Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

I možeš da ih skupiš maksimalno 250, za šta ti je potrebno 4 godine i skoro 10 meseci 😂

Možda se nismo razumeli. Za ovu značku (sedam dana dobrih spavanja) sam dobio 4 bodova odjednom!

Što znači da je po broju bodova ista kao trčanje polumaratona.

Po meni to baš i nije uporedivo ni motivišuće.

I još, na svakih 7 dana spavanja može jedna značka i novih 4 boda a polumaraton se boduje samo prvi put.
 
ili acocnagua expedition (2100 spratova) 4pt zato sam i razmisljao da se bacim na spavanje sa novim entuzijazmom :)
 
Možda se nismo razumeli. Za ovu značku (sedam dana dobrih spavanja) sam dobio 4 bodova odjednom!

Što znači da je po broju bodova ista kao trčanje polumaratona.

Po meni to baš i nije uporedivo ni motivišuće.

I još, na svakih 7 dana spavanja može jedna značka i novih 4 boda a polumaraton se boduje samo prvi put.
Da ali ja ću pre da istrčim maraton i da se popnem 5 hiljada stepenika nego da dobro spavam 7 dana za redom 😂

em kasno ležem, en imam mačku koja me budi noću najmanje 4 puta 😂
 
Da, ima smisla da je 4 boda previše, ali da bi sakupio te bodove, potrebno je da spavaš sa svojim satom, a polumaraton možeš da spremiš i bez sata i da ga nosiš samo na trci. Za brend je važnije da stalno nosiš sat, jer ako spavaš sa njim, male su šanse da ga skineš u toku dana.

Nisam pratio te bodove, vidim sada imam neki level 3. I da, otprilike najviše bodova na spavanje 🙄

A što se Akonkagve tiče, evo drugarica je pre neki dan stigla do poslednjeg kampa i nisu krenuli na vrh, vetar je bio suviše jak da bi i pokušali. Izvisila za 4 boda 😢
 
koja to macka ne da da spavas :) jedino ako nije sterilisana pa je u teranju
 

Prilozi

  • 20240121_114228.jpg
    20240121_114228.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 67
Ja se razmisljam da sa 7XSS predjem na 965…
Nekako pocinje da mi smeta velicina i tezina za celodnevno nosenje…
IMG_1476.jpeg

Prevagnuo. :)
Ipak mi je nedostajao sat koji se ne oseca na ruci.
 
Mislim da si trebao samo da uzmeš nylon narukvicu, ja sa njom ne osećam 7x SS na ruci.
 
U zadnje vreme sam samo na nylonu i nosio, ali ne ide.
 
Jel garmin ima internacionalnu garanciju od 12, 24 ili 36 meseci? Ili je garancija samo u ovlascenim prodavnicama, a ostalo je bez garancije?
 
Jel garmin ima internacionalnu garanciju od 12, 24 ili 36 meseci?
nema internacionalnu garanciju uopšte, u srr je ostvariva garancija samo za ono sto je kupljeno kod nas.
To mi nikada nece biti jasno zašto nemaju internacionalnu garanciju.
 
Potreban savijet, od 2019. koristim Fitbit Ionic. Nisam bio nešto puno aktivan sportski, tipa samo (lagana) vožnja bajsom 10-12km, šetanje (12-15km) i praćenje sna.
Nakon 10 godina pauze (4 klinaca) ponovo sam krenuo sa treninzima u teretani, pa me interesuje šta preporučujete od pametnih satova?
Samo da naglasim da nisam u fazonu trčanja polumaratona a pogotovo ne maratona.
 
Garmin, po meni, nije neophodan za teretanu. Nece pravilno prepoznati vezbe nego da sam unosis posle vezbe dok odmaras, sto je smaranje a i ne vidim svrhu. Trbusnjake isto nece prepoznati posto je sat na ruci. Jedino ako si napredan vezbac koji zeli da napravi pa prati program vezbanja ili da pratis hr i intervale, sto opet ne vidim veliku potrebu za time.
 
Coros ima solidan program za teretanu, ali ja sam to samo jednom isprobao i radilo je.


Autor ima zamerke na raspored podataka na ekranu, ali to na Corosu može da se podešava.
 
uzeo sam galaxy w4 za neke jeftine pare, nakon 2 godine sa vivoactive 3 koji mi se razbio, koristan je napredak u tehnologiji kroz mikrofon i sl. ali iskreno baterija i podešavanja su smeće u poređenju sa va3. čitam da va5 nije nešto? koristim ga uglavnom zbog praćenja spavanja i generalno komunikacije tokom dana, ali i ne bih da izbacim 400-500e na sat u ovom trenutku. neke preporuke za nov/polovan?
 
Ako ti je praćenje sna prioritet, razmotri Huawei modele.
 
 
FR165 im je sada entry level sata? Zamenio je one sa two digit oznakam?
Nisam očekivao da ima toliko razlika, ali za većinu ljudi je zaista nevažno. Lepo je što su mu stavili open water swim, jer su entry modeli imali samo pool swim.

Za biciklizam kaže, nema mogućnost dodavanja powermetra. Nekako sam sklon da poverujem da će svaki biciklista prvo uzeti Edge ili neki sličan uređaj, pa tek onda powermeter, tako da to i nije neki backdraw.
 
kakvi su utisci posle dve nedelje koriscenja?
Perfekcija.
Lagan na ruci, prakticno se ne oseca. Znaaatno udobniji za dnevno nosenje i spavanje. Takodje imam bolje performanse OHR senzora jer imam tetovazu na levoj ruci, pa mi je Fenix(a i kasnije sam skapirao da je tako brljavio i AW Ultra) cesto gubio otkucaje i blesavio u toku dnevnog pracenja jer je zbog same velicine sata senzor bio malo vise levo na nezgodnoj poziciji.
Ne znam kako bi mi legao manji Epix Pro recimo od 47mm, ali ovo mi je perfektna velicina.
I da, svaki sledeci bice AMOLED sigurno. :)
 
Evo kako radi Garmin kao motivator, juče mi je bio rest day, ali znao sam da će da da neku značku za prestupnu godinu, a nisam hteo da guglam da vidim kakva je.

Screenshot_20240229-212450_Connect.jpg

A i falilo mi 7km za new years resolution distance per month 😒
 
4 voznje biciklom od 30min u martu i dobije se komot free trial 3meseca.

Nije da mi treba...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240308_214640_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240308_214640_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    113.4 KB · Pregleda: 25
Nazad
Vrh Dno