Šta je novo?

EDGE 40

Ista prica. Kontaktirao support, rekli da reinstaliram, tako radi dan-dva i opet krene da zeza. Mislio sam da mozda desktop pravi neke probleme, pa se nisam kacio, ali nije do toga.
 
Ista prica. Kontaktirao support, rekli da reinstaliram, tako radi dan-dva i opet krene da zeza. Mislio sam da mozda desktop pravi neke probleme, pa se nisam kacio, ali nije do toga.
Haha I ja sam isto uradio odjavio sa deska Viner ali džaba. Danas sam opet uradio instalaciju na telefonu ali obrisao pre toga keš i sve od Bibera,zasada još radi ok.
 
Da li je bolji izbor trenutno A54 ili Edge 40? Cena je trenutno slična na oglasima
 
Ja sam razmatrao a54 ali sam uzeo edge 40 i nisam se pokajao. Da ne nabrajam previše, brzina punjenja baterije je jedna od prevaga,a ako mismeta brzo punjenje naj manji problem staviti telefon na običan punjač.... I volim goli Android
 
Baš sam ih gledao jedno pored drugog u Yettelu, slatke muke :)

Doosta A54 deluje glomazni, edge ko perce
 
I ja sam uzeo EDGE40 pre neke dve nedelje i sem ovog malog baga sa Viberom koji se i meni javlja, telefon je besprekoran. Pravo osveženje umesto raspalog MIUI. Najbolja odluka što nisam kupio 13T, a bio sam na milimetar od toga.
 
I ja sam uzeo EDGE40 pre neke dve nedelje i sem ovog malog baga sa Viberom koji se i meni javlja, telefon je besprekoran. Pravo osveženje umesto raspalog MIUI. Najbolja odluka što nisam kupio 13T, a bio sam na milimetar od toga.
Ja sam posle 3 aparata sa miui vratio se na skoro čist android i meni je ovo super. Telefon je sasvim ok. Ima manaali meni i ne smetaju toliko,a zar postoji savršen telefon?
 
A što se tiče grejanja - neće valjda da se greje dok surfujem na Chrome-u ili gledam YT? 😁
 
Да напишем и ја неки утисак.
Користим телефон две недеље и фокусираћу се на лошије стране телефона само због тога што га сви претерано хвале и истичу само добре стране телефона( није да није заслужено).

- Највећи минус по мени предња камера. Преко дана је супер, чим светлост није идеална оде маст у пропаст. Гугл камера не помаже јер није нека разлика, чак ни "блиц" на предњој камери не поправља ствар. Надам се потајно да је то тако јер имам фолију преко екрана која и камеру прекрива па да је због тога али се не усуђем да скинем.

- Тон приликом прављења слике екрана не може да се искључи, па ми се дешава да се људи окрећу да виде да ли их сликам итд, доста непријатно. Једини начин да избегнете ово је да ставите телефон у нечујни режим или на вибрацију и онда да радите радњу.

- Јеш једна ствар коју не могу да прежалим је непостојање нормалног начина да снимите позив. Снимање позива постоји али вам сваки пут издекламује упозорење. Такође нема начин да се стави на аутоматско снимање. Све апликације које сам пробао не раде а пробао сам их све. Мени је снимање позива изузетно значајно због посла јер добијам у разговорима триста информација које требам да памтим или запишем одмах.

- Тамна тема из неког разлога неће да се искључи у панелу обавештења и брзих пречица.

- Тамна тема није црна - црна, у подешавањима већ је црна са сивим деловима. Није минус само ми се свиђа да је рецимо ванта Блек црна.

- Не могу да кажем да нисам очекивао али подршка апсолутно не постоји за овај телефон, у смислу рутовања, модовања итд. Чак ни тема нема на ХДА Дев сајту.

- Вибрација је слабија и телефон се не осети када је у џепу.

- Дешава се ( вероватно због закривљеног екрана) да некад команде не региструје. Нпр. У Фајерфокс претраживачу је мени у доњем десном углу баш на закривљеном делу и ту теже региструје додир. Не увек али се дешава довољно често да приметим.

Опција да се дуплим притиском ( кликом ) по полеђини телефона покрене нека апликација или направи снимак екрана не ради ни приближно добро да би била то нека опција коју бих користио стално. Чак и кад ради има одступање од неколико секунди од кад урадите двоклик до тренутка када се направи слика.



У неком другом посту написаћу и све добре стране телефона којих је заиста доста. Оно што бих овде истако јесте да за мене телефон апсолутно има добру и прихватљиву батерију. Гурам по 6 до 7 сати укљученог екрана у распону од рецимо 13 до 16 сати коришћења телефона. Искључио сам 5Г одмах и блутут и ГПС. Са друге стране играм Диабло и ЦоД често. Приложио сам и снимке екрана.

- Замало да заборавим, грејање телефона по мом мишљењу није проблем јер загревање није претерано у смислу да је непријатно да се телефон држи. Видећемо како ће бити када дође лето и температуре +30. Имајте у виду да проигрању игара ово јесте мидренџ процесор али су перформансе заиста добре обзиром да процесор се не тротлује готово уопште.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231115-215356.png
    Screenshot_20231115-215356.png
    247.8 KB · Pregleda: 76
  • Screenshot_20231110-201448.png
    Screenshot_20231110-201448.png
    93.2 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_20231110-210332.png
    Screenshot_20231110-210332.png
    98.6 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_20231118-093955.png
    Screenshot_20231118-093955.png
    96.7 KB · Pregleda: 69
Snimanje razgovora odlicno radi sa Cube ACR aplikacijom. A na motoroli posto ima fabricko snimanje radi i to. Evo tutorijal kako da se ugasi obavestenje da se razgovor snima:

Nisam vise na motoroli ali su obe stvari radile besprekorno na edge 30 ultra.
 
Код мене не раде ни један метод ни други. Рут нема да могу преко Магиска да убацим неки мод.
 
Ovaj Viber postaje jako veliki raspad bar na Motorolu. Opet se posle jutrosnjeg security update na Motorolu raspao.
 
Ne bih da budem isključiv, ali ne bi trebalo da ima veze koji je telefon u pitanju.
Meni na S22 radi normalno, kao i na svim telefonima koje sam koristio.
 
Pa ja znam na još par brendova random se događa. Radi neko vreme pa pobrljavi.
 
Ovo je jako iritirajuće.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231130-152048.png
    Screenshot_20231130-152048.png
    55.5 KB · Pregleda: 74
Pisao sam 2 puta li dobijam sms kao da sam prijavio da ne mogu da se ulogujem 😄 ali ajde resice se. Resetovaću telefon
 
Ista stvar i kod mene na Xiaomiju. Ne pomaže klasični restart niti brisanje aplikacije pa ponovna instalacija, probao obje opcije.
 
Ista stvar i kod mene na Xiaomiju. Ne pomaže klasični restart niti brisanje aplikacije pa ponovna instalacija, probao obje opcije.
Probaj da retujessamo notifikacije. Kod mene posle toga za sada radi ok.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231202-091747.png
    Screenshot_20231202-091747.png
    94.9 KB · Pregleda: 57
Ma radi i kad reinstaliram, pa brzo prestane da radi
 
Evo i kod mene je opet zabo. Kada otvorišViber u trenutku kada ti stižu poruke tada i poludi.
 
Čim se dešava na većini telefona različitih brendova, znači da je do aplikacije. To me ipak manje brine nego kada bi bilo do telefona. :)
 
Meni na edge 30 ultra sve radi perfektno dok npr. na samsungu s10+ je brljavilo nekih 10-tak dana (možda i još uvek aii menjao sam telefon).
 
Da li netko ima problema sa proximity senzorom možda? Pali se ekran dok razgovaram.
 
Ja sam odradio fabrički reset I za sada već 2 dana Viber radi ok.
 
Da li netko ima problema sa proximity senzorom možda? Pali se ekran dok razgovaram.
Da sam sebi odgovorim... Third party maska je pravila problem. Bez nje sve radi ok.

Inače, odlučio sam nositi mobitel bez maske. Kakva su iskustva sa trošenjem vegan leather pozadine ako još netko tako koristi mobitel? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno