Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

generalno, kako ste zadovoljni nexusom7? vrlo se omisljam da note zanmenim za nexus7+nexus4... smorio me TW :D ima li neko ovakvu kombinaciju ili da je napravio ovako neku zamenu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na skali od 1-10 zadovoljan za desetku, a isto tako planiram da uzmem Nexus 4 čim skupim kintu i čim se on nađe u oglasima za neke normalne pare...
 
S3 plus N7 pun pogodak;).
 
Ja koristim S2 + N7, mada realno S2 koristim sve više samo kao telefon i hotspot (i eventualno kad sam baš na ulici negde, pošto N7 ipak ne nosim u džepu).

Čak sam i upotrebu desktopa dosta smanjio u korist N7.
 
iphone 4 i nexus 7 , ja sam jedan od onih koji ne mrzi ni jabuku ni robotica, inace nexus je odlican 10/10!
 
Pre 2 meseca kupio Huawei g300 za 130e a posle nedjelju dana i Nexus 7 za 240e, sto je ukupno 370... Iskoristio sam budžet na 2 stvari umjesto jedne kako sam u početku planirao(o nekom high modelu smartfona sam razmisljao). Mogu reci da sam prezadovoljan kombinacijom, smartfon toliko malo koristim pored N7 da mi baterija traje po 5,6 dana :-D
 
Ja koristim S2 + N7, mada realno S2 koristim sve više samo kao telefon i hotspot (i eventualno kad sam baš na ulici negde, pošto N7 ipak ne nosim u džepu).

Čak sam i upotrebu desktopa dosta smanjio u korist N7.

Sve isto. S2 mi super dodje kada sam na nekom kracem putu ili u gradu dok za sve druge stvari koristim N7.

Sto se tice samog Nexus 7, imam ga samo dve nedelje pa ne mogu da dam neki zakljucak jer sve mane postaju primetne posle daleko duzeg koriscenja. Trenutno sam ekstremno zadovoljan. Aplikacije i igrice lete, ni jednom mi se nije dogodilo da moram da ga resetujem (sto mi se desava ponekad na S2 ali to je do romova koje isprobavam), nemam ni jednu zamerku na ekran, nije mi se dogodilo da mi se leva ivica tableta podigne (sto je cesta zalba), baterija mi bas dugo drzi... Sve u svemu, dobio sam upravo ono sto sam ocekivao.

Nego, da li je neko rutovao N7 koji je na JB 4.2? Ako moze neki link do uputsva bio bih zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Meni upravo dodje update na 4.2.1
 
Poslednja izmena:
Meni ne izbacuje nista, pokusao sam nekoliko puta postupak koji sam koristio kad sam radio update na 4.2. Moja verzija softvera je JOP40C
 
Meni izbacio, standardni postupak sa Google Services Frameworkom, evo me na 4.2.1. Update je mali, svega 1,1MB.

Sad mi je verzija JOP40D. Postalo zabavno, dve verzije mesečno.

Nemam sad vremena da sve isprobavam, ali u People opet ima decembra za event-e, ostalo koliko vidim, sve isto, potražiću posle šta je novo. MX i Dice rade, nije kao prošli put.
 
Kod mene prvi put bez Google service framework da dodje update,sam došao.:eek:
 
Odradio clear cache + clear data + force stop Google service framework i dobio apdejt. Pre toga nije htelo.
 
Da li da kupujem N7 sad ili da cekam praznicne popuste (ako ih bude na ovaj tablet) i u kojoj prodavnici preporucujete da ga kupim (iz Gigatrona sam skontao da se svi kvare) ?
 
Prošao i meni update, mali neki, verovatno samo ispravka nekih sitnih bagova... Izgleda da su jedino dodali taj decembar (od vidljivih promena), posto su strani novinari trubili o tome na sva zvona. Dodali su i neku podršku za džojistike, šta god to značilo.

Da li da kupujem N7 sad ili da cekam praznicne popuste (ako ih bude na ovaj tablet) i u kojoj prodavnici preporucujete da ga kupim (iz Gigatrona sam skontao da se svi kvare) ?
Ako te ne mrzi, čekaj, ali koliko god čekaš uvek će se pojaviti nešto bolje i jeftinije odmah iza ćoška, samo ako sačekaš još malo... Kupi ga tamo gde je najjeftinije, svi ionako dobijaju uređaje sa istog mesta, nemaju kvarovi veze sa prodavnicom. Imaš garanciju 2 godine, a ako ga kupiš preko neta možeš da ga vratiš u roku od 14 dana ako nisi zadovoljan sa njim.
 
Jel se javlja nekom ovo pri skidaju aplikacija sa stora error retrieving information from server[RPC:S-5:AEC-0] ?
 
Ranije sam imao taj problem, obriši podatke i keš iz Aplikacije>Play store, a ako to ne pomogne izbriši google nalog i poveži ga ponovo.
 
tnx , brisanje i vracanje pomoglo
 
Juce mi je konacno stigla futrola sa DX-a. Poruceno 11-og oktobra, javili da su poslali 14-ok oktobra, a stiglo tek juce. Pa cisto da zna jos neko ako ceka...
 
generalno, kako ste zadovoljni nexusom7? vrlo se omisljam da note zanmenim za nexus7+nexus4... smorio me TW :D ima li neko ovakvu kombinaciju ili da je napravio ovako neku zamenu.

Ja trenutno imam iPhone 4S + N7. Svaki dan refreshujem Play Store u nadi da ce se pojaviti N4 da ga kupim i resim se ove bede od iPhonea (dobio od firme, nisam ga kupio, pupupu, daleko bilo).

Vidim da se danas N4 vratio na stock u US (mada i dalje ima dosta problema sa store-om), pa se nadam da ce uskoro i ovde da se pojavi.
 
Ako te ne mrzi, čekaj, ali koliko god čekaš uvek će se pojaviti nešto bolje i jeftinije odmah iza ćoška, samo ako sačekaš još malo... Kupi ga tamo gde je najjeftinije, svi ionako dobijaju uređaje sa istog mesta, nemaju kvarovi veze sa prodavnicom. Imaš garanciju 2 godine, a ako ga kupiš preko neta možeš da ga vratiš u roku od 14 dana ako nisi zadovoljan sa njim.
Hvala na odgovoru, sacekacu onda jos par dana cisto da vidim oce negde biti jos malo jeftiniji :D
 
Juce mi je konacno stigla futrola sa DX-a. Poruceno 11-og oktobra, javili da su poslali 14-ok oktobra, a stiglo tek juce. Pa cisto da zna jos neko ako ceka...

Nema tu pravila. Meni je pošiljka poslata 09.11. stigla juče, a pošiljka poslata 14.11 je stigla 21-og... Do sad ništa nisam čekao duže od 28 dana.
 
Ne mogu da rutujem. Kad pokrenem Nexus Root Toolkit 1.6.0 izlazi mi ADB status i tako beskonacno. Gde mi je greska?
I da li prvo ide opcija Unlock pa onda da ga rutujem.
 
Ne možeš da rutuješ, nisi ga do sada nikad ni rutovao ili si izgubio root posle ota?
 
Ne mogu da rutujem. Kad pokrenem Nexus Root Toolkit 1.6.0 izlazi mi ADB status i tako beskonacno. Gde mi je greska?
I da li prvo ide opcija Unlock pa onda da ga rutujem.

Drajveri? Unlock pa onda flash SU inače neće da može;)
 
Meni upravo stigao update na 4.2.1 i mogu reci da je ispravio ono sto me je jaaako nerviralo. To je da sad dovoljno malo povuci na dole notification bar da bi se otvorio. Ranije je bilo potrebno skoro do pola ekrana da vucem na dole....
 
Posle updatea ne radi mi location service u google now tj prijavljuje da je iskljucen iako nije. Probao on off restart al nista ne pomaze. Jel jos kod nekog takva situacija.
Resen problem. Kada mi je google now, prilikom pokretanja, prijavljivao da je location service off postojalo je i dugme settings koje me bacalo na te opcije u klasicnom setovanju uredjaja. E tu je postojao jos jedan medjukorak koji je imao zamadljeno on off. Bez obzira sta je bilo u setovanju uredjaja namesteno za loc service dok to zamagljeno nisam stavio na on (a nije delovalo da moze da se promeni) nije ni htelo da proradi u google now. Nisam se setio da uradim screenshot a sada do te strane ne mogu da dodjem ni kad ugasim loc service pa kao ponovo na isti nacin. Jednostavno je nema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno