Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Još jedna od "kolekcionarskih" fora, može da bude motivator nekim ljudima.
Ja nikada ne klikćem na čelendže, najviše imam onih za spavanje, 3+4 komada 😄
 
ni ja... ali januar... pa trazim bilo kakvu motivaciju:)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240121_154016_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240121_154016_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    89.7 KB · Pregleda: 38
U subotu ujutru je najteže bilo ustati, posle toga, sve čisto zadovoljstvo :)

Početak treninga po ledu, a osunčani delovi staze su pomalo bili mokri. Muka je što se taj vlažni deo negde zaledio kao tanak film. Nije bilo incidenata, a zvuk koraka po ledu nezamenljiv.

Temperatura izmedju -2 i 0 je zapravo bila veoma prijatna, kao i ceo trening.

IMG-f90d502ca3f6a9f097a3b773d6afd63e-V.jpg
 
Da pitam i ja nešto,

Pokušavam da istražim, očigledno neuspešno, a može biti da neko ovde zna - postoji li sat na koji može da se ubaci planinarska mapa, tkz trek, i onda da se koristi kao oni ručni uređaji za navigaciju?
 
Garmin podržava GPX i TCX, a koliko sam razumeo, postoje konverteri za sve te formate.

Ako Garmin sat mena integrisane mape, videćeš samo skreni levo, skrnei desno, na jednobojno pozadini. Ako ima mape, onda vidiš i ucrtane elemente mape.
 
Izgleda da je meni bitan samo GPX, samo, gledam specifikacije uređaja i nešto baš ne nalazim koji satovi to podržavaju...
Mislim, da ne dajem pare za garmina, ako to može i onaj iz dedetlona
 
Za vas ludake koji ustajete u 5 ujutru da trenirate, poprilično zanimljiv bedž

 
Garmin ima bug za te vremenske bedževe. Bar je imao kada sam ja dobio ovaj. Krenuo sam u 6.59AM lokalno, trčao 1h44m i dobio bedž, jer bi to u srpskom lokalnom vremenu bilo započeto i završeno u vremenu 4 do 7AM.
Ali 7 consecutive dana,... možda neki miks aktivnosti...

Screenshot_20240124-095536_Connect.jpg
 
Mislim da je to ok, bitno je da se samo startuje aktivnost u tom periodu, nebitno je kad se zavrsi. Isto tako gleda lokalno trenutno vreme, ono koje je na satu, tako da si za minut uspeo da uzmes bedz :D

Elem, zelim da uzmem hrm. Bar da isprobam kako je, da bude malo precizniji otkucaji prilikom sprintova i treninga.
Znam da je Polar H10 bolji, precizniji, traka se menja dok kod Garminovih, ako traka propadne, mora i sam senzor da se baca jer ne moze da se odvoji, sto je veliki minus.

E sad, malo me Dcrainmaker zbunio na review-u gde je bio u fazonu, ako imas Garmin sat, uzmi HRM Pro, ako imas bilo sta drugo, uzmi Polar.
Sta Garmin strap ima a da Polar nema?
Na satu imam running metrics, imam sve. Jedino sto mi pada na pamet da bi Garminova traka bila bolja jeste ako odem na trcanje bez sata ili na basket, fudbal, pa da sacuva tu aktivnost i naknadno ubaci u app, dok Polar koliko sam skapirao ne moze? Ako nije povezan sa telefonom ili satom, ne moze da cuva podatke?
 
Imao sam i pre toga aktivnosti koje su počele pre 7, ali se završile posle 7 i nisam dobio bedž.
 
Mislim da je to ok, bitno je da se samo startuje aktivnost u tom periodu, nebitno je kad se zavrsi. Isto tako gleda lokalno trenutno vreme, ono koje je na satu, tako da si za minut uspeo da uzmes bedz :D

Elem, zelim da uzmem hrm. Bar da isprobam kako je, da bude malo precizniji otkucaji prilikom sprintova i treninga.
Znam da je Polar H10 bolji, precizniji, traka se menja dok kod Garminovih, ako traka propadne, mora i sam senzor da se baca jer ne moze da se odvoji, sto je veliki minus.

E sad, malo me Dcrainmaker zbunio na review-u gde je bio u fazonu, ako imas Garmin sat, uzmi HRM Pro, ako imas bilo sta drugo, uzmi Polar.
Sta Garmin strap ima a da Polar nema?
Na satu imam running metrics, imam sve. Jedino sto mi pada na pamet da bi Garminova traka bila bolja jeste ako odem na trcanje bez sata ili na basket, fudbal, pa da sacuva tu aktivnost i naknadno ubaci u app, dok Polar koliko sam skapirao ne moze? Ako nije povezan sa telefonom ili satom, ne moze da cuva podatke?
Pa jer je u garmin ekosistemu, obe rade isti posao a h10 je malo povoljnija, zamenjiva traka sa elektrodama i reper je vec dugo za sve hrm
 
Sta Garmin strap ima a da Polar nema?
Nema potrebe da kupuješ H10, ukoliko nemaš Polar sat. Ja sam kupio H9 koji je jeftiniji jer mi ne trebaju Polar funkcije sa Garmin satom. H10 čuva treninge, slično kao HRM PRO, može više uređaja da poveže istovremeno preko bluetootha i ima malo udobniju traku u odnosu na H9. Senzor kao i preciznost koja dolazi sa njim je isti tako da baš nema nikakve potrebe bacati pare na H10. Traku perem u mašini, što je mnogo veća stvar nego što zvuči. Kada se potroši, kao i svako drugo parče garderobe, možda kupim i tu fensi sa H10. Ima kod nas sve da se kupi, garancija...
 
Nema potrebe da kupuješ H10, ukoliko nemaš Polar sat. Ja sam kupio H9 koji je jeftiniji jer mi ne trebaju Polar funkcije sa Garmin satom. H10 čuva treninge, slično kao HRM PRO, može više uređaja da poveže istovremeno preko bluetootha i ima malo udobniju traku u odnosu na H9. Senzor kao i preciznost koja dolazi sa njim je isti tako da baš nema nikakve potrebe bacati pare na H10. Traku perem u mašini, što je mnogo veća stvar nego što zvuči. Kada se potroši, kao i svako drugo parče garderobe, možda kupim i tu fensi sa H10. Ima kod nas sve da se kupi, garancija...
nije velika razlika u ceni da bih išao na h9 umesto na h10.
pretpostavljam da h10 čuva i posle sinhronizuje sa polar aplikacijom na telefonu, odnosno Polar satu?
ne može da sinhronizuje sa Garmin satom ili aplikacijom?
 
U realnom vremenu H10, ali valjda trčiš sa satom? Ja sam kupio na ebay za 60tak EUR, a masu rezervnih traka svih boja sa AliE. Prejeftino da se razmatra slabiji model. Ima ECG, može da se koristi za HRV test.
 
Ja kada sam kupovao bila je veća razlika u ceni.
 
Poslednja izmena:
U realnom vremenu H10, ali valjda trčiš sa satom? Ja sam kupio na ebay za 60tak EUR, a masu rezervnih traka svih boja sa AliE. Prejeftino da se razmatra slabiji model. Ima ECG, može da se koristi za HRV test.
trčim sa satom ali u kratkim intervalima i sprintovima ne može da isprati.
tipa da mi Garmin 10-15 sekundi sprinta pa minut odmaranja, sat ukači da mi je skočio puls tek kad završim sprint.
ili kad imam minut trčanja na 173-4 puls, tek posle 10-20 sekundi uhvati otkucaje a do tad mi Garmin 10 puta kaže da nisam u željenom opsegu 😁
 
Pa puls ne može da skoči tako brzo, nije to do trake, zar ne?
 
Tako puls i skace manje vise, ni srce ne reaguje instant na napor, kod trcanja traka i sat se odlicno poklapaju (tactix 7 97%, fr255 99%), kod veslanja je traka malo preciznija jer se ruka mnogo vise krece. Msm da traka ima dodatnu opciju kao sto je lactate threshold i osim toga nema neku prednost u odnosu na sat barem kod trcanja iz mog iskustva
 
trčim sa satom ali u kratkim intervalima i sprintovima ne može da isprati.
tipa da mi Garmin 10-15 sekundi sprinta pa minut odmaranja, sat ukači da mi je skočio puls tek kad završim sprint.
ili kad imam minut trčanja na 173-4 puls, tek posle 10-20 sekundi uhvati otkucaje a do tad mi Garmin 10 puta kaže da nisam u željenom opsegu 😁
Ma ne to, nego šta će ti da H10 pamti bilo šta kad u realnom vremenu šalje satu. Obavezno se opremi time, nema leba samo sa satom.
 
Ma ne to, nego šta će ti da H10 pamti bilo šta kad u realnom vremenu šalje satu. Obavezno se opremi time, nema leba samo sa satom.
Ma mislio sam kad odem na basket ili fudbal, jednom u 100 godina 🫠
mada za toliko retko i ne moram da nosim sat
 
Ma mislio sam kad odem na basket ili fudbal, jednom u 100 godina 🫠
mada za toliko retko i ne moram da nosim sat
mislim da ima neki fazon sa hrm-pro da ne moras uopste da nosis sat. Secam se da sam isto prvo hteo polar, pa onda hrm-pro zbog te kompatibilnosti sa garminom i na kraju sam se smorio i nisam nista uzeo. Javi sta si uradio :)
 
mislim da ima neki fazon sa hrm-pro da ne moras uopste da nosis sat. Secam se da sam isto prvo hteo polar, pa onda hrm-pro zbog te kompatibilnosti sa garminom i na kraju sam se smorio i nisam nista uzeo. Javi sta si uradio :)
To da, Garmin HRM Pro i Pro plus imaju opciju da cuvaju podatke pa da sinhronizuju sa satom kad se nakace i onda sat to ubaci u aplikaciju, a imaju i running metrics. Mada running metrics imam na Epixu tako da mi to ne treba, cuvanje podataka jeste zanimljivo.
Ali kod njih je jadno sto ako ti pukne strap ili se osteti, mozes sve da bacis jer je senzor integrisan u strap.
Znaci em moras da peres na ruke, jer ne moze u masinu, em moze da se desi da zbog gluposti pukne i da bacis 100e.

Kod Polara se skida aparat, mogu da se kupe zamenski strapovi.

Ako budem kupovao, kupicu Polar h10 sigurno, ne pada mi na pamet da se kockam sa Garminom :D Da smo u EU ili US pa bi mozda i poslali zamenski uredjaj jer im je podrska super, ali ovde kod nas mogu da se slikam.
 
To da, Garmin HRM Pro i Pro plus imaju opciju da cuvaju podatke pa da sinhronizuju sa satom kad se nakace i onda sat to ubaci u aplikaciju, a imaju i running metrics. Mada running metrics imam na Epixu tako da mi to ne treba, cuvanje podataka jeste zanimljivo.
Ali kod njih je jadno sto ako ti pukne strap ili se osteti, mozes sve da bacis jer je senzor integrisan u strap.
Znaci em moras da peres na ruke, jer ne moze u masinu, em moze da se desi da zbog gluposti pukne i da bacis 100e.

Kod Polara se skida aparat, mogu da se kupe zamenski strapovi.

Ako budem kupovao, kupicu Polar h10 sigurno, ne pada mi na pamet da se kockam sa Garminom :D Da smo u EU ili US pa bi mozda i poslali zamenski uredjaj jer im je podrska super, ali ovde kod nas mogu da se slikam.
Daaa, sad si me setio tu finesu za pranje i zamenu strapa. Posle sam ubacio u racunicu i Magene strap sa alija i plivanje sa njima i smorio se i odustao :)
 
Poslednja izmena:
Ma kakav Magene, izlicitirajte H10 na ebay.de stalno ih ima, preplavljeno je tržište. Strapove imate na AliE.
 
HRM Pro mozda malo "preciznije" meri running dynamics od samog sata, ali Polar H10 je poznat kao najtacnija traka na trzistu. :)
Ja doduse imam HRM Dual i zadovoljan sam. Kad bude vreme za zamenu, idem na H10.
 
stiglo i ovo sokoćalo, samo što će morati da čeka par dana dok ne završim antibiotike i ne prezdravim 🤣

nije da nisam znao šta će mi se desiti, tako da će verovatno biti korišćeno samo na traci u teretani dok ne dođe proleće 🫠
1000017538.jpg
 
Kako tako puče zdravlje? Moraš da ga kališ za sledeću sezonu, da se ne ponovi.
 
^^ Zaštiti disajne puteve, zaštiti sinuse i lagano. Indoor sam trčao samo u atletskoj dvorani i definitivno mi se više svidja napolju.

Početkom meseca sam bio nekoliko dana pod visokom temperaturom, baš me je slomilo. I polako se vraćam. Garmin me razbija sa ovim recovery, šta god istrčim, on meni recovery u danima. Skoro, pa duplo u odnosu na ono što sam dobijao u decembru.

Jutros je bilo takvo sunce, da je opušteno moglo u šorcu da se trči, ALI je vetar sve vreme razbijao, trčim u krug, i sa 3 strane imam čeoni vetar?! Ajde još jedan krug, još gore. Kad duva Košava, znaš odakle duva i znaš na čemu si. Ali ovo danas... I opet je ispao odličan trening 😄
 
Nazad
Vrh Dno