Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Koliko spuštaju cjenu?
Isto kao u drugim radnjama koje navedes ili jos par stotina dinara nize, sve zavisi, pitaš, ništa te ne košta. Ja sam im redovno slao meilove dok se nisam odlučio za klimu. 🙂
 
Isto kao u drugim radnjama koje navedes ili jos par stotina dinara nize, sve zavisi, pitaš, ništa te ne košta. Ja sam im redovno slao meilove dok se nisam odlučio za klimu. 🙂
Hvala, ja sam uzeo u najjeftinijoj radnji.
Sledeće što budem uzimao poslaću par mailova da vidim šta će da ponude.
 
Ja ne razumem kako kod uvoznika mogu da budu vece cene nego u prodavnicama Nije samo viacom nego i drugi brendovi. Samo su kod hisensa tu negde.
Kako u Xiaomi prodavnici imas skuplje uredjaje nego nego u drugim prodavnicama. Drugo je kad ti dodje Tehnomedia i kupi jedan uredjaj na hiljade komada jel ima promet a drugo je sto ovi na lageru imaju po 5-10 i jedna prodavnica koja im trn u oku sto placaju jak zakup a promet mali u njoj pa onda dignu cene da kompenzuju...
 
Kada sam uzeo KMTA18 u Viacom-u je bila najniža cena(decembar) . Niža za 5000 nego u najpovoljniji radnji.Još neko je na forumu rekao da je, čini mi se, sa kmcc isto tako prošao sa cenom(da je kod uvoznika bila najpovoljnija).
 
Ja sam kupio kmcc za 75000, ali sam malo sačekao i morao u skladište na umci po klimu. Sve u svemu, kome ne treba odmah klima, isplati se poslati mail uvozniku pa videti koju cenu on nudi.
 
Ma kakvi. Iskreno, celo moje iskustvo sa uvoznikom nije bilo idealno. Više puta sam ih podsećao i molio za odgovor, kako bih dobio finalnu cenu i potvrdio kupovinu, jer bih što pre da rešim kupovinu i ugradnju klima. Majstori čekaju za druge faze u sređivanju. Uplatio novac i onda čekao još 8 dana da bi poslali klimu. Stigla klima sa oštećenom ambalažom i natpisom "Ok" na kutiji. A kada piše "Ok", znači da se dogodilo nešto što nije bilo "Ok", pa su morali da je proveravaju. Ruku na srce, nakon otpakivanja videlo se da je klima nova i da je sve u redu, ali morao sam da budem na oprezu.

Meni bi bilo povoljnije da sam kupio u nekoj prodavnici. A i dostava bi bila brža i jeftinija. Ovo je verovatno jedini slučaj gde bih radije kupio u nekoj od prodavnica, nego direktno od uvoznika.

Ja se zaista nadam da mi neće biti potreban servis ili rezervni delovi za klime. Bude li tako, neka mi je Bog u pomoći sa njihovom ažurnošću.
 
Jedna uopstena observacija.
Oznacavanje ovih fuji klima je komplikovano do bola. Llca, kmca, kmta, kmcc, kmlta... Ko ce to sve da pohvata 🙂
 
Logika oko nomenklature postoji, ali čak i da je ne razumeš - nije važno, sve dok dobro rade i koštaju razumno. :)
 
Da, ali treba odabrati odredjeni proizvod, sto je jako tesko prateci forum i sve te oznake. Ja sam iscitao sve na ovoj temi i blage veze nemam koju bih tacno klimu uzeo za 12 kvadrata. Bas su ga zamrcili. Vidim da lepo rade i cene su ok ali se uzasavam pomisli da ce u nekom momentu da mi zatteba deo koji ne mogu da nabavim jer je uvoznik takav kakav jeste.
 
@djalf @Milos Bg Koliko nisko ide u modulaciji Fujitsu lmce 07-09? Treba mi za sobu od 10m2. Za koliko kvadrata je inače predviđena?
07LMCE na grejanju najniže ide oko 200W, ali znatno češće radi na oko 300W i više. Ne preporučujem ti ovu klimu za tako malu sobu, jer kod mene je u 11m2 i sa ovom modulacijom ne mogu da je nateram da radi u kontinuitetu čak ni kada su temperature veoma niske. Kreće da greje sa oko 600W i treba joj nekoliko minuta dok ne počne da obara potrošnju, tako da relativno brzo zagreje sobu i onda se gasi. Ja je bukvalno koristim kao ON/OFF klimu, tj. zagrejem sobu do 22-23 i kada se isključi ne uključujem je satima sve dok se soba ne ohladi na 20-tak stepeni, a onda sve ispočetka. Kada su otvorena vrata od hodnika (11m2) radi nešto bolje, ne gasi se tako često, ali opet kada zagreje te dve prostorije ne može da modulira tako nisko da samo održava temperaturu bez čestog gašenja. Bila bi dobra za neki veći i slabije izolovan prostor, nikako za sobe od 10-tak kvadrata. 12KMCC radi potpuno drugačije, ne zaleće se sa potrošnjom i modulira jako nisko ( oko 120W najniže kod mene, a najčešće 140-150W ), pa ti preporučujem da razmisliš o nekoj sedmici ili devetki iz K serije ako se odlučiš za Fujitsu.
 
Da, ali treba odabrati odredjeni proizvod, sto je jako tesko prateci forum i sve te oznake. Ja sam iscitao sve na ovoj temi i blage veze nemam koju bih tacno klimu uzeo za 12 kvadrata. Bas su ga zamrcili. Vidim da lepo rade i cene su ok ali se uzasavam pomisli da ce u nekom momentu da mi zatteba deo koji ne mogu da nabavim jer je uvoznik takav kakav jeste.
Ovo ti je sasvim ok a nije skupa:
 
U čemu je beše razlika između starije KMTA i novije KMCC? Podrška (USB slot) za wifi?
07LMCE na grejanju najniže ide oko 200W, ali znatno češće radi na oko 300W i više. Ne preporučujem ti ovu klimu za tako malu sobu, jer kod mene je u 11m2 i sa ovom modulacijom ne mogu da je nateram da radi u kontinuitetu čak ni kada su temperature veoma niske. Kreće da greje sa oko 600W i treba joj nekoliko minuta dok ne počne da obara potrošnju, tako da relativno brzo zagreje sobu i onda se gasi. Ja je bukvalno koristim kao ON/OFF klimu, tj. zagrejem sobu do 22-23 i kada se isključi ne uključujem je satima sve dok se soba ne ohladi na 20-tak stepeni, a onda sve ispočetka. Kada su otvorena vrata od hodnika (11m2) radi nešto bolje, ne gasi se tako često, ali opet kada zagreje te dve prostorije ne može da modulira tako nisko da samo održava temperaturu bez čestog gašenja. Bila bi dobra za neki veći i slabije izolovan prostor, nikako za sobe od 10-tak kvadrata. 12KMCC radi potpuno drugačije, ne zaleće se sa potrošnjom i modulira jako nisko ( oko 120W najniže kod mene, a najčešće 140-150W ), pa ti preporučujem da razmisliš o nekoj sedmici ili devetki iz K serije ako se odlučiš za Fujitsu.
Jesi li probao da je ograničiš sa eko modom ili low-noise modom? Ima li razlike?
 
Kod mene dok temp nije ispod 5,stoje na 2 crtice i low lmce 09 u sobama cc16 m2
 
@jozza

Uvek je uključen LOW NOISE, jer bez toga klima kreće da greje i sa više od 600-650W i čini mi se da lošije modulira. ECONOMY sam probao nekoliko puta, ali nisam video poentu pa ne koristim tu opciju.
 
@djalf Imas li podatak koliko nisko modulira ova FUJI RSGG07KMT ROGG07KMTA? Za 10m2 mi bukvalno treba da podize za 2-3 stepena preko dana, treba nesto sto bas ide nisko sa modulacijom. Daikin FTXF35D sada greje sve ali bih da ubacim jos jednu sedmicu u tu sobu i još jednu Daikin u dnevnu.
 
12KMCC radi potpuno drugačije, ne zaleće se sa potrošnjom i modulira jako nisko ( oko 120W najniže kod mene, a najčešće 140-150W ), pa ti preporučujem da razmisliš o nekoj sedmici ili devetki iz K serije ako se odlučiš za Fujitsu.
Tako isto i moj KMTA 12 , vrlo lagana i "nezna" modulacija... Nema zaletanja pa cak ni posle jaceg luftiranja (sto bi mozda moglo da se protumaci kao mana na minusima).
Jedino sto KMTA ne silazi toliko nisko.. Kod mene najnize modulira na nekih 170-175w i tu zna bas dugo da odrzava , povremeno sidje i nize na nekih 155w al tu vrlo malo radi pa se ugasi...
Sto se tice malih prostora:
Ako je verovati brosuri 7mica , 9tka i 12ka ima istu najnizu snagu na grejanju tako da im je vrlo verovatno i donji prag modulacije isti. Odnosno htedoh reci podjednako dobro ce modulirati odrzavati temp. u malom prostoru , jedino sto ce veca klima imati jacu nominalnu-maximalnu snagu grejanja ako nekad zatreba... Koja je razlika u ceni tih uredjaja? Ako je zanemarljiva onda ne vidim razlog zasto da se ne montira jaci uredjaj?
 
To je ok, ispod toga i ne treba da ide jer je onda to hladno sto duva, ispod 28C verovatno.
Na primer Vox ne moze ispod 380W, to je duplo vise.
Fuji koji sam predlozio je 48.000, to je iz Fujitsu General fabrike.
 
Da, ali treba odabrati odredjeni proizvod, sto je jako tesko prateci forum i sve te oznake. Ja sam iscitao sve na ovoj temi i blage veze nemam koju bih tacno klimu uzeo za 12 kvadrata. Bas su ga zamrcili. Vidim da lepo rade i cene su ok ali se uzasavam pomisli da ce u nekom momentu da mi zatteba deo koji ne mogu da nabavim jer je uvoznik takav kakav jeste.
Što bi rekao Del Boy:

HE WHO DARES WINS.​

 
Nabaviti IC grijalicu i namazati zidove termo bojom koja odbija infracrvene talase. Problem rješen
🙃🙃🙃
 
Koja je razlika u ceni tih uredjaja? Ako je zanemarljiva onda ne vidim razlog zasto da se ne montira jaci uredjaj?
Nije baš zanemarljiva razlika u ceni... npr. ova Fuji 07KMTA koju je pomenuo djalf je oko 32000 din. jeftinija od 12KMCC, a realno većini ne treba ništa jače od te sedmice za sobe od 10-tak kvadrata.
 
Koliko maksimalno mogu da povuku struje ove 07-09 na grejanju?
 
Ne mogu nigde da nadjem neki podatak o ovoj sedmici za maksimalnu potrošnju. Svugde piše 550w ali mislim da je to neka prosečna a ne maksimalna potrošnja, jer ako je maksimalna, to je slabo. Daikin FTXF35D je deklarisana na 1.5kw, najviše išla na 1.6kw pa ne verujem da neka sedmica može toliko da povuče, ne znam. Ako je 1.2kw to je vec ok. Ima li neko sedmicu neku pa da proveri?
 
U čemu je beše razlika između starije KMTA i novije KMCC? Podrška (USB slot) za wifi?
U nekim zanemarljivim sitnicama, ja poredio manual-e pred kupovinu kmcc, a i pisalo se ovde o tome.
Kmta je Tailand, kmcc Kina.
Kmta je 25 kg, kmcc 24 kg spoljna, mada i ovo je upitno, koliko je zaista kmta teza, jel oni ne navode, tipa, 24,4 kg, nego navedu okruglu cifru.
Po toj logici jedna moze biti teza od druge i za par desetina grama :)
Druge sitnice kojih se secam, kmcc ima manju potrosnju venta ( umesto ne znam, 8, trosi 5w ), i high brzina na grejanju je od 750 m3/h povecana na 780 m3/h kod kmcc.

Sve ostalo je isto ( vizuelno ista spoljna i unutrasnja, daljinac i te propratne stvari ), i najbitnije, tabela kapaciteta, cop, scop su identicni.
Da, za wifi, obe imaju slot za adapter, tek od novije kmcf wifi dolazi u paketu, koliko sam ispratio.
 
Nazad
Vrh Dno