Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Kako tako puče zdravlje? Moraš da ga kališ za sledeću sezonu, da se ne ponovi.
Zato što sam frljav na ćaleta 😁

on na plus 40 popije hladnu koka kolu i odmah ga grlo boli, ne daj Bože sladoled da uzme, odmah je gotov 🤣

ni ja nisam bio nešto bolji kao mlađi, pa sve do neke petnaeste.
sad je bolje ali opet generalno malo slabija odnosno lošija ishrana, manjak vitamina, rad od kuće.
i onda mi malo fali da me nešto preseče.
trčao sam 4 puta napolju, 3 puta na minusu i bio sam ok, i razboleo sam se onaj prethodni četvrtak kad je bilo 20 stepeni.
izašao da trčim oko 4, pola 5 dok je bilo sunca, bilo mi super toplo, preznojio se, na pola treninga zašlo sunce i temperatura pala za mislim 10 stepeni u roku od 2 minuta i to je to.
dok sam završio trening, došao nazad do stana, već mi bilo jasno po grlu šta me čeka.
 
Ima nas takvih, sklonih prehladama. Meni celu zimu nos zapušen, svakih desetak dana krene da grebe grlo, pomislim "evo ga, kreće..." Onda me uglavnom malo pusti, pa opet u krug. Bar dva puta u sezoni me uhvati prehlada koja traje po tri nedelje, često i duže.
Meni je ovo prva zima sa satom (imam ga od aprila). Činjenica je da loše spavam i zato mi training readiness obično bude ispod 60, ali sada ja katastrofa, pogotovo što ne treniram uopšte već par meseci. HRV na istorijskom minimumu. A nisam bolestan, samo zapušen, bez kašlja, bez temperature...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-27-14-54-43-188_com.garmin.android.apps.connectmobile-edit.jpg
    Screenshot_2024-01-27-14-54-43-188_com.garmin.android.apps.connectmobile-edit.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_2024-01-27-14-53-17-911_com.garmin.android.apps.connectmobile-edit.jpg
    Screenshot_2024-01-27-14-53-17-911_com.garmin.android.apps.connectmobile-edit.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 49
Činjenica je da loše spavam i zato mi training readiness obično bude ispod 60, ali sada ja katastrofa, pogotovo što ne treniram uopšte već par meseci. HRV na istorijskom minimumu. A nisam bolestan, samo zapušen, bez kašlja, bez temperature...

Sve te podatke on izbacuje na osnovu pulsa, a zbog toga što si zapušen, verovatno ti puls varira ili je viši nego inače ili ima neku anomaliju. Loše spavanje svakako ne pomaže.

Meni poslednjih nekoliko treninga, Performance Condition na 6 minuta (prvi prikaz), bude minus 4, minus 5.
Na istom pejsu, u decembru, sam bio od nula do plus 4. Uglavnom 1-2.
 


Ko je ovaj tip?! Na 7. od 18 minuta pravi pauzu da nadje power dugme u user manuel.

Izgleda da radi i test smart prstenja, jer na svakom prstu ima po jedan 😄.

Plastične kutije su postale hit u raznim industrijama. Na veliku količinu to košta 1-3$, a daje vau efekat. Koji traje nekoliko sekundi nakon otvaranja. I kasnije se u ćaskanju (najbolja reklama) koristi kao pozitivan argument 🤑

A sat? Sat izgleda ogromno i verovatno dovoljno dobar kao i većina modernih GPS satova. U onoj debljini, ne čudi da baterija ubija.
 
Ko je ovaj tip?! Na 7. od 18 minuta pravi pauzu da nadje power dugme u user manuel.

Izgleda da radi i test smart prstenja, jer na svakom prstu ima po jedan 😄.
Meni je zanimljiv za gledanje, cesto nešto izvali pa me nasmeje, ima dva kanala:


Ne verujem da bih se oduševio sa okretanjem krunice umesto garmin dugmića koje znam napamet , a deluje lep i kvalitetno izradjen sat i narukvica deluje kvalitetno. Za mene prevelik za svaki dan, za zenu taman :)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
nije ništa narocito ali je nešto :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240127_205138_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240127_205138_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    94.8 KB · Pregleda: 56
Tako velik sat nije više da bude jedini. Ja sam se pitao i sa Vertix da li će biti moguće, srećom jeste, ali u retkim prilikama kada uzmem Apex, osećam se kao da uopšte ne nosim sat - a to je prava mera. Šteta što je toliko prevaziđen i zastareo, pa ga baš i ne koristim.
 
-Da li je neko imao slucaj da mu na Garmin satu crkne pozadi Hr senzor? Da li se Hr senzor moze popraviti,srediti?
-Kupio sam Garmin Epix 2 Sapphire kome je Hr senzor crkao.Ne znam kako.Malo je staklo na Hr senzoru pomereno,da li je fabricki tako ili je pokusana popravka,to ne znam.
-Na satu sve radi osim Hr senzora. Ni ne svetli Hr senzor. Meni je najvazniji GPS za treninge koji radi odlicno. Za merenje Hr srca kupicu Bluetooth traku Suunto ili Garmin,to nije problem,ali za merenje sna je problem,jer naravno necu nocu nositi Hr traku.
-Slikao sam sto sam bolje mogao Hr senzor,ima jedna ogrebotina i staklo kao da je pomereno malo.
-Da li je Hr senzor moguce u Beogradu popraviti i koliko je popravka ako neko ima iskustva.
-Sat je apdejtovan na najnoviju verziju softvera preko Garmin Expresa.
-Baterija sa ukljucenim AOD umesto 6 dana meni drzi 3.5 dana sto je malo. Za 24h skine mi 30 posto baterije. Imam utisak da bateriju vuce Hr senzor koji nekako radi,t.j pokusava da radi, pa vuce puno bateriju.IMG_20240131_203311.jpgIMG_20240131_203321.jpg
 
Wildguess: HR senzor radi pomoću svetla. Ako je površina previše oštećena možda lomi svetlo na besmislen način. Ali onda bi izbacivao neke random vrednosti, a koliko sam shvatio, tebi ne daje nikakvu vrednost?
 
Definitivno je ispao iz ležišta. Probaj da zavučeš konac za zube i da ga cimneš nazad. Možda dobije kontakt. Zvuči glupo ali može da upali.
 
Nikakvu,kao na slici,prazno polje. I za merenje sna nema nista da pise. Niti sija Hr senzor. GPS, altimeter,barometar, temperaturu sve pokazuje normalno,samo Hr senzor nista.
 
Nema kontakt pa i ne svetli. Da svetli ikako imao bi neka očitavanja, verovatno pogrešna. Ne znam kakav mu je kontakt sa pločom ali verujem da nisu žice nego pinovi. Probaj da ga nekako vratiš na mesto. Nemoj samo šrafcigerom ili nečim metalnim.
 
Ako ne svetli, onda ili nema kontakt ili je otkazao. Nema veze sa oštećenjem površine kroz koju meri.
 
Necu dirati da ne pogorsam metalnim stvarima. Vazno da GPS radi i ostalo. Hvala za savet. Nadam se da cu srediti. Ne pokazuje nikakve vrednosti,samo prazno polje.
Stari Forerunner 935 je svaki senzor bio ispucao,ali su radili normalno,to im je bila masovna pojava ali su radili.
 
da nije iskljucen hr u opcijama?
 
Ako si u mogućnosti vrati prodavcu, samo ces se nervirati.
Probaj da ostavi isključen hr da vidis da li ce bar baterija duze trajati.
 
Ma kupicu Bluetooth traku da mi meri puls dok trcim. Mozda je pao bas na Hr senzor pa se poremetio. Iskljucicu da vidim bateriju. Ako bude resenja za popravku ako ne neka ga. Jedino ne znam da li je i dalje vodootporan.
 
Šta su sada prednosti FR265 u odnosu na 165? Nekako su sada pramale razlike izmedju FR serija. Mada se i cene sve manje razlikuju.
 
nije jos izasao 165 ;) Mislim da ce biti manji od 265 i verovatno ce mu nesto ograničiti.
Po meni je trenutno bb 965 kod madjara, a najvise bi me zainteresovalo da izadje novi crossover sa lampom i da se ne magli.
 
Ja se razmisljam da sa 7XSS predjem na 965…
Nekako pocinje da mi smeta velicina i tezina za celodnevno nosenje…
 
Izvinjavam se unapred ako je vec bilo diskusije, vratio sam par strana unazad, ali nisam nasao nista. Da li su neki spretni ljudi uspeli da nadju neki nacin za ECG app u EU?
 
Nije teško. Treba da se fejkuje gps lokacija i onda može da se instalira ecg app. Da kažem i da je to jedna od beskorisnijih funkcionalnosti.
 
Verujem da nema neke velike koristi, nervira me jer nije dostupna u EU, pa da mogu sam da se uverim u upotrebljivost iste 🤭
 
Evo ga link, po sećanju rekao bih da sam slične korake izveo:


I ja sam se ložio kao da je taj ecg nešto bitno ali u stvarnosti nebitna stvar.
 
I možeš da ih skupiš maksimalno 250, za šta ti je potrebno 4 godine i skoro 10 meseci 😂
 
ja nema sanse da ostvarim taj niz kvaliteta sna, a nije da nisam pokusao :D

kad smo vec kod maksimalnog broja imam jos 248 novih godina...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240216_221121_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240216_221121_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20240216_221407_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240216_221407_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno