Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Ja imam KMCC, kad je oko nula stepeni, ide i meni u defrodt tako, na oko sat vremena, ali odi na opstu temu pa procitaj pitaj, jel, mslim da svaka klima tako, manje, vise, radi,u tim uslovima, zakom fizike, prosto.
 
Ako je kod tebe LFCA 18 onda je neuporedivo sa Gre Muse 12, jede je za doručak.
Sve klime oko nule i visoke vlažnosti često idu u defrost. Moj Mitsubishi takođe, ali duplo ili možda čak i tri puta ređe ide u defrost nego Fujitsu KMTA 12. Verovatno zbog veće spoljne jedinice.
 
E to me interesovalo ima li nekakvih razlika izmedju tih klima sto se tice snage tu si u pravu @banacanin 56 m2 greje nemam reci ali eto taj malo duzi defrost me zezne nekad pa bih uzeo Jos jednu u sobu otvorim je i duva u dnevnu gde je LFCA e sad da je dobar protok vazduha i da ima snage moze 12 ili 14 mozda sta je tu pametno ? LT je prva varijanta ili nesto drugo?
 
Za 30 kvadrata možeš da razmisliš o modelu KGTE12 može da se nađe za 108k.Verovatno si pisao ne sećam se da li ima izolacije.Klima ima energetski razred A+++ na grejanju i hlađenju zatim human senzor i može niže da modulira nego prethodni modeli.Kod Japanskih proizvođača su dostupni svi podaci tako da možeš da uporediš klima uređaje prema specifikacijama.LT je jača pa vidi šta ti više odgovara prema uslovima u kući.
 

Prilozi

  • 789.png
    789.png
    116.4 KB · Pregleda: 47
Ja kontam, koju god da turis u tu sobu, prema tvojoj situaciji, bice ok.
Ali kao smo na Fujitsu temi, LLCE rt na minus 15 isporucuje 3 kw snage.
Oio je moje misljenje, javice se ljudi sa vise iskustva, dok ja smotam 1-2 Camela, i sioam jos 1 lozu .

Tbiv za LLCE je na -7 C. Za tih 3 kW na -15 C još neko mora da se oznoji.
 
Backup heater za Fujitsu mislim da iznosi u proseku 500w. I to je ono što sam uvek tvrdio da kod svake klime od maksimalne vrednosti treba oduzeti 50% zbog duvanja a na ostatak se može osloniti kao realano upotrebljiv, kod svake klime. Al mišljenja su različita tako da....
 
Za 30 kvadrata možeš da razmisliš o modelu KGTE12 može da se nađe za 108k.Verovatno si pisao ne sećam se da li ima izolacije.Klima ima energetski razred A+++ na grejanju i hlađenju zatim human senzor i može niže da modulira nego prethodni modeli.Kod Japanskih proizvođača su dostupni svi podaci tako da možeš da uporediš klima uređaje prema specifikacijama.LT je jača pa vidi šta ti više odgovara prema uslovima u kući.
Ovde opet obmanjujes ljude ovim tablicama i ako ti je objasnjeno sta su te tablice.
Mada verujem da si i pre znao, pa zato i cropujes samo tabelu, bez objasnjenja.
Ovo nije specifikacija uredjaj, ovo je izracunata tabela ukupnog kapaciteta.
Ta tablica ne pokazuje pdesign klime, to nije ono sto ta klima daje na tim temperaturama, prestani da obmanjujes ljude i da se kockas tudjim novcem.
KGTA na -15c daje 2.15kW toplote.
Screenshot (155).png
 
Ove tabele koje daje Fujitsu su sa vrednostima dobijenim na osnovu merenja pri zadatim uslovima. "Calculated" na koji se pozivaš znači da se vrednosti računaju, što je i potpuno normalno jer jedini od tri navedena parametra koji se direktno meri je IP.
 
Tablica je sasvim uredu.
To se lako provjeri.

Izjava da taj model ima max 2,15 kw na -15 je obmanjivanje nekoga :)
 
Ovo je postalo u najmanju ruku smiješno. Baš je ovaj Fujitsu lažov. Imali šta pametnije da se napiše na temi.
 
Vidite,svako ima pravo na svoje mišljenje,niko ovde bar ja nisam rekao da je Fujitsu top nema dalje,radi posao,mudolira dobro,ne smeta mi hladnjikav vazduh,struja je od proske godine skocila dosta a meni racun manji,jer sam uradio izolaciju,ocu da kazem da prostor određuje koju klimu da uzmemo,i budzet...što se tiče smrada "prljavih čarapa" nemam komentar...ta prica je izolovan slučaj po mom mišljenju. Na kraju krajeva račun za struju sve govori,zasto menjati ono što radi posao?
 
Backup heater za Fujitsu mislim da iznosi u proseku 500w. I to je ono što sam uvek tvrdio da kod svake klime od maksimalne vrednosti treba oduzeti 50% zbog duvanja a na ostatak se može osloniti kao realano upotrebljiv, kod svake klime. Al mišljenja su različita tako da....

To mora da ima negde u metodologiji, a ona bi trebala da ima negde na sajtu euroventa. I ne mislim da je Fujitsu tu izuzetak, već se vrednost uzima verovatno na osnovu drugih kriterijuma.
Backup heater može biti i četvoročlana porodica.
 
Tablica je sasvim uredu.
To se lako provjeri.

Izjava da taj model ima max 2,15 kw na -15 je obmanjivanje nekoga :)
Tablica je proracunat max kapacitet. Dakle, ako klima ne bi imala defrost niti bilo sta drugo, davala bi toliko. A koliko kW neka klima max moze da izbaci u nekom trenutku je nebitno.
Fujitsu LT daje na -10c 4kW i to je Fujitsu objavio u svom katalogu, sto je svakako impresivno, vise od 95% 12ica. U toj tabeli stoji daleko vise od tih 4kW na -10c, zato sto je to max kapacitet, a ne pdesign, koji je bitan. Zato je obmana reci da kgta daje 3.4kW na -15c.
Pogledaj sta pise u toj tabeli, a Fujitsu u specifikaciji za kgta napisao da na -10c ima pdesign od 2.5kW.

I ne, nije Fujitsu nikoga obmanuo, vec onaj ko ovu tablicu koristi za nesto za sta ona nije namenjena.
Te tabele su i ranije postojale, pa ih ranije ljudi koji nisu postali eksperti nakon kupovine jedne Fujitsu klime, nisu koristili za marketing, vec se koristi eurovent, koji i sam Fujitsu placa i reklamiea na svom sajtu.
 

Prilozi

  • IMG_2104.png
    IMG_2104.png
    663.5 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Kao u svi proizvodjaci tako je i fujitsu objavio tablicu u kojoj na -15 vani i +20 unutra 12kgt pri potrosnji 1360w u tom momentu izbacuje 3360w toplote.

Kome ima ista ne jasno u ovome.
Ko trazi dramu iz sasvim obicnog jednostavnog podatka.

Nekom je ovdje dosadno,pa protraci svoj zivot pljujuci po nekom :)
 
Poslednja izmena:
U svakom slučaju radi se o teoretskom maksimumu. U realnoj upotrebi stvari stoje malo drugačije i zavise od drugih faktora sredine. I to važi za sve uređaje.
 
Da. I sada kada neko sa strane ko se ne razume,kao na primer ja,vidi da je Pdesign od 07 na -10 2.3KW a od 12ice Pdesign na -10 stepeni 2.5KW i kaze mala razlika u kapacitetu a velika u ceni,izme 07 za manje para i stavi u 40m2 i hoce da mu radi kako je zamislio. A nema pojma da su im uslovi merenja i testiranja razliciti. Jer ta 07 je namenjena za 20m2 i u tom prostoru se i radi testiranje. 09 je za 25 kvadrata a 12ica je za 35 kvadrata.
Mozda gresim ali ja sam tako razumeo
 
Izmjerena vrijednost u momentu dok klima trosi 1360 w ne izgleda kao teoretski maximum.

Ako procitam podatak da klima ima ulaznu snagu od 250 w do 1890w

Tih 1360w joj dodje na nekih 60-70% opterecenja.
 
Izmerena vrednost u idealnim uslovima. Spoljna jedinica u realnom radu se ne nalazi uvek u idealnim uslovima. Jasnije?

Sva merenja i testiranja uzimaju u obzir idealne uslove.
 
Nije bas.

U vanjsku ulazi zrak -15
U unutarnju ulazi +20 a ono sto izadje iz nje je 3360w pri potrosnji 1360w

Sta je ovdje idealno,a sta nebi bilo idealno.
Nisam bio nesto aktivan na forumu,mozda sam sta propustio.
 
Tako je. U opitnom centru to upravo tako izgleda.
Kada visi na zidu, izmenjivač može biti manje ili više okovan ledom, zatrpan snegom, izložen jakim udarima vetra, biti izložen visokoj vlažnosti vazduha, tacna može biti zamrznuta...
 
Ovaj kompresor ugrađuju u KG12 klime isti ide i u KM14 ovo su specifikacije.
 

Prilozi

  • 456.png
    456.png
    40.4 KB · Pregleda: 31
Tako je. U opitnom centru to upravo tako izgleda.
Kada visi na zidu, izmenjivač može biti manje ili više okovan ledom, zatrpan snegom, izložen jakim udarima vetra, biti izložen visokoj vlažnosti vazduha, tacna može biti zamrznuta...
A to :)

Pa ok je to.
Ni jedan proizvodjac ne pise podatke u spec dok je klima okovana ledom na kisi i snijegu.
Svi oni testiraju novu klimu.
A mi ne bitno ako kupimo panasonika ili hirachi ili vivax nama se okuju sve.

Sto bi to bila tema foruma ?


Ne znam ko zapoce temu o ovom modelu,ali izgleda interesantno.

Isti kompresor ugradjen u 14ku 12ku 9ku 7cu

Kolko kosta ta sedmica ?
 
Na primer isti kompresor imaju LFCA18 i 24Btu.Ali LFCA24 ima troredni izmenjivač u spoljnoj jedinici.LF18 ima dvoredni izmenjivač.
 
Nema veze.
Kg 7 ima 1,5 red ali ako je cijena dobra to bi opet bilo interesantno.

Klima sedmica istih gabarita i kompresora kao 14 ka,ne moze bit losa.

Danas puno klima ima samo jedan red pa su hvaljene.
 
A to :)

Pa ok je to.
Ni jedan proizvodjac ne pise podatke u spec dok je klima okovana ledom na kisi i snijegu.
Svi oni testiraju novu klimu.
A mi ne bitno ako kupimo panasonika ili hirachi ili vivax nama se okuju sve.

Sto bi to bila tema foruma ?


Ne znam ko zapoce temu o ovom modelu,ali izgleda interesantno.

Isti kompresor ugradjen u 14ku 12ku 9ku 7cu

Kolko kosta ta sedmica ?

O tome ti sve vreme i pišem. Svi testiraju u idealnim uslovima, ali kako će se klima ponašati u realnom radu zavisi od još x faktora. Gde je bio obećani kapacitet iz tablica pre dve godine kada su bile one silne magle i kada su sve klime na pola sata išle u defrost?

Toliko insistiranja kod pojedinih komentatora o tome koliko klima može na TOL je nebitno, jer TOL određuje sam proizvođač, a što je klima jeftinija to je TOL na nižoj temperaturi. Tbiv je tačka na kojoj bi trebalo gledati šta klima može. Sve ispod toga je diskutabilno.
 
Ok shvatio sam.
To je tema za kompletnu klimatizaciju,nema veze sa ovim modelom ili proizvodjacem.

Zato kod grijanja klimom uzmes malo vise snage da budes miran u losim uslovima.
 
Onda javite Fujitsu fabrici da ne znaju sta rade i da vama daju poslove umesto njihovih inzenjera i izmenjaju specifikaciju koju su napisali.

Maximum koji svaka klima moze da izbaci u nekom trenutku je dosta veci od onoga sto ta klima zapravo i daje na toj temperaturi.
Zato je to u technical manualu, a ne u specifikaciji klime.


Nemaju veze uslovi merenja sa tim, prosto je peak koji neka klima nekada dohvati totalno nebitan za bilo koga.
A ovde se troluje tim podacima kao da te klime zapravo imaju taj pdesign, sto nema veze sa zivotom i to je cista obmana ljudi koji se ne razumeju i dodju misleci da ce dobiti iskren savet, a ne prevarantski marketing od strane ljudi koji iz samo njima poznatih razloga ovde preuvelicavaju sve vezano za brend klime koju oni imaju...za sta sam ja sokiran da se ljudi ne banuju.

Neko ce videti 3.4kW na -15c i mislice da sa tim moze lagano da greje 50m2 na -15c, a opet, to nije ono sto ce ta klima ikada davati, to nije pdesign, vec ono sto ta klima nekada u nekom trenutku dohvati.

Fujitsu na ovom forumu je kao Skoda na auto forumu, svi bi da plate Skodu, a da ubede sve ostale da voze Audi.
 
Jedini namrgodjeni lik ovdje koji osim pljuvanja po nekom brendu i pljuvanja po misljenju ovih drugih forumasa nista drugo i ne radi je xepoj.

Ako treba banovat ne vidim koga drugog bi trebalo ostali se ponasaju normalno.

Forum je mjesto gdje svaki forumas moze iznijet svoje misljenje,a ostali mogu da biraju da li da mu vjeruju ili ne.

Posle ovakvog nastupa ja mu ne bih vise vjerovao ni da je sad 2023 godina :)
 
Poslednja izmena:
Bolje biti iskren i posten, nego namazan i fin.

Nije misljenje lada ti nekome govoris da odredjena klima daje 30% vise od onoga sto ce ta klima posle da mu daje.
Jedno je misljenje, a drugo cinjenice.
Misljenje je da li je Fujitsu krs ili ne, a izmereni pdesign od strane euroventa i samog proizvodjaca uredjaja, nije misljenje.
 
Nazad
Vrh Dno