Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Malopre krenu neki kijamet kod mene, i evo jos uvek traje. To sve seva, puca, pada kao ludo. Da vidis ti kojom sam ja brzinom istekao Japanca iz struje, iako sam mortus pijan :) Komp, monitor, tv ne gasim, iako to sve duplo vise kosta nego klima, ali taj trip je neverovatan :)

Da, peglala mi je na 100 tinak vati, sad zapara se odma oseti, al ne palim je ja dok ovo ne prodje :)

Offtopic, mali bratanac me zove, u drugom je gradu...kaze, cupaj mi Sony iz zida :D Ja ga zarazio s time :)

Realno, mislim da je to glupost, ono ako si bas maler, nista ti nece pomoci, al ajd...
 
Poslednja izmena:
Proleter, dzabe pises, kada postoje video snimci da te demantuju u tome.
Ne radi ok par klima, ti to iskoristis za marketing Fujitsua kao da svaka klima od proizvodjaca iz Kine ne radi kako treba.
Vec sam ti zatvorio usta par puta sa Gree Comfort za koju si ismisljao da ne radi dobro i ne modulira dobro, ali ti onda samo zaokruzis "kineske klime".
Pa kod nas se na jedan Fujitsu proda 5 Midea i Gree, pa ljudi prezadovoljni.

Sada ja zbog kvarljive elektronike na Fujitsu i smrada iz njihovih klima treba da kazem "japanske klime su krs"...to je tvoj princip pisanja u prazno.
 
Ne bi trebalo da uopšte upoređuješ Fujitsu i Gree klime to su dva sveta različita.Gree upoređuj sa proizvođačima iz Kine.Fujitsu je brend ili proizvođač iz Japana mislim možeš da upoređuješ ali onda samog sebe demantuješ kada pogledaš kolika je razlika u kvalitetu i na strani Japanskih proizvođača.Tačno je da se više prodaju Midea i Gree nego Japanske klime.Pristup proizvodnji je dosta različit između Japanskih proizvođača koji održavaju kvalitet proizvoda uz višu cenu.Na drugoj strani imamo na primer Gree koji je izbacio na tržište Muse model koji je imao milion primedbi na loš rad pa su im menjali daljinski kao radiće bolje da li se sećaš te epizode.Pa ona komedija sa test mod radom koji kao lepo radi.Hajde kaži da li bi imao poverenje u takvog proizvođača koji na tržište izbaci poluproizvod.Nije se ni G-Tech proslavio modulacijom i kulturom rada.Tako da je to kod Japanaca nezamislivo.Tako da slobodno upoređuj izvoli.
 
Poslednja izmena:
Pola stepena je gimmick cisti. Npr grijes neku prostoriju od 20 kvadrata na 24.5 c.
Poredaj po sobi na nekolilo razlicitih mjesta i visina termometre pa da vidim sto ce bit svuda u pola stepena ista.
Ako bude ja ti kupim jos jednu takvu klimu
Smeta ti i kažeš da je gimmick to što su na klimi KMCE dodali tu mogućnost pa pogledaj malo šta kinezi imaju od dodataka nema šta nema ali kad treba da ogreje ili hladi kako treba sve to ode u peršun.Fujitsu klime su uglavnom spartanski opremljene napravljene da greju i hlade što bolje a to i rade.
 
Mozda nekome tih pola stepena neigra ulogu.. Ali meni bi iskreno ta opcija godila... Evo bas banalna situacija koja mi se ovih dana desava , dodjem kuci s posla , rucam , odmaram malo, KMTA u sobi drzi precizno 26c i to je po meni prijatna temperatura za normalan boravak.. sve bude ok u pocetku ali kad pocnem da tonem u san bude mi hladno.. pokrivam se preko ledja-nogu i stice se utisak da je 26c ipak ladnjikavo.. Kad dignem temp na 27c vrlo brzo se prevrcemo po krevetu ulepljeni i oznojani... Na grejanju mi tih pola stepena verovatno nebi igralo nikakvu znacajnu ulogu...
 
Možeš u dodatnim podešavanjima da koriguješ temperaturu +-4 stepena u koracima od 0,5 stepeni.Ja sam na hlađenju stavio -0,5 stepeni od zadate temperature i ti bi na zadatih 27dobio 26,5.
 
Mozda nekome tih pola stepena neigra ulogu.. Ali meni bi iskreno ta opcija godila... Evo bas banalna situacija koja mi se ovih dana desava , dodjem kuci s posla , rucam , odmaram malo, KMTA u sobi drzi precizno 26c i to je po meni prijatna temperatura za normalan boravak.. sve bude ok u pocetku ali kad pocnem da tonem u san bude mi hladno.. pokrivam se preko ledja-nogu i stice se utisak da je 26c ipak ladnjikavo.. Kad dignem temp na 27c vrlo brzo se prevrcemo po krevetu ulepljeni i oznojani... Na grejanju mi tih pola stepena verovatno nebi igralo nikakvu znacajnu ulogu...
Evo iz iskustva da ti odgovorim da ti tih pola stepena ne znače ništa, jer tvoj lični osećaj toplote zavisi od fizioloških procesa u telu, a ne od same temperature ma koliko ona stabilna bila.
 
Evo iz iskustva da ti odgovorim da ti tih pola stepena ne znače ništa, jer tvoj lični osećaj toplote zavisi od fizioloških procesa u telu, a ne od same temperature ma koliko ona stabilna bila.
Znaaaaammm...Potpuno mi je jasno da em sto se razlikujemo od coveka do coveka , nego i mi sami imamo razlicite osecaje-filinge oscilacije tokom dana... Kad u januaru dodjem sa treninga vruc dovoljno mi je i 20c u sobi a opet u drugim situacijama kad mirujemo , odmaramo itd .. telo ipak trazi malo toplije...
Zato sam ovo gore naveo kao jedan primer popodnevno odmaranje spavanje kad se potpuno smirimo i opustimo pa je 26c malo ladnjikavo...
Možeš u dodatnim podešavanjima da koriguješ temperaturu +-4 stepena u koracima od 0,5 stepeni.Ja sam na hlađenju stavio -0,5 stepeni od zadate temperature i ti bi na zadatih 27dobio 26,5.
Stavio sam +0.5c ... Ako sam uspeo da ga "memorisem" kako treba... Pa cu bas da ispratim dali klima makar priblizno moze da odrzava temp u tih pola stepena.
 
Kada završiš podešavanja pritisneš mode i sve tri svetlosne oznake na UJ zatrepere tri puta onda ptitisneš on/off dugme na daljinskom i opet zatrepere tri puta zatim isključiš klimu iz struje na minut negde i onda je memorisano.Ako neki korak nisi dobro uradio neće se ništa pokvariti samo ne memoriše promene.Function number 30 je za hlađenje.
 
Ne bi trebalo da uopšte upoređuješ Fujitsu i Gree klime to su dva sveta različita.Gree upoređuj sa proizvođačima iz Kine.Fujitsu je brend ili proizvođač iz Japana mislim možeš da upoređuješ ali onda samog sebe demantuješ kada pogledaš kolika je razlika u kvalitetu i na strani Japanskih proizvođača.Tačno je da se više prodaju Midea i Gree nego Japanske klime.Pristup proizvodnji je dosta različit između Japanskih proizvođača koji održavaju kvalitet proizvoda uz višu cenu.Na drugoj strani imamo na primer Gree koji je izbacio na tržište Muse model koji je imao milion primedbi na loš rad pa su im menjali daljinski kao radiće bolje da li se sećaš te epizode.Pa ona komedija sa test mod radom koji kao lepo radi.Hajde kaži da li bi imao poverenje u takvog proizvođača koji na tržište izbaci poluproizvod.Nije se ni G-Tech proslavio modulacijom i kulturom rada.Tako da je to kod Japanaca nezamislivo.Tako da slobodno upoređuj izvoli.
A kada Fujitsu pusti serije klima sa kvarljivom elektronikom, fabrickim defektom usled kog klime smrde i kvarljivim poklopcem, to je feature?
Ali da, imaju 100W nizu modulaciju, pa je to onda 10x bolja klima :D
Ovo ostalo su neke tvoje fantazije i imaginacije, sto bi rekli, "sta je babi milo, to joj se i snilo".

Dajte snimite te vase klime koje odrzavaju u pola stepena temperaturu u celoj prostoriji, ja ziv nisam da to vidim.
Dajte jedno 2 termostata na jedno 3m udaljenosti jedan od drugog i jedno 20 minuta snimka rada klime, da vidimo te magicne uredjaje.
Ponasate se kao da i dalje nosite Nokie 3310, pa nemate kamere...dosta je te prazne price, zapusite nam usta dokazima :)


Evo, ja cu prvi dati dokaz "u pola stepena odrzavanje" Fujitsu klime i ako je kratak snimak:



A evo i sat vremena modulacije na grejanju Fujitsu 12 LUCA, cijim radom sam ja jako zadovoljan.

 
Poslednja izmena:
Tebe baš tera neki maler sa tom Luca klimom a kako i ne bi kada je stalno kudiš ili kritikuješ.Treba malo da je hvališ da se osokoli možda će krenuti bolje da radi.:)Fujitsu je na modelima LLCC i LLCA imao kvar na određenom broju modela na PCB ploči unutrašnje jedinice.To se rešavalo naravno zamenom ploče odmah se znalo gde je kvar.Ploča od LLCE ide na modele CC i CE.CE nema tih problema.
 
Poslednja izmena:
Nisam je ja kudio, kao sto i dalje tvrdim, ta klima jako lepo radi, ali kao i svaka klima, sklona je bagovima i kvarovima.
A fabricke greske tog modela jesu poklopac i smrad iz klime pri niskoj modulaciji kod hladjenja, od cega su poklopac posle resili zamenom jacih zupcanika o trosku kupca.
Da pojasnim za smrad. na 24c se smrad uopste ne oseca, a ako stavim klimu na 26 ili 27c, smrad se povremeno pojavi.
Stavljanje turbine da se stalno vrti je to malo ublazilo, ali je zato i dovelo do ubrzanog kvara iste.
 
Kada završiš podešavanja pritisneš mode i sve tri svetlosne oznake na UJ zatrepere tri puta onda ptitisneš on/off dugme na daljinskom i opet zatrepere tri puta zatim isključiš klimu iz struje na minut negde i onda je memorisano.Ako neki korak nisi dobro uradio neće se ništa pokvariti samo ne memoriše promene.Function number 30 je za hlađenje.
Nesto ja tu ne radim dobro.. Nadjem function 30 i stavim opciju 10 (da hladi za 0.5c slabije) i daljinski mi stoji u tom meniju ... ne mogu da izadjem.. Ni mode ni on/off dugme nerade nista tj nit mi izadju iz tog menija na daljincu nit lampice na klimi trepnu..Iz tog menija jedino mogu da izadjem kad ponovo stisnem ona tri dugmeta od jednom... Da nije neka fora sa ovim custom code?
User manual kaze
Press the MODE button and check that the indoor unit can receive signals at the displayed custom code.
Kod mene koji god "custom code" a - b -c -d da stavim .. ni jedan ne reaguje na MODE dugme ?
 
Znaš kako se ulazi u podešavanja pritisneš POWERFUL button and TEMP. ( ) dugme istovremeno i onda pritisneš reset i to radiš dok je klima ugašena i na daljinskom je samo sat.Kada se pojavi A na daljinskom pritisneš 10c heat dugme pojaviće se dve nule i desna treperi tebi treba broj 30 function number.Pritisni 10c heat da bi krenula da treperi leva nula pritisni dugme za povećavanje temperature da dobiješ broj 3 i to je cela cifra 30 onda.Zatim pritisni powerful počeće da treperi desna nula u donjem redu te cifre su manje opet pritisni dugme za povećanje temperature da bi dobio na primer 02 tako bi na podešenih 25 klima hladila na 24,5 stepeni.Kada si završio podešavanja pritisneš MODE sve na UJ zatreperi tri puta onda pritisneš dugme OFF i opet zatrepere tri puta.Onda isključiš klimu iz utičnice na duže od 30 sekundi da bi zapamtila promene.
POWERFUL button and TEMP. ( ) button simultaneously
 
i to radiš dok je klima ugašena
Sve mi je jasno i sve sam iz user manuala skontao osim ovoga da klima mora biti ugasena :ROFLMAO: Sad je uspelo memorisanje... Jedino posle tog celog procesa daljinac ostane i dalje u tom modu za podesavanje.. tako da sam stisno reset dugme da izadje iz tog moda i sve je bilo ok.. Sinoc testirao klimu i radi sve.. Stavio sam offset +0.5c tako da sad klima na istih tih zadatih 26c hladi nijansu slabije.. Smesno zvuci to je samo pola stepena , al sam ja sinoc spavao kao beba bez pokrivaca (y)
@proleter Hvala na pomoci!
 
Zdravo svima, imam jednu nemilu situaciju sa Nokriom AWYZ14LBC. Za vreme prve oluje u sredu isključim klimu iz štekera. Kad sam je sutradan uključio prijavljuje grešku (controller PCB defective) defektivna štampana ploča. Da li je neko imao slično iskustvo?
 
Proveri prvo da li je sve uredu sa tom utičnicom gde je klima uključena.Napon/nula-faza da li je uzemljenje dobro za to treba instrument voltmetar.Probaj ovako isključi klimu iz utičnice podigni panel na unutrašnjoj jedinici i nađi dugme koje se koristi za uključivanje klime kada nemamo ili je neispravan daljinski upravljač pritisni to dugme i drži 5 sekundi onda opet uključi u struju i klimu preko daljinskog upravljača.
 
Proveri prvo da li je sve uredu sa tom utičnicom gde je klima uključena.Napon/nula-faza da li je uzemljenje dobro za to treba instrument voltmetar.Probaj ovako isključi klimu iz utičnice podigni panel na unutrašnjoj jedinici i nađi dugme koje se koristi za uključivanje klime kada nemamo ili je neispravan daljinski upravljač pritisni to dugme i drži 5 sekundi onda opet uključi u struju i klimu preko daljinskog upravljača.
Hvala na brzom odgovoru, juče sam sve to isprobao i samo je nastavljala da izbacuje grešku. Sinoć sam je ponovo ištekao iz utičnice i malo pre uključio i nekom pukom srećom proradila kao da ništa nije bilo... Sve u svemu veliko olakšanje, hvala još jednom!
 
12LMCE ili 12KETA, jel ima bitnih razlika?
 
KETA je KMTA12 sa tom dizajniranom unutrašnjom jedinicom.Znači gledaj razliku između KMTA i LMCE12.
 
Pa koja je razlika, to je pitanje, jel ima bitne razlike ili ne.
 
KMTA može niže da modulira nego LMCE.KM ima težu unutrašnju jedinicu.Stavljao sam tablice kapaciteta za obe klime tako da možeš da uporediš.Obe klime imaju izgleda iste brzine izduva ali opet pogledaj pa uporedi.
 
Pozdrav drugari. Posle svih procitanih postova na ovom i nekim drugim forumima odlucih se za Fujitsu. Danas ugradjen LMCE12.
Svi propisi ispostovani, udaljenosti od zidova SJ i UJ, vakumiranje itd.

E sad jedno pitanje. Cesto se pominjalo da ume da se usmrdi UJ posle hladjenja, da li to vazi samo za LUCU ili i za LMCE ?
Kod mene u uputstvu nema nista o podesavanju one sifre 49 00 ili 01 sto se negde pisalo. Pa bih zamolio ako i LMCE boluje od te boljke da mi napiete kojim postupkom da dodjem da mogu da promenim te brojeve da bi turbina nastavila da vrti i kad postigne zadatu temperaturu.

Unapred hvala.
 
Evo uputstvo pogledaj pod Function Settings/9) Indoor unit fan control for energy saving for cooling/function number 49.Treba da podesiš 00 fabrički je 01.Pokušaj ako ne uspeš objasniću korak po korak.Na autofan gasiće turbinu kada se ugasi kompresor samo povremeno zavrti lagano turbinu da proveri temperaturu u prostoriji.Turbina će raditi stalno na sve četiri brzine.Kako se ulazi u podešavanja pogledaj na postu iznad trebalo bi da je isto na KMTA i LMCE.
 

Prilozi

  • fujitsu-klima-uredjaj-zidni-inverter-asyg14lmce-aoyg14lmce-technical-manual.pdf
    1.8 MB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Moja Fujitsu, trenutna potrošnja tokom celog dana stabilnih 150w/s, otvorene sve sobe minimum 80 kvadrata ako ne i više. Neko voli Kanadu a ja volim Fujitsu..... :)
 
Pozdrav drugari. Posle svih procitanih postova na ovom i nekim drugim forumima odlucih se za Fujitsu. Danas ugradjen LMCE12.
Svi propisi ispostovani, udaljenosti od zidova SJ i UJ, vakumiranje itd.

E sad jedno pitanje. Cesto se pominjalo da ume da se usmrdi UJ posle hladjenja, da li to vazi samo za LUCU ili i za LMCE ?
Kod mene u uputstvu nema nista o podesavanju one sifre 49 00 ili 01 sto se negde pisalo. Pa bih zamolio ako i LMCE boluje od te boljke da mi napiete kojim postupkom da dodjem da mogu da promenim te brojeve da bi turbina nastavila da vrti i kad postigne zadatu temperaturu.

Unapred hvala.
To se dešava u vrlo RETKIM slucsjevima da LUCA smrdi,imam je kao i 2 lmce 09 evo 3 godine ništa od toga.
 
Pozdrav drugari. Posle svih procitanih postova na ovom i nekim drugim forumima odlucih se za Fujitsu. Danas ugradjen LMCE12.
Svi propisi ispostovani, udaljenosti od zidova SJ i UJ, vakumiranje itd.

E sad jedno pitanje. Cesto se pominjalo da ume da se usmrdi UJ posle hladjenja, da li to vazi samo za LUCU ili i za LMCE ?
Kod mene u uputstvu nema nista o podesavanju one sifre 49 00 ili 01 sto se negde pisalo. Pa bih zamolio ako i LMCE boluje od te boljke da mi napiete kojim postupkom da dodjem da mogu da promenim te brojeve da bi turbina nastavila da vrti i kad postigne zadatu temperaturu.

Unapred hvala.
Imam tri LMCE već 5 godina, i ni jedna se NIKAD nije usmrdela, tako da ne diraj ništa, stvarno nema potrebe.
Zdravo svima, imam jednu nemilu situaciju sa Nokriom AWYZ14LBC. Za vreme prve oluje u sredu isključim klimu iz štekera. Kad sam je sutradan uključio prijavljuje grešku (controller PCB defective) defektivna štampana ploča. Da li je neko imao slično iskustvo?
Nokria je matora klima, zver al' joj ima godina. Akp nastavi da zeza, ja bih pogledao kondenzatore na toj kontrolnoj ploči, možda rešiš problem jeftino i trajno.
Nisam je ja kudio, kao sto i dalje tvrdim, ta klima jako lepo radi, ali kao i svaka klima, sklona je bagovima i kvarovima.
A fabricke greske tog modela jesu poklopac i smrad iz klime pri niskoj modulaciji kod hladjenja, od cega su poklopac posle resili zamenom jacih zupcanika o trosku kupca.
Da pojasnim za smrad. na 24c se smrad uopste ne oseca, a ako stavim klimu na 26 ili 27c, smrad se povremeno pojavi.
Stavljanje turbine da se stalno vrti je to malo ublazilo, ali je zato i dovelo do ubrzanog kvara iste.
Kad si nabio 12LU u jedva 20 kvadrata dobro i radi 😂. To je klima za dva puta toliko u stanu. Šalu na stranu, u 20 kvadrata ide 07 ili 09, u zavisnosti od izolacije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno