Šta je novo?

GeForce GTX 460 thread

Ma daj brate nisam *****, menjao sam kulere i kulere... Cinjenica je da vecina kartica koje stizu kod nas (kao i drugih komponenti) nisu na nivou i da se neka selekcija naravno vrsi pre raspodele komponenti.

znaci problem nije ni u pasti ni u kuleru ni u montazi ni u fanu nego jednostavno kartica trash i to je to. Prodao sam je i kupio 5850 koji radi kao zmaj.
Kuler koji je drzao HD4850 na 55oC u full loadu fanless nije los i niko ne moze da me ubedi drugacije. Kuciste mi nije malo i ima 4x120mm i 1x140mm fan.

A ionako sam uzeo taj Gainward otprilike kad su GTX460 tek izasle, a sto se tice MSI cyclone, drugar uzeo pre neki dan, crkla isti dan uvece dakle ni one nisu oslobodjene felera. A fini momci i devojke u firmi gde je kupio su nam odmah zamenili karticu i svaka im cast na tome. Ova nova radi ok, ne secam se na kojim temperaturama mu radi, ali je dosta hladna.

Cinjenica je da kako te ubode tako te ubode, jedino sto te u Srbiji redje ubode :D

P.S. Gainward je radio na ~75oC na defaultu sa fanom na full speed, za mene je to neprihvatljivo sot zbog buke sto zbog temperature jer ne zelim da imam furunu u kucistu...

Jos moram dodati ovo... A sta da sam ja neki korisnik koji nema armiju fanova u kucistu i kupi taj GTX, na kojim temperaturama bi mi radio... mislis da bi ostalo na 75oC? Jok ja, doslo bi do 90oC opusteno posle vise casovnog igranja...
 
Poslednja izmena:
Nemoj pogresno da me svatis ali kome kartice tek tako crkavaju u okolini, nesto DEBELO ne stima!
A ti kako si kuler od 4850 uglavio na GTX460 i jos ocekivao da ga propisno hladi NEMAM POJMA jer GTX460 ipak vuce vise struje a da ne pricamo o mogucim problemima prilikom montaze a i ako je kuler sposoban da ohladi GTX460 sigurno je lose montiran ili uopste nemoze da se "dobro" namesti na pomenutoj kartici..

A tek izjava da je GTX460 reparirana i da se specijalno selektuju serije za proizvod koji je tek stigao na trzitse je SMESNO jer je nesto tako nemoguce u tako brzom vremenu da se uvale RMA karte
 
Poslednja izmena:
Koje si sve kulere isprobavao na tom gainwardu?
 
@miloshs
Ta tvoja armija fanova JAKO malo ima uticaj na temperaturu GPU-a, kad si vec hteo tihu karticu sto nisu uzeo Gygabyte GTX460 OC sa duplim ventilatorima vec kupis referentnu kartu kad si znao da je pri 100% obrtaja "bucna" i jos zelis <60C ??? (nema logike, nisi imao pojma sto kupujes i sad su ti drugi krivi)
 
Nemoj pogresno da me svatis ali kome kartice tek tako crkavaju u okolini, nesto DEBELO ne stima!
A ti kako si kuler od 4850 uglavio na GTX460 i jos ocekivao da ga propisno hladi NEMAM POJMA jer GTX460 ipak vuce vise struje a da ne pricamo o mogucim problemima prilikom montaze..

A tek izjava da je GTX460 reparirana i da se specijalno selektuju serije za proizvod koji je tek stigao na trzitse je SMESNO jer je nesto tako nemoguce u tako brzom vremenu da se uvale RMA karte

totalno nebitno koji kuler sam stavljao jer svaki aftermarket koji stavis je bolji od aluminijumskog smeca koje stavljaju na tog gainwarda. A bio sam i u kontaktu sa ljudima koji su isti kuler stavili na svoj Palit GTX460 i radila je na 60oC sa fanom od 1300rpm i to OC-ovana na 850/2000mhz. Dakle bezuspesno pokusavas da me napravis nekompetentnim i *****om. Pobogu pa moja kartica nije radila na 60oC na defaultu sa 120mm fanom na 2300rpm, a kamoli na 850mhz uz voltage modifikacije (da ponovim sa istim kulerom kao i covek sa oc 60oC tempovima)

A to sto ti ne shvatas da kartice mogu da budu felericne u proizvodnji i da se repariraju pre nego sto izadju iz fabrike je tvoj problem. Takodje i ne shvatas da svaki Gainward GTX460 (Palit takodje) ima G92 mounting holes i da svaki kuler za 4850/8800GT moze da stane na nju bez problema uz minimalne modifikacije...

edit: armija fanova svakako ima uticaja jer izvodi topao vazduh izvan kucista i time smanjuje temperature unutar istog. Problem nije bio referentni kuler vec aftermarket s kojim sam dobijao tempove od 72-75oC dok je uz referentni radila na 82oC na default klokovima, pa ti gledaj.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja video, ovde, temperaturama u leru nista ne fali...a i to cimanje voltaze, overklok, pa skidanje heatspreader-a...not bad za repariranu kartu lol
 
@miloshs
zivis u zabludi ako je referentni kuler radio OK kako moze kartica biti neipsravna?????

pa ja imam leadtek GTX460 koji ima isto "******" od kulera pa radi na 920Mhz bez imalo problema iskreno sa ~82C pri furmarku i to bez i jednog ventilatora u kucistu
 
Koliko sam ja video, ovde, temperaturama u leru nista ne fali...a i to cimanje voltaze, overklok, pa skidanje heatspreader-a...not bad za repariranu kartu lol

Ma da kul je to... svej e to bila zajebancija jer sam popizdeo od grejanja i fana na 2300rpm, nije ona lose radila kad se fan "crankuje", a i stock sam skinuo cim sam video da na defu radi na velikim temperaturama. A i 3D mark nije neko merilo grejanja kartice, jedino da sam uradio batch test na 4h pa da vidimo... :D
 
@miloshs
zivis u zabludi ako je referentni kuler radio OK kako moze kartica biti neipsravna?????

pa ja imam leadtek GTX460 koji ima isto "******" od kulera pa radi na 920Mhz bez imalo problema iskreno sa ~82C pri furmarku i to bez i jednog ventilatora u kucistu

Pa to je bas i poenta, moja na 700/1800 radi na 82oC sa 5 fanova u kucistu, a tvoja radi na 920mhz na 82oC u kucistu bez fanova... treba li ti veci dokaz da je kartica bila ****** (a inace to sto kazem nisu insinuacije, jer sam u istoj firmi saznao da su u pocetku imali reparirane Gainwarde, samo je nekom smetnulo s uma da mi kaze u casu kad sam kupovao)...

Da sam pokrenuo 870/2200 na stock cooleru verovatno bi mi explodirao ceo stan a ne kartica...

edit:izvinjavam se za double post
 
Pa ne, previse si ocekivao ili jednostavno kuler ti nikad nije 100% nalegao na GPU... kartica i kad se losije klokuje one se sve isto zagrevaju u zavisnosti od voltaze i frekvencije nema tu jedna se greje 60 druga 80C, moze jedino da je senzor lose kalibrisan/neispravan pa da alze ili da kuler ne naleze identicno
 
Pa ne, previse si ocekivao ili jednostavno kuler ti nikad nije 100% nalegao na GPU... kartica i kad se losije klokuje one se sve isto zagrevaju u zavisnosti od voltaze i frekvencije nema tu jedna se greje 60 druga 80C, moze jedino da je senzor lose kalibrisan/neispravan pa da alze ili da kuler ne naleze identicno

Senzor nije bio sigurno jer je kartica emitovala toplo i to podosta. Kazem nije mi bio prvi put da stavljam aftermarket cooler i reseatovao sam ga barem 20x sa raznim pastama i raznim kolicinama paste. Kad sam nanosio vise paste (ocekivano) vise se grejala.

edit: medjutim sve je to sad nebitno, samo kazem kad kupujete karticu pitajte jel reparirana, jer ne mora da znaci da ce da oglase na sva zvona da jeste...
 
Poslednja izmena:
Ja sam moju cyclone testirao na nekih 10-15 naslova koji su se pojavili u skorije vreme tipa lost planet 2, splinter cell conviction, alien vs predator, borderlands, bioshock, stalker prypiat, mafia 2. Sve igre apsolutno teku glatko na 1920x1080 res sa sve stavljenim detaljima na high i ni jedan jedini bug se ne pojavljuje u bilo kom smislu. Temperature idu od 35C idle kao najniza u provretrenoj sobi do 40C kad radi grejanje :d, u loadu nikad preko 60C , uglavnom se krece temperatura od 45-50 i neki stepen. Ono sto ja cenim je tisina a nju ne mozemo imati ako karta ide preko 70 C jer u tom slucaju mora nesto da je posteno ohladi inace ode u vecna lovista.
Takodje mislim da je dobra stvar kod cyclone kulera sto nije zatvorenog tipa ili tunel tipa te ga je lako cetkom ili nekim drugim nacinom ocistiti lepo od prasine ako se nesto zavuce na hladnjak izmedju rebaraca.
 
Ma da, Cyclone kartice su poznate po tome da rade na niskim temperaturama i da su pritom tihe cak i pri overkloku. Mislim da tako otprilike tempove dobija i moj drugar sa njegovom. Totalno je necujna pri tim temperaturama...

A i te tunel kartice su dobre ako se nema fanova u kucistu jer sve izxbacuju napolje, nedostatak je malo vece temperature pogotovo preko vrm i mem modula...

Sve zavisi od konfiguracije
 
Poslednja izmena:
Jel se moze nekako skinuti kuler sa kartice koji ima onu nalepnicu preko srafa a da se to ne primeti? :)
 
Pa pazi ako Cyclone radi obicno na 55C, a Gainward na 75 u loadu zar to nije primetna razlika ?

Meni Gainward 1Gb GS u loadu ide do 55c plafon. Doduse, na default clocku od 700mhz. U idle mi je 27c uglavnom.

Prosto mi neverovatno da ako je kloknem na 800mhz, a hocu cim mi stigne Phenom 955 BE, da ce temp. u loadu da ode +20c?? To je inace normalno ili sam ja skroz neupucen? :)
 
Pa nista cudno. Od svih testova GTX460 koje sam do sad citao najhladnije su MSI karte. Cak su uspeli i Asus da zeznu ovaj put.
Ja sam bio strasno skeptican u vezi MSI-a, ali od sad necu imati sek dileme dal uzeti njihove graficke.
Mislim da je problem kod Gainwarda i kod vecine drugih proizvidjaca sto su karte previse zatvorene pa vreo vazduh se malo duze zadrzi oko cipova, dok je Cyclone otvoren sa ogromnim hladnjakom i jednim velikom coolerom.
Pazi ima tu veze i gde se cija kartica nalazi. Ne moze da se poredi moj CM 690 II ili nesto jos bolje i neko kinesko ******. I zbog toga temp moraju da se razlikuju.
 
Meni Gainward 1Gb GS u loadu ide do 55c plafon. Doduse, na default clocku od 700mhz. U idle mi je 27c uglavnom.

Prosto mi neverovatno da ako je kloknem na 800mhz, a hocu cim mi stigne Phenom 955 BE, da ce temp. u loadu da ode +20c?? To je inace normalno ili sam ja skroz neupucen? :)

Nema sanse sa overklokom da se karta greje 20c vise. Mozda 6-7c, ako i toliko.
 
Nema sanse sa overklokom da se karta greje 20c vise. Mozda 6-7c, ako i toliko.

Ja kolko sam video testove Gainwarda GS na netu, temperature su im oko 69-72oC na 800mhz al zavisi od voltaze. Na primer na Techpowerup su na testu imali model koji je radio na 1.11V i na 850mhz se grejao do 73oC, ostali testovi slicno tako ali nisam zapazio kolike su voltaze bile.

@Jerry[NS]
Moze da se skine nalepnica skalpelom ili ziletom polako ali sigurno, ja sam barem uspeo moju da skinem. Medjutim posto sam posle skidao hladnjak i IHS resio sam da bacim nalepnicu jer stvarno nije bilo smisla da vratim karticu bez IHS-a i kazem da ne radi :D
 
Ovde možete pogledati temperature GTX460 kartica:

GeForce GTX 460 Roundup - cooling

Videćete da su u rasponu od 60-80°C u zavisnosti od implementacije hlađenja i default napona i klokova!
 
Poslednja izmena:
Reparirane uglavnom dolaze samo u kesici dok nove u kutiji sa svim sto ide.
I drugarov gainward 768 ide do 77 stepeni na 800MHz.

Meni je MSI hladnjenje na oko izgledalo najbolje posle iskustva sa galaxy 7300gt koje je imalo zalmanovu lepezu samo manju. Niti skuplja mnogo prasine niti se cuje, a odlicno hladi.
Ova zatvorena fen hladjenja posle pola godine ne znas dal su puna prasine i ciscenje je komplikovano.
 
jastreb

znaci kartica rastura stigo sam 5870 mnogo je tisa
920/2200 bez problema znaci novi driver i verovatno bios dostize 1 MHz
5870 default 17100 jos cu malo da vidim koji mje max :smash: :smash:
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    245.1 KB · Pregleda: 67
medo vidim da koriste stari msi afterburner ovaj novi sa pomeranjem voltage tj. core,memory,aux izgleda da nije bas funkcionalan treba da ga dorade da bi imao funkciju izgleda
 
medo vidim da koriste stari msi afterburner ovaj novi sa pomeranjem voltage tj. core,memory,aux izgleda da nije bas funkcionalan treba da ga dorade da bi imao funkciju izgleda

Koje si drivere koristio na testu ?
 
jastreb

evo jos jedan rez kartica je extra hladna 50c
dosta od mene
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    229.5 KB · Pregleda: 64
postavi ti sa tvojim asusom taj screen shoot ja cu ti verovati ne znam zasto bih lagao ja kod sebe imam jednu karticu do duse upravu si da bi bilo verodostojno postavicu screen shoot kompletan kad dostignem max iz kartice nadam se da ces biti zadovoljan bez uvrede
pozdrav
 
postavi ti sa tvojim asusom taj screen shoot ja cu ti verovati ne znam zasto bih lagao ja kod sebe imam jednu karticu do duse upravu si da bi bilo verodostojno postavicu screen shoot kompletan kad dostignem max iz kartice nadam se da ces biti zadovoljan bez uvrede
pozdrav

Nisam uvredjen niti tebe vredjam, ne patim od toga cije je sta bolje ;) samo ti kazem da kad se postavlja screenshoot zna se kakav treba da bude, da ne lupamo glave koji su clockovi driveri i ostalo kad ih vec nisi napisao :)
Probaj sa beta driverima ako vec nisi :type:
 
Nazad
Vrh Dno