Šta je novo?

EDGE 40

Telefoncic jako lepo radi. Posedovao sam Edge 30 Fusion i, generalno, jako slicno rade. Meni kamerica nije prioritet tako da, mozda, i nisam bas merodavan za neku komparaciju. Hteo sam 30 Ultra da kupim ali to mi je predugacko za dzep i tako sam ga otpisao a trebao mi je telefon koji podrzava eSIM i eto Edge 40. Jedino sto imam problem sa Viber notifikacijama ali sam sada ukljucio (iz prethodnih postova predlozenu opciju) Show Status Icon pa da vidimo sta ce biti sa notifikacijama.
Sve u svemu, zacin C ;)

Topla preporuka za fon!

P.S. Gde ima da se kupi ovaj polu-plasticni providni shell koji se, inace, dobija uz telefon???
 
Zamenio sam ga za S23 256GB uz moju malu doplatu. Beše to dobar posao...
 
Dobio sam update, primetio da je selfie camera primetno bolja i baterija mi nekako vise traje 🙄
 
Dobio sam update, primetio da je selfie camera primetno bolja i baterija mi nekako vise traje 🙄
Бета тестер си?
Мене највише интересује селфи камера о којој си писао (и једини) чекам да видим надоградњу па ако је исправе да га задржим ако не иде даље. По теби у чему је побољшање?
 
Јел добио неко Андроид 14?
 
Видим по УТ-у да су Индијци добили, код мене још ништа. Иначе ради ми све океј, тако да кад стигне, стигне...
 
Samo ovo ugasite i reinstalirajte Viber. Sad sve lepo radi i baterija se ne trosi nista brze.
1000012228.png
 
Нема још андроида 14 али колико видим по коментарима ништа боље и не доноси. Камера иста као и пре, багови нису поправљени, лаг и даље присутан кад те појачава - стишава звук. Највеће разочарење је свакако камера и њихов ХДР који не може да се искључи а очајан је.
Штавише приметио сам да одмах након сликања је слика супер и онда после 1-2 секунде се ,, обради´´ и постане очајна.
Да се разумемо, задња камера уме да заиста извуче добру слику али за то је потребно доста напора.
 
Pozdrav, meni kamera na ovom telefonu deluje skroz korektno, ne znam da li je moglo bolje, ali nemam zamerku.
Takođe nemam taj lag sa utišavanjem i pojačavanjem zvuka.

Baterija je takođe korektna, mada bi bilo idealno da je malo veća, onda bi lagano mogao dva dana da izdrži, ovako je na granici 2 dana.
 
Da li ima neko problem,kad je upaljen BT wifi net ne prelazi 20-30mb... kad ugasim bt brzina ide max :O dok kod zenin telefon druge marke ,radi isto i kad je upaljen ili ugasen bt.
 
Da li ima neko problem,kad je upaljen BT wifi net ne prelazi 20-30mb... kad ugasim bt brzina ide max :O dok kod zenin telefon druge marke ,radi isto i kad je upaljen ili ugasen bt.
Наводно баг је исправљен у Андроиду 14 надоградњи.
 
To sa Viber-om.. Mislim da se time Motorola neće baviti.
Prvo zbog toga što se i inače ne zanima za software support a drugo, osim Srb., malo ko koristi Viber..
 
Иначе ЕУ добија сигурносну закрпу овај месец тако да нема ништа још од Андроид 14 надоградње.
 
Иначе ЕУ добија сигурносну закрпу овај месец тако да нема ништа још од Андроид 14 надоградње.
Uvek je to bolje (posebno u slučaju Motorole, Xiaomia i njima sličnih) u odnosu na nadogradnju..
..bar manje toga upropaste što je do tada funkcionisalo a, istovremeno, novi upgrade po pravilu ne donese ništa novo..
Ako ništa drugo, bar dobiješ kobajagi iluziju o securiti-ju
 
Motorole imaju jednostavan UI i sve u principu funkcioniše OK. Ono što dobiješ pri kupovini, to ćeš imati i kroz eksploataciju. Ko se još žalio na Motorolu da je namerno sabotirala kamere kada izađe novi model telefona? Oni jednostavno otkažu dalju podršku i to ti je to. Kao što sam već prethodno pisao, u septembru prošle godine došla poslednja sigurnosna zakrpa za moj model (više neće ni dobijati). Telefon i dalje radi odlično, bez bilo kakvih problema, štucanja, seckanja... Za 4 meseca će mu biti pune 3 godine kako je kod mene.


Koliko je sigurnosni paket iluzija, koće to znati, ali zato ready for radi sasvim dobro iako je mala ciljna grupa za takav softver. Takav softver nudi još samo Samsung na S seriji.
 
Десктоп мод или како већ сам први пут користио на Хуавеиу п30 (њихова имплементација) али на мотороли Едге 40 је неупотребљив обзиром да има кашњење у сигналу а притом нема могућност повезивања преко кабла због УСБ 2.0 порта. Иначе тврдим да је то одлична замисао + кад се укомбинује са Гугл драјвом и документима добијете покретни мини ПЦ.

Оно што могу још да кажем је да Моторола , колико сам ја приметио, доста више обмањује купце у рекламама итд него остали произвођачи. Конкретно Едге 40 и предња камера, која је при лошијем светлу неупотребљива скоро док је по њиховим билбордима, промо материјалима и осталим била " одлична у ноћним условима" . Од овог телефона кад гледам рецензије више обратим на то шта не помињу него на то шта помињу и о чему причају, пре свега мислим на ГСМ арену чије рецензије више не узимам за релевантне.

Сумо сумарум, како служи служи, следећи телфон нешто друго и не МедиаТек ( само због Гцам подршке).
 
Zamalo ne uzeh taj telefon (uprkos lošem iskustvu sa dva prethodna Motorola telefona) pošto nisam bio u mogućnosti da mnogo čekam.
Kao slabije prinudno rešenje uzeh RN12PRO+ 5g i ispade sjajno.
Sjajno - za ono šta meni treba..
Sve je po uključenju radilo 'out of the box'.
Tako je i dan danas..
Ništa fensi-bensi ali, jednostavno, sve - radi.
 
Десктоп мод или како већ сам први пут користио на Хуавеиу п30 (њихова имплементација) али на мотороли Едге 40 је неупотребљив обзиром да има кашњење у сигналу а притом нема могућност повезивања преко кабла због УСБ 2.0 порта. Иначе тврдим да је то одлична замисао + кад се укомбинује са Гугл драјвом и документима добијете покретни мини ПЦ.

Оно што могу још да кажем је да Моторола , колико сам ја приметио, доста више обмањује купце у рекламама итд него остали произвођачи. Конкретно Едге 40 и предња камера, која је при лошијем светлу неупотребљива скоро док је по њиховим билбордима, промо материјалима и осталим била " одлична у ноћним условима" . Од овог телефона кад гледам рецензије више обратим на то шта не помињу него на то шта помињу и о чему причају, пре свега мислим на ГСМ арену чије рецензије више не узимам за релевантне.

Сумо сумарум, како служи служи, следећи телфон нешто друго и не МедиаТек ( само због Гцам подршке).
Ready for nije samo desktop mode, već mnogo više od toga. Od kopiranja fajlova između PC i telefona, korišćenja aplikacija za video sastanke... Ima ukupno 9 funkcija. Odlična je stvar što mogu tastaturu sa kompa da koristim za rad na telefonu, pokretanje virtuelnog telefona na PC, dok sam telefon mogu da koristim za bilo koju drugu namenu. Kada završim, sve privatne aplikacije kao što je viber, privatni mejl... nestaju sa računara. Sve ono iz kancelarije što mi treba mogu vrlo brzo prebaciti na telefon i obrnuto. Sve radi bez kabla bez ikakvog kašnjenja, s obzirom da svaki dan koristim aplikaciju. Kabl koristim samo kada gledam kući neki film, a recimo pristupam nekom NASu pa mi treba veliki protok.
 
Evo i ja da podelim svoje utiske o Edge 40. Kupio sam ga u martu ove godine preko "Mađara". Posle dva Xiaomi telefona odlučio sam se za Motorolu. Moram da napomenem da sve radi glatko, bez ikakvih trzavica, bagova i sl. Sve notifikacije rade bez greške, a upravo zbog toga sam menjao prethodni telefon. Malo mi je trebalo da se naviknem na zakrivljeni ekran, ali nemam problema sa onim slučajnim dodirima po ivicama ekrana koje su neki spominjali.

Prednosti: prelep dizajn, barem meni. Boja je nebula green i jako lepo leži u ruci eko koža. Veličina ekrana taman. Nema bloatware-a. Jako lepo i glatko radi. Jako brzo se puni. Ekran je jako lep i vidljivost na suncu je dosta dobra.

Mane: nema nikakvu zaštitnu foliju preko ekrana fabrički i nije deklarisana zaštita, ali definitno nije GG. Vidim da se mnogi žale da su ga brzo izgrebali. Baterija meni realno drži dan i po, ali posle Redmi Note 9 pro ovo je dosta slabije. Kamerama sam ipak malo razočaran. Očekivao sam više jer ipak nakon skoro 4 godine sam zamenio pomenuti Xiaomi za koji mi se čini da je pravio lepše slike u nekim okolnostima. Ono što je činjenica je da su spori sa ažuriranjem Androida, da ne ponavljam tu priču.

Kada uzmem sve u obzir jako sam zadovoljan telefonom i nisam se pokajao niti jednog trenutka. Iskreno bih ga preporučio. Imao sam dilemu između ovog modela i Redmi Note 13 pro +. Nemam bagova koje sam imao na Xiaomi-u. Sve radi glatko i brzo, out of the box. Pročitao sam dosta komentara u kojima se ljudi žale na notifikacije, naročito na Neo modelu, ali moram reći da u mom okruženju iste probleme imaju i oni koji koriste iPhone, Samsung i Xiaomi.

Moji utisci su pozitivni, nisam našao nešto što je deal breaker.
 
Poslednja izmena:
Да ево и код мене надоградње али тек када сам га прикачио на мото софтвер на ПЦ. Још није кренуо да инсталира а већ има баг - пројављује надоградљу величине 1,49кБ 😂😂
 

Prilozi

  • Screenshot_20240606-210903.png
    Screenshot_20240606-210903.png
    130.8 KB · Pregleda: 7
Stigo i security update za maj
 
Nazad
Vrh Dno