23.6 je 105 W. Dakle u prvom slučaju 840W za 6 kartica, a u drugom isto toliko za 8 kartica. U prvom slučaju je to 144 mh, a u drugom 189.
Ja sada sa sličnom potrošnjom imam između 160 i 170 mh na 6 AMD kartica. Dakle, uopšte nije loše. Cena je malo veća, ali sada je svemu cena veća ako se uopšte nađe. Ako se napakuje 8 komada na ploču, malo se štedi, a ako se bude prešlo na neki drugi algoritam ili dual majning, nije teško dodati napajanje.
Čini mi se da Goldi ima precizno mišljenje o 1060. Ima li još neko?

Ja najčešće sam odgovaram na svoje poruke. :)
Dakle, ovo gore su pogrešne informacije, odn, dezinformacije. Izgleda da su pomenute potrošnje za ceo sistem, čime GTX 1060 postaje baš interesantan. Kvalitetno napajanje od 1000W bi moglo da bude sasvim dovoljno za rig sa 8 kartica.
Šteta što je max za Win 8 komada.
 
Jedva nabavih graficke, sad me i psu zeza, jel zna neko gde da nabavim psu i da li smem koristiti B3 od evga jer mnoge sveznalice pricaju da samo gold koristim?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kakva je ploča asus p5q pro turbo?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko si dao para na graficke i koje si uzeo?
 
Imas zasebnu temu za hardver za mining.

Ukratko: dao si 1200e na ostatak opreme, hoces da ustedis 70-80e na napajanju, koje sve to pokrece? Okej.
 
Neće da štedi nego verovatno nema da se kupi.

Ali ako se već snašao za GPU, trebalo bi i za PSU malo lakše.

@StevoZ

Platinum ili Gold uzimaš zbog uštede energije, bolje efikasnosti.

Možda ti to sada nije bitno, ali će uskoro biti.
 
Poslednja izmena:
Pitah samo da li sme da se koristi, i koliko ima znacaja tier tip za mali rig od 4 kartice, razmatram sve opcije i gledam koji mi psu daje najbolje performanse za dobru cenu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Oko 640w ce da povuku otrpilike.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Ja najčešće sam odgovaram na svoje poruke. :)
Dakle, ovo gore su pogrešne informacije, odn, dezinformacije. Izgleda da su pomenute potrošnje za ceo sistem, čime GTX 1060 postaje baš interesantan. Kvalitetno napajanje od 1000W bi moglo da bude sasvim dovoljno za rig sa 8 kartica.
Šteta što je max za Win 8 komada.

Iskreno ako bi se islo na kombinaciju 8x 1060 na jednu plocu ja bi isao na nesto jace od 1000w, nek sutra claymore izbaci ASM za nvidiju ta karta bi bila odlicna u dual miningu i onda bi malo bilo 1000w a dodavat jos jedno napajanje opet ide trosak, mozda je cak najbolje 2x 650w posto jos ti slabiji napajanja ima odma ides na dva slabija i obezbjedis se.
 
A pa ti znaci jos razmatras o psu. Nabavi onda neko krsteno 80+ gold i cao.
Inace ima tema za hardware ne mora bas sve da se trpa ovde.

Edit: uzmes evga G2 1000 ili recimo Corsair RM1000×/i, a moze i CM V1000

Nego ljudi neki komentar na danasnju cenu, a, prognoze, dokle ce da ide ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@stevoZ
Cm 1000v, evga g3/g2 1000w, corsair rm1000i/x
Sad videh da planiras 8...onda obrati paznju koliko izlaza ima za pci
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ne znam ko ti je obecao karte na Pik-u ja ih gotovo sve znam i daj boze da ih dobijes pogotovo po toj cijeni, sa srecom.
 
Nazad
Vrh Dno