Šta je novo?

FIFA 14.

Borat

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruke
4,015
Poena
290
image_300275.jpgimage_300279.jpgimage_300281.jpgimage_300283.jpgimage_300277.jpg

EA Sports je konačno najavio novi nastavak Fife pod rednom brojem 14. Ova igra, koja izlazi za PC, PlayStation 3 i Xbox360, donosi niz inovacija koje se odnose najviše na srednji dio terena i napad. Pogledajte u nastavku o kojim novim osobinama je riječ.

- Pure Shot – Pucanje je promijenjeno. Igrači će imati mogućnost da prilagode svoj korak i ugao da bi izveli što bolji udarac, što bi u završnici rezultiralo u većini slučajeva pogotkom. Pored toga u mogućnosti su i da pucaju dok su van ravnoteže ili dok su u padu.

- Real ball physics – Udaranje lopte sa više snage i finoće. Realnost kretanja lopte sada određuje putanju, što omogućuje igračima pucanje niskih lopti iz daljine ili felširanje koji mijenja smjer kretanja, poput pravih igrača.

- Protect the ball – Dominiranje veznog reda igrača i diktiranje tempa igre. Ovo je nešto poput igre Barcelone, ne daj loptu pa makar vratili i do golmana :) . Driblanje pri različitom brzinom trčanja ili izgurati protivničkog igrača prije nego što primite loptu.

- Teammate Intelligence – Bolja odlučivanja igrača kad su u pitanju praćenja i pokrivanja protivnika. Odbrana prepoznaje prilike da pruži podršku svom saigraču praveći sebi slobodan prostor i praćenje tempa protivnika i zadnje linije odbrane.

- Sprint Dribble Turns – Brže odrađivanje kontranapada u situacijama jedan na jedan kada napadač u punoj brzini mijenja smjer kretanja i zaobilazi odbrambenog igrača čuvajući loptu u posjedu.

- Variable Dribble Touches – Driblanje će ovisiti o tehnici igrača. Oni spretniji sa loptom će činiti čuda pri bilo kojoj brzini kretanja dok će se ostali mučiti u dosta situacija ostavljajući dojam da ne znaju da se kreću sa loptom.

- Curling balls – Igrači će imati mogućnost da zavrnu loptu oko protivničkog igrača prilikom dodavanja, što bi rezultiralo boljim prosjekom pasova tokom utakmice. Ovo nas baš interesuje kako će funkcionisati.

Pored ovih novosti rekli su da postoji oko 15000 licenciranih igrača, da će igrači imati priliku nakon što ih protivnik odgurne od sebe prilikom driblanja da se brzo oporave i ponovo sustignu za drugu šansu. Postoje i igre za razvijanje vještine tako da sa njima i početnici mogu brzo ući u fazon.
http://www.1evel.com/2013/04/fifa-14-otkrivena-prvi-detalji-i-screenshotovi/
 
Poslednja izmena:
Ma ***es ti sve ovo... ako mi ne vrate komentar na Italijanskom za Seriu A i Nemacki komentar za Bundesligu... ako mi je nesto do****ilo u serijalu - to je filozofija M.T. komentatora... ove godine su stvarno podbacili... :trust:
 
Poslednja izmena:
Po slikama se cini da nije next gen. Ako PES bude next gen (Kojimin Fox Engine) a ovo ne bude, pojesce ih PES ove godine.

Edit: Ne citam pazljivo... nije next gen, ne izlazi za PS4. R.I.P FIFA, dugo je bilo tvoje vladavine.
 
Poslednja izmena:
Nisu tu toliko bitni grafika i engine, već gameplay. A ja više ne verujem da je Konami u stanju da napravi dobar fudbal iako bi lično to najviše voleo.
 
Poslednja izmena:
Nije tu toliko bitna grafila i engine, već gameplay. A ja više ne verujem da je Konami u stanju da napravi dobar fudbal.

upravo ovo. konami mora da se potrudi da stigne fifu, a da je pojede... godine i godine, kao sto je fifi trebalo.
 
Kako nije bitan engine? Pa novi engine znaci i potencijalno bolje animacije. Meni je novi engine mnogo bitan, pogotovo za sportske simulacije. Radujem se next gen PESu i mozda NBA2K. Prelazak sa konzole na konzolu je uvek mnogo znacio za sportske igre, ne vidim razlog da tako ne bude i sada.

Pa FIFA tu popularnost koju ima je izgradila zahvaljujuci pravovremenom prelasku na next gen engine, dok je KONAMIju za to trebalo par godina da odradi polovican prelazak.
 
to stoji, ali dzabe konamiju i engine i animacije ako im je gameplay prazan i los. shvatam ja sta hoces da kazes, ali pre cu izabrati bolji gameplay nego ostalo.
 
l64eHjC.jpg


VS

2OEgWVt.jpg


Najbolje da engine nije bitan :)

Ovaj dugajlija sto ne mogu da ga prepoznam, ima proporcije tela ko igraci u onom Ubisoft Pure Football sto je zapravo bio parodija :p
 
^^ fake
BFulhBkCQAAsFo8.jpg:large
 
Poslednja izmena:
Bedak, mislio sam da je prava. Izvinjavam se.

Mada, koliko vidim slika iz PES 2014 sa PS4 jos nema tako da nije iskljuceno da budu slicnog kvaliteta :)
 
ali i dalje ne vidim kako je bitna ta razlika izmedju slika?
da li ta slika garantuje da ce pes biti kvalitetnija fudbalska simulacija?
 
Pa FIFA tu popularnost koju ima je izgradila zahvaljujuci pravovremenom prelasku na next gen engine, dok je KONAMIju za to trebalo par godina da odradi polovican prelazak.

Pa i nije baš tako. Fifa sa nextgen enginom se samo bila vratila u igru. Ali prve nextgen fife po meni nisu bile dobre igre, već su se imali solidnu prodaju samo zato što je Konami kasnio i pravio loše poteze. FIFA 08 i FIFA 09 za konzole i pored novog engine-a po meni nisu imale dobar gameplay, igre su bile previše skriptovane, od pasova, šuteva do AI-a i kretanja saigrača. Tek negde od FIFA 10 kreću da poliraju gameplay i da prave dobar fudbal, to jest ono što je NBA 2k za košarku, to je od te verzije postala FIFA za fudbal.

Meni je daleko bitnije da za novu fifu odrade dobro "realistic ball physics" prilikom šuteva kao što obećavaju, nego da ima bolju grafiku ili nešto slično.
 
Meni se cini da FIFA vec dve godine tapka u mestu. Nova konzola pruza mnogo vece mogucnosti za bolju grafiku i fiziku, sveukupno bolju simulaciju. Tesko da ce izvuci bila sta iz prastarih X360/PS3 sto nisu u prethodne 3-4 godine.

Mada taj ball physics je jedino sto PES ima milion puta bolje od FIFE, tako da mozda i bude napretka na tom planu. Mada ja mislim da EA to ne ume :)
 
Poslednja izmena:
Tu se slažem, ponašanje lopšte kod šuteva je bolja kod PES-a.
 
Meni se cini da FIFA vec dve godine tapka u mestu. Nova konzola pruza mnogo vece mogucnosti za bolju grafiku i fiziku, sveukupno bolju simulaciju. Tesko da ce izvuci bila sta iz prastarih X360/PS3 sto nisu u prethodne 3-4 godine.

Mada taj ball physics je jedino sto PES ima milion puta bolje od FIFE, tako da mozda i bude napretka na tom planu. Mada ja mislim da EA to ne ume :)
+1
...ili ih jednostavno nije briga.
"We are No 1... who cares..."
 
Meni je odluka da ostanu na current gen veliki propust EA. Jer time sebi suzavaju mogucnost za napredak na svakom planu. Dok KONAMI ima veliku sansu, pa cak i da samo nalickaju grafiku opet ce imati bolji start na novim konzolama nego li FIFA.

Ne znam da li ste primetili sta je zajednicko za najavljene igre i razlika u odnosu na current gen? Jeste grafika shiny i sve to ali motion capture je iskoriscen skoro do maksimuma u nadolazecim naslovima (BF4, Star Citizen, Activision NG Engine, KONAMI FOX Engine, CAPCOM NG Engine itd). Aktuelne konzole nisu u stanju da podrze sve podatke koje snime kamere prilikom motion capture sesija (koje su zahvaljujuci spustanjem tehnologije u mase svakim danom jeftinije, ako ne racunamo glumce i njihove honorare).

To mnogo znaci za sportske igre. FIFA u globalu nije toliko bolja igra od aktuelnog PESa ali PES ima par kljucnih problema koji odvracaju ljude od igranja te igre. Jedan, manje bitan, jeste grbava animacija trcanja (nikad ispravljena do kraja) koja ce jednostavno nestati u next gen verziji (pomenuh motion capture) i najbitniji, AI koji je kriminalan i zbog koga ja ne igram PES vec dve godine.

Sad ce neko da kaze, pa sto je bitan AI kada se fuca igra online. Pa nije AI samo CPU protivnik nego i moji saigraci. Znate one cuvene PES golmane kao nadaleko poznati PES dupli pas "bug" kada se centrarfor prvo vrati do mene kada mu dodam loptu pa onda potrci napred (dok protivnikov CPU trci dvaput sporije lol) da bi prihvatio loptu a protivnikov CPU kao moj do pre sekundu se "teleportovao" i oduzeo mu loptu... e zbog ovoga ja PES a verujem i mnogi drugi ne mogu vise da smisle. Ako srede AI (sto je malo verovatno), PES ce biti za dva koplja bolji od FIFE.

Takodje ne bih stavljao NBA2K u isti kos sa FIFOm. Jesu najbolje simulacije u svojim kategorijama ali kao simulacija nekog sporta NBA2K je daleko ispred FIFE ili bilo cega drugog na trzistu. Fudbal je pao na jako niske grane, mislim da bi mnogi uz malo truda i zelje mogli da se uguraju medju PES i FIFU. Poprilicno su primitivne obe simulacije i dalje na nivou igrice iz 99te sa fensi animacijama u duelu (FIFA).
 
Kako kome, to nije cinjenica u svakom slucaju, iako godinama to ponavljate :)
 
Naravno, ali s obzirom da je thread o fifi, pretpostavljam automatski da diskutujem sa ljudima koji su pre za fifu nego pes:)
 
Nijedan thread o FIFI ili PESu nije bio striktno o FIFI ili PESu, uzaludno je ocekivati da se to desi sa ovim. Pogotovo sto se PESovci "bude". Ziveo KRALJ! :D
 
Kako kome, to nije cinjenica u svakom slucaju, iako godinama to ponavljate :)

Pa dobro, ti si opstao kao čuvar vatre, na to smo navikli, verujem kada se igra na d-padu, a ne na analozima da je PES tu još uvek bolji :D
 
Poslednja izmena:
Po slikama se cini da nije next gen. Ako PES bude next gen (Kojimin Fox Engine) a ovo ne bude, pojesce ih PES ove godine.

Edit: Ne citam pazljivo... nije next gen, ne izlazi za PS4. R.I.P FIFA, dugo je bilo tvoje vladavine.

Brate, G@W... Next-gen verzije ce najaviti kasnije, verovatno na E3-u kad i xbox bude predstavljen. A PES je isto fokusiran na trenutnu generaciju, iako je novi engine.
 
Pa dobro, ti si opstao kao čuvar vatre, na to smo navikli, verujem kada se igra na d-padu, a ne na analozima da je PES tu još uvek bolji :D

Pa da, cuvam vatru kod onih stvari koje su najbitnije, lopta kao glavni rekvizit ovog sporta, je uvek bila bolja, samim tim meni je igra bolja, ne igram menadzer pa da mi druge stvari budu bitnije :)
 
Pa nije let lopte posle šuta jedina stvar u fudbalskoj igri. Tu postoji pas igra, duel igra, težina igrača, AI cpu kontrolisanih saigrača, kretnje, animacije, fluidnost, neskriptovane situacije koje zavise od realnih parametara, pa i finte i driblinzi. :)
 
De bas tezinu igraca nadje kao prednost Fife, edituj brzo :D :)
 
Nekom ko igra na d-padu, a fifu vidi samo na youtube to ne mogu nikako objasniti. Kao da pokušam od rođenja slepom čoveku objasniti kako neka boja izgleda :p
 
Lepo ste krenuli :D. Ja sam odavno izgubio snagu, sad samo gledam. rAMA, objasni mu sve o bojama, molim te.

Kad smo kod tebe, kako drzis sva ona podesavanja, manual, semi, assisted za osnovne stvari?
 
Nazad
Vrh Dno