Šta je novo?

EPS račun preko neta

to je nemoguce, mene 600 kosta 9000 a nemam nikakav popust.
 
to je nemoguce, mene 600 kosta 9000 a nemam nikakav popust.
U pravu si, mentol, zaboravio da napišem da je 475 kWh lična potrošnja, da se na to računa i zajednička potrošnja (toplotna pumpa) još 7460 din.
Tako da je moj lični račun za 7190 din za 475 kWh.
Ostalo je grejanje tj. toplotna pumpa.

To ne menja činjenicu da je struja baš dosta poskupela za ovih godinu dana.
 
Ja nisam mogao da unesem podatke o ugovoru, dobijao grešku da se podaci razlikuju od onih u bazi, pa sam pozvao kontakt centar, gde su mi rekli da verovatno nemaju matični broj i da treba da se ode na šalter, ali pošto šalteri još ne rade, za sada ne može ništa da se uradi, nadaju se skoroj promeni situacije.

Ja imam tri racuna unesena i secam se da kada sam unosio jedan nisam mogao nikako da ubacim u bazu, ako se ne varam resio sam tako sto sam dodao jednu nulu ispred ED broja. Bio je stari ugovor pa je imao cifru manje od novijih.

A inace stigli su mi racuna na teritoriji Beograda i nije onaj na teritoriji Cacka.
 
Мени исто пише да се подаци разликују од оних у бази.Пробао и с нулом,ан не иде.
 
Konacno je stigao racun. Dobio sam zajedno novembar i decembar. Ucinilo mi se da su obracunali vise nego sto treba, ali sam zaboravio da je struja poskupljala, tako da je sve ok.
 
Мени исто пише да се подаци разликују од оних у бази.Пробао и с нулом,ан не иде.
Pisali smo već o ovome više puta...šalji mejl na reklamacije.eps (kad im proradi) i zamoli da ti upišu jmbg u ugovor ako se na tebe vodi ili malo više zamoli da ti taj jmbg upišu ako se na tebe ne vodi brojilo, meni prošlo tako na dva brojila a i još ponekome je tako prolazilo dok su nekome tražili fizičko prisustvo u poslovnici i da bi se na taj način sve odradilo. Mnogo ima ugovora gde nisu uneti matični brojevi vlasnika i zato se ne može pristupiti bazi, odnosno ide taj natpis da se podaci razlikuju od onih u bazi.
 
Imam jednu tarifu i bio prazan stan pre mene godinama pa nemam popust
 
što razbijate glavu sa time, stavite u evre i koliko piše toliko skine. bar je meni tako
 
Ne vidim više opciju da se odjavi papirni račun, tj. da se račun šalje samo na email ? To sam odabrao na portalu pre pada EPS sistema, toga više nema ni u tragovima...
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Do daljnjeg, dok ne osposobe sve, samo papirni stize. Procitao sam negde da su to objavili.
 
Meni danas stigao papirni,proslog meseca 3.236.93 dinara a sada ovaj 8.239.01dinara :(
Struju trosim "normalno" bojler se ukljucuje samo nocu po jeftinoj struji,kuva se na plinu i stvarno ne znam gde ode tolika struja?
 
Meni danas stigao papirni,proslog meseca 3.236.93 dinara a sada ovaj 8.239.01dinara :(
Struju trosim "normalno" bojler se ukljucuje samo nocu po jeftinoj struji,kuva se na plinu i stvarno ne znam gde ode tolika struja?
Pisali smo već, pogledaj da li su proknjižili novembarsku uplatu.
Ako nisu, eto odakle viši račun.
 
"Dug iz prethodnog obracunskog perioda 0.00dinara"
Onda jedino da ti je u period od prošlog čitanja ušlo više od 30 dana.
Meni je u decembar ušlo 36 dana pa je račun nešto veći.
Vidim da na drugoj temi pišu da je nekima ušlo i preko 40 dana.
Ili to ili si više trošio.

P.S. više električara mi je reklo da je to sa uključivanjem bojlera noću radi manje ukupne potrošnje mit osim ako ti je ta topla voda dovoljna da preguraš čitav dan. Ako nije bolje je da je bojler stalno uključen, jer to paljenje pa gašenje bojlera vuče još više struje nego kad stalno radi i dogreva vodu.
 
Jeste u obracun uslo par dana vise ali je cena pa skoro trodupla u odnosu na prosli mesec a potrosnja ne znam kako je mogla da bude veca kada nista novo nije prikljuceno.
 
Сликај бројило сваког првог у месецу да испратиш ситуацију.
 
Jeste u obracun uslo par dana vise ali je cena pa skoro trodupla u odnosu na prosli mesec a potrosnja ne znam kako je mogla da bude veca kada nista novo nije prikljuceno.
Proveri popust za prošli mesec.
 
Tako se prica, objavljen je prvi deo i nista osetljivo a sto je cuvano za drugi deo, nesto kao poslednja opomena, tom drugom delu je istekao rok do kog se moralo platiti a nije objavljeno nista vise nakon prvog dela.
Placeno u kripto valutama, zato je EPS i nazvao napad da je "kripto tipa".
Portal proradio.
Ima smisla, e sad sta je istina je pitanje.
 
Bila bi fora da su im hakeri napisali nesto tipa "Ostvarite popust na racun ako izmirite dugovanje do 29.01." :D
 
Pa bilo je pregovaranja i spustena je cena otkupa.
Takodje, zaboravio sam da kazem i da ni tog prvog dela koji je objavljen vise nema sad, tako da i to govori u prilog da je placeno.
Nisam proveravao, ne znam ni gde im je taj blog, verovatno na dark webu, ne smem ja tamo da idem :D
 
Kako god da je reseno, plaeno ili ne ali znam da ce se to obiti gradjanima o glavu i da ce kroz neka naredna poskupljenja sve oni to da vrate i jos ce da zarade. Tako da ne sekiram se ja za njih uopste, meni je bitno da racun koji mi ispostave bude u skladu sa mojom potrosnjom i da me ne corisu pilicari.Ono sto sam potrosio cu platim ali nazalost po ovim naduvanim cenam.

Dosao mi je decembarski racun, uvecan ali nista strasno.
 
Vrh Dno