Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Ja resih i kupih danas pistolj za pranje klima i Mabosol za ciscenje pa planiram da pocnem da cistim polako jednu po jednu klimu. I onu vrecu za pranje sam kupio. Od 12 klima, sto na poslu sto u kuci, 7 su konstantno u radu. Malo malo pa se neka zapusi... Ne isplati se vise da se placaju ciscenja, narocito ko ima vise klima.
 
Ko ima vise od 2 klime treba da čisti sam.Nije sveto pismo.
 
Ja resih i kupih danas pistolj za pranje klima i Mabosol za ciscenje pa planiram da pocnem da cistim polako jednu po jednu klimu. I onu vrecu za pranje sam kupio. Od 12 klima, sto na poslu sto u kuci, 7 su konstantno u radu. Malo malo pa se neka zapusi... Ne isplati se vise da se placaju ciscenja, narocito ko ima vise klima.
Gde si uzeo pištolj i koji?
 
Pozdrav ljudi, ima li neko asyg18kmta klimu, zanima me kako ste zadovoljni i kako modulira? Koja je neka prosecna potrosnja kod vas za tu klimu ?
 
Ja sam našao ovu cenu od 122k izgleda da nema niže nigde.Proveri možda ima negde niža cena.Mali savet,ako si odabrao klimu kupuj ne čekaj malo je verovatno da će cene ići dole.
 
Ako može mala pomoć?

Malo mi je teško raščivijati, ima li bitno velike razlike između 14LUCA i 18KLCA, ako bi grijali istu površinu/zapreminu prostora?

Nisam nijednu vidio otvorenu i ne znam šta je "unutra".

KLCA je R32, deklarisana na 6,3 kW naspram 5,4 LU, povlači u grijanju 1,8 kW vs 1,38 kW LU, vanjska prometuje 110 m3 manje vazduha od LU, unutrašnja jedinica je 8 cm uža, vanjska 1 kg lakša, i po pisanju, raspon snage je od 0,6-7,6 kW, dok je kod Luc 0,9-6,0 kW. Ovaj raspon koji starta od 0,6 bi mogao značiti baš nisku modulaciju ili?
 
KLCA je jača klima ima Twin rotary kompresor.Eurovent kaže da na -15 KLCA daje 3.93 kw.LUCA na -15 3.13kw.Da li tebi treba jača klima od LUCA12.Ne znam koju bi površinu grejao i kakva je izolacija.Ako misliš da ti treba 18Btu klima pogledaj LFCA18 nije puno skuplja nego KLCA.
 

Prilozi

  • eurovent-sertifikat-asyg12luca-aoyg12luca.pdf
    16.4 KB · Pregleda: 11
  • eurovent-sertifikat-fujitsu-klima-uredjaj-zidni-inverter-asyg18klca-aoyg18klta.pdf
    17.5 KB · Pregleda: 12
Hvala mnogo za pojašnjenje.
Izolacija solidna, na krovu 35 cm kamena/staklena vuna, PVC Komerling petokomorni, troslojna stakla 6-12-6-12-6, podovi izolovani, ali zapremina koja se grije je malo nezgodna i teška za definisati.

Dvoetažna kuća. Prva etaža (zapravo prvi sprat) je dnevni sa kuhinjom, od oko 28 m2 i tu bih išao sa 12KMCC da stalno radi, a ostatak je hodnik/stepenište + wc.
Južna orjentacija dnevnog boravka i soba. Desni zid je dupleks, ali tu zimi uglavnom ne bude niko. Kada bude nekog i grije se, to se itekako osjeti i u našoj polovini.

Gruba površina je 11x4,5 metara, dakle bez pregrada oko 40 m2 iskoristive površine, puna visina, a morala bi 18-ka da dobaci malo i ispod jer je galerija u pitanju, pa računam da joj je 50 m2 radni zadatak.

Za drugu etažu bih išao sa 18-kom iz čistog razloga što će bi trebati mnogo snage u kratkom vremenu, dakle da to predveče upalim i da nabije temperaturu, pa gašenje ili eventualno održavanje neke niske temperature, tipa 20 stepeni, da se može spavati preko noći normalno. Znam da nije idealna upotreba za inverter, ali gore naprosto ne boravimo osim za spavanje, pa je održavanje neke visoke temperature potpuno nepotrebno, kao i grijanje većinu dana, jer nas nema kući od 7 do 16h. Do sada smo u toj najmanjoj sobi od 6 m2, radijator od centralnog odvrtali bukvalno pred spavanje sat vremena, i već bude pretoplo u njoj. Velika soba ima radijator koji radi tokom cijelog perioda rada centralne peći, pa se on stara i za hodnik na drugoj etaži, a hodnik prve etaže je grijalo podno.

Crveno predstavlja pozicije invertera, na drugoj etaži je to jedina moguća pozicija, a i tu će ići malo duža instalacija.
 

Prilozi

  • Tlocrt sprat.png
    Tlocrt sprat.png
    88.3 KB · Pregleda: 144
  • Tlocrt prva etaža.png
    Tlocrt prva etaža.png
    61.8 KB · Pregleda: 144
Ne rekoh, ovaj sad period zahladjenja, samo sam ubacio u dnevnujedan stari racunar da radi stalno, i to je dovoljno da u dnevnoj odrzava temperaturu od 22 do 23
 
LFCA 18 tek ugradjena da vidimo samo sta ce zima da kaze za sada ima jak izduv… duva bas toplo… ima snage i sto me bas cudo nikakvih vibracija niti je bucna.Stavljene a.gumice 3 m instalacija, posebno izolovane cevi, samo dok ne dodje minus ne smem nista da kazem vise.
 

Prilozi

  • IMG_20221008_122740.jpg
    IMG_20221008_122740.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 158
LFCA 18 tek ugradjena da vidimo samo sta ce zima da kaze za sada ima jak izduv… duva bas toplo… ima snage i sto me bas cudo nikakvih vibracija niti je bucna.Stavljene a.gumice 3 m instalacija, posebno izolovane cevi, samo dok ne dodje minus ne smem nista da kazem vise.
Da li je to još jedna klima ili si zamenio Vivax AEEI ako se ne varam.
 
A onakva klima.. "kupuj baki, nema greške" ?!
Evo ga stari @bombaš , pa gde si bre nema te ko kise...😄, pa tebe cekam da se javis ceo dan, ne moze da prodje bez tebe...👍Pa normalno da je dobra prodata kolegi sa posla , bolje i njemu da dam pravu stvar nego nekom drugom, jer znam kako radi ta klima, na 40 m2 2.8m plafon i na minusima extra greje, i ostajem pri tome, ... Samo me prostor muci hocu i onu sobu eto vidis sliku u prethodnom postu, ona je to grejala sve iznad 5 stepeni ali kada padne ta soba zatvaraj i ostani u dnevnom boravku.Hajde da vidimo i ove Japance sta cine eto tu si u Sapcu navrati malo u Bogatic na rakiju i pivo kad zamrzne samo da ne bude restrikcija. Rakija ce bar grejati 😄
 
Poslednja izmena:
Mislim da klima nije odgovarajuca za tu konfiguraciju prostora sli videcemo,nije fujitsu savrsen.
 
Mislim da klima nije odgovarajuca za tu konfiguraciju prostora sli videcemo,nije fujitsu savrsen.
@Ddee U pravu si, tesko ce uci vruc vazduh da to bude komforno ali opet bar neka umlaci koliko moze za spavanje, mnogo veliki prostor plus plafoni 2.8m...ni ja vise nisam pametan sa experimentisanjem.... sta joj Bog da ako nista ubacuj u sobu jos jednu 12 i neka delja...Samo eto raspored malo muci...
 
Ima li ko mišljenja oko moje dileme, neka 12 ili 14 na sprat i galriju, pa da stalno radi i dogrijava na neke niže zadane temperature, ili nešto jako pa da radi nekoliko sati dnevno?

Ponavljam, izolacija je takva da je jedino grejno tijelo u cijeloj kući trenutno jedan stari računar u dnevnoj, i što se tokom dana uključi plinsko kolo i štednjak, prilikom pripreme ručka.
Sprat sasvim ugodne temperature, dnevna 23.
 
Stan je površine 60 m2 u novogradnji, izolacija stiropor 10 cm. Ideja je da grejem dnevni boravak sa kuhinjom (oko 26 m2) japanskom klimom Fujitsu ASYG12KMCC, a dve sobice koje su površine po 10 m2, sa dve sedmice koje bi bile spojene sa jednom spoljnom jedinicom (npr. Vivax ima takav sistem).
Da li bi to bilo dovoljno prvenstveno za grejanje?
Ako imate neku drugu preporuku napišite.
 
Umesto KMCC12 pogledaj Fujitsu Luca12 jača je klima.Ukoliko je moguće nemoj da uzimaš multisplit pogledaj šta ima od sedmica ili eventualno devetka split sistem.
 
Ako sam dobro shvatio on bi da greje samo tih 26m2 sa Kmcc tako da mislim da bi ta klima bila sasvim dovoljna za tih 26m2 pošto i sam grejem 25m2 sa Kmta. Kod mene je stiropor na kući 5cm i prošlu i pretprošlu zimu je održavala 24 stepena bez problema (osim kad se bila jednom zaprljala). Tu mi i beba spava u toj sobi tako da bih je odmah izbacio da nije grejala dobro. A ove godine sam ubacio Kmcc u 29m2 pa ćemo videti, mada mislim da ni tu neće biti problema.
 
@Ddee U pravu si, tesko ce uci vruc vazduh da to bude komforno ali opet bar neka umlaci koliko moze za spavanje, mnogo veliki prostor plus plafoni 2.8m...ni ja vise nisam pametan sa experimentisanjem.... sta joj Bog da ako nista ubacuj u sobu jos jednu 12 i neka delja...Samo eto raspored malo muci...
Zasto u sobu 12?
 
Zasto u sobu 12?
Pa sta da ubacim za kasnije u sobu od 20 m2, kuca je pitanju da je stan drugacije bi bilo onda bih mogao i 9-ku , zar nije OK da ima viska snage kada treba na minusima.?Jeste izolacija jeste sve OK i vunu 10cm sam ove godine dodao na tavan koji je od koljica (pleva i blato)?
 
Ima li ko za mene makar neko mišljenje, onako ofrlje?
Za 28m2 je situacija jasna i tu bi mogla 12Btu klima ako je moguće više prema sredini ako ne neka je tu gde si zamislio.Druga situacija je komplikovanija želiš da klima 18Btu greje te prostorije iz hodnika.Možda će i zagrejati ali pitanje je koliko.Ako i rešiš da staviš klimu u hodnik nemoj Fujitsu zato što će kad zagreje hodnik smanjiti brzinu izduva na low nema veze što si podesio na high.Tebi bi trebala klima koja nema tu opciju da sama obara brzinu sad koja bi to bila ne znam ko ima takvu situaciju ili približno kao kod tebe neka ti da savet.
 
U dnevoj je to jedina pozicija na tom zapadnom zidu, jer su prozori i balkonska vrata zazeli sredinu i većinu zida. Jedina opcija je da prebacim na južni zid, ali onda ne duva po dužini prostorije, već po širini.
Hvala puno na ovom savjetu za low/high, to ću morati proučiti da vidim šta je činiti. Nekako mi se 14LUCA tu čini kao idealna, ne bi mogla toliko nagurati kao 18ka pa bi to možda moglo prevenirati te LOW momente, mada svakako je bolje uzeti i neku drugu marku, koja neće upadati u tu zamku.
 
Sta mislite o ovom klima uredjaju?
Imamo jednu klimu gree muse 18,i sad se dvoumim izmedju amber 12 i ove fujitsu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221023-194119_Chrome.jpg
    Screenshot_20221023-194119_Chrome.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 107
Nazad
Vrh Dno