Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Nameravam da prenesem broj iz A1 u Globaltel. Može li neko u par rečenica da mi objasni koja je poenta tih virtuelnih brojeva u Globaltelu? Po ovom što sam pročitao na forumu, trebalo bi obavezno, odmah po zahtevu za prenos broja i kad mi dodele taj random Globaltel broj, da tražim da ga zadržim, zajedno sa ovim glavnim za koji čekam prenos. Koja je svrha tog virtuelnog broja, šta ću sa njm? :) I uopšte menjanja broja kao glavnog, sad ovaj, sad onaj? Kontam potrebu za dvema karticama/brojevima, tipa privatni/poslovni, ali ne kontam zašto bih šaltao između glavnog i jednog, dva, tri virtuelna broja, koja je funkcionalna svrha?
 
Nameravam da prenesem broj iz A1 u Globaltel. Može li neko u par rečenica da mi objasni koja je poenta tih virtuelnih brojeva u Globaltelu? Po ovom što sam pročitao na forumu, trebalo bi obavezno, odmah po zahtevu za prenos broja i kad mi dodele taj random Globaltel broj, da tražim da ga zadržim, zajedno sa ovim glavnim za koji čekam prenos. Koja je svrha tog virtuelnog broja, šta ću sa njm? :) I uopšte menjanja broja kao glavnog, sad ovaj, sad onaj? Kontam potrebu za dvema karticama/brojevima, tipa privatni/poslovni, ali ne kontam zašto bih šaltao između glavnog i jednog, dva, tri virtuelna broja, koja je funkcionalna svrha?
Kupiš Globaltel SIM karticu, podneseš zahtev za prenos broja. Ubaciš novu SIM karticu i sačekaš da se uradi prenos broja. Kad se to odradi, Globaltel vezuje tvoj broj za tu njihovu SIM karticu. A tvoja stara SIM kartica ide u đubre... Tad broj sa te (kupljene) kartice prestaje da važi i prebacuje se na tvoj stari broj. To nema veze sa ''virtuelnim brojevima'' :)
 
To je sve jasno, to nisam ni pitao.

Nije jasno ovo što je pisao owim: "Pozvao sam kontakt centar i rekli su mi da je privremeni globaltel broj prilikom prenosa broja trebalo odmah da tražim da zadržim i da bi on bio zadržan kao virtuelni broj koji bih mogao da koristim samo iz aplikacije.

To je navodno moguće samo ako se odmah naglasi u nalogu prilikom prenosa broja. Rekli su mi da je moj globaltel broj verovatno obrisan.
Pošto oni u kontakt centru ništa ne znaju definitivno rekli su da je najbolje da napišem email i da ih sve pitam, što sam i uradio, pa ću vam javiti ovde kada budem dobio odgovor.
Kako sam to uopšte mogao da znam? Kada sam se raspitivao koje sve opcije postoje pre prenosa broja niko mi to nije spomenuo, kada sam bio u poslovnici i započeo prenos broja nije bilo gužve i mogli su sve to da mi kažu ali nisam ni znao da to jeste moguće. Na sajtu ništa ne piše (ili bar tada nije pisalo)."

sasa022: " Onda imaju "dvostruki standard".
Znaci ko zna za fazon , moze da zadrzi i 0677 0xx xxx ( sa "plastike" ) i doda preneseni broj.
Ko ne zna , uglavnom brisu 0677 xxx xxx i na nalogu ostaje samo preneti broj.
Takodje , ako iz call centra ne daju pogresne informacije , sve te sestocifrene
0677 xxx xxx koje imas na nalogu ( dobijanjem ili kupovinom ) mozes stalno
da menjas kao primarni broj na kartici.
Kupis par brojeva i rotiras ih na kartici po svojoj zelji.
Sedmocifreni virtuelni broj mozes koristiti samo putem aplikacije."
 
Znaš kako, kad je džabe, čovek ima trip da nešto propušta. :)) Al' stvarno ne kontam čemu služi, zato i pitam.
 
Ovako se kod mene vide u aplikaciji taj prvi virtuelni broj i kasnije odabrani primarni broj za SIM.
Navedene su opcije šta može se podesi.

Virtuelni.png Primarni.png
 
Znaš kako, kad je džabe, čovek ima trip da nešto propušta. :)) Al' stvarno ne kontam čemu služi, zato i pitam.
To skoro niko ne koristi...mooožda neko ko je u inostranstvu. Inače taj broj koristi wifi mrežu za ostvarivanje poziva...ista stvar kao kod SBB-a. Realno neupotrebljiva opcija obzirom na roming opcije i dostupnost wifi mreža.
 
Pa sve se prodaje :) SBB isto reklamira UNIFON kao vrhunsku opciju a realno nikog do sad nisam upoznao niti sam čuo da bilo ko koristi tu uslugu. Ali eto imaš je u paketu...mooožda bi bila korisna negde u Africi gde nema puno wifi mreža ali čak ni tad nema neku primenu u današnje vreme. Realno samo je reklama....
 
U suštini ti virtuelni telefoni. Bio globaltel ili unifon sluze da se zove iz inostranstva nekog ko nema viber Whatsapp. Mozes nazvati da narucis picu iz Amerike u Beogradu po ceni lokalnog poziva... Ili zakazes doktora u domu zdravlja. Da kad sletis odmah u bolnicu na besplatan pregled zakazan unapred. I tako to...
 
Takođe, kada zvoni SBB "fiksni" telefon kod kuće, a ja sam odsutan, zvoni i Unifon na mobilnom pa mogu da se javim.
 
Evo i ja da se prijavim kao korisnik Unifona, par puta godišnje kad smo u inostranstvu na taj način zovemo babu :). Naravno da ona nema Viber i sl.
A nekad bude korisno i da se pozove fixni ili mobilni tamo gde si, povoljnije nego iz roaminga svakako.
 
Evo i ja da se prijavim kao korisnik Unifona, par puta godišnje kad smo u inostranstvu na taj način zovemo babu :). Naravno da ona nema Viber i sl.
A nekad bude korisno i da se pozove fixni ili mobilni tamo gde si, povoljnije nego iz roaminga svakako.
Dali isto treba internet
 
Potreban je internet za Unifon, može biti wi-fi (hotel, kafić...) ili neki roaming internet paket, svejedno je jeftinije nego roaming poziv.
 
Znaš kako, kad je džabe, čovek ima trip da nešto propušta. :)) Al' stvarno ne kontam čemu služi, zato i pitam.
ne propustas nista, ali i da si propustio uvek od njih mozes da dobijes drugu karticu sa nekim opet novim brojem

tvoj "novi preneseni" broj uvek mozes da koristis na nacin na koji bi koristio taj virtuelni.
drugim recima to je ista stvar koju vec imas, samo bi imao sa jos jednim random brojem
 
Kupio sam broj u Globaltelu sa Uzbudljivim pripejdom pa me interesuje dali je dovoljna Automatska obnova paketa ili je potrebno 29-tog dana aktivirati novi paket da bih sačuvao nepotrošene minute i GB.
 
Kakvi su generalno utisci sa Globaltelom, za preporuku ili ne? Interesuju me uglavnom pozivi, poneka poruka i malo neta, ništa zahtevno, prosečan korisnik. Čitam ovde i ovako i onako, jedni hvale, drugi se žale, ne mogu da formiram neko mišljenje, nit' smrdi, nit' miriše. :)
 
Najviše problema ima sa "komercijalnim" SMS servisima. Pozivi i net rade normalno. Padne mreža 2 puta godišnje...
 
Eto, rekoh ja, opet 2 različita odgovora. :)

Ništa, probaću par meseci, ionako ne planiram ugovor, pa ako baš bude neizdrživo - idem dalje...
 
Картица ми већ неколико дана није у тел. и кад ме зову кажу да сам недоступан и сл. али позиваоцу након неког времена стиже обавјештење да сам поново доступан, иако ми картица, Глобалтел наравно, није у телефону, нити је у међувремену била. 😁Ово за виртуелне, оне прве бројеве појма немам. Ту ми је а нисам тражио да буде и остане, ако сам вас уопште схватио, давно је било ако значи.
 
@Toshiro Mifune

Ako zadrzis broj koji stize sa karticom , preneti broj mozes posle 3 meseca ponovo da preneses u neku drugu mrezu ,
a da ti Globaltel SIM kartica ostane aktivna sa 0677 xxx xxx brojem.
Ako ne zadrzis 0677 broj , a preneti preneses , kartica se gasi.
Takodje ako imas potrebe , mozes da rotiras preneti broj i 0677 kao primarni na SIM kartici.


@tarantula888

Ako ti je aktivna aplikacija , mozda si postavio opciju da kada si nedostupan preko mobilne mreze , ako ti je dostupan WiFi pozive primas preko aplikacije ( aplikacija zna da brlja i da ne prikazuje poziv ) , ali onome ko poziva stize obavestenje
da si dostupan.
 
Не, не користим апликацију никад и нисам ништа од тога означио.Тестирао сам два до три дана и све се понавља.Мало је чудно, мада и смијешно. Ти бројеви су нам у породици, па се играм с њима.
 
Za automatsku obnovu, ako je uključena - uvek se aktivira 29-og, bez obzira kad je aktiviran paket? Recimo, ako sam aktivirao 15-og, obnova nije 14-og idućeg meseca, nego 29-og?
 
Ako je prva aktivacija npr. u 22:35:20 - svaka naredna automatska obnova
je u 22:35:20 ( posle 7 ili 30 dana )

npr.
paket aktiviran 14.02 u 12:20:20 - vazio do 16.03 12:20:20
obnovljen 16.03 u 12:20:20 - vazio do 15.04 12:20:20
obnovljen 15.04 u 12:20:20 - vazi do 15.05 12:20:20
 
Ima zez ako je bilo promotivnih ponuda ograničenog trajanja (npr. 23GB za 400din), automatska obnova posle ne radi jer nije više standardni paket, mora ručno.
 
Таман сам то хтио написати. 👍јер ми ускоро истиче, па морам водити рачуна да ручно активирам други.
 
Nazad
Vrh Dno