Šta je novo?

EDGE 40

Da sam sebi odgovorim... Third party maska je pravila problem. Bez nje sve radi ok.

Inače, odlučio sam nositi mobitel bez maske. Kakva su iskustva sa trošenjem vegan leather pozadine ako još netko tako koristi mobitel? Hvala.
Previše brige oko telefona, robujemo stvarima , i ja sebe uhvatim isto. To je samo telefon. I ovako uglavnom promenimo posle 2, 3 god. Potrajaće ta koža tol'ko.
 
Po uglovima je postala glatka, osim toga nikakvih ostecenja, posle skoro pola godine. Nikad nisam nosio masku za telefon, nekako mi je besmisleno. Toliko se trude da svaki milimetar smanje, koriste metal za kucista i ne znam sta sve, da bi se parce plastike stavilo preko. Ako se slomi, slomi se, sta da mu radim, a ta mala ostecenja me ne zanimaju.
 
Po uglovima je postala glatka, osim toga nikakvih ostecenja, posle skoro pola godine. Nikad nisam nosio masku za telefon, nekako mi je besmisleno. Toliko se trude da svaki milimetar smanje, koriste metal za kucista i ne znam sta sve, da bi se parce plastike stavilo preko. Ako se slomi, slomi se, sta da mu radim, a ta mala ostecenja me ne zanimaju.
Dobro razmišljas, oni se ubiše za svaki mm a mi roknemo neki pufnasti silikon sa airbegovim preko svega toga
 
Novi mali update.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231213-184846.png
    Screenshot_20231213-184846.png
    103.2 KB · Pregleda: 118
Molim vas za pomoć, pošto živim u CG a ovih telefona više nema kad nas, neće ni nabavljati nažalost, gde bih mogao da ga kupim kod vas u Srb da je provjereno dobar, i da mi ga dostave u CG. Da li postoji takva mogućnost? Hvala
 
Mislim da nijedna od legalnih radnji ne vrši dostavu u inostranstvo.
 
Ovaj tel ili S21 FE ? Isto koštaju , planiram da uzmem jedan.Ako ima nekog ko je imao prilike da koristi oba...
 
Mislim da nijedna od legalnih radnji ne vrši dostavu u inostranstvo.
Šteta, jer mi se bas svidja ovaj telefon. Kad bih samo pronasao način da dodjem do njega. Mi ovdje imamo onaj Neo, ali nije mi kao edge 40.
Nisam imao nikad motorolu telefon, nekako mi on pravi najveću razliku i po izgledu, a naročito po nekim funkcijama i novitetima koje nema nijedan drugi brand.
 
Na koje tačno funkcije misliš?
 
Na funkciju da Viber jede živce. 🤣 Dođe mi da uzmem novi mobitel samo zbog toga.
 
A stalno mi dolazi notifikacija "Check for new message." bez pregleda poruke i od koga dolazi. Malo radi ok, pa opet ovako...
 
Googlaj features pa ces vidjeti
Nisi mi odgovorio na pitanje. Na šta tačno misliš a da nema na drugim telefonima?
Ja sam prešao sa samsunga na motorolu i sve funkcije koje sam imao na njemu imam i ovde, ni po kojoj posebnoj funkciji se motorola ne izdvaja.
 
Ok, slažem se korisna je funkcija ali ne verujem da se neko odluči da kupi telefon samo zbog toga. Evo meni nedostaje javljanje na poziv sa volume up ili iz recent liste prevlačenjem levo-desno slanje sms-a/pozivanje (to sam imao na samsungu) ali to su 2-3 razlike, sve ostalo isto kao na većini androida. Gleda se hardver/cena i to je to, softver sličan.
 
Postoje i video efekti u video pozivima😃
 
Momci, da li da uzmem onda ovaj neo, pošto ovoga što ja tražim nema ovdje. Kakva je razlika???
 
Momci, da li da uzmem onda ovaj neo, pošto ovoga što ja tražim nema ovdje. Kakva je razlika???
Druže ja sam uzeo EDGE a žena mi 4 dana kasnije NEO. Oboje prezadovoljni telefonima, za našu skromnu potrebu odlični. Najviše su kudili kameru, ja sam prezadovoljan, ekran takođe, zakrivljen po ivicama, telefon je elegantan, lagan, brz. Nama koji smo godinama koristili Xiaomi MIUI prelazak na motorolu je došao kao pravo osveženje. Jedino taj bug sa Viberom da ne prikazuje u preview-u koje su poruke stigle, ali čujem da se to dešava i na drugim modelima i proizvođačima telefona kažu da je do aplikacije a ne telefona.
 
Druže ja sam uzeo EDGE a žena mi 4 dana kasnije NEO. Oboje prezadovoljni telefonima, za našu skromnu potrebu odlični. Najviše su kudili kameru, ja sam prezadovoljan, ekran takođe, zakrivljen po ivicama, telefon je elegantan, lagan, brz. Nama koji smo godinama koristili Xiaomi MIUI prelazak na motorolu je došao kao pravo osveženje. Jedino taj bug sa Viberom da ne prikazuje u preview-u koje su poruke stigle, ali čujem da se to dešava i na drugim modelima i proizvođačima telefona kažu da je do aplikacije a ne telefona.
Meni kamera nije bitna.
Ali nekako bih uzeo edge prije zato što mi se po nekom funkcijama više svidja od neo, npr bežično punjenje i peek display jer ga neo valjda nema?
A nazalost mi u CG nemamo više edge, pa razmišljao edge neo, ne znam
 
Uzeo ga i ja nedavno. Lomio se dugo izmedju njega i Nord 3, ali se ipak odlučio za Motorolu. Pre svega jer OnePlus softver više njje ono što je bio, i nisam imao priliku da vidim telefon uživo, tako da bi to bila kupovina na slepo.
Zgodan je edge, solidna izrada, lepo leži u ruci. Nord je bolji na papiru, ali ne znam…
Ovo je sasvim dovoljno za moje potrebe. Jedino nisam fan zakrivljenog ekrana, ali šta sad, navikne se… Bitno da sam se rešio MIUIja.
Za sad sve bolje od očekivanog, cena preko Madjara više nego dobra.
 
Pozdrav
Da li neko ima ovakav problem.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231230-100954.png
    Screenshot_20231230-100954.png
    316.8 KB · Pregleda: 83
Pozdrav
Da li neko ima ovakav problem.
Otvori KP preko normalnog browser, ne tako što ćeš kliknuti na link iz neke aplikacije. Skaliranje Web stranica na Androidu je developerski pakao zbog milion modela i čudnih rezolucija. Ovo nije do telefona nego do Web stranice.
 
Otvori KP preko normalnog browser, ne tako što ćeš kliknuti na link iz neke aplikacije. Skaliranje Web stranica na Androidu je developerski pakao zbog milion modela i čudnih rezolucija. Ovo nije do telefona nego do Web stranice.
Probao i preko briwsera i instalirao aplikaciju,ne vredi.Isto i ovde na ovom forumu.
 
Srecna Nova godina svima.

Potrebna mi je mala pomoc.

Treba da kupim nov telefon, dvoumim se izmedju Honor 70 i Motorole Edge40 (najvise zbog dimenzija, ne volim glomazne telefone )
E sada bitno mi je 8/256, imam bas dosta aplikacija koje ne koristim svaki dan ali moram da ih imam.


Realno koristim 3-4h SOT pozivi max 2h, igrice ne igram, slikam se samo na svadbama tako da me kamera ne zanima, normalno neko koriscenje.

Samo mi je pitanje da li Motorola moze da izdrzi 12-16h nekog normalnog koriscenja, bez da jurim punjac u 4 popodne.

Ako ima neko da posavetuje, po meni je Motorola lepsa i volim cist andorid, Honor nikada nisam imao, samo me plasi ta baterija kod Edge40.
Imao sam Pixel 4a koji mi je savrseno odgovarao ali me baterija nervirala strasno, u 4-5 popodne 5%.(3140mAh ali i manji ekran)
Trenutno koristim Redmi Note 11 4/64 i baterija mi sastavi do uvece i ostane tipa 20% minimum.
 
Poslednja izmena:
Srećna nova godina. Iskreno nisam video da se ljudi žale na bateriju nešto posebno , čak bi rekao da se niko nije požalio na to.
 
Nazad
Vrh Dno