Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Kad si već spomenuo Viber, možeš pomoću ViberOut rešiti problem jeftino i komforno

Pogledajte prilog 389918

Naravno, uvek postoje i jeftinija rešenja u vidu betamax klonova, ali često kvalitet poziva nije tako dobar.
Pogledaću ovo..po ovome ispada besplatnk nedelju dana da probam. A meni i tako treba samo jedan poziv :D ko zna kad će mi opet trebati poziv ovakav nekome ko nema Viber i sl
 
Samo ne zaboravi da proveris jel hrvatska u paketu. I obrisi obavezno kreditnu karticu kad završiš sa "probavanjem"
 
Dakle 30 din minut. Direktno ako zovem? Hvala na toj informaciji
Pošto sam nekad radio sa njima da znate da imate mogućnost da čim uspostavite vezu zamolite da zovnu vas. Znači minut razgovora. Jedino ako budete čekali slobodnog operarera može malo da potraje, ali ako ste 1.-2. u redu nije strašno.
Ili evo besplatnog broja booking-a iz Srbije pa tražite da vas spoje sa HR.
0800-190 389
 
Poslednja izmena:
Otkako sam preneo broj iz MTS-a u Globaltel, povremeno mi pre ili odmah nakon poziva, čak i odbijenog poziva, izbaci poruku "STK services please restart the headset", nakon čega mi da opcije restart i cancel. Mislim na restart tog STK servisa, ne celog telefona.

Ako kliknem na cancel, sve bude OK, ali se ta poruka relativno brzo ponovo javi kod nekog drugog poziva. Ako klinem na restart, izgubim mrežu i ne mogu da je ponovo uključim ni iz network postavki sve dok sama ne dođe sebi nakon par minuta, nakon čega sve radi bez problema narednih nekoliko dana.

Telefon je Xiaomi Mi 9T, fabrički ROM.

Da li se to još nekom događa i koje je rešenje? Vadio sam i stavljao karticu ponovo u telefon, nije pomoglo.
 
Otkako sam preneo broj iz MTS-a u Globaltel, povremeno mi pre ili odmah nakon poziva, čak i odbijenog poziva, izbaci poruku "STK services please restart the headset", nakon čega mi da opcije restart i cancel. Mislim na restart tog STK servisa, ne celog telefona.

Ako kliknem na cancel, sve bude OK, ali se ta poruka relativno brzo ponovo javi kod nekog drugog poziva. Ako klinem na restart, izgubim mrežu i ne mogu da je ponovo uključim ni iz network postavki sve dok sama ne dođe sebi nakon par minuta, nakon čega sve radi bez problema narednih nekoliko dana.

Telefon je Xiaomi Mi 9T, fabrički ROM.

Da li se to još nekom događa i koje je rešenje? Vadio sam i stavljao karticu ponovo u telefon, nije pomoglo.
Nema rešenja, to je do njih problem. Takođe se i meni to dešava.
 
Vredi li tražiti novu SIM karticu možda?
 
Jel moguce placanje karte GSP i preko globaltel? Ili samo kod ostale tri mreze? :) Nisam video nista o tome...
Na sajtu im nista ne pise
 
Trebalo bi normalno da funkcioniše za sve provajdere. Ja sam plaćao različite servise preko globaltela sve normalno.
 
Globaltel daje 200GB za prenos broja. Dakle, mogu da odem, kupim neku pripejd mts recimo, prebacim u Globaltel, aktiviram najjeftiniji freepaid i vratim se posle 3 meseca u mts? :)
 
Da bi podneo zahtev, moraš sačekati tri meseca nakon aktivacije nove kartice. Uskoro će biti skraćeno na dva meseca.
 
@VICE

Broj mora da bude aktivan 3 meseca da bi mogao da se prenese.

U Globaltelu postoji limit od 40GB mesecno


Politika pravedne upotrebe

1 Internet saobraćaj u jednom kalendarskom mesecu je ograničen na 40 GB po maksimalnoj brzini. Ukoliko korisnik potroši više od 40 GB do kraja meseca može da koristi internet sa umanjenom brzinom protoka.
 
Google it. Sveža je vest.
Ne mora značiti da je 100% legit ali takav scenario je svakako realan.
 
Poslednja izmena:
A sto mislite da ce se kredit tek tako izgubiti?
 
Pa lepo piše u aplikaciji da kredit traje do određenog datuma od dana uplate, a to je 90 dana.
 
U slučaju šbbkbb, sve će ostati kao što je bilo, a moguća su dva scenarija: Globalel nastavlja da posluje isto kao do sada, ali uz novog podstanara i SIM kartica se kači na Telekomovu, umesto A1 mrežu. Druga opcija je da 0677 postane mts-ova numeracija i pošto kartice neće biti u domaćem romingu, korisnici ih zamenjuju za nove, a preostali kredit se prepisuje. Ovo bi verovatno postao preduslov za prenete brojeve da se ostvari u određenom roku.
 
Nedaj boze da bude tako , ako ukinu aplikaciju i tv samo kod mene jedno 20 broja idu u kantu
 
Neko je na temi kacio Globaltel sim toolkit app , ali ne mogu da je nadjem u pretrazi, ako nije problem opet neko da okaci. Treba mi za Android 10. Hvala.
 
Paaaa kad bi ih mts uzeo a ostavio sve isto to cak i ne bi bilo lose.Ako skantaju to je vec nezgodacija.
 
Nazad
Vrh Dno