Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Pa ako mozes licno da odes da ga vidis, proveris, da je bez ikakvih problema (pixeli i slicno) onda mislim da se isplati, cisto da ustedis vreme na cimanje ako kupis novi pa da ga vracas i slicno (ako bude imao problem neki).

Sto se tice drugog pitanja, to ti je vise gledanje u pasulj. Da uzmes neki OLED od 2000e pa ti moze doci sa slicnim problemom.
Zato ti i rekoh, isplati se ako mozes da odes i licno proveris TV, jer je star samo mesec dana i ima garanciju. Pritom ustedis nekih 70ak evra (trenutno, isao je taj model valjda i jeftinije, ali nekih 30ak evra sigurno stedis).
 
Za 150 evrica se Isplati, samo proveri sto se prodaje toliko jeftino.

Za ovo drugo, ja sam naleteo na 2 sa fabricki losim ekranom, sto ne znaci da su svi losi.
 
Da li se isplati uzeti Fox 43WOS620D smart, star mesec dana, za 150e sa 3god garancije minus mesec dana? Da li svaka serija ovog modela ima problema sa pixelima i slicno?
Vidjao sam bio po toj ceni cini mi se na ananasu pre par meseci, tako nesto, 18-19-20k, a 55 sam licno platio 34k februara jos.
U principu videces kroz par dana svakako da li ima mana, posle resavas to sa servisom, ako si iz BG, lakse je, pisao sam moju odiseju sa 55 modelom (starijim, ne ovaj iz februara), na kraju vratili novac sve bilo ok.
 
Razmislicu, imao sam vivax 50 incha, nov, ali slika je mnogo bleda kada gledam npr iris tv, tako da sam ga prodao za 22000, bukvalno samo otpakovan,iako sam platio mnogo vise. Slika, a i zvuk je bar kod mene bila katastrofa...znam da koliko para toliko i muzike, ali mi se vivax zaista nije dopao, zato jutim nesto sa bar dobrom slikom
 
Mozda je trebalo da izvrtis malo profile i da se poigras sa podesavanjima, ja sam kod mene morao i zvuk i sliku da cackam da bi to bilo kako treba.

U svakom slucaju odi u neku radnju ako ga ima izlozenog pa pogledaj kako ti se cini, to je najbolja opcija.
 
U radnjama opbicno pustaju 4k video snimke i sve izgleda lepo...mozda pogledam malo druge firme, npr VOX...
 
Poneses svoj materijal i pustis na TVu, vecina ako ne i svi televizori imaju USB ulaz
 
U radnjama opbicno pustaju 4k video snimke i sve izgleda lepo...mozda pogledam malo druge firme, npr VOX...
Ja presao sa fox 620d na vox 50vaq750b za 36k sve preporuke za tu cenu..imas za 30k 43".. sto se upscalea nizih rezolucija tice cini mi se da su isti
 
Uzeo 55WOS640E. Skroz korektno za to koliko košta. IPS je. Zapravo mi je možda najveće razočarenje WebOS. Očekivao sam više čitajući priče ovde. Ovako kad se gleda preko app, mnogo više koraka i klikova nego na AndroidTV. Početni ekran nema nikakvu funkciju osim za startovanje app. Kad se pali, ne "pamti" da je bio u Eon app nego pali "poslednji" gledani tv kanal koji naravno ne postoji. Pa onda klik na home, klik na Eon pa... Grešim negde? I sama Eon app radi lošije tj treba joj više vremena da promeni kanal.

Što se tiče mrtvih piksela - nema. Opiljci plastike - ima. I to se pojavilo u toku skidanja zaštitnih folija, verovatno se nešto mrdnulo tad. Međutim, lagano kuckanje po panelu i palo je skroz dole i ne vidi se ništa sad.
 
Ја имам и LG па ми је тај WebOS добар, навикао сам и не знам за други. Још користим само магични даљински.
И мени је тако било са Eon-om и то ме је нервирало, ипак је по додатна апликација.
А нервира ме и што се при паљењу ТВ после пар секунди појављује мени и блокира ми мењање канала.
Да ли се то може искључити
 
Pa takav je webos i na LG. Nema to veze s android tv, nije za poređenje.
 
Ipak sam uzeo od coveka ovaj 43 incha, dao mi ga sam na 15000 (pre 19 dana ga platio 29000) sa tri godine garancije, nema mrtve pixele, mnogo mi je lepsa slika nego na vivaxu od 50 incha, cak je i zvuk mnogo bolji. U globalu, za ove pare sam prezadovoljan
 
Uzeo 55WOS640E. Skroz korektno za to koliko košta. IPS je. Zapravo mi je možda najveće razočarenje WebOS. Očekivao sam više čitajući priče ovde. Ovako kad se gleda preko app, mnogo više koraka i klikova nego na AndroidTV. Početni ekran nema nikakvu funkciju osim za startovanje app. Kad se pali, ne "pamti" da je bio u Eon app nego pali "poslednji" gledani tv kanal koji naravno ne postoji. Pa onda klik na home, klik na Eon pa... Grešim negde? I sama Eon app radi lošije tj treba joj više vremena da promeni kanal.

Što se tiče mrtvih piksela - nema. Opiljci plastike - ima. I to se pojavilo u toku skidanja zaštitnih folija, verovatno se nešto mrdnulo tad. Međutim, lagano kuckanje po panelu i palo je skroz dole i ne vidi se ništa sad.
Mozes da stavis u opcijama (ne znam sad napamet, nisam kuci) da sam pali home. Onda imas jedan klik manje: upalis TV, sacekas (da skonta da nema nista na anteni, traje par sekundi), on sam upali home, prebacis na EON i onda vozis dalje.
 
Poručio ovaj Fox sa Ananasa. Evo iskustva sa isporukom:

Verovatno neki TV sa popravke, reklamacije ili slično nešto.
 
Vratio ovaj iznad opisani na ananas i naručim drugi sa eKupi. Za BG isporučuju oni tako da je isporuka dan za dan. Tv upakovan kako i treba. Za sada sve OK. Koliko sam video 1 pixel u donjem desnom uglu, ali bolje da ne gledam detaljno :)
Model Fox 55" 640e.
Odmah ponudio ažuriranje i odradio. Malo čačkao i deluje sve OK. Izrada naravno jeftina, ali to sam i očekivao. Stari LG 42" barem 3 puta teži.

Ako može mala pomoć.
1. Kada prebacim na HDMI gde je nakačen ps5, kako da namestim da se PS5 ne uključuje automatski po izboru Hdmi ulaza?
2. Dajte predlog kako najbolje podesiti boje, konttast, osvetljenje...

Za kraj jedna slika, Lg 42 i Fox 55 (pre skidanja folija i nalepnica). Baš mi razlika, mada mogao sam i na 65" :)
 

Prilozi

  • 20230911_125918.jpg
    20230911_125918.jpg
    190 KB · Pregleda: 89
1. Ugasi HDMI-CEC na PS5. Ali time gubis i opciju da se TV sam ukljuci i prebaci na odgovarajuci HDMI kad upalis PS5. A mozes i da ugasis HDMI-CEC sa TV strane, ali onda vazi za sve HDMI portove, tj TV ce ignorisati paljenje i gasenje uredjaja povezanih na njega, ali im i nece slati komande. Pa vidi sta ti vise odgovara od ta dva.
2. Ugasi Dynamic Contrast (delovace ti slika losije u pocetku, ali je prirodnije), a individualno i TruMotion (efekat sapunice, neko ovo voli za sport, ja ne mogu da smislim). Ostalo namestis kako ti se svidja ili ako hoces sto neutralnije potrazi kalibracione patterne na youtube (ili ranije u ovoj temi).

I ne ocekuj neka cuda u HDR modu, za to treba dosta skuplji TV da dodje do izrazaja...
 
^Da da u medjuvremenu sam isključio hdmi cec na TV. Mana je što gubim daljinac od TV na Fire sticku na drugom hdmi portu. Ako na samoj konzoli isključim hdmi cec i dalje je promenom HDMI porta na TVu uključuje. Videću opet, možda nešto nisam odradio kako treba.
Sa slikom se borim ova 2 dana. Video sam tvoje postavke TVa na temi, nešto slično sam i ja odradio, ali nekako i dalje isprane boje, ali je OK za sada. Drugačiji je izgled podešavanja od onih što sam pronalazio ovde na temi. Nemam opciju da menjam Gama, polje je osenčeno i ne može da se menja, vrednost 2.2.
 
Pozdrav,
kakva su iskustva u gejmingu na ovaj fox 55wos, imam ps4 slim nije pro i trenutno je nakacen na stariji model fox 43 inca dle688 4k ali kad igram fifu na standard podesavanja (probao sam sve vrste modela slike) lepe su boje ali efekti su ocajni (igrac kad trci ostaje trag kao da se blago razliva boja , crvena oznaka igraca isto se razliva dok trci a i lopta), dok npr kad prebacim u filmskom modu toga nema (jedino malo lopta i crvena oznaka ostaje blagi trag ali je podnosljivo) medjutim u filmskom modu su boje dosta ublazene i nije bas to to. Game mode na ovom tv-u ne postoji.
Zanima me da li se i kod ovog novijeg 55wos isto desava i da li je neko primetio nesto slicno jer paniram da ga uzmem pa da ne bacam pare bzvz?
 
Imam Xbox Series S na Fox 55WOS, nista nisam primetio, sve je okej, igram FIFU cesto, radi kako treba.
 
Imam Xbox Series S na Fox 55WOS, nista nisam primetio, sve je okej, igram FIFU cesto, radi kako treba.
hvala na odgovoru, to me je zanimalo... nisam neki napredan korisnik poneki film serija i pomalo gejming (tv ne gledam osim kad su utakmice i to preko antene ne koristim kablovsku) zato ne bih da dajem neke velike pare za tv
 
Pridruzujem se, takodje 55WOS, sve od igara probao na sve 3 konzole, odlicno se pokazao, samo gasi HDR i onaj auto-low latency/game mode, i odlican je.
 
Zasto da gasi auto-low latency mode?
Losije slika izgleda, manji brajtnes, manje vise nepotrebno jer je i ovako solidan panel osim ako bas neko nije hardkor kompetitivni igrac, nemam pojma, meni je uvek losije izgledala slika s njim ukljucenim i taj tradeoff mi je bio itekako vredan.
 
Uzeo sam na Ananasu 55WOS640E. Krajnja cena esktra povoljna, ispod 34000. Kvalitet - cak i za tu cenu. cinimi se da je moglo bolje. Iako je IPS, ugao gledanja je slab, do 45 stepeni od centralne pozicije upotrebljivo, preko ne. Dobra stvar je WebOS, radi podnosljivom brzinom, jedino sto nema SkyShowTime (iz meni nerazumljivih razloga jer cak i logovanje na ovom Fox tv-u ide preko lg naloga). Ima i ponesto od LG-jevih algoritama za obradu pokreta, ali ja to generalno ne koristim. Nema mrtvih piksela zasad, probijanje pozadinskog svetla i dirtyscreen sasvim ok. Zvuk tanak.
Htedoh da uzmem Vox sa quantumdot panelom, ali se nesto iskomplikovalo oko isporuke pa sam na kraju zavrsio sa ovim.
Jedna napomena - folija na ekranu drzi bespotrebno jako, kad je budete skidali radite to vrlo lagano i pod uglom od 180 stepeni, da ne rizikujete mrtve piksele u buducnosti.
 
Društvo, ukratko da podelim utiasak. Pazario sam juče fox 43wos640e u e******i. Mislim da je kod njih najmanja cena u Srbiji. Zamolio ih da upalim da vidim kako izgleda panel, prvi je imao mrtve piksele, drugi koliko sam video nije. Nisam primetio bleed. Uzeh drugi, i prijatno sam iznenadjen. Slika uopšte nije losa, samo da moze malo svetlija da bude. Zvuk dosta glasan, valjalo bi da jemalčice jasniji. Webos i daljinac rade dobro. Najviše sam iznenađen sto ima Trumotion, da slika bude tečnija, sto nisam imao pojma da ima kao opciju. Za ovu cenu, stvarno mislim d anema boljeg tv-a.
 
Društvo, ukratko da podelim utiasak. Pazario sam juče fox 43wos640e u e******i. Mislim da je kod njih najmanja cena u Srbiji. Zamolio ih da upalim da vidim kako izgleda panel, prvi je imao mrtve piksele, drugi koliko sam video nije. Nisam primetio bleed. Uzeh drugi, i prijatno sam iznenadjen. Slika uopšte nije losa, samo da moze malo svetlija da bude. Zvuk dosta glasan, valjalo bi da jemalčice jasniji. Webos i daljinac rade dobro. Najviše sam iznenađen sto ima Trumotion, da slika bude tečnija, sto nisam imao pojma da ima kao opciju. Za ovu cenu, stvarno mislim d anema boljeg tv-a.
Cena?
 
Nešto ispod 24000. Za tu cenu, ja mislim da nema šanse da se nadje nešto bolje.
Edit: imaju i na netu po istoj ceni, ali pazite, drugsru je bas ovaj model stigao sa polomljenim ekranom.
 
Nazad
Vrh Dno