Šta je novo?

EON sa VPN?

Zdravo,

Moje iskustvo:
EON Smart TV app + Amazon Fire TV stick (WiFi) + NordVPN (aplikacija na stick-u). Poslednja verzija koja radi je v3.7712297.

Testirao sam v4.03, v4.23 i v4.32 i sve javljaju da je problem sa mrezom, ne "stize" se do opcije za aktivaciju aplikacije. Pokusao sam i upgrade sa v3.44 (i v3.77) na v4.xx ali bez uspeha. Dobijam istu poruku, problem sa mrezom.

Mislim da je najverovatnije "nesto" promenjeno u aplikaciji, posto EON v3.77 na istom stick-u i na istoj NordVPN konekciji funkcionise bez problema.
Ima li neko slicno iskustvo? ...ili mozda resenje za upgrade?

Hvala...
 
Ima lijek . Zahvalnost kolegama koji su mi pisali privatne poruke ovih dana pa sam uz pomoć njih a i sam testirajući riješio problem.
Ja imam Amazon firestick i na njemu radi ova metoda a kako je na drugim android boxevima ne znam.

Znači pokrenemo eon bez vpn i stavimo na kanal koji radi ( kod mene u RS radi jako puno kanala bez vpn , ne znam kako je kod vas koji imate internet u Srbiji a nije SBB -ov)

Kad se pojavi slika stisnite home tipku nekoliko sekundi dok se ne otvori novi poddirektorij gdje ima nekoliko opcija ( profil , sleep , aplikacije , itd)
Kliknete na aplikacije i otvorite vpn , konektujete server iz Srbije i ponovo dugim pritiskom se vratite na aplikacije tj .eon i pojavi se slika kanala koji ste gledali prije paljenja vpn. Nakon toga , bar kod mene , rade i RTS kanali i sve ostalo )

Verzija eon koji koristim na firestick je 3.94.12679
 
Mi BOX S, uvek je najnovija verzija EON smart TV aplikacije. VPN je Cyberghost. MTS internet.
Mora prvo da se uključi EON, bez uključenog VPN-a. Ne mora sada neki kanal, dovoljno da je na njegovom početnom ekranu.
Onda dugme za aplikacija na daljinskom, uključim VPN na Srbiju i vratim na EON (back dugme ili opet preko dugmeta za aplikacije pa izaberem EON).
Dešava se da ako palim gasim EON ili VPN (zbog netflixa i sličnog npr.) da moram ponekad da iz podešavanja prinudno zaustavim aplikacije (eon i vpn) pa ih opet pokrenem gore navedenim redom.
Rade svi kanali.
 
Samo namesti da vpn radi za pojedinačne aplikacije(EON TV), a ne za sve i podesi da se automatski konektuje na Srbiju.
 
Ima lijek . Zahvalnost kolegama koji su mi pisali privatne poruke ovih dana pa sam uz pomoć njih a i sam testirajući riješio problem.
Ja imam Amazon firestick i na njemu radi ova metoda a kako je na drugim android boxevima ne znam.

Znači pokrenemo eon bez vpn i stavimo na kanal koji radi ( kod mene u RS radi jako puno kanala bez vpn , ne znam kako je kod vas koji imate internet u Srbiji a nije SBB -ov)

Kad se pojavi slika stisnite home tipku nekoliko sekundi dok se ne otvori novi poddirektorij gdje ima nekoliko opcija ( profil , sleep , aplikacije , itd)
Kliknete na aplikacije i otvorite vpn , konektujete server iz Srbije i ponovo dugim pritiskom se vratite na aplikacije tj .eon i pojavi se slika kanala koji ste gledali prije paljenja vpn. Nakon toga , bar kod mene , rade i RTS kanali i sve ostalo )

Verzija eon koji koristim na firestick je 3.94.12679
Bravo! Radi.
 
Ljudi, jel postoji resenje za VPN i Eon box ?? Sve sam kombinacije pokusao sa Nord-om i sa split opcijom .. sto pokrene vpn prekine se veza i moram da radim restart box-a ..
 
Ljudi, jel postoji resenje za VPN i Eon box ?? Sve sam kombinacije pokusao sa Nord-om i sa split opcijom .. sto pokrene vpn prekine se veza i moram da radim restart box-a ..
Ni ja nisam uspeo sa Eon boxom koji je na LAN-u. Svaki VPN ubije konekciju. Uzeo sam Mi box S i na njemu sve radi kako treba.
 
Jeli neko nasao na kom dns radi eon na supernovinoj mrezi(sport klubovi,n1 i nova,ostali rade).Ne mogu sa vpn jer na webos lg televizoru nemoze vpn.
 
Zdravo,

Pronasao sam resenje bez ukljucenja/iskljucenja VPN-a, mada je potreban jos jedan uredjaj (mikrotik ruter/AP sa Wireguard client-om u mom slucaju) u lokalnoj mrezi i Wireguard server u SBB mrezi. Nisam imao vremena da dodatno testiram NordVPN client setup na mikrotik-u umesto wireguard client-a, mada pretpostavljam da bi i ta konfiguracija funkcionisala bez problema posto nije potrebna dodatna konfiguracija Wireguard/VPN servera sto se tice rutiranja saobracaja.

EON v4.32 instalirana je na Fire TV stick-u. U lokalnoj mrezi setovan je dodatni AP "EON_Net" na posebnom mreznom segmentu (10.10.0.1/24), razlicitom od lokalnog (10.0.0.x/24). Wireguard server (u SBB mrezi) ima lokalnu adresu 192.168.192.1. Wireguard client je konfigurisan na mikrotiku i uspostavljena je konekcija sa serverom (segment 192.168.192.x/24).
Stick se konektuje na WiFi "EON_Net" i dobija adresu 10.10.0.x. Wireguard Tunel je vec uspostavljen. Mikrotik se konfigurise da kompletan saobracaj sa 10.10.0.x mreze rutira preko Wireguard tunela i "izlazi" na net preko Wireguard servera (kao default gateway). EON aplikacija se normalno startuje (prvi put aktivira) i svi kanali su dostupni. Nema vise poruke da postoji problem sa mrezom i da je potrebno restartovati EON. Resenje mozda nije jednostavno, ali funkcionise :)

Slika konfiguracije je u attachment-u (ako sam bio malo nejasan oko konfiguracije)

Ako neko ima mogucnosti, bilo bi dobro ako moze da testira NordVPN ili bilo koji drugi VPN servis sa ovim setup-om i podeli iskustva...

Hvala...
 

Prilozi

  • eon.jpg
    eon.jpg
    192.9 KB · Pregleda: 164
Ja ovo ne bi uspeo da setujem ni u narednoj reinkarnaciji.

Inace, imam 2 aplikacije, jedna je na Fire sticku, druga direktno na andoid TV-u.

Ne znam ni kako bi neki VPN podesio da radi na oba TV-a. Uglavnom ste svi pisali da se VPN instalira na stiku ali sta raditi sa drugim
TV-om koji je lan kablom vezan na ruter i nema nikakve veze sa stikom?

I crkli dabobda i jedni i drugi. Vec placam duplu TV kod roditelja plus doplacujem kod 1 rodjake da bi imao 2 aplikacije, sad cu najvrv morati i eon van mreze :cry:.
 
Uvek će se naći neko rešenje.
Postoji opcija da se raspberry pi poveže na ruter pa da radi kao VPN server. To može da podrži i raspberry pi zero.
 
Znaci treba da kupuje neko i Raspberry pi zbog glupog EON-a? I nije neko resenje zar ne? 😁
 
Da ne otvaram slicnu temu, ako neko moze pomoci.
Preselio sam se za Nemacku a dole mi je ostala full Supernova pretplata sa sve HBO paketom, Arenama itd.
Posto bih pogledao poneki film ili utakmicu preko telefona a ovde to nije moguce bez VPN-a, jel imate predlog za neki free gde bi to sve radilo koliko-toliko normalno?
 
Ja koristim SurfShark i EON na Sony Smart TV, sa poznatim trikom da se prvo startuje EON pa onda VPN. Konektujem se iz Austrije

Meni je sve radilo do pre neki dan ali sada je sve vise i vise kanala nedostupno. Sto je najgore, ovo se desava i na laptopu tako da imam utisak da su poceli da blokiraju IP adrese SurfShark VPN servera u Srbiji i okolini.

Da li ostalima sa drugim VPN klijentima sve radi ili moram da dizem VPN server kod roditelja u Srbiji?
 
Uf, bas ti hvala na ovoj informaciji, ja sam sutra hteo da kupim Surf, pocinje EL a blokirani mi SK... sad je dilema sta raditi.
 
Meni na tabletu sa Surfsharkom jos radi normalno, upravo testirano.
 
To i jeste problem, sve se desava prilicno random. Juce kada sam pisao, vecina kanala je dobijala GeoBlock poruku. Sinoc smo probali je sve radilo kako treba.

Jutros je zena gledala TV bez problema ali nakon nekih sat, sat i po, stalo je i izasla je GeoBlock poruka. Onda je promenila zemlju na Hrvatsku i sve je nastavilo da radi.

Nemam pojma sta se i zasto dogadja...
 
Upravo kupio NordVPN, EON lepo radi na laptopu.

Sutra ga instaliram na TV i Fire stick. 27 meseci za 78$ (2,89 mesecno)
 
Imam u CG telemach (sbb) i eon, u Srbiji blokirani kanali, oni bitni. Na yettelu sam i mobilnom i optici, ranije dok sam bio na mtsu moglo je preko mobilno neta, pa kad su blokirali preko vpna, sad nece ni preko vpna... na koju foru da upalim n1, novu, hocu Kesica da gledam sve mu *****. Moze na pm, probao sam ovo pali gasi vpn kanal al nece
 
cao,

Ja sam uspjela da gledam preko iPad ili iPhone sa PureVPN. Međutim kada želim da gledam sliku na velikom TV-u putem AirPlay-a ugasi se za tačno 3 minute i mora se ponovo startati. Da li neko ima rješenje za to?
 
Sa kojim VPN se uspešno može registraovati na EON Net TV Plus? Kad god pokušam izbaci mi poruku "Neuspešna pretplata", pretpostavljam da je razlog prepoznavanje VPN.

(nadam se da sam pogodio temu)
 
Da li je moguće da SBB-ov EON box radi sa nekim VPN, hteo bih da gledam TUBI npr.
 
Nazad
Vrh Dno