Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Ja mislim da je totalno nebitno 620, 630, 640. Cepaju oni iste panele samo dizajn malo menjaju, mozda os azuriraju. Ja sam moj zagledao prve dve nedelje da li je sve ok ali dzaba kada mi se falican piksel (rekao bih najmanje tri u redu) pojavilo nakon vise od sest meseci. Kada kupujemo najeftinije televizore u klasi ne treba da ocekujemo ni vrhunski kvalitet niti tv bez mana, naravno u granicama normale. Koliko para toliko muzike, bilo i bice.

Napisa neko da 640 ima vise opcija za podesavanje slike, realno to mi je jedina zamerka na 620 - premali broj profila odnosno nepostojanje day i night profila.
 
Zvali me sad u 9 iz Ananasa (ja spavam :)) da mi kazu da mi sutra donose paket sa prethodnom najavom postara od najmanje sat vremena.
Pa cemo videti kakve sve opcije ima 640.
Kako bese, HDR moze da se iskljuci za HDMI izvore ali ne i za nativne aplikacije na WebOSu?
 
Napisa neko da 640 ima vise opcija za podesavanje slike, realno to mi je jedina zamerka na 620 - premali broj profila odnosno nepostojanje day i night profila.
Nisam nesto sigiran u to. Na 620 ima problem sa podesavanjem kontrasta koje ide do 90 i nakon toga sve nema promene. Kao da mu jos nedostaje.
 
pixel.png
Ono sto sam mislio da je defektan pixel u stvari izgleda da nije. Kao sto se moze videti na slici kao da je neka prljavstina, mozda opiljak plastike ili sta god dospelo ispod panela. Samo je pitanje kako se to desilo, posto 6 meseci nije bilo tu. :)
 
Kako je cesto pocela da se pojavljuje vec ga vidim za 20min kako salje sliku 😄
 
Zapravo i jeste veći nego što treba za ovu sobu, na manje od 2 metra sam od njega. Ali već se polako navikavam. xD

Čim se startovao, odmah išao u browser i EIZO display test.
Dva mala zaglavljena (il šta već) piksela koja sam jedva uočio (i lično mi nisu problem) i jedan, ne znam kako da ga definišem, mini krater koji se vidi sa strane, koji se nalazi kao ispod bočnog bezela, pod pravim uglom se ne vidi.

IPS panel je, zadovoljan uniformošću panela (slikano u potpunom mraku).

Da vraćam (14 dana), reklamiram ili ignorišem i ostavim da koristim?

Moram i ja da razmislim, da su samo ova 2 mikro pixela, sigurno bih ga ostavio. Nego ovaj veći bočni ispod bezela me kopka malo. Videću. 😂
 

Prilozi

  • IMG_1813.jpeg
    IMG_1813.jpeg
    578.7 KB · Pregleda: 93
  • IMG_1814.jpeg
    IMG_1814.jpeg
    168.1 KB · Pregleda: 82
  • IMG_1816.jpeg
    IMG_1816.jpeg
    114.5 KB · Pregleda: 83
  • IMG_1817.jpeg
    IMG_1817.jpeg
    127.1 KB · Pregleda: 84
  • IMG_1818.jpeg
    IMG_1818.jpeg
    90.2 KB · Pregleda: 75
  • IMG_1819.jpeg
    IMG_1819.jpeg
    47 KB · Pregleda: 70
Hahaha au tebra jel moguce ovo
Ako ti toliko ne smetaju koristi ga imas foru 6 meseci da vratis i moraju ili da ti daju zamenski ili povrat novca
 
Usreci me covek, ako nabodem neki sa mrtvim pikselom opet i ako mi ne bode oci, zadrzavam ga, nemam vise ni volje ni zivaca za ovo :D

Inace 43" 620D je IPS, ako nekog zanima
 
Zapravo i jeste veći nego što treba za ovu sobu, na manje od 2 metra sam od njega. Ali već se polako navikavam. xD

Čim se startovao, odmah išao u browser i EIZO display test.
Dva mala zaglavljena (il šta već) piksela koja sam jedva uočio (i lično mi nisu problem) i jedan, ne znam kako da ga definišem, mini krater koji se vidi sa strane, koji se nalazi kao ispod bočnog bezela, pod pravim uglom se ne vidi.

IPS panel je, zadovoljan uniformošću panela (slikano u potpunom mraku).

Da vraćam (14 dana), reklamiram ili ignorišem i ostavim da koristim?

Moram i ja da razmislim, da su samo ova 2 mikro pixela, sigurno bih ga ostavio. Nego ovaj veći bočni ispod bezela me kopka malo. Videću. 😂
Ja sam primetio piksel odma jos prvog dana al rekoh aj posto treba da selim tv za par meseci na vikendicu tad kad ga budem pakovao tad cu da saljem na reklamaciju, i bas se pogodilo da sam tad video to da ako je neispravan a nije proslo 6 meseci moraju da te pitaju dal hoces zamenski ako ne vracaju pare, meni nudili isto fox samo drugi model, ja uzeo pare i uzeo vox google tv, jos ga cekam...
Ako ti ne smeta ovo previse ja bi ga koristio 5 meseci i onda bi ga vratio, kad su majmuni tako i treba
 
Videcu ovih dana, mozda ga i ostavim.
Ali prazan garantni list, moram da cimam Ananas da mi popune i posalju.
 
Ja sam uzeo na ekupi, i moj je bio prazan, samo sam im poslao mejl reko sta i kako i oni poslali kurira po tv i to je to
Kod ananasa je vidim jos pismenije i lepse odradjeno, na aplikaciji samo udjes u proizvod i imas dugme vrati proizvod oni ti posalju neku nalepnici da zalepis na kutiju i to je to..evo sad proverio za neki proizvod sto sam narucio pre par meseci
 
Vodite racuna o jednoj stvari. U prvih 14 dana menjaju, vracaju novac, sta god ako je tv kupljen online. To ne rade zato sto ima jedan defektan pixel vec zato sto zakon tako kaze. Nakon toga nece tako lako ici narocito sa defektnim pikselima. Svaki proizvodjac ima neku politiku o defektnim pikselima. Nekad je bilo 3 na kvadratnom santimetru ili 5 na celom ekranu. Kako god nemojte se nadati da ce vam uvaziti jedan ili dva defektna piksela nakon 14 dana od kupovine cak sta vise mislim da ce je lagano odbiti. Rok od sest meseci se odnosi na neki kvar pa ukoliko je potrebna popravka, kupcu se nudi ista a on moze da odbije. Cisto da se ne bude u zabludi. Tako da ako neko misli da ce mu neki manji defekt smetati kasnije odmah vratiti da posle ne bude kasno.
 
Meni su za jedan mrtav piksel odmah ponudili zamenu ili novac, proslo je nesto vise od 5 meseci od kupovine
 
Ti si zaista imao srece onda ili su iz Foxa toliko tolerantni. Ja sam Lg koji je kupljen u radnji ne online reklamirao nakon desetak, petnest dana zbog bleed-a i bilo je povuci potegni. Morao sam da kontaktiram direkno Lg da bi mi vratli novac. I ta procedura je trajala skoro mesec dana. Opet kazem ja ne bih rizikovao sa tim rokom od 6 meseci vec odmah.
 
Taj, i pre njega prvi sa mrtvim pikselom i nekom mrljom u cosku
 
Nećemo taj onda :D Mada kontam da su trpa u isto model šta stignu i da su u opticaju isti paneli za 620, 630 i 640 serije.
 
Ja se presaltah na 630E da zaobidjem ovu novogodisnju turu, racunao noviji je, izbacili su ga kasnije pa su ispucali ovu 620D(efekt) turu ekrana, kad ono medjutim :D

Cekam da stigne u ponedeljak ili kad vec pa cemo da vidimo
 
Ti si zaista imao srece onda ili su iz Foxa toliko tolerantni. Ja sam Lg koji je kupljen u radnji ne online reklamirao nakon desetak, petnest dana zbog bleed-a i bilo je povuci potegni. Morao sam da kontaktiram direkno Lg da bi mi vratli novac. I ta procedura je trajala skoro mesec dana. Opet kazem ja ne bih rizikovao sa tim rokom od 6 meseci vec odmah.
Pa verovatno jesu tolerantni, znaju da su stavljali svakakve displeje haha..ili ima veze i kod kog prodavca je uzeto ali ne verujem
 
Ja se presaltah na 630E da zaobidjem ovu novogodisnju turu, racunao noviji je, izbacili su ga kasnije pa su ispucali ovu 620D(efekt) turu ekrana, kad ono medjutim :D

Cekam da stigne u ponedeljak ili kad vec pa cemo da vidimo
Hahaha. Rekoh ja, menjaju samo okvir da bi promenili naziv modela. Sustinski isti tv.
 
Prosli su mi praznici izgleda, stigao 43WOS630E i nema mrtvih piksela (aleluja).

Izgleda da je VA panel, ali prvo da padne mrak jer sam ja trenutno corav i neispavan pa potvrdjujem.
 
Ali prazan garantni list, moram da cimam Ananas da mi popune i posalju.
Tog dana me otkacili u fazonu dovoljan fiskalni i to, ali danas mi poslali na mail sken overenog garantnog lista i poslali ga u fizickom obliku na moju adresu.
Idu APP metodom.
 
Ja uzeo umesto foxa VOX 50VAQ750b, za sad ekstra, bez ostecenja i mrtvih piksela, quantum dot, slika cini mi se dosta bolja nego na foxu, jedino nije google tv kao na slikama vec obican android, cena je tu negde kao fox tako da ako odustanete od foxa ovaj je odlican
 
Edit: kako sam ovo napisao sam se updatovao na google tv, posle 2 3 dana koriscenja
 
Da li se isplati uzeti Fox 43WOS620D smart, star mesec dana, za 150e sa 3god garancije minus mesec dana? Da li svaka serija ovog modela ima problema sa pixelima i slicno?
 
Nazad
Vrh Dno