Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Mrtvi pikseli se pojavljuju i kasnije, tako da mozes da gledas koliko hoces. Meni nakon vise od sest meseci se pojavio (55WOS620D) na sred ekrana i to rekao bih bar dva tri u nizu. Mada kao sto neko rece ne mozes da razaznas da li je mrtav piksel ili neka prasina ispod. Izgleda izuzetno neobicno kad ga gledas. U svakom slucaju bode oci ali koliko para toliko muzike. Ipak je to najjeftinija 55-ica u tom trenutku na trzistu.
 
Ja zato odustao od zamene, uzecu neki vox qled mozda bude bolji:ROFLMAO:
 
Ma isto ti je to. Jos Vox qled to ne moze da izadje na dobro. :) Pogledaj deo foruma za Vox. Svako ima neki problem. Da li je to dirty screen, mrtvi pikseli, bleed... Kontrola kvaliteta je katastrofalna, na nasem trzisistu i takozvani A brendovi su losijeg kvaliteta. Ja sam pre Foxa uzeo Sharp pa LG koji je bio katastrofalan, bleed-a koliko hoces. Oba sam vratio. Iz revolta sam na kraju uzeo najjeftiniji televizor.
 
Ne znam videcu kad stigne, izgleda je bas novi model nisam nasao nigde review il tako nesto da vidim kakav je
 
Kod mene je situacija takva da je caletu crkao 32" Fox DLE80 posle nekih 5 godina 24h rada. Pre potpunog crkavanja je otislo nesto drugo, mozda pre par meseci ali je bio sitan kvar.

Moj Fox DLE662 42" sam prebacio caletu posto je dosta bolji u odnosu na crknuti 32" a i nov 32" osim onog najjeftinijeg od 10 soma mi nekako nema smisla.

Za sebe sam opet uzeo najjeftiniju / najoptimalniju varijantu, ovaj put 620D jer se nekako sabralo da je to najsmislenija varijanta a da je nekakav vidljiv upgrade (4K vs 1080P, bolji ekran, za nijansu veci ekran u istom kucistu jer je okvir manji, WOS vs "dumb" itd.).

Nazalost potrefilo se da ima par problematicnih piksela ili prasinu i nesto sto lici na nekakvu mrlju u cosku pa sam ulozio reklamaciju koja je prihvacena.

Apropo kvaliteta, gospodjini kod kuce imaju neki LG kojem su posle x godina otisle trake, oni uzeli neki Hisense 40" VA model da ga odmeni, Hisense uzasan u odnosu na matori LG. Na kraju zamenise trake LGju a Hisense stoji u drugoj sobi, mahom ugasen.

Cale jos tuguje za Tensai TVom, njemu se taj najbolje "video" :D
 
I zamenski ima problem sa pikselima, ovaj put mnogo gori, nece me s ovim televizorom nikako.

1692620705404.png
 
Au, tebe bas nece...izgleda im je 90% televizora s mrtvim pikselima
 
Ja cekam evo vec nedelju dana ovaj vox qled, sutra bi trebalo da stigne, pa javljam kakav je ako neces vise ove foxova posto su isti cenovni rang
 
Који су вам модели телевизора са мртвим пикселима?
 
Ја имам 43WOS600A неких два месеца, за сада немам таквих проблема.
 
I moj je 620d bio, 50 inca
 
Videcemo, ja planiram da trazim 630E kao zamenu, tu su negde sa cenom a i po specifikacijama su isti.

620D im je falican izgleda.
 
Imam 65" 620D nekih 9 meseci, sve je ok. Mozda je kod novijih serija nesto zeznuto?
 
Nisam. Ovi loši ekrani baš i ne ulivaju poverenje, još za online kupovinu na neviđeno.
 
Ako ima neki nedostatak imas 6 meseci foru da ga vratis, a oni tebi pare i to je to
 
Ja mislim da je totalno nebitno 620, 630, 640. Cepaju oni iste panele samo dizajn malo menjaju, mozda os azuriraju. Ja sam moj zagledao prve dve nedelje da li je sve ok ali dzaba kada mi se falican piksel (rekao bih najmanje tri u redu) pojavilo nakon vise od sest meseci. Kada kupujemo najeftinije televizore u klasi ne treba da ocekujemo ni vrhunski kvalitet niti tv bez mana, naravno u granicama normale. Koliko para toliko muzike, bilo i bice.
 
Ne ocekujem ja nista specijalno, uzimao sam 2 jos jeftinija televizora od ovog bez ikakvih nerealnih ocekivanja pa rade ok.

Inace razumem da promakne 1 piksel, ali ovo je bukvalno sarena jelkica, ocigledan i ozbiljan fabricki defekt, ovo ne bi smelo da prodje bilo kakvu kontrolu.
 
Moj 43wos600a za sada bez mrtvih piksela(mesec dana). Kupio u radnji bez gledanja,raspakovso ga kuci.Recimo eon sdmc ima problem sa 4k hdr sadrzajem. Konkretno hbo max malo stucne a ista app na televizoru radi bez ikakvih problema iako je rekao bih hardverski slabiji.
 
Ne ocekujem ja nista specijalno, uzimao sam 2 jos jeftinija televizora od ovog bez ikakvih nerealnih ocekivanja pa rade ok.

Inace razumem da promakne 1 piksel, ali ovo je bukvalno sarena jelkica, ocigledan i ozbiljan fabricki defekt, ovo ne bi smelo da prodje bilo kakvu kontrolu.
Ma naravno. Ovo na tvom tv-u je bas lose. Kontola kvaliteta je ocajna u zadnjih nekoliko godina ali ajde da ne ocekujes neku kontrolu kvaliteta za ove patos klase ali bruka je da takve i slicne stvari prolaze kod takozvanih A brendova. Ali za to smo i mi kupci krivi. Mnogi predju preko raznih stvari koje ne bi trebalo da budu normalno pa su tako mnogi skoro pa prihvatili bleed kao sasvim normalnu stvar na televizorima i monitorima. Isto je i sa dirty screen-om pa na kraju i defektnim pikselima. Ali to je nesto u danasnje doba hiper proizvodnje nazalost realnost. Bitan je kvantitet a ne kvalitet pa i ako se neki defektni vrati nije strasno.
 
Onomad kad sam radio u Samsungu,zacudili bi ste se sta je sve pustala kontrola kvaliteta. Opet ovo je nedopustivo. Posto svaki tv ima svoj barkod lako ce oni utvrditi ko je propustio ovakav primerak.
 
Mozda shaman nije resio ali ja jesam, narucio 55WOS640E preko Ananasa pre nekih 10ak minuta za 35k, pa cemo videti kad stigne. Placanje pouzecem naravno, znam sta ste pisali u Ananas temi.
Verovatno ce vise da mi stoji iskljucen nego sto ce da se koristi (poneka utakmica i gaming), ali neka ga.
 
Verujem da ovi iz Foxa uzimaju lošije serije sa većim procentom škarta po diskontnim cenama, pa zato ovi problemi, Pa kako se kome zalomi.
 
Vrlo moguce.

Uvazena mi je i druga reklamacija i vracene pare nazad bukvalno nakon mozda 2h od kako sam dobio poziv da dostavim podatke, sve pohvale za BC ako nista drugo.

Narucio sam 630E, valjda nisam toliki baksuz ovaj put :D
 
Treća sreća 😬
 
Nazad
Vrh Dno