Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Sto se bezveze zezate i nepotrebno cekate? Titanium backup-ujte sve aplikacije pa sideloadujte... Cudi me da barem ti Vert ne uradis tako nesto.
 
Nema ni kod mene 4.4, nisam ništa čačkao oko tih servisa. Sačekaću još malo. Nekako me sad ponajviše zanima ART, baš ću ga probati. Mada N4 je jako brz i ovako, ali dobro :)
 
Samo ostavite, ne pritiskajte ono "check now", docice...ja dok sam u petak malo malo pa tako cackao, nije ni dosao, a u subotu predvece samo pogledao i video u notifikaci gore da je stiglo...Koliko sam izvalio salju u etapama, ali kad se stalno cekiras, otpadnes jer si resetovao svoj red.tj tu grupu kojoj se salje.
 
Sve sve ali to sa 18 meseci podrške je SRAMOTA! Jbt pa garancija glupa na hw traje 24...
 
Pa taman vreme nekad izmedju updatea bude i od 4 do 6 meseci tako da poslednji update moze da pokrije taman do te dve godine garancije, tj ostave ti vremena da kupis novu generaciju.:D
Za Neksusa doduse nema zime,kako god okrenes....eto i proslogodisnji model je u isto vreme dobio kad i mi, i dobijace i bice aktuelan dok ne izadje treca generacija.Problem su ostali smart uredjaji na koje proizvodjaci zaborave vec za sest meseci.
 
Нека само додају тај модел у понуду, ипак, он не би могао да стане у џеп као седмица.
 
Koliko dugo vam se puni tablet ako ga nakacite na komp/laptop (USB2 konektor)?
Takodje, koliko mu treba da se napuni na fabrickom adapteru?
 
Mislim da je oko 3 sata mozda jace...preko kompa nisam ni pokusavao, verovatno bi se ispraznio od muke koliko je sporo
 
Pa ovo ti je za onu drugu temu, neksus 7, ne za ovu....
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?281531-Google-tablet-Nexus-7/page306
A s obzirom da je nov na trzistu vec 4 meseca, ovaj stari se ne proizvodi bar pola godine, e sad kad ga je ovaj dobio, pitanje je...mozda nije otpakovan pa je po tom pitanju nov, ali ko zna koliko stoji kod njega.A posto kaze garancija godinu dana, nije iskljuceno da godinu dana i stoje kod njega.Softversku podrsku ces imati barem jos 7-8 meseci, ali posle toga ko zna.Dakle sve to imaj u vidu. Cena je mozda i ok, posto ih je prodavao i za 300e..:)
 
Uh, ja sam mislio da je to model 2013 :wall: Rekoše mi da se N7 2013 može naći za 200eura, pa sam pomislio da je to taj.
Još jedno pitanje, da li ja imam potrebe u opšte za ovim nexus tabletom, obzirom da ne igram igrice? Koristio bi mi za surf, čitanje knjiga/pdf-ova, verovatno gledanje filmova... E da, lažem, igrao bih i šah :) U suštini koristio bi mi za sve sem igrica. Pa da li imam potrebe za ovim zmajem, ili možda ipak nešto skormnije i jefitnije?
Hvala :)
 
Ne treba ti. Za sve što si naveo, posao bi ti završio i HD7.
 
Aha, kod N7 mi se prevashodno sviđa ekran, kažu mi ljudi da je brutalan, skoro kao retina na ipad-u. A imam još jedno pitanje, ovako generalno. Za čega se može iskoristi snaga ovog tableta, a da to nisu igrice (nadam se samo da odgovor neće biti, "pa baš za igrice" :) )?
 
Mnogo brže radi android sa ovakvom konfiguracijom, sve radi glatko...
 
Koristio bi mi za surf, čitanje knjiga/pdf-ova, verovatno gledanje filmova...
Povremen surf u redu ali za neki češći malo je 7", ja baš juče posudio stari Nexus 7 i odnio mami da proba surf i nije joj to to nakon što sam ranije isto tako posudio iPad sa njegovih 9.7", a i stvarno malo je 7". Tako da joj moram ganjati neki tablet od 10". Što se tiče čitanja knjiga to bi moglo proći sasvim dobro, klasični e-readeri su najčešće od 6" i to je dovoljno. Ja filmove ne bih gledao na tabletu, maleno je to, makar i na nekom od 10", nije mi jasno gledanje filmova/serija na tabletima, a tek na telefonima od oko 5". Za tako nešto imam monitor od 24", što da se patim na tim sitnim uređajima.
 
Pa malo je teze nositi monitor od 24" na putovanje,pa cimati vozaca, pilota ili masinovodju da obezbede neki agregat za struju i steker, gledali bi me malo cudno..:) a ovako serijica moze s nogu da se pogleda i na fonu a za tablet je i onako predvidjeno, jer je zbog toga najvise i napravljen.
 
Hahahahha, na umu sam imao to što kaže Sale83. Moj brat ima neki 10" Prestigio i kaže da je golo go***, i da je dobar samo zbog veličine. E sad kontam ako bih uspeo da nađem ovaj za 200 eura, imam životinju, a sad preživeću nekako ta 3" manje. Jer bilo koji kršten 10" košta puno. Mada sam sad pretražio sve živo i nisam našao ovaj nigde ispod 30k dinara :hair:
 
Па када имаш комп само за себе. Нас петоро користи један рачунар тако да сам навикао да гледам све и сурфујем преко таблета и смарт телефона које користим од 2004 (win 03, symbian, bada, android). На нексусу сада радим све сем обраде фотографија и играња ААА игара. Чак ми је тако и комотније. За сада ми дијагонала не смета.
 
Pa malo je teze nositi monitor od 24" na putovanje,pa cimati vozaca, pilota ili masinovodju da obezbede neki agregat za struju i steker
Očigledno važi ona "100 ljudi 100 potreba" :), ja nemam baš nikakvu potrebu da na putu, u čekaonici, u parku ili bilo gdje gledam film/seriju osim kad sam u svojoj kući ili u bioskopu :)


sad preživeću nekako ta 3" manje
Zavisi od potreba, ja sam se tješio da bi mi 7" odgovaralo ali sam vidio da ne bi.


Jer bilo koji kršten 10" košta puno.
Baš tako, rado bih Nexus 10 ali je dosta skuplji od Nexus 7. Ali sam odlučio da ako budem uzimao nešto to će imati 10".
 
Ja sam bio siguran da će mi 7" biti malo za serije ali sam pogrešio, taman je kako treba a bilo šta veće ne bi bilo mobilno uopšte, zamisli da u busu vadiš 10" tablet?

U krevetu kada gledam seriju tablet mi je jako blizu pa mi ništa veće ne treba.

Za surf koji ja koristim je takođe dovoljan, znači vesti, forumi, par nekih sajtova specifičnih. Kada bi koristio za neke sajtove sa mnogo sitnih detalja verovatno bi mi bio mali ali ovako je super.
 
Očigledno važi ona "100 ljudi 100 potreba" :), ja nemam baš nikakvu potrebu da na putu, u čekaonici, u parku ili bilo gdje gledam film/seriju osim kad sam u svojoj kući ili u bioskopu :)

Naravno, ali onda tebi realno tablet i ne treba ili si u malom procentu ljudi koji ne gledaju video sadrzaj na tabletu....posto je upravo i nastao zbog konzumacije sadrzaja, tj brz pristup mejlu, surf, muzika, razgledanje slika i ono najbitnije-multimedija.Ista funkcija kao i dvd i video plejeri u kolima(u naslonu za glavu ili u plafonu), u avionima(interkontitnentalni letovi i avioni gde je ekran integrisan u sediste) i sl, a mahom su manjih dimenzija, oko 6"...da ne postoji velika potranja za njima, ne bi ni postojali.

Meni je na primer 7" idealno, a i trziste je pokazalo da su sedmoincni tableti mnogo trazeniji u odnosu na ove veceg formata.Uvek ce biti razlicitih potreba, a i sto rece VUkodav, tablet je i mnogo blizi ocima od monitora, tako da razlika izmedju 25-30 cm od oka i 50-100cm od monitora ne postoji...stani ispred monitora na razdaljini na kojoj ga gledas kad gledas film i stavi ispred sebe tablet na razdaljinu na kojoj gledas, pokrice u potpunosti ekran monitora.
 
Meni zaista i ne treba, sve navedeno obavljam na telefonu, tablet bih uzeo roditeljima, mama hoće laptop ali kontam da bi joj tablet bio zgodniji, mobilniji, a opet sasvim upotrebljiv.

Za video sadržaje se slažem da se gledaju sa manje razdaljine pa je to prihvatljivo, mada tu je onda dosta bitna baterija ako ga neko često koristi za te stvari.
 
Zavisice od ripa i kompresije...ali obicno 720p serija od sat vremena, oko 10%(zavisi i od osvetljenja, moze manje moze vise, zavisi koliko ko drzi osvetljenje), za film skine 15-20%, odnosno isto zavisi od osvetljenja, ripa i trajnja filma...ali npr brrip wwz-a konkretno, od 3gb-a mi je skinuo oko 35-40% baterije kada sam ga gledao. al bio je mkv fajl i pustao sam ga preko vlc-a, dok negde skine otprilike na sat vremena filma 10-12% preko mx-a
 
Znači MX Player manje troši? Ja sam vidio da on sam poveća osvjetljenje, mada mi se to sviđa, bar za neka kratka videa koja pogledam, izgledaju bolje nego u drugim playerima ali možda je fora baš samo u tome što on poveća osvjetljenje, slika je nekako jasnija, ljepša.
 
e pa mozes na njemu da podesavas osvetljenje, kliznes prstom gore dole, sa leve strane ekrana za osvetljenje, a sa desne je za volume.
Ali mx ne pusta sve formate zato negde koristim vlc, medjutim trenutno ne radi na kitkatu, ali rade na sredjivanju.
 
Mx pusta sve sa custom codecom koji moze da se preuzme sa linka u podesavanju playera.
 
Nazad
Vrh Dno