Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Sa poslednjom verzijom MX playera sam i probao. On mi bez problema pusta mkv filmove/serije sa uredjaja ali ovako ni da makne.

Btw. mnogo mi je nekako ruzna ova bela boja baterije i WiFi sa novim androidom. Nekako mi je ona plava boja bila lepsa.

Пребаци језик на енглески обавезно. Онда инсталирај тотал командер и usb stick plugin. Мени једино тако ради, са влц пушта хд филмове са преводом.

Ништа друго није хтело. А пошто нећу још да га рутујем за сада нека ради овако.
 
Ma mrzi me da se cimam sa root-om, kad mi ostalo sve radi kako treba. Na belu boju sam se navikao i root bi mi trebao samo zbog slimporta, ali prezivecu i bez toga.
 
Пребаци језик на енглески обавезно. Онда инсталирај тотал командер и usb stick plugin. Мени једино тако ради, са влц пушта хд филмове са преводом.

Ништа друго није хтело. А пошто нећу још да га рутујем за сада нека ради овако.

Care, ne samo da pusta sve sa flesa vec pusta bez problema i mkv film sa eksternog HDD od 500 GB. NMI je odmah letnuo sa uredjaja!
 
hmmm...ocekivao sam da ce ekran na ipadu mini 2 biti bolji..znaci definitivno ostaje neksus kao najbolji tablet ispod 10" ove godine+ za svoju cenu nudi ubedljivo najvise od konkurencije.
 
За сада сам преко отг успео да покренем без рута следеће ствари:

Потпуну контролу над фотоапаратом (никон д5100),

Бежичног миша са тастатуром да раде у исто време као и на деск рачунару,

Гејмпад половично,

Усб стик.


Сваким даном ме ова стварчица све више одушевљава!
 
Probao, radi odlicno :) aliexpress za kupovinu, mislim da je tipa 12$...
Slimport trazi, nikako MHL.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima preporuku za neki Ok case, da nije previše skup i glomazan?
 
Poslednja izmena:
Moka case или Poetic slimline.
 
Poslednja izmena:
Јуче ми је стигла верзија од 16 гб и ја сам одушевљен. Најбољи андроид уређај који сам користио, а користио сам их доста.
Razmišljam da kupim mami neki tablet pa sam na prvu mislio da bi joj zbog preglednosti i vida više odgovarao Nexus 10 ali sad sve više razmišljam i o Nexus 7, kupovao bih iz USA, vidim da je cijena samo $230, za ovaj novi sam samo čuo da je dosta dobar a sad ću malo pogledati neke testove, jedan sam pogledao na YouTube i sviđa mi se samo je rekao da baterija nije nešto. Koliko memorije ostane za korištenje na modelu sa 16 GB? Kakav je audio kvalitet na speakeru i koliko je glasan speaker, a kako stvari stoje sa slušalicama po vašem iskustvu?

Koliko vidim on ima isti CPU/GPU kao moj Nexus 4.

Nisam znao za ovo što je neko rekao da podrška za aplikacije nije baš dobra. Šta to tačno znači? Rade li aplikacije za telefon? Pošto bi to primarno koristila mama to bi uglavnom bili obični surf, skype, mail, chat, gledanje fotografija, ponekog videa, ja bih se ponekad možda poigrao, malo FB i tako to. Pretpostavljam da to sve radi kako treba?
 
Чини ми се да је 11гб имао слободно. Батерија је мени добра али ја сам навикао на трошење код смарт уређаја пошто их користим већ скоро 10 год. Квалитет екрана ме је одушевио, добар је за све ( стрипови, књиге, нет, филмови...). На слушалице и звучнике нисам нешто претерано обратио пажњу, тако да нека неко други упореди. Што се апликација тиче за сада нисам имао проблема, вероватно су мислили на недостатак апликација само за таблете у односу на иос.
 
Pa to je uvek naglaseno kao nedostatak....sto umesto da imas 54345 nepotrebnih aplikacija za sredjivanje slike za instagram imas samo 1216...iako su sve mahom iste.:)
Realno skoro sve sto ti treba imas za tablet, sve sto sam do sada isprobao ili koristim radi sasvim normalno na tabu, bilo da su za njega ili appovi za fon.Licno nisam osetio nikakav "nedostatak" aplikacija.
Za sve gore nabrojano(sto je i uloga taba, jelte) radi savrseno.Sto se tice baterije, rame uz rame sa ipadima, i po standby-u i po koriscenju.

Zvuk je sasvim ok, bilo je na pocetku pred predstavljanje kako nisu toliko jaki i sl, medjutim, ili su recenzenti toliko gluvi ili ja imam preosetljiv sluh, i pored toga sto sam nagluv od gitarskih pojacala.:D I sa sluskama minje sasvim ok zvuk(akg k-77)
 
Pa to je uvek naglaseno kao nedostatak....sto umesto da imas 54345 nepotrebnih aplikacija za sredjivanje slike za instagram imas samo 1216...iako su sve mahom iste.:)
Realno skoro sve sto ti treba imas za tablet, sve sto sam do sada isprobao ili koristim radi sasvim normalno na tabu, bilo da su za njega ili appovi za fon.Licno nisam osetio nikakav "nedostatak" aplikacija.
Za sve gore nabrojano(sto je i uloga taba, jelte) radi savrseno.Sto se tice baterije, rame uz rame sa ipadima, i po standby-u i po koriscenju.

Zvuk je sasvim ok, bilo je na pocetku pred predstavljanje kako nisu toliko jaki i sl, medjutim, ili su recenzenti toliko gluvi ili ja imam preosetljiv sluh, i pored toga sto sam nagluv od gitarskih pojacala.:D I sa sluskama minje sasvim ok zvuk(akg k-77)

Ovo je i moje iskustvo. Odličan tablet u svakom pogledu.
 
Jel neko od vas probao da testira bateriju na standby rezimu. Meni za dva i po dana sa ukljucenim wifi, syncom tapatalka, Gmail ode 53% sto mi deluje previse. Ima li jos neko ovo iskustvo? Sve stoji, bez roota
 
Ja pre nekoliko dana rucno updateovao sistem na KitKat, kad danas mi stigao neki zvanicni sistem update koji je updateovao KK sa builda KRT16O na build KRT16S. Jel dobio jos neko ovaj update posto se izgleda radi o critical bugfix-u?
 
Poslednja izmena:
Jel neko od vas probao da testira bateriju na standby rezimu. Meni za dva i po dana sa ukljucenim wifi, syncom tapatalka, Gmail ode 53% sto mi deluje previse. Ima li jos neko ovo iskustvo? Sve stoji, bez roota

Ako ti znaci nesto, od sinoc do jutros, za 10 sati, skinulo mi je 2%.
 
E kad malopre nisam poludeo necu skoro! Uzmem tablet da pogledam nesto na netu i imam sta i da vidim - na beloj pozadini Opere na sred ekrana smesi mi se jedan crni dead pixel!!! Hajde da je neke druge boje, ali bas crni sto ce reci najverovatnije mrtvac da mrtviji ne moze biti!:mad:

E sad ne znam uopste sta mi je ciniti po tom pitanju i moze li se uopste ista uciniti...:(
 
Ma nisam ni mislio da mogu probuditi mrtvaka vec sta se moze uraditi po pitanju poravke (po meni apsolutno neisplativa opcija i za mene i za njih) odnosno zamene, tj. kakva je politika ASUS-a i nasih prodavaca po tom pitanju...
 
Evo OTA i kod mene.

Standardna fora sa Google Services Framework.
 
Nazad
Vrh Dno