Šta je novo?

DVB-T2

Za Hamu sam negde procitao komentar da bas slabo hvata.
Pitam se kakve su ove Opticom ili Axel sobne antene
 
Da, za tu procitao preporuke, mada izgleda vise kao spoljna al ok.
Jel ima negde lista predajnika i frekvencije MUXeva za BG oblast.
 
Isprobah sa obicnom jako malom dipol antenom na terasi i uspevam da uhvatim sva tri MUXa sa Avale i Crvenog Cota. MUX1 i sa Avale i Crvenog Cota su slabiji i imaju prekide. Probao sam i na drugom kraju stana tamo jedva hvata MUX2 i 3 sa Avale, unutar stana bilo gde ne mogu uhvatiti nista.
Ocigledno solidna spoljna antena zavrsava posao sasvim ali kakvo je misljenje strucnjaka ovde da li bi neka sobna antena sa pojacavacem bila od koristi?
Ne mogu razvlaciti kablove s jednog na drugi kraj nikako i busiti zidove da bih dosao do TVa
 
Isprobah sa obicnom jako malom dipol antenom na terasi i uspevam da uhvatim sva tri MUXa sa Avale i Crvenog Cota. MUX1 i sa Avale i Crvenog Cota su slabiji i imaju prekide. Probao sam i na drugom kraju stana tamo jedva hvata MUX2 i 3 sa Avale, unutar stana bilo gde ne mogu uhvatiti nista.
Ocigledno solidna spoljna antena zavrsava posao sasvim ali kakvo je misljenje strucnjaka ovde da li bi neka sobna antena sa pojacavacem bila od koristi?
Ne mogu razvlaciti kablove s jednog na drugi kraj nikako i busiti zidove da bih dosao do TVa
Pogledaj na sajtu AV MARKET, sobna antena sa oznakom FZ3
 
Probaj ali vrhunska sobna antena ne moze da dostigne ono sto moze prosecna spoljna narocito danas kod digitalnih kada veliko pojacanje sobnih pocinje da pravi problem prijemnicima.
 
Probaj ali vrhunska sobna antena ne moze da dostigne ono sto moze prosecna spoljna narocito danas kod digitalnih kada veliko pojacanje sobnih pocinje da pravi problem prijemnicima.
Naravno, jedna spoljna antena sa niskosumnim pojacavacem od max 15ak dB ( tipa neki Vision masthead pojacavac) je idealna i sasvim dovoljno da prevazidje indoor penetration loss koji je max 10ak db na ovoj frekvenciji. Kad vidim kako se gadjaju sa vrednostima pojacanja kod ovih sobnih antena pritisak mi skace :).
Sta dete zna sta je i koliko decibel.
 
Pozdrav svima!
Nedavno nam je ukinuta PTT-ova kablovska televizija, pa sad pokušavam da omogućim prijem preko obične antene. U pitanju je kuća u centru Subotice. Na tavanu se nalazi sobna FZ 52 antena, koja sa uključenim pojačivačem može da hvata sva tri MUX-a. Jačina signala je od 95% do 99%, a kvalitet signala 85% -88%. Problem je što svakih nekoliko sekundi jačina signala opadne na oko 17%, a onda skoči nazad na devedeset i nešto. U tim trenucima i kvalitet siđe na oko 19% i dolazi do zastajanja, seckanja i/ili pikselizacije slike. Najduži interval koji sam uspela izmeriti, a da nije bilo nikakve smetnje, iznosio je 30 sekundi. Da li možda znate šta može biti uzrok ovome i šta bih mogla da uradim da to prestane ? Inače, probala sam da isključim pojačivač, ali onda nema nikakvog signala.
 
Kabl koliko je dugačak? Da li je star? Da li je negde u prekidu ili da ga nisu izgrickali miševi? Proveri prvo to jer je najlakše zameniti.
 
Sobna antena je u pitanju. Ocito je slaba za prijem. Da li si probala da je pomeras na neko drugo mesto i da se igras sa potenciometrom pojacanja?
 
Kabl je isti onaj kojeg smo do sada koristili za kablovsku, star je više od 25 godina, oko 10 metara i nikada nismo imali nikakav prekid signala za sve ove godine. Priključak za kablovsku se nalazi na tavanu, tako da sam kabl samo odvrnula odatle i povezala ga sa sobnom antenom.
Pre ovoga sam u sobi antenu povezala direktno za STB i stavila je gore na orman, ali i onda je seckalo. Nadala sam se da će biti bolje kada je odnesem još više, na tavan, ali ništa od toga. STB je Redline T10, a i njega i antenu sam kupila prošle nedelje u radnji.
Sobna antena je u pitanju. Ocito je slaba za prijem. Da li si probala da je pomeras na neko drugo mesto i da se igras sa potenciometrom pojacanja?
Pokušavala sam da je vrtim i pomeram, bez rezultata. Kako mogu da se igram sa potenciometrom pojačanja ? U uputstvu nema ništa o tome. :)
 
Poslednja izmena:
Jesli li ukljucila ispravljac u struju i povezala ga sa antenom? Ova antena koliko vidim nema potenciometar(neki tockic za pojacavanje i smanjivanje). Pitam jer kazes da si je popela na tavan i pretpostavljam da mozda gore nemas utikac za ispravljac. Ako si sve to povezala,probaj da promenis kabal ili da kupis onu malu logu odlicne su za prijem signala a nisu skupe.
 
Dok je antena bila u sobi, ispravljač je bio uključen direktno u struju, a sada kada je na tavanu, uključila sam mu napajanje iz STB-a. To funkcioniše, jer se upali crvena lampica na kutijici, a i pojave se kanali na TV-u. Kada se u STB-u isključi napajanje, nestanu svi kanali.

Raspitaću se kod poznanika da li neko ima nekakvu antenu, pa da probam da vidim da li će biti neke razlike. Nisam bila sigurna da li je u pitanju antena, ili nam nešto ometa signal, pa sam vas zato i pitala. Predajnik nam je maltene pred nosom (oko 3 km), bila sam ubeđena da će i parče žice odraditi posao... :D
 
Trebalo bi da radi,ja na parce zice imam sve kanale sa Crnog vrha(doduse na 7 om sam spratu). Ti ocito imas prekide u prijemu,sto govori da ili kabal nije u redu ili je antena losa. Takav sam problem imao na selu kod tasta. Kad sam zamenio kabal,i stavio malu logu ,,uhvatio,,sam Crni vrh,Kopaonik,Jastrebac tako da sad ima gomilu lokalnih kanala sa sva tri predajnika(pored nacionalnih).
 
To i pisem. Nikakvi pojacivaci. Samo mala loga.
 
Prvo probati sa drugom antenom pozeljno sobnom da bi se izbacio uticaj kablova pa ako se slicno/razlicito ponasa videti dalje...
 
Dobiću na probu spoljašnju Micron antenu koja je kupljena na buvljaku, pa ću vam javiti kakva je situacija sa njom. Inače, danas je kvalitet signala još bolji, vrti se oko 90%, seckanja su mnogo ređa, ali ih još uvek ima.

Malo sam čitala probleme drugih ljudi sa antenama i naišla negde na post, gde je neko opisao da određeni kanal može da hvata samo nedeljom. Možda ću i ja sutra neometano moći da gledam TV program. :D
 
Probaj ali vrhunska sobna antena ne moze da dostigne ono sto moze prosecna spoljna narocito danas kod digitalnih kada veliko pojacanje sobnih pocinje da pravi problem prijemnicima.
Nabavio Strong ANT300 i hvata bez vecih problema signal sva tri MUXa sa Avale kad je na terasi. Medjutim, 5m dalje ali unutar sobe ne uspeva nista, MUX3 ima 80-90 jacinu signala a kvalitet 0, eventualno na momente do 30ak, a MUX1 i MUX2 ni da cuje. Cim prekoracim prag terase eto signala.
Probacu eventualno jos sa nekom antenom al deluje mrka kapa, da je jedini spas spoljna antena a bas mi mrsko da razvlacim kablove i busim.
 
Moze li neko da mi objasni, posto sam totalni amater. Treba jednoj prijateljici da pomognem da namesti da moze da gleda kanale preko antene. Jel dovoljno da uzme bilo koji risiver? Da li mozda mozei preko tv-a ili mora risiver? Sto se antena tice jel moze bilo koja sobna ili ima i tu neke razlike? U pitanju je Novi Beograd, peti sprat. I da li neko zna sta bi ona sa te lokacije mogla da hvata od kanala? Ne mogu nigde da nađem tu informaciju. Hvala?
 
Moze li neko da mi objasni, posto sam totalni amater. Treba jednoj prijateljici da pomognem da namesti da moze da gleda kanale preko antene. Jel dovoljno da uzme bilo koji risiver? Da li mozda mozei preko tv-a ili mora risiver? Sto se antena tice jel moze bilo koja sobna ili ima i tu neke razlike? U pitanju je Novi Beograd, peti sprat. I da li neko zna sta bi ona sa te lokacije mogla da hvata od kanala? Ne mogu nigde da nađem tu informaciju. Hvala?
Pre svega pošto si na N. Beogradu ja bih ti pre preporučio neku od silnih kablovskoj/iptv ponuda koje tamo postoje nego zajebanciju sa antenom.
Daleko elegantnije rešenje nego da se cimaš sa antenama, signalom, resiverima, standardima, specifikacijama televizora, kablovima itd.
Mnogo lakše pogledaš na internetu ponudu, pozoveš ekipu da te priključe, potpišeš ugovor i gotovo.
 
Jeste bolje ali nije to bas uvek izvodivo...
Prvo treba da vidi da li joj televizor ima DVB-T2 tjuner.
Ako ima treba joj jos samo antena a ako ne mora da kupi prijemnik.
Tesko je reci sta moze sa te lokacije da hvata posto zavisi i kako je zgrada orjentisana kao i da li ce da koristi sobnu ili spoljnu antenu...
Nabavio Strong ANT300 i hvata bez vecih problema signal sva tri MUXa sa Avale kad je na terasi. Medjutim, 5m dalje ali unutar sobe ne uspeva nista, MUX3 ima 80-90 jacinu signala a kvalitet 0, eventualno na momente do 30ak, a MUX1 i MUX2 ni da cuje. Cim prekoracim prag terase eto signala.
Probacu eventualno jos sa nekom antenom al deluje mrka kapa, da je jedini spas spoljna antena a bas mi mrsko da razvlacim kablove i busim.
Uvek preporucujem spoljnu antenu tako da te taj posao svakako ceka a ovako kako je opisano bih rekao da imas smetnje unutra, mozda od svog ili komsijinog rutera ili necega treceg sto unosi smetnje. Znam slucaj da su u zgradi imali malu trafo stanicu koja je ometala sve zivo u blizini...
 
Koristila bi sobnu antenu. Ideja je, pošto neće da plaća kablovsku, da uzme šta treba od opreme i da gleda to što je besplatno od kanala, što ne mogu da provalim šta je. Znači nesigurno je da li bi sobna antena bila dovoljna?
 
I da odgovorimo sta moze da se gleda;
Mux 1: RTS 1, RTS 2, RTS 3, B92, Prva, Pink, Happy
Mux 2: Studio B, KCN, Mag
 
Nazad
Vrh Dno