Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Ako je ebay nalog vezan za deviznu karticu na adresi u Srbiji, može li da se kupuje na ebay-u a da adresa za isporuku bude na adresi u Nemačkoj na drugo ime?
 
Zavisi od prodavca, uglavnom da, pogotovo ako je peodavac u Nemackoj
 
Nema razloga da ne salju na nemacku kada im je to najjeftinija opcija.
 
shipping i billing address ne mora da bude ista
 
Ok, to mi je bitno da billing i shipping address ne moraju da budu iste.
 
Ako je ebay nalog vezan za deviznu karticu na adresi u Srbiji, može li da se kupuje na ebay-u a da adresa za isporuku bude na adresi u Nemačkoj na drugo ime?
Mozes da dodas koliko oces adresa za shiping, ja sam porucivao na bar 6.7 adresa za drugare. Jedna adresa je bila u USA
 
Jel ima na e Bay prevara kao na aliexpressu , kao pojavi se neki prodavac sa cenama 50% jeftinije od ostalih pa kad kupis samo ti zarobe pare par meseci ?

Zanima me ova duvaljka bas jeftina al ne znam dal je prevara.

 
zasto bi kupovao od nekoga ko daje 50% jeftnije od svih ostalih za istu stvar :)
 
Ja se izvinjavam sto upadam ovako kao padobranac sa pitanjem, ali nigde ne nadjoh informaciju koja mi treba konkretno a to je da li je neko porucivao maticnu plocu (u mom slucaju neispravnu) sa ebay-a a da je prodavac iz amerike? Interesuje me i da li ima neke razlike oko carinjenja neispravnog/ostecenog i da li se uopste carini tako nesto ili kako to ide? Recimo ako maticna kosta nekih 150$ ostecena/neispravna
 
Carini se po fakturi/deklaraciji kao i novo ali ako je deklarisana kao neispravna a naletiš na zeznutog carinika može da se desi da vrate pošiljku.
 
Jel ima na e Bay prevara kao na aliexpressu , kao pojavi se neki prodavac sa cenama 50% jeftinije od ostalih pa kad kupis samo ti zarobe pare par meseci ?

Zanima me ova duvaljka bas jeftina al ne znam dal je prevara.

Ima, naravno. Zar nije dovoljan znak to sto je 50% jeftiniji od svih ostalih? "Ali prodavac ima stotine ocena i sve su pozitivne, a nalog je star 10 godina!"
Bar je danas lako hakovati nalog i to se desilo na eBayu skoro. Gomila uredjaja su bili mnogo ispod cene. Recimo laptop kome je cena bar 2500e, stoji za 990e i jos ispod make offer. Poslao sam poruku da vidim samo sta ce da kaze, odgovorio nesto kao sve super, a onda mi posle X dana od ebaya stiglo da nista ne kupujem od tog prodavca jer je nalog bio hakovan.

Ne znam dokle ce ljudi misliti da mogu da kupe nesto 50% jeftinije tek tako a da nije prevara... Drugo je kada pratis nesto mesecima ili godinama, razumes se sta da gledas i naletis na nesto slucajno i budes prvi pa kupis. Ali opet, to je izuzetno retko i nikad ne traje oglas duze od minuta koliko imas prstiju na sakama, a kamoli ovako na izvolte 50% jeftiniji od svih. Pamet u glavu u ne zanosite se.
 
Ovaj prodavac jos uvek prodaje i do sad je prodao 2000 stvari i to vecinu u proslih par nedelja , par puta je dobijao negativne ali ebay odma brise.

Na aliexpressu znam da ima ono kao kupis pa ti drze pare dok istekne rok za shipping, pa ti vrate ako nije poslao, a ovo ne znam sta je.
 
Carini se po fakturi/deklaraciji kao i novo ali ako je deklarisana kao neispravna a naletiš na zeznutog carinika može da se desi da vrate pošiljku.
Da, da, o ovome je ranije raspravljano da fizičkim licima nije dozvoljen uvoz tehnološkog otpada, što neispravna matična jeste.
 
Carini se po fakturi/deklaraciji kao i novo ali ako je deklarisana kao neispravna a naletiš na zeznutog carinika može da se desi da vrate pošiljku.
Uh znaci em bi se kockao da je vrate em postoji velika verovatnoca da bi me carina osisala na -1 jer maticna ispravna vredi oko 1000e +/-... Hvala za info, odustajem od ove varijante sa amerima
 
Da, uvoz neispravne elektronike, koja se kod nas klasifikuje kao elektronski otpad, je zbranjena tako da možeš samo kao ispravnu da je deklarišeš.
 
na ebay ima nighthawk m1 ruteri za 40$, koliko bi to izaslo dok dodje do mene? da li da sam narucujem ili da trazim posrednika/svercera?
 
Dobih obavestenje na Payoneer da ce od 26.07 da naplacuju prijem novca od prodaje sa ebay ukoliko je iznos manji od 100 dolara i to 1 dolar po transakciji...strasno kakvo je to otimanje. Jezivo kakav bezobrazluk
 
Dobih obavestenje na Payoneer da ce od 26.07 da naplacuju prijem novca od prodaje sa ebay ukoliko je iznos manji od 100 dolara i to 1 dolar po transakciji...strasno kakvo je to otimanje. Jezivo kakav bezobrazluk
Pa zar uvek nisu naplaćivali u procentu?
I to je i za male uplate bilo više od dolar?
 
Nisu nista naplacivali, ebay te prvo orobi, pa to sto ostane, u potpusnosti legne na payoneer. Sada i ovi uzimaju... plus i godisnja naknada, pa plus procenti koriscenja kartice, to se jednostavno ne isplati vise
 
Pokušavam da verifikujem i povežem Payoneer nalog sa Ebay nalogom, ali ne ide, računi od tel i iptv, kao i izveštaj iz banke sa adresom nisu dovoljni, verovatno treba račun za struju, vodu...
 
Gledam da kupim neku bateriju za mobilni sa Ebay ali je prodavac iz austrije pise da je free shipping. Jel bi bilo nekih problema da to kupim , posto sam do sad kupovao samo iz kine ?
 
Isti su propisi, odakle god da stiže paket. Proveri da li šalje u Srbiju.
 
Kupite nesto na ebay.de platite nemacki pdv plus nas pdv,znaci dupli pdv da li je to ispravno ili ne?
Zar ne treba bez njihovog pdv posto se proizvod izvozi van eu.
 
Kupite nesto na ebay.de platite nemacki pdv plus nas pdv,znaci dupli pdv da li je to ispravno ili ne?
Zar ne treba bez njihovog pdv posto se proizvod izvozi van eu.
Pisao sam ranije na proizvode iz EU (nas tu računaju. blago nama) karikaju još neki VAT od 20%, koji ti Ebay navodno vraća ako dokažeš da si porez na robu koju prodaješ platio u svojoj državi.

U praksi, cene robe koje na EB prodaju prodavci iz EU (ponovo kažem, tu smo i mi uključeni, blago nama) su 20% skuplje i samim tim slabo konkurenti sa cenama...
 
Pitao sam zasto kupac iz srb placa nemacki pdv plus srpski,znaci dupli pdv i kako da ti ebay navodno vrati pdv kada ovaj sto ti donese paket samo naplati a ne dobijes niti racun niti priznanicu.
 
Pitao sam zasto kupac iz srb placa nemacki pdv plus srpski,znaci dupli pdv i kako da ti ebay navodno vrati pdv kada ovaj sto ti donese paket samo naplati a ne dobijes niti racun niti priznanicu.
Ebay vraća PDV prodavcu kad dokaže ovo što sam napisao (dakle u slučaju 99% prodavaca ne vraća ništa nikad, već uzimaju sebi).
Kupac je koletarala, zato i pišem da prodavci i roba iz EU više nije cenom konkurentna na EB, jer krajnji kupac plaća te duple poreze i namete, pa mu se jednostavno ne isplati tu da kupuje.

EDIT: Evo ovde sam pisao kako je to izgledalo u praksi na mom slučaju...

Da se nadovežem sam na svoj post jer sam tek danas od Ebay dobio celu specifikaciju transakcije.

Naime, prodao sam predmet za 60 USD plus 15 USD shipping and handling, dakle 75 USD ukupno.

Ebay je kupcu zaračunao VAT u iznosu 20,25 USD, pa je ceo ceh podignut na 95,25 USD.

Elem, od tih naplaćenih 95,25 USD, meni su danas posle odbijanja svojih troškova iz Ebay uplatili celih 56 USD. :)

Šta je stoka uradila?
Ni meni nije bilo jasno na prvi pogled, ali posle sam skontao.
Prvo sve svoje naknade (fees) su računali na tu izmišljenu sumu od 95,25 USD, pa tako dobijenu uvećanu naknadu oduzimali od mog stvarnog prihoda 75 USD, a ovih 20,25 USD (koji su im poslužili za boostovanje naknade) zadržali sebi za svoje babe zdravlje.

Mislim da nigde niti na jednoj platformi za e-trgovinu nema da platforma od 95,25 USD zadrži sebi 39,25 USD a prodavcu uplati 56 USD za sve troškove, odnosno da uzmu 41% ukupne cene na ime troškova.

Gledam sad da me kupac oceni da sve prođe ok, i obustavljam svaki vid kontakta sa Ebay dok ne nađem način da zaobiđem ovo izmišljeno karikanje nepostojećih troškova.
 
Nazad
Vrh Dno