Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Šta raditi na ebay kad ti budala prodavac ne odgovara danima na poruku?.....što je čudnije u pitanju je američki prodavac a ne kineski koji ima 100% pozitivan feedback i više od 4000 prodaja

Pobedio na nekoj aukciji (vrednost 40 dolara sa šipingom) sutra dan platio putem paypala javio čoveku da je plaćeno,medjutim on već danima niti odgovara da li je stigla uplata,niti kada će da pošalje,ni da li će da pošalje...ništa,totalno kuliranje
 
Poslednja izmena:
Možda mu se nešto desilo... Udarila ga kola, isekli mu struju...
 
Pao mu meteor na kuću....😁
Mislim,da li postoji mogućnost da se kontaktira Ebay,pa da oni vide o čemu se radi?
 
Pao mu meteor na kuću....😁
Nije, to bi bilo u svim vestima. ;)
Imaš rok od (beše) 60 dana da se žališ eBayu (dispute) i tražiš pare nazad.
A može i preko PayPala da se nešto uradi.
 
Pa pisalo je koliki je shiping i pre završetka aukcije,tj za Usps First Clas Mail International za neku manju i lakšu stvar je 15-20 dolara.....tj sam prodavac je stavio tu cifru...

Nego,koliko ja znam dispute mogu da pokrenem tek kad prodje 60 dana,jer kad pre toga bilo šta pokušam dobijam poruku od ebay-a kako je "stvar još uvek na putu"....(?!)...a ovaj car je zapravo nije ni poslao

I šta to u praksi znači,ispada kao da sam ja nekom pozajmio pare koje će mi vratiti nakon dva meseca?....mislim,ja dobio na aukciji,uplatio pare,ova budala ne reaguje-pravi se prost i neće da šalje predmet,i nakon dva meseca mi vraća pare...

Jbt imao sam preko 200 kupovina na ebay u zadnjih 15 godina,na ovakvu glupost još nisam naišao...
 
Ima ljudi koji jednostavno ne komuniciraju, posalji i cak ni ne naznace da je poslato..
Kad ti prodje rok za dostavu, ako ne stigne, trazi povracaj love i to je to
 
Kada na Ebay dobite refund,tj povracaj novca koliko vremena treba da prodje da taj novac legne na tekuci raxun?

Proslog ponedeljka sam imao refund i jos uvek nema love na mom racunu...da li je to normalno?
 
zavisi od banke, meni je na raiffesien stiglo posle 2-3 dana
 
Ja sam u Intesi.....refund sam imao 22 januara (dobio "izveštaj" i obaveštenje od Ebay-a) a para na računu nema još uvek...(?!)

Šta raditi u takvom slučaju,kome se obratiti?....Ebay-u?....Intesi?....prodavcu iz Kanade?
 
@Ulrich obicno treba sacekati 7-10 dana pa ako ni tada ne legne na racun, trazi Ebay Customer Supportu da ti daju refund details (tipa ARN number i sl), da prosledis banci da provere.
____________

Ljudi, da li su i vama u zadnjih par dana nestale cene za shipping na artikle iz SAD? Ono kad odete na neki listing od americkog prodavca, pa ne pise koliki je shipping za Srbiju?

Pocetkom meseca je sve bilo ok i najnormalnije sam kupovao od prodavaca iz SAD, a sad ne mogu da obavim kupovinu iz prve jer nema definisane cene za shipping za Srbiju, pa ih morao da cimam prodavce i pitam.

Probao sam da testiram i stavim npr. Nemacku kao lokaciju, onda se pojave shipping cene najnormanije...
Da nije neki update bio u vezi slanja za SRB, tipa nekakva restrikcija itd... guglovah ali nista nisam nasao...?
 
Poslednja izmena:
meni je to skoro uvek bilo za vecinu prodavaca iz USA, bas trebalo pronaci onog koji ima international shipping. mada zavisi i koji robu gledamo
 
Izgleda da je to sada problem sa prodavcima koji koriste eBay delivery service. Piše da šalju u Srbiju ali nema cene. Kod onih koji sami šalju se vide cene.
 
Izgleda da jeste. Upadoh na chat sa Ebay Customer Supportom, koliko me je agentica razumela (s obzirom da koristi templates i zvuci kao chat bot), kaze da je to neki tehnicki problem na kom se radi... 🙂
 
Što bi neko ovoj platio kada ovog "starog" novca ima u opticaju koliko hocete
 
To ni meni nije jasno, imam ga i ja
 
@Ulrich obicno treba sacekati 7-10 dana pa ako ni tada ne legne na racun, trazi Ebay Customer Supportu da ti daju refund details (tipa ARN number i sl), da prosledis banci da provere.
____________
Ne znam šta se dešava sa ovim Ebay-om i refundom,ali ovo kod mene više nije normalno.....pa molim ako neki ima savet ili ideju kako da rešim problem....prvi put sam u ovako apsurdnoj situaciji od 2008 godine,tj od kada koristim Ebay...

22 januara mi je refundiran neki novac (80 i nešto eura),dobio sam poruku da će to leći na moj račun za 2-3 radna dana (tako je i bilo ranije kada sam takodje imao refund)...ajde čekam 2-3 radna dana,ništa nema para na mom deviznom računu....prodje i nedelja dana ništa....onda zovem moju banku Intesu oni vide ta sredstva,ali kažu da ebay nije stornirao (ili šta već) tu transakciju i da ne mogu da povuku sredstva na moj račun i savetuju me da se obratim ebay-u i da ih pitam kada će da storniraju tu transakciju....

Prodje još koji dan ja krenem sa kontaktiranjem ebay-a i stignem do nekog chat-a sa online agentom....objasnim situaciju,on sve kaže vidi,vidi koja sredstva trebaju da mi legnu na račun,ali da sačekam još par dana pa će mi verovatno sredstva biti na računu.....sačekam još par dana,para nema...opet kontaktiram tu ebay podršku,javi se neki drugi agent objasnim o čemu se radi,on isto kao i prethodni me uverava da je sve OK,da su moje pare bezbedne i da nekim bankama treba 14 radnih dana da bi izvele te transakcije i tih 14 radnih dana će isteći 9 februara i onda sigurno pare ležu na moj račun.....i eto danas 12 februar,para i dalje,naravno nema...(?!)

Opet pokušam kontakt sa tim online ebay egentima,ali to više ne mogu da uradim jer me upućuju stalno ne na živog čoveka,nego automatizovani boot chat (ili kako se to zove) koji mi daje neke generične odgovore o Ebay-u...

Pa mislim WTF?.....da li je neko imao ovako glupo iskustvo sa EBAY da ga toliko zavrću sa refundiranim novcem?.....kome ja sad uopšte i da se obratim,kako opet da stupim u kontakt sa nekim iz Ebay-a?
 
Pre jedno 8-9 godina imao sam sličnu situaciju. Refund nikako da stigne, mislim da sam čekao 45 dana. Nakon toga sam pisao banci (Komercijalna) i priložio svu prepisku sa prodavcem gde se vidi da je urađen refund sa eBay strane pa su onda oni uradili povraćaj.
 
Ali ja sam već kontaktirao moju banku i oni tvrde da je problem u Ebay-u i kad Ebay odradi šta treba,oni će prebaciti sredstva na moj račun...

Kako ja sad da kontaktiram Ebay i da im kažem da storniraju transakciju?.......od jutros je nemoguće dobiti živog online agenta,stalno me upućuje na eBay's automated assistant koji nudi neke generičke odgovore...

Koliko znam Ebay ne može da se zove telefonom,ili da im se pošalje imejl dirkektno
 
Uspeo sam da dobijem Ebay agenta,opet su proveravali i kažu da sa njihove strane sve je uradjeno u vezi refunda.....zovem posle opet Intesu oni i dalje tvrde da transakcija nije strornirana i ne mogu da povuku srefdstva na moj račun......opet odem na ebay sa agentom ,on mi posavetuje da kontaktiram PayPal....kontaktiram Paypal oni tvrde da će mi odgovoriti za vreme radnih sati...(?!).....

Jbt,ovo stvarno postaje tragikomično.....k'o top lista nadrealista
 
kako lako uzmu novac na jedan klik, a kada treba da se vrati onda nema jedan klik...
 
Baš si mu pomogao
 
Epopeja se nastavlja...bio u expozituri intese i pokrenuo reklamaciju na izgubljeni refund...(?!)
 
I epilog,čim sam pokrenuo rekalmacioni postupak (ili kako se to već zove) u Intesi odjutros odmah legle i stoje pare na mom računu....

Eto,a ja sumnjao na (zapadni) Ebay i Paypal a problem je u 99% slučajeva bio u našoj šugavoj Intesi,gde su samo iz njima znanih razloga tako nedeljama držali pare "zarobljene" i da nisam pokrenuo tu reklamaciju,te pare bi bile tako zarobljene do sudnjega dana.....jbt,kako nam je jadna ova Srbija i sve firme u njoj (čast izuzecima),kako smo svi jadni i bedni koji smo imali nesreću da se rodimo na ovim ukletim i nenormalnim prostorima,stvarno neverovatno......:mad:
 
Intesa je poznata po tome da voli nedeljama da "obrće" sa parama. Ja lično znam njih nekoliko kojima su sopstvena sredstva bila zarobljena i pravili su se ludi do poslednjeg momenta.
A i inače su za izbegavati, bio sam njihov korisnik deset godina i otkad sam digao sidro dosta manje glavobolje. Ne da su drugi nešto sjajni (banka je banka) ali jesu manji razbojnici.
 
Porucim nesto sa eBay-a od prodavca iz Nemacke (100% feedback), prodje 4 dana i on otkaze porudzbinu sa objasnjenjem: "Something was wrong with the buyer's delivery address". Naravno sve je u redu sa adresom. Pisao sam mu da mi obrazlozi o cemu se radi, ali ne odgovara nista. Pri porucivanju mi je prikazalo da su troskovi oko 17$ (DHL International).
Posle citam da prodavci imaju obicaj da to stave kao razlog otkazivanja, jer im se ne isplati da salju u odredjenu zemlju i da im eBay u tom slucaju ne daje "negativne poene" pri otkazivanju porudzbine. Ne razumem zasto je uopste dozvolio opciju porucivanja iz Srbije ako vec nece da salje.
Posle naletim na slican proizvod od prodavca iz SAD, prvo mu pustim poruku da li salje za Srbiju i covek odgovori ako ti je dopstupna opcija za porucivanje, onda da.
Jel imao neko slicnu situaciju? Meni ni iz dzepa, ni u dzep da se zalim eBay-u, svakako cu dobiti refund. Jedino sto cu ga cekati nekoliko dana. Samo me iziritiralo to sto je naveo pogresnu adresu kao razlog, bez ikakve prethodne komunikacije.
 
Porucim nesto sa eBay-a od prodavca iz Nemacke (100% feedback), prodje 4 dana i on otkaze porudzbinu sa objasnjenjem: "Something was wrong with the buyer's delivery address". Naravno sve je u redu sa adresom. Pisao sam mu da mi obrazlozi o cemu se radi, ali ne odgovara nista. Pri porucivanju mi je prikazalo da su troskovi oko 17$ (DHL International).
Posle citam da prodavci imaju obicaj da to stave kao razlog otkazivanja, jer im se ne isplati da salju u odredjenu zemlju i da im eBay u tom slucaju ne daje "negativne poene" pri otkazivanju porudzbine. Ne razumem zasto je uopste dozvolio opciju porucivanja iz Srbije ako vec nece da salje.
Posle naletim na slican proizvod od prodavca iz SAD, prvo mu pustim poruku da li salje za Srbiju i covek odgovori ako ti je dopstupna opcija za porucivanje, onda da.
Jel imao neko slicnu situaciju? Meni ni iz dzepa, ni u dzep da se zalim eBay-u, svakako cu dobiti refund. Jedino sto cu ga cekati nekoliko dana. Samo me iziritiralo to sto je naveo pogresnu adresu kao razlog, bez ikakve prethodne komunikacije.
Javi sta se desava dalje i kako si resio problem👋
 
Nazad
Vrh Dno