Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Jel mogu da ga poklonim nekome, pa da upotrebi 6 meseci na isti nalog? Sumnjam, ali što da ne, jer ću ga svakako overiti.

Upravo sam iskliktao razne challange, moš' misliti kakvi su, sad za vikend će da kompletiram bar 3 ili 4 😄
 
Nemoj zaboraviti i expedicije.
Za sl vikend ima 5k trcanje challenge.
 
To je super da nekog ko nije previše aktivan da se pokrene, što da ne. Zdrava zabava.
 
Treba mi pomoc, vec dve nedelje razmisljam sta da uzmem i nikako da se odlucim. Nisam hteo da otvaram temu, lakse je ovde da pitam.
Odlucio sam da uzmem garmin sat, pomogao mi je kolega sa foruma gde da uzmem, samo mi treba pomoc za koji model. 😁
Hteo sam da uzmen fr 965, ali kaze kolega da ne valja i da uzmem epix 😂
Ako je bitno- koristicu ga najvise za brzi hod i sprinteve, mozda ponekad trcanje, ne volim ga toliko, za teretanu i za planinarenje.
Modele za koje razmisljam: venu 3, fr 965, epix 2 i epix 2 pro. Najvise "naginjem" prema 965, po meni zlatna sredina i ne treba mi nesto vise od toga, za pocetak, posto mi je prvi garmin.
Uzecu sat do rodjendana, tako da mi nije hitno.
Izvinite ako sam nekoga smorio..
 
Sta je kolega naveo kao razlog da 965 ne valja?
Epix mozda jeste vise premium sat u odnosu na 965, ali recimo meni licno je 965 mnogo bolji sat u odnosu na Fenix 7XSS koji sam prethodno imao i koji je “jaci” u svemu osim u ekranu.
 
965 je "plastikaner" što je i plus i minus. Lakši je, što znači da manje smeta kako za spavanje, tako i za celodnevno nošenje (a Garmin satovi iskazuju pun potencijal samo ako se nose 24x7).
Epixi su više premijum, pogotovo safir verzije, ali su i teži. Ako uzimaš ne-pro Epix, uzmi u obzir da samo safirni ima dual band GPS. Mislim da Venu jedini ima mogućnost primanja poziva preko sata, u svemu ostalom je slabiji od ostala tri.
Rekao bih da su ovo ključne razlike, ali svakako ne jedine.
 
Svi navedeni satovi se mogu upotrebiti za to što tebi treba,najveća razlika jeste u ekranu i autonomiji.Fenix serija ima MIP ekrane,veću autonomiju.Fenix i Epix su rombusni i idržljivi satovi više pogodni za planinarenje i ekstremne sportove deklarisani na veći atmosferski pritisak u odnosu na druga dva sata.Forerunner serija je više namenjena trkačima,triatloncima i sl,Venu je nešto između tj sat kojim su probali sve da spoje ali je bar klasu ispod ovih navedenih.
 
Bilo koji sat će da ti ispuni zadatake koje si nabrojao, Garmin ili neki drugi. Najbolje je da nađeš nešto što će da ti se svidi. Ako je to nabudžen, debeo, manje udoban, ali upečatljiv velik sat, Fenix i Epix. FR serija je baš optimalna za sportiste koji traže alat i kompromis sa svih strana.

Bio sam u sličnoj dilemi i tako sam uzeo prvi Coros, Apex. Oni su pronašli nešto što ne postoji kod Garmina, u FR formi sat od titanijuma sa safirnim staklom. Zanimljiva sprava. Sada su aktuelni Apex 2 i Apex 2 Pro u tom formatu koji kod Garmina načelno ne postoji i dalje.

Kad bih insistirao na Garminu, verovatno bih razmatrao Fenix u srednjoj veličini i sa safirnim staklom.
 
Kakav je Garmin Forerunner 255 Music? Da li vredi koriscen pod garancijom 210-220 eura? Vidim da kazu za bateriju ako se popale svi Gps parametri,da izgura oko 6.5 h sto je malo ali opet dovoljno.
 
Vrh sat za taj novac.
To je trajanne baterije sa konstantnim slusanjem muzike, a pogadjaj sta najvise zapravo i vuce bateriju kod tog modela. :)
 
Znam za muziku naravno nego na yt rekose za Gps ako se sve popali,valjda 3,4 satelita koliko on podrzava,onda je baterija 6.5 h. Uzecu ga pa cu videti.
 
Znam za muziku naravno nego na yt rekose za Gps ako se sve popali,valjda 3,4 satelita koliko on podrzava,onda je baterija 6.5 h. Uzecu ga pa cu videti.

all sistem gps sa muzikom je 6.5 sati, a all sistem gps bez muzike up to 25 sati.
sa satiqu gps koji ti ne treba u vecini slucajeva 6/16, a osnovni gps 7/30

Ja sam kumu predlagao da uzme to kao prvi garmin sat, a on sve drugo samo ne to pa onda broji u glavi koliko je otplivao... 🐒
 
Ja sam uzeo 255 music polovan, najbolja kupovina gadget-a u prošloj godini. Baterija traje bar nedelju dana, sa 4-5 sati trčanja nedeljno. Jedina mana je sto gubi vezu sa QCY T13 slušalicama, sa ostalim radi dobro, al sad i onako slušam sa telefona, dobijam i tako obaveštenja kad je uparen sat i connect.
Punjenje ne osetim, stavim ga na punjenje i dok se istuširam večeram i sl. on je pun.
 
@r3ma 965 je previse "plastican".
Coros nisam uzimao u razmatranje.
965 je valjda ceo plastican, s tim da je okvir samo drugaciji. Kod 965 mi se svidja ekran.
Koliko bi skinuo baterije za 4h brzog hoda sa gps-om i sta vec jos ima? 😅 Ostala fobija od samsung satova.
Kako radi sa ios?
 
Probaj negde da odeš da staviš te satove na ruku. Plastičan nije kao kineski plastičan. Više je kao Glock plastičan.

Baterija, kod mene na 945 (štedljiviji ekran, ali je i manja baterija), okvirno 10% za 1h GPS aktivnosti. Uključeno sve ono za što preciznije merenje, bez da štedi bateriju.
Punim ga kao i kolega gore, dok se istuširam.
 
Pazi ima plastike koja je kvalitetnija od pojedinih metala nemoj na to obraćati pažnju,što se tiče potrošnje novi garmin satovi su dosta štedljivi tako da nećeš razmišljati o potrošnji.Za fenix 7 je 57 gps a .U praksi meni izdrži 10 tak dana sa mnogo maltretiranja jer svaki dan imam aktivnosti a vikendom često i celodnevne.Što kaže PJ probaj na ruci pa vidi šta ti leži
 
@r3ma 965 je previse "plastican".
Coros nisam uzimao u razmatranje.
965 je valjda ceo plastican, s tim da je okvir samo drugaciji. Kod 965 mi se svidja ekran.
Koliko bi skinuo baterije za 4h brzog hoda sa gps-om i sta vec jos ima? 😅 Ostala fobija od samsung satova.
Kako radi sa ios?
Ja nikakvih problema na ios-u nisam imao ni sa jednim Garmin satom.
Rekao bih da mi trosi 4-5% na sat vremena sa always on display.
 
Imam tactix7 i uzeo sam fr255s. Prvi se do skora koristio jednom u mesec dana ako i toliko jer ajd kad idem na kafu pa kao da ne nosim plasticni fr255s na dzemper, sad se ne koristi uopste. Nijednu jedinu realnu prednost nema u poredjenju sa fr255s, doduse nikad nisam citao mape sa sata, i moj savet je fr255 ili 265 uz hrm pro ukoliko ti izgled i mape nisu toliko bitni. Ako ti je ovo iznad bitno onda tactix7
 
Najbitnije mi je da sve radi kako treba i da ne brinem da li ce da mi izdrzi dan.
@PJ Tesko da mogu negde da probam, kad sam pre pitao po Kg samo su imali huawei, samsung i apple. Mhm, vazi.
Gledao danas po yt 265, 955 i epix i jedno je sigurno, 265 i 965 su skoro isti, a epix kida kako izgleda, pogotovo verzija sa titanijumom i safir staklom. Epix izgleda dosta bolje, ali ne bi koristio ni 10% mogucnosti.
Posto je kod 965 crni okvir od titanijuma, da li postoji mogucnost da se skida farba?
 
Epix sam imao,prosecan model koji tih para ne vredi.
965 ima veliki ekran za mene prevelik,da je 400 eura koriscen pa ok,ali deluje nekako preosetljivo.
265 je preterano skupe,skoro kao 965 sto je suludo bas.
Uzmi 965 pre nego Epix.
 
^^Da, meni je to "probaj", za trkački sat, zvučalo nekako jednostavno, jer više puta sedmično sretnem, i provedem neko vreme, sa ljudima sa svim tim satovima :)
 
Svakako ako bih se trenutno odlucio za Epix, isao bih na Epix Pro.
 
Mene kod 47mm epixa i fenixa nervira kako se uklapaju bezel i telo sata na ivici kod kaiša, ima oko 3-4mm lufta. Verovatno ima neki dobar razlog zasto je tako mozda zbog padanja ali mi se svaki put upali ocd kad vidim.
Na S modelu je mnogo manje uocljivo.
 
Hvala svima na pomoci. Izbor je pao ili na venu 3 ili na fr965. Pogledacu po recenzijama kakve su razlike izmedju njih, posto mi odgovara i jedan i drugi. Venu 3 ispada "vise pametni sat", a fr965 za trening odlican.
 
Šta će ti više pametni sat? Nema ništa što nemaš već na telefonu.
 
Hvala svima na pomoci. Izbor je pao ili na venu 3 ili na fr965. Pogledacu po recenzijama kakve su razlike izmedju njih, posto mi odgovara i jedan i drugi. Venu 3 ispada "vise pametni sat", a fr965 za trening odlican.
Ja bi izbegao venu liniju satova, Napravljeni su da izgledaju dobro na papiru u spech sheet i primamljivo za apple like korisnike, a ne narocito dobri u praksi i podrska satu je mnogo losija nego forerunner ili fenix/epix liniji.
 
Nisu toliko loši za nezahtevnog korisnika. Moja supruga ima prvi Venu i prezadovoljna je. Neće da pređe na napičeni Apex 2 u fenomenalnim coral bojama, eno ga u kutiji nekorišćen.

Solidno su oni potrefili taj sat za određene korisnike.
 
Nisu toliko loši za nezahtevnog korisnika. Moja supruga ima prvi Venu i prezadovoljna je. Neće da pređe na napičeni Apex 2 u fenomenalnim coral bojama, eno ga u kutiji nekorišćen.

Solidno su oni potrefili taj sat za određene korisnike.
Moze i tako da se kaze, mada je malo nepopularno reci zenski sat 🙃
 
Ja bi izbegao venu liniju satova, Napravljeni su da izgledaju dobro na papiru u spech sheet i primamljivo za apple like korisnike, a ne narocito dobri u praksi i podrska satu je mnogo losija nego forerunner ili fenix/epix liniji.
U pravu si. Na papiru izgleda dobro, zato sam ga i pomenuo.
Ne razumem se uopste u garmin satove i zato kad sam prvi put video venu 3 bilo je woooow odlican sat.
 
Nazad
Vrh Dno