Šta je novo?

EPS račun preko neta

Meni je stigao novembarski račun poštom pre nedelju dana i odmah sam ga platio IPS skeniranjem, sad gledam online račune, papirni je veći za oko 300 dinara. Uz to mi taj papirni nije mi proknjižen, gledajući online stanje. A da sve bude bizarnije, kad zbrojim novembarski (papirni/online) i decembarski, nije isti zbir kao navodno dugovanje.
Kao da neko proizvoljno piše brojeve, nigde logike.
 
Pa znaš ono oko "Zbuinjen........" itd.
 
U svakom slučaju imam dokaz o uplati, sačekaću do kraja meseca da vidim da li će da proknjiže, pa onda idem na šalter da se žalim i da vidim otkud ta razlika u iznosu računa...
 
Да, прорадио портал, сад ради и преглед рачуна.
Очитали су ми 5.јануара, рачун је већи, попуст за рационалну потрошњу мањи. Правио сам неке калкулације колики би били рачуни за децембар јануар у варијантама очитавања 1. и 5.јануара, кад се саберу дође на исто, децембарски је сада већи али ће за јануар за толико бити мањи. Колико је смањен попуст у јануару толико је повећан у фебруару. Мислио сам да шаљем приговор, али нема сврхе.
Још да почну да раде шалтери, ваљда ће од сутра почети.
 
Da li je neko skoro slao mail na [email protected]?

Upisali mi 1000kwh jeftine struje više, pošaljem im jutros mail, kad stiže malopre odgovor od [email protected] da ne može da isporuči i da će pokušavati najduže 48h.

U petak ujutru sam zvao ovog što mi čita struju, kaže ne radi ništa, ne primaju se reklamacije ni na šalteru. Ne mogu da ih zavedu.

Nekoliko sati kasnije mi je stigla mail potvrda sa zavodnim brojem reklamacije. Izgleda da je proradilo. Ako ne odgovore narednih dana, platim ceo račun, pa neka posle prebijaju kada ovaj storniraju i izdaju novi.
 
Najzad sam kompletirao arhivu za 2023. godinu. Nema gresaka ni fantomskih kilovata, sve uplate pravilno proknjizene. Valjda ce se malo opametiti za ubuduce. Resio sam da ostanem na papirnoj verziji racuna sve dok je to moguce.
Nadam se da necemo imati ponovo ovakvo iskustvo sa raznim Infostanovima, bankama, poreskom upravom i tsl.
 
Ponovo radi bioskop :)

Papirni mi i dalje nije stigao, platio skenirajuci IPS, potrosnja izgleda ok.
Rok za placanje je 29.01
 
Meni je stigao novembarski račun poštom pre nedelju dana i odmah sam ga platio IPS skeniranjem, sad gledam online račune, papirni je veći za oko 300 dinara. Uz to mi taj papirni nije mi proknjižen, gledajući online stanje. A da sve bude bizarnije, kad zbrojim novembarski (papirni/online) i decembarski, nije isti zbir kao navodno dugovanje.
Kao da neko proizvoljno piše brojeve, nigde logike.
Kod mene isto. Ali na ovom online računu piše KORIGOVAN (na vrhu druge strane)
 
Proknjizen novembarski, posto sam platio 900 dinara vise bio malo u pretplati, potrosnja maltene kao i proslog meseca 417kw
 
I meni stigli racuni (na portalu pdf) za novembar i decembar. Posto u novembru nije bila ocitana potrosnja sad mi dostavili korigovani racun, a posto su izjavili da se plati za novembar po oktobarskom racunu, ja sam tako platio. I vise nego po tom racunu. Sad, iako na korigovanom racunu stoji datum za uplatu 26.01.2024. nisu mi priznali 5% popust za redovno placanje iako jos nije istekao rok za placanje. A takodje su objavili da je moguce placanje novembarskog racuna i kasnije, a da ce priznati taj popust. U svakom slucaju ja sam im uplatio jos decembara. Ovo mi se unazad nekoliko meseci desava i mrzelo me da se natezem sa njima za 400-500 din mesecno. Sada cu morati jer ovo ima tendenciju i daljeg ponavaljanja.
 
Izgleda da nas ima dosta kojima nije proknjižen novembarski račun, malopre sam saznao od još jedne osobe... Sačekaću još nekoliko dana, pa šaljem mail na reklamacije eps...
 
Ima kad se klikne na download dugme
Gde je download? Za jedan objekat u oblasti kraljevačke distribucije stoji zaduženje, a poslednji račun stoji novembarski, plaćen malo više nego što je zapravo stigao, i uredno proknjižen na portalu.
 
Nema downloada.
To sto je neko dobio za decembar racun,ne znaci da smo dobili svi.Po automatizmu.

Ima novembarski racun,zadnji.
Proknjizena Uplata u decembru.
I dug za decembar.
Nema nista da se " downloaduje" kod nekih nas :-;
Bice verovatno.
 
Gde je download? Za jedan objekat u oblasti kraljevačke distribucije stoji zaduženje, a poslednji račun stoji novembarski, plaćen malo više nego što je zapravo stigao, i uredno proknjižen na portalu.
1705861140425.png
 
Ja napisah da nema računa za decembar, ali stoji zaduženje koje je veće od računa za novembar koji je plaćen. Moguće je da je toliki račun za decembar. Kada se ode u deo za račune, poslednji dostupan račun je za novembar.
 
Ja napisah da nema računa za decembar, ali stoji zaduženje koje je veće od računa za novembar koji je plaćen. Moguće je da je toliki račun za decembar. Kada se ode u deo za račune, poslednji dostupan račun je za novembar.
Ako si novembarski racun platio u januaru onda ti se ta uplata nije obracunala pa ti stoji veci dug nego sto je stvarno.
 
Nema dugme za e-racun.
 
Kako se ulaze zalba? Da li neko zna koji nacin sada radi? Email mi se vraca.
 
Ako se imaju dva brojila moze li se formirati registracija oba brojila na jednu email adresu.

Ili da pitam da li se na jednu registraciji sa jednom email adresom i sifrom prijaviti vise brojila.
Naravno vlasnik brojila je isto lice.
 
Može naravno imaš ovo dugme pored padajućeg menija za dodavanje drugog ugovora: 1705878711729.png
 
Moze i tudje brojilo da se doda samo ako imas naplatni broj i jmbg osobe na koju se vodi.
 
Ja nisam mogao da unesem podatke o ugovoru, dobijao grešku da se podaci razlikuju od onih u bazi, pa sam pozvao kontakt centar, gde su mi rekli da verovatno nemaju matični broj i da treba da se ode na šalter, ali pošto šalteri još ne rade, za sada ne može ništa da se uradi, nadaju se skoroj promeni situacije.
 
Kod mene nisu proknjižili uplatu za novembar.
Fizički račun za decembar nije stigao ali ga ima na portalu.
Ukratko 475kWh ovog decembra košta 14.651 dinara, a 483kWh prošlog decembra je koštalo 11.205 dinara.

EDIT: E da ovo je za 36 dana, jer su brojilo očitavali tek 05.01.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno