Šta je novo?

FIFA 14.

Odigrao 5-6 utakmica. Sta znam, grafika je ostala ista. Lopta je teza i kretanje je sporije, rekao bih za mrvu realisticnije. Ostalo je sve isto, posle par utakmica mislio sam da igram Fifu 13. Ne vredi tih para koliko EA trazi.
 
Nije bukvalno ista, sporiji je fudbal i igraci se sporije krecu, tromiji su...
 
meni se svidja to sto je sporija. i mnogo, mnogo sam im zahvalan sto pace vise nije kljucni faktor, sto moze da se igra fudbal.
 
Odigrao sam malo na brzinu.

Samo neko ko je bas nezainteresovan i nije igrao fifu ni do sada moze da kaze "pa ovo je isto". Moze da izgleda isto kad gledas sa strane, ali je osecaj dok igras bitno drugaciji.


Popravili su za mene neke mnogo bitne stvari:


- meniji vrhunski, konacno mi se svidjaju

- ubacili su mnogo vise zvucnog feedback-a kod svakog kontakta sa loptom, dodavanja i suteva, to mnogo znaci (ne mogu da verujem da sam od fife ovo docekao)

- animacija cesto primetno bolja

- protect the ball poprilicno menja stvari

- fizika lopte mnogo bolja, posebno mi prija uz ovaj doradjeni zvuk

Mislim da ce se "fudbal" drugacije igrati zbog svega ovoga, sa mnogo manje divljanja nego ranije.

I bez ovog razlaganja, kompletan utisak mi je mnogo bolji nego sto sam ocekivao, izgleda da se ove godine promene ne vide, ali se svakako osecaju u gameplay-u. Sad drugacije gledam i na next-gen fifu o kojoj nisam imao preterano dobar utisak, ocekujem mnogo vise.
 
Dakle mi na PC-u smo ga izduvali za next gen grafiku, ostalo je sve isto?
 
Ignite engine nece biti u pc verziji, a izgleda da je najmanje vezan za grafiku, mada je i to, naravno.
 
Novine:

- fizika lopte je realnija kao i animacije
- first touch control je mnogo bolji, mislim i na sam prijem lopte koji u kombinaciji sa protect the ball daje skroz drugi osecaj igranja, kao i na samo dobacivanje na prvu. Nema vise onog, odleti lopta skroz na drugu stranu ako dobacujes na prvu.
- igra jeste sporija, ali u smislu da ne izgleda kao da je svaki napad kontra-napad, nego da mozes da utices na tempo igre
- grafika jeste manje-vise ista, ali treba sacekati finalnu igru i videti kako izgleda na drugim stadionima i pod drugim vremenskim uslovima
- meniji jesu drugaciji, lepsi, mada ni stari nisu bili nesto mnogo losi


Ovo je nesto sto sam primetio posle 4-5 partija, potrebno je vise vremena da se donesu jaci zakljucci.
 
Ma djubre od igre nakon 20 tekmi, preslikana fifa 13.
 
Jel to neka fora kada igras protiv AI-ja, ili ova verzija ima drasticno veci procenat golova iz odbitaka? Retko koji gol koji primim je "cist". Izludjujuce.

Voleo bih da vidim Ignite verziju da uporedim te suptilne razlike, za sada mi trava deluje najsumnjivije, dok su stadioni preslikani (ukljucio sam obe verzije i alt-tabom uporedjivao detalje).
 
Ja probao malo pre, i mogu reci da sam bas zadovoljan. Mislim sto se tice grafike nema potrebe bilo sta komentarisati, jer kod fudbala ona i nije toliko bitna koliko drugi aspekti igre. Sam gameplay, iako je generalno malo usporen, ipak je u dovoljnoj meri i cini mi se sada jos vise dinamicniji, sama kretnja igraca je bas dobro odradjena, nisam iskusio nesto preterano situaciju, koja je redovno krasila fifu 13, da igrac trci pored lopte ko muva bez glave, jednostavno svi igraci mi deluju bas fino uigrani. Pasovi su dosta precizniji, primanje lopte, i nekako generalno je dosta toga unapredjeno. Taj sto prica da je djubre, cist hejt, nema sta.
 
Ja sam isto isprobao, ne znam šta mi bi, i ne kontam kako se ovo igra uopšte?

Nisam se sa FIFA igrama sretao još od Fife 98. A skinuo sam jer sam mislio da je NextGen grafika ... kad ono ni to nije.
Inače fudbal (i bilo koji sport) ne podnosim :D, samo se sećam da sam kao klinac pičio tu 98-icu dan i noć.
 
Pravi si covek za probanje fife :)
 
Poslednja izmena:
Vlado buraz ja bih detaljniji review :D
 
Dugo korisniji post nisam video :)
 
Ja igrao par tekmi. Baš, ali baš se razlikuje. Sporije dosta i inercija je mnogo naglašenija. Lopta je teža, mada iz nekog čudnog razloga imam utisak da šutiram balon. Konačno interfejs koji liči na nešto i brz je, pa ne verujem. :) mada, ima tu još mnogo mesta za napredak. grafika je ostala ista, ili lošija (trava je u stvari taraflex). I dalje sa Baleom ništa ne mogu da uradim, ali kada ga uzme komp odvali me. Početna Messijeva slika je užasna. Komentatori još bolji.
 
Dakle mi na PC-u smo ga izduvali za next gen grafiku, ostalo je sve isto?

Damn :D

Da si igrao next gen verziju znao si koju si glupost rekao :p.

Grafika je samo jedna stvar koja je drugačija od ove i next gen... Animacije, fizika igrača, dueli, skok igra, prijem lopte, lopta... Sve je drugačije od ovoga.

Ovo je između Fifa 13 i next gen fifa 14. Napravili su kompromis, ubacili u ovaj stari engine onoliko koliko je moglo da se ubaci fizika iz novog i to je to. Sve se svelo na usporavanje igre bez pravih features-a i next gen gameplay-a.
 
Evo, skinuo i ja ovaj demo (doduse za Xbox, ne za PC) i prvo se mlatio na treningu pa odigrao dva meca... Po meni je igra odlicna, najbolja simulacija fudbala do sada. Od timova su dostupni Man City, Tottenham, NY Red Bull, Barcelona, Dortmund, Milan , Boca Juniors i PSG. Grafika je za nijansu bolja, ali nema nekog preteranog napretka u odnosu na proslu verziju. Sada je lakse dati gol iz daljine, lopta ima nekako prirodniju putanju, popravili su driblinge pa sad konacno mozes sa loptom da radis ono sto ti hoces, a ne da igrac samo baca for u stranu, meni je lepsi (po malo u metro fazonu), kretanje ostalih igraca je prirodnije, lepse izgleda statistika, sudija ne drzi prednost 30sek kao na prosle dve verzije fife, radovanja posle postignutog gola krace traju...
Od zamerki imam neke repove koje EA vuce iz verzije u verziju, jedna je da kamera prikazuje random igraca pre nego sto neko napravi izmenu, i to ne moze da se prekine, sto zna da iritira. Druga stvar je AI, koji je jos uvek prelak.

Sto se tice brzine, to mozete lako da podesite u "User gameplay customisation" i "CPU gameplay customisation".

Stavio sam i demo od PES 14 da se skida, zavrsice download za par minuta, ali probacu ga tek sutra, posto je vec kasno. Po onome sto sam video, Konami ima jako tezak zadatak da nadmasi EA ove godine
 
A Fifa13 je djubre?

Dovoljno je sto si jednom izhejtovao na ovoj strani, ne moras vise. Shvatili smo da ti se igra ne dopada.

Ma iznerviran sam sto EA za prepakovanu fifu13 za ultimate verziju trazi 60eur. To je bezobrazno. Ocekivao sam veci napredak. Videcemo sta ce novi pes doneti.
 
To sto je EA alav je druga prica...
 
Ma djubre od igre nakon 20 tekmi, preslikana fifa 13.
Ja bas imam drugacije misljenje. Meni se dosta razlikuje. Dosta je sporija. Kretanje je promenjeno, kako samo okretanje oko lopte tako i sprint. Mislim da je malo teze igrati odbranu, ima nekih pokreta kojih nije bilo u 13-ici pa je mozda samo stvar prilagodjavanja. Brzina ne igra vise takvu ulogu. Kontakti su dosta drugaciji, sad je cudo gde se sve mozes provuci ali isto tako lakse te izbaci iz pravca. Definitivno kupujem, jedva cekam.
 
Da si igrao next gen verziju znao si koju si glupost rekao

Cek jel to znaci da si probao na gamescomu? :envy:

Ja sam se dvoumim da li vredi da cekam next gen verziju, ali ako je razlika tolika kao sto kazes, isplati se sacekati!
 
Cek pa jel izlazi next gen za PC ove godine? Ili samo za konzole? Ili mislis da cekas fifu 15 next gen?
 
Mislio sam next gen za PS4 posto svakako uzimam na launchu ili ako ne uspem iz nekog razloga ubrzo nakon toga. Sto ce biti npr u decembru/januaru, a to znaci 2 meseca manje za igranje nove verzije.

Dobra stvar je sto preko gameshare opcije moze da se deli na 2 naloga pa je cena duplo niza po osobi. And also, Ignite. ;)
 
Poslednja izmena:
^to se isplati svakako, punokrvna Fifa 14.
Uzeo bih je sigurno da sam konzolaske veroispovesti.
Samo ne vidim sta nas PC igrace moze da ih privuce ka ovom patchu za Fifu 13.. mogli su je nazvati Fifa 13.1 i prepoloviti cenu za ovaj naslov jer otprilike toliko i dobijamo od prave Fife 14, polovinu.
 
@milosma: Thx!! 6min? Super..Bas sam pizdeo juce sa drugarom kad smo igrali..

Odlicna je nova fifa i apsolutno gameplay nije isti kao u 13..
 
AI u odbrani unapredjen, dosta agresivniji. Nema cekanja i trckaranja oko igraca, odmah se krece na loptu. Napad slican kao i do sad, primetio sam da se nekada i vrati lopta unazad prilikom napada. Svidja mi se sto prilikom pasa u prazno ili dubinskog pasa u prazno igrac prilikom prijema lopte trci, a ne kao do sad da zastane i po obicaju izgubi loptu. Grafiku necu da komentarisem, po meni i nema nekih poboljsanja. Ne volim da poredim fifu i pes jer igram podjednako i jedno i drugo, ali ono sto bih voleo je da se na desnu pecurku (desni klik pecurke) gamepada salje odredjeni igrac u napad kao sto je slucaj kod pes-a.
 
Nazad
Vrh Dno