Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

@mylo85 Da, ako je njihov broj sim ili esim, a ne prenet, virtualan ili šta već. Ovakav broj radi normalno, nikakvih problema sa porukama nema.
 
Zašto bi skočio globaltel ako je br već u njihovoj mreži, nova fizička kartica samo što je br iz mts pa njima nije u interesu da ne zezaju.
A imam i drugi br, njihov i tu poruke stižu ok, dok na ovaj preneti neće.
Mislim nema logike da sami sebe sabotiraju kad na istom telefonu dve kartice, na jednu stižu na drugu ne. Sutra cu da ih zovem da vidim sta ce mi reci je postaje smešno ne stiže mi nista a viber i ostale slabo koristim.
 
Šta i gde je opet popustilo u G. mreži pa su G. brojevi nepostojeći (not assigned) kada se pozivaju iz mts i Yettel mreže (regularno se dobijaju iz A i Globalterl mreže)?

Bruka!
 
Ne vredi Globaltel mreža ni pišljiva boba.
Trenutno sam na svim mrežama + Globaltel kao virtualni operator.
I ako koriste A1 mrežu, užasno im sve radi. O aplikaciji da ne počinjem.
Broj mi je samo za chat i pozivanje ali svakako čim se stvore uslovi prebaciću ga kod drugog operatora.
 
Ne vredi Globaltel mreža ni pišljiva boba.
Trenutno sam na svim mrežama + Globaltel kao virtualni operator.
I ako koriste A1 mrežu, užasno im sve radi. O aplikaciji da ne počinjem.
Broj mi je samo za chat i pozivanje ali svakako čim se stvore uslovi prebaciću ga kod drugog operatora.
A ja se upravo nećkam da prenesem broj koji je kupljen u Telenoru, trenutno u Vipu i da krckam 200 GB. Sada se već dvoumim. Signal A1 mi je odlican kao i net, po tome ne znači da je i Globatel mreža podjednako dobra.
 
A ja se upravo nećkam da prenesem broj koji je kupljen u Telenoru, trenutno u Vipu i da krckam 200 GB. Sada se već dvoumim. Signal A1 mi je odlican kao i net, po tome ne znači da je i Globatel mreža podjednako dobra.
Bolje nemoj. Još ako taj broj koristiš za banku i tako te SMS notifikacije/verifikacije, zaboravi na Globaltel.
Meni je A1 odličan ali preko Globaltel je užasno. Do njih je, nije do A1.
 
Bolje nemoj. Još ako taj broj koristiš za banku i tako te SMS notifikacije/verifikacije, zaboravi na Globaltel.
Meni je A1 odličan ali preko Globaltel je užasno. Do njih je, nije do A1.
Sekundarni je broj, u dual-sim telefonu. Nikakvo povezivanje sa sms uslugama. Ovo mi je bilo privlačno sa 200 GB neta koje bi mi baš dugo trajalo.
 
Sekundarni je broj, u dual-sim telefonu. Nikakvo povezivanje sa sms uslugama. Ovo mi je bilo privlačno sa 200 GB neta koje bi mi baš dugo trajalo.
Šta da ti kažem, zavisi od korisnika do korisnika. Ako ti je potrebno tih 200GB, onda pokušaj, prebaci broj.
Budi spreman na redovno pucanje mreže pa i samog neta.
 
Sekundarni je broj, u dual-sim telefonu. Nikakvo povezivanje sa sms uslugama. Ovo mi je bilo privlačno sa 200 GB neta koje bi mi baš dugo trajalo.
Upravo suprotno iskustvo od korisnika iznad.

Internet radi sasvim sasvim odlično sa Globaltel-om. Za sekundarni broj apsolutna preporuka.
Problemi su sa SMS servisima u 99% slučajeva i sa aplikacijom ponekad.

Koristim Globaltel internet na par mesta, za neke senzore, za vikendicu na Staroj Planini, za multimediju u kolima - sve radi skoro pa savršeno.
 
da li se gubi virtuelni broj kada se odjavim sa aplikacije ili je obrisem. tj. kad se opet prijavim da li dobijam isti broj ili drugi?
 
Vidim juče na trafici Globaltel kartice, ima li trenutno nekih pogodnih promocija za internet? Nešto recimo za Viber, FB, Instagram?
 
Globaltel nema besplatan net specifično za aplikacije. Kvota internet saobraćaja koju kupiš važi za ceo internet.

Solo internet košta 5GB = 300din, možeš da kupuješ više dodataka i / ili paketa koji sadrže internet i sve se sabira.

Postoji mesečni FUP za Globaltel korisnike u pogledu količine neta i iznosi 40GB po SIM kartici. Nebitno kolko imaš neta na kartici sakupljenog u kalendarskom mesecu po punoj brzini ti je dostupno 40GB nakon čega smanjuju brzinu na jadnih 128kbps, a 1. u sledećem mesecu ponovo imaš punu brzinu 4G konekcije.
 
Pozdrav svima. Planiram da prebacim broj iz MTS-a u Globaltel i da koristim freepaid da vidim kaki ce biti. Da li mozete samo da mi objasnite, da li ce mi oni Globaltel poslati njihovu karticu ili cu ja sve vreme koristiti MTS-ovu? Razumem da cu prvo dobiti njihov broj 067 pa da ce moj broj postati aktivan posle, ali ne znam da li od njih dobijam karticu.
Takodje, da li koriscenjem freepaid postajem registrovan korisnik? Pitam jer ukoliko se ispostavi da ne funkcionise dobro, vracam se u MTS odmah, a koliko citam prvo mora da se registruje broj da bi se mogao realizovati zahtev. Takodje, ako dobro shvatam, minimum moram da koristim 3 meseca?

Hvala!
 
1. Dobices novu Globaltel SIM karticu, tvoju trenutnu od mts-a bacas u djubre nakon zavrsetka prenosa.
2. Freepaid mogu koristiti samo registrovani korisnici, kolko razumem dovoljno je da povezes svoju platnu karticu i time oni znaju ko si. (ovo proveri)
3. Ratel je svojim pravilnikom propisao da se prenos broja može izvršiti ukoliko je od poslednjeg prenosa prošlo bar 3 meseca. Nije to do Globaltela, ali jeste, 3 meseca je minimum.
 
Za sad ne mora registracija za fripejd. Moraće od 2024. Prednost reg. kartice je zadrž. broja u sl. gubitka. Takođe obrač. cene roaming-a je nešto povoljnije za reg. SIM.
Za pouzdano korišć. SMS servisa mnogo je bolje naći neki lep 0677 nego seliti iz 2. mreže jer neki servisi ne rade ako se br. selio. Npr. reg. CarGo apk, apk za Pakeromat Pošte, itd...
 
Poslednja izmena:
Za sad ne mora registracija za fripejd. Moraće od 2024.



Zakon o elektronskim komunikacijama


Registracija krajnjeg korisnika usluge sa plaćanjem unapred

Član 158.

Pre početka pružanja usluge sa plaćanjem unapred (prepaid), preko javne mobilne komunikacione mreže, pružalac usluge je dužan da izvrši registraciju krajnjeg korisnika.............

Pružalac usluge je dužan da najkasnije u roku od godinu dana od dana stupanja na snagu akta iz poslednjeg stava ovog člana počne sa primenom procesa registracije iz ovog člana.
 
Moja zena koristi Freepaid vec vise od godinu dana , kartica kupljena na kios 0677 bez registracije
Mozda je registrovana kartica na nekog ili je greskom promakla.
Provereno znam da bez registracije nema sanse da aktiviras freepaid.
Uzimao sam za rodjake proslog leta i morao sam naknadno da idem u poslovnicu da registrujem da bi im radio freepaid.global.jpg
 
Mozda je registrovana kartica na nekog ili je greskom promakla.
Provereno znam da bez registracije nema sanse da aktiviras freepaid.
Uzimao sam za rodjake proslog leta i morao sam naknadno da idem u poslovnicu da registrujem da bi im radio freepaid.Pogledajte prilog 389791
Nije nova kartica ,sestra isto ima Freepaid jedno pola godine, To mozda sad mora po novom plus taj dodatak od 1GB roming net radi sve do Italije
 
Poslednja izmena:
Pošto storo nikad ne zovem inostranstvo imam sad pitanje. Trebao bih da zovem broj u hrvatskoj ( u pitanju je booking hrvatska). Broj počinje na 3851643... Iako i da stavim ceo broj nije problem jer ne firma u pitanju...

Ako bih zvao direkto sa globalte to bi me dosta koštalo ? Nemaju kako vidim ni Viber ni skupe na tom broju :(.. računam da će mi trebati možda i pola sata razgovora da nešto rascistim :) kako najpovoljnije a da ako moze me ne košta 10-20-30 evra razgovor :)
Ili nema druge opcije nego da pozovem direktno? Ako ne tako koliko memkosta minut iz globaltet ako neko zna?
 
Pošto storo nikad ne zovem inostranstvo imam sad pitanje. Trebao bih da zovem broj u hrvatskoj ( u pitanju je booking hrvatska). Broj počinje na 3851643... Iako i da stavim ceo broj nije problem jer ne firma u pitanju...

Ako bih zvao direkto sa globalte to bi me dosta koštalo ? Nemaju kako vidim ni Viber ni skupe na tom broju :(.. računam da će mi trebati možda i pola sata razgovora da nešto rascistim :) kako najpovoljnije a da ako moze me ne košta 10-20-30 evra razgovor :)
Ili nema druge opcije nego da pozovem direktno? Ako ne tako koliko memkosta minut iz globaltet ako neko zna?
Kad si već spomenuo Viber, možeš pomoću ViberOut rešiti problem jeftino i komforno

Screenshot_20230518_153256.jpg

Naravno, uvek postoje i jeftinija rešenja u vidu betamax klonova, ali često kvalitet poziva nije tako dobar.
 
Nazad
Vrh Dno