Šta je novo?

EPS račun preko neta

Definitivno zavisi od lokacije, imam 3 borojila na istoj opstini, udaljenost 2-3km izmedju svakog, i sva 3 izlaze razliciti dan.
 
13maj Cukarica i Rakovica nema jos racuna.
 
Meni stigao jutros i na email, ne znam u cemu je stos i kako idu sa tim tj. kojim redom, Rejon mi je 008, 11077
Nije mi bas najjasnije zasto uopste ima tolikih vremenskih razlika u slanju racuna, stvari su proste i iste na nivou cele drzave / grada, barem mi se cini da jesu, trebalo bi da jesu.
 
Pa čita se od 1 do 6, pa i kasnije, kome nije očitano u tom periodu.
 
Evo srede i jos nema racuna, rejon 009 Beograd.
 
Bude dan za danom. Meni je juče stigao na meji, danas je u aplikaciji.
 
Jel nekom jos ne preuzima racunn sa portala, odnosno da ne moze da ucita?
 
Мени из FF али ради у Edge. Нисам нашао узрок, проверио све.
 
Verovatno je to, nije ni meni hteo i to je bio razlog, nije bas lako uociti upozorenje da je prozor blokiran, u Firefoxu barem.
 
Stigao jutros na mail.
 
Stigao racun sa 0 dinara. u pitanju je kuca (vikendica) na teritoriji Elektrovojvodine, Ruma.

O cemu se tu radi i da li ce stici ispravljen racun?
 
Stigao racun sa 0 kw i 0 dinara,odmah otiso prigovor.
 
Tu se svakako žali jer bi u sledećem mesecu stigao račun gde ti je potrošnja iz oba meseca u samo 30 dana. Pretpostavljam da nisi u crvenoj zoni, ovako te možda i uguraju u crvenu zonu, skroz preskačeš zelenu... Žali se svakako.
 
Ovamo je slucaj 0 kw i 900 dinara racun.
Znači nije 0 dinara.
Onda nije očitano. Da li ste u vreme čitanja bili u vikendici i da li je pristup brojilu omogućen ukoliko nije izmešteno na banderu, u tom slučaju nema opravdanja za čitača.
Ovako, za povremene boravke, najbolje je samoočitavanje, kad si na vikendici očitaš, kad dođe vreme prijavljivanja, od 1. -7. U mesecu, pošalješ.
 
I meni je 0 kWh, ali SVE je bilo iskljuceno stvarno, i u dan se poklapa kada sam izasao iz stana dan citanja/period :)
 
@xSeptimus

Kojekakve takse su oko 900 dinara kada nema promene stanja tj. 0kW

I ja imam primer sa ED Ruma da su napravili brljotinu iako je stvarno stanje
prijavljeno 7.5 ( kada su posle prvog maja i Vaskrsa poceli da rade ) - upisali su proizvoljno duplu potrosnju
 
Kod nas u zgradi su 20 aprila menjali satove sve, bili digitalni sad samo noviji modeli oni sto imaju natpis na srbskom, a original su bili od pre 12 godina... isto digitalni ali drugi proizvodjac
sad maj racun stigao 0kw
 
Замене бројила, али не унесу нова бројила у систем и кад читач дође на локацију, затекне нова бројила, а у телефону којим очитава су и даље стара бројила!
У тежим случајевима, то потраје и више месеци.
 
Posto su menjati 20tog oni moraju da iscotaju stara brojila da vide potrosnju za tih 20 dana, jer nova brojila su krenula od 0 i to od 20tog u mesecu....
 
I to je tačno, nažalost, to treba da uradi isti onaj koji 2 nedelje ne može da ubaci nova brojila u sistem .
 
Placajte iznos koji bi inace placali za ovaj period, pa ako bude neke razlike doplaticete.
Mislim da je bolje nego da se radujete sto je 0din pa kad za par meseci stigne racun za sve da padnete u nesvest.
 
Nikako, placajte koliko iznosi racun, sa naznakom da je svrha uplate ''uplata po racunu tom i tom'', a ako po placanju i izjavljenom prigovoru dobijete tzv. korigovani racun, placanje izvrsiti kao ''doplata po korigovanom racunu za mesec taj i taj''. Samo na taj nacin vasa uplata ukoliko imate dugovanje nece pokriti taj dug, vec za isti tece rok zastarelosti od 1 godine.
 
Nazad
Vrh Dno