Šta je novo?

EDGE 40

Gura baterija ceo dan. Ja sam na prošlom poslu iz dosade arčio telefon po ceo dan i 5 sati sot od ujutru do kasno uveče istera bez problema. Sad gura i 2 dana,nemam vremena da ga masira. Dobra je baterija.
 
Meni baterija najviše ide na navigaciju. Tu je ljušti, ako mi je uključena mapa i ekran i prati navigaciju lepo opada. Ostalo, YT, kamera, aplikacije, drndanje, slikanje, komunikacija dan i po do dva bez problema.
 
Meni baterija najviše ide na navigaciju. Tu je ljušti, ako mi je uključena mapa i ekran i prati navigaciju lepo opada. Ostalo, YT, kamera, aplikacije, drndanje, slikanje, komunikacija dan i po do dva bez problema.
Uvek kida jer je uključen ekran non stop i GPS + data u isto vreme i još ako prebacis zvuk na auto radio preko BT još brže ide baterija. To je možda i brže nego da igraš igrice.
 
Izgleda da cu da ga izlomim... Zenin naravno😂 sta se dogadja sa viberom... Posaljem joj poruku, tek posle 30 sekindi joj stigne... Ona meni, instant u sekundi... Ako pre 30 sec otvori sama viber odmah joj stize... Sve zive ustede islkljucene, i baterija i ustede... Dzaba! Obicne sms i sl stizu instant...
 
Ево сад сам пробао и мени моментално стиже порука на Вибер-у...
 
Meni na edge 30 ultra viber radi besprekorno. Na prethodnom samsungu s10+ je bagovao poprilično.
 
Zdravo svima,

od nedavno sam vlasnik Edge 40, kao i kod većine najveći problem sam imao sa notifikacijama od vibera.

Probajte sa sljedećim podešavanjima:

VIBER Settings>General>WiFi - sleep policy>Always connected
VIBER Settings>General>Show Viber status icon
TELEFON Settings>Notifications>Do Not Disturb>Apps>Viber>Allow all notifications

Nadam se da će pomoći, meni jeste.

Pozdrav.
 
Džaba sve. Radi posle rešeta notifikacija svih na telefonu neko vreme i onda zabode. "Radi" kad je uključeno da pokazuje ikonicu ,a mene to izluđuje. Pošao sam i podršci ali ništa. Na P 30 pro radi kao sat Viber. Posle nekog upadtea je počelo da brljavi,i to ne Viber updatea nego sistemskog.
 
ja sam na 40 par meseci, žena na 40 Neo od pre par dana i nemamo problem sa Viberom, čak ja imam povezan Huawei sat na kome uredno čitam poruke
 
Kod mene je Viber počeo da zeza pre nekih mesec i po dana, verovatno posle novembarskog bezbednosnog apdejta.
Viber je za to vreme imao berem jedan apdejt, ali je problem i dalje ostao.
Ovo što je kolega shumar predložio, pomaže, ali to opet nije potpuno rešenje problema.
 
Zdravo svima,

od nedavno sam vlasnik Edge 40, kao i kod većine najveći problem sam imao sa notifikacijama od vibera.

Probajte sa sljedećim podešavanjima:

VIBER Settings>General>WiFi - sleep policy>Always connected
VIBER Settings>General>Show Viber status icon
TELEFON Settings>Notifications>Do Not Disturb>Apps>Viber>Allow all notifications

Nadam se da će pomoći, meni jeste.

Pozdrav.
Ne znam sto, ali mi je za sad pomoglo. Rade notifikacije. Sad da vidimo par dana da l' ce da nastave da rade. Hvala puno!
 
Pozdrav narode...Od nedavno sam korisnik edge 40 i taj "viber problem" sam resio kroz samu aplikaciju u podesavanjima pa "Show viber status icon" gde se opet pojavljuje ko salje poruke i stizu poruke u sekundi. Jedino sto se s vremena na vreme pojavi ikonica telefona u levom uglu ali mi to manje smeta nego kad vidim da sam primio poruku od Rakuten Viber 😀, pre toga sam koristio edge 30, zena koristi 40 neo i kod njih nema nikakvih problema ( jedino sto su oba uzeta preko yettela a edge 40 iz subotice stigo).
 
Jel ima neko problem sa messenger-om, tu mi uopšte ne stižu poruke nego moram da udjem i da rifresujem po nekoliko puta, često ne vidim poruke po pola dana...
 
Ja čak moram na prinudno zaustavi aplikaciju pa ponovo da je otvorim...
Dešava mi se još da blutut konekcija u kolima krene da šišti ugasim bt upalim i radi normalno....
Podešavanje kamere koje ne upamti(da slikanje krene za 3 sek od kada se klikne) sve u svemu jako loš softver...
 
Ja koristim eSim u a1 od početka na Edge 40 radi ok
 
Hvala kolegama na odgovoru na eSIM.

Uspjeo sam kod svog operatera i ja osposobiti eSIM...trebao mi slot za fizičku SIM karticu jer sam dobio službeni broj, pa sam lični prebacio na eSIM. Problem bio kod mtel-a jer nisu bili sigurni hoće li raditi na Motoroli, kao mogu oni generirati QR code ali da to radim na svoju odgovornost. Na kraju pristanem i uspjeli su, ma da mi nije jasno šta tu ima komplikovano, ako uređaj posjeduje tu opciju nema šta. Kažu na Pixel -u nisu mogli napraviti...svašta.
 
Zdravo svima,

od nedavno sam vlasnik Edge 40, kao i kod većine najveći problem sam imao sa notifikacijama od vibera.

Probajte sa sljedećim podešavanjima:

VIBER Settings>General>WiFi - sleep policy>Always connected
VIBER Settings>General>Show Viber status icon
TELEFON Settings>Notifications>Do Not Disturb>Apps>Viber>Allow all notifications

Nadam se da će pomoći, meni jeste.

Pozdrav.
Ovo radi posao. Za sada stiže sve normalno, samo što neko reče povremeno se pojavi notifikacija sa slušalicom koju samo sklonim (svajpujem) i to je to. Podesio sam i na ženinom EDGE 40 NEO i kod nje za sada sve stiže normalno.
 
Da li je neko odradio update na ovu verziju?

Kakvi su utisci?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240131-191715.png
    Screenshot_20240131-191715.png
    67.7 KB · Pregleda: 30
Uradio, za sad nema problema.
 
Viber, notifikacije?!
E, pa ja sam taj problem resio tako sto sam dodao Viber u do not disturbed listu da uvek pusta notifikacije, kao sto je @shumar napisao. Stvar je u tome da se ta lista nekako resetovala, ali viber je nastavio da radi. U nekom trenutku sam primetio da Viber vuce bateriju kao lud, da radi non stop, pa sam mu stavio restricted battery use i sad notifikacije uglavnom rade. Desi se nekad da izadje ona poruka, ali bar mi ne vuce bateriju.

Nesto je tu sjebano u sistemu izgleda, a ne znam kako moze da se promeni rucno.
 
I dalje nisu rešili problem sa messenger-om na fejsu...
 
Jel ima neko problem sa messenger-om, tu mi uopšte ne stižu poruke nego moram da udjem i da rifresujem po nekoliko puta, često ne vidim poruke po pola dana...
Pozdrav, ako ti je lakse, ja koristim huawei P50 pro i isti problem imam. Jednostavno nije do vasih telefona nego do aplikacije
 
Nazad
Vrh Dno