Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Jesam ja, imam ga od kad je izasao. Koristicu ga jos par dana pa cu se vratiti na neki ROM. Jel ne rade sve aplikacije...
Baterija sabija, 2% na pola sata SOT bas me zanima koliko cu izvuci do kraja :D
 
Poslednja izmena:
Vratio sam se na PA 4.4.4 i ElementalX kernel i samo 6 SOT za 24 casa a bilo je i citanja i igranja po neki sat vremena... To mi bas i nije neki rezultat :\
 
A što me namučise ova lepljiva slova pozadi..jedva očistih sve;)
 
Moj predlog PA, jedino baterija je meni nesto slabija ali nzm da je do ROM-a...
 
Moze li neko da mi pomogne, kupio sam SlimPort da bih povezao tablet sa TV-om i sad imam problem.
Kad sve povezem, na tv-u mi pise: OUT OF RANGE.
Koliko sam guglanjem uspeo da shvatim, TV mi ne podrzava rezoluciju koju ima Nexus. Tablet ima 1920x1200, dok moj TV ima 1336x768 (znam da je malo, ali TV sam uzeo pre 5,6 godina). Kako ja sad da smanjim na tabletu rezoluciju na 1366x768, ali da bude ta samo dok ga povezujem na TV, kako bih uopste mogao da ga povezem.... ne da mi ostane i kasnije, jer pretpostavljam da ce ruzno izgledati na tabletu.?
 
Uspeo sam. Rutovao tablet, instalirao Screen Settings program nekog programera sa XDA, promenio rezoluciju koja odgovara TV_u i sad radi.
 
Moze li neko da mi pomogne, kupio sam SlimPort da bih povezao tablet sa TV-om i sad imam problem.
Kad sve povezem, na tv-u mi pise: OUT OF RANGE.
Koliko sam guglanjem uspeo da shvatim, TV mi ne podrzava rezoluciju koju ima Nexus. Tablet ima 1920x1200, dok moj TV ima 1336x768 (znam da je malo, ali TV sam uzeo pre 5,6 godina). Kako ja sad da smanjim na tabletu rezoluciju na 1366x768, ali da bude ta samo dok ga povezujem na TV, kako bih uopste mogao da ga povezem.... ne da mi ostane i kasnije, jer pretpostavljam da ce ruzno izgledati na tabletu.?
Pozdrav,

da li si slimport kupio u Srbiji ili negde napolju? Interesuje me iz razloga sto nikako ne mogu da nadjem isti ovde ... I jos jedno pitanje: koji ?
 
Preko ebay-a sam porucio. Mislim da nema u Srbiji.
Pazi da ne uzmes MHL port, slican je SlimPort-u, ali nije isti. Slimport radi samo na Nexus uredjajima i eventualno jos nekom modelu, mislim LG proizvodnje.
Svi ostali rade uz MHL. On je kod nas oko 1.600 din, dok sam ja nasao SlimPort za 8 dolara. Imas ih na ebay-u koliko hoces...
 
Preko ebay-a sam porucio. Mislim da nema u Srbiji.
Pazi da ne uzmes MHL port, slican je SlimPort-u, ali nije isti. Slimport radi samo na Nexus uredjajima i eventualno jos nekom modelu, mislim LG proizvodnje.
Svi ostali rade uz MHL. On je kod nas oko 1.600 din, dok sam ja nasao SlimPort za 8 dolara. Imas ih na ebay-u koliko hoces...
Hvala, znaci nista ovde jos uvek... Pozz!
 
Sygic je dobar.
 
Sygic je trenutno na nekom sniženju i baš me je zainteresovao. Skinuo sam trial verziju i krenuo da se igram. Za neka odredišta tu po gradu crtao mi je totalno nebulozne rute pa me je to pokolebalo. Plus aplikacija puca kad sa mape pokušavam da uradim 'avoid' neke tačke na ruti. Da ne bude da sam samo ja u pitanju, i kolega sa posla ga je probao i došao do istih rezultata. Ajd, ono pucanje je bug koji će verovatno da poprave za verziju-dve ali nebulozna rutiranja me teraju da posumnjam u njihove mape - Beograda za početak, a onda uopšte. Jeste, ulice su sve na broju ali informacije o dozvoljenim skretanjima očito nisu dobre, kao ni težinski faktori po kojima određuje da li će te poslati bulevarom ili nekim sokakom. (Ne, nije mi bilo uključeno 'shortest route').
 
Meni je i dalje iGO ok.



Real racing 3 je poceo da secka i par puta mi je zaledio tab, u apdejtima su drkali oko optimizacije, vide se da vise nije to to, a opet moralo je da se apdejtuje da bi se uopste korostila aplikacija.A zao mi da deinstaliram, skinuo sam je kad sam kupio tab, povremeno odigram, ali se oseti seckanje.

Ostalo sve i dalje sljaka bez problema.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Razmatram kupovinu tableta pa mi je Nexus zapao za oko. Isplati li se sada kupovati ga s' obzirom da je model iz prosle godine (oko 240E bi me izasao)?
 
Pa jedino ako hoces da sacekas novi nexus da izadje, pa sta ponudi.Ovako je sasvim ok kupovina i dalje, sta vise, nema apsolutno nikakvu konkurenciju medju tabletima do 30.000.
 
Trenutno imam Asus Memopad HD7 (stariju verziju) pa razmisljam da se upgradujem na ovaj. Znaci da ne trazim dalje?
 
Ja još uvek koristim Nexus 7 2012.
U sledećih mesec, mesec do dva ću pazariti ili 2013 model ili LG G Pad 8.3 ili Lenovo Yoga Tablet 8 (~20000din).
Nexus 7 je ukupno najbolji model, to nema sumnje.
A meni lično su interesantni Lg zbog većeg displeja i približnog kvaliteta/performansi (~31000din).
Kao i Lenovo, slabiji hardver ali još uvek dovoljan za sve moje potrebe i monstruozna baterija što mi je jako bitno.
Novi Nexus će do tada možda i izaći, ali njegova cena će sigurno biti veća nego od prethodnika.
Koliko veća cena, to niko za sada ne zna...
 
Pa sve su prilike da će novi nexus biti oko 400e kod nas i to najslabi model i opet je pitanje kada ce stići kod nas,tako da i ja odustajem od njega sad ganjam xiaomi mipad;)
 
Ljudi moze neka pomoc oko povezivanja sa otg kablom, danas sam nabavio kabel ali nikako ne uspevam da nadjem foldere sa externog hdd, izgleda je potrebno jos neko podesavanje?
 
Nazad
Vrh Dno