Šta je novo?

DVB-T2

Kod mene ta mala na 16984 metra :D do predajnika bez opticke vidljivosti sa terase (smeta jedna jedina zgrada) na granici prijema, nekad radi nekad ne, zato normalna Loga 3 na krovu bez problema jos ima i opticku vidljivost.
 
Stigla svemoguća sobna antena iz Kine od 5$, sa pojačalom na USB, testirao sam je na 20km udaljenosti od predajnika, i šokirao se. (Slike u prilogu).

Sve dok nema zid ispred sebe, hvata dobar signal. Verovatno je razlog tome što je zid na koji sam je zakačio pun žice (stari deo kuće, delimično nabijanica).

Slike govore više, ja sam i dalje šokiran da ovo g***o ovako radi :D
 

Prilozi

  • IMG_20220923_183215.jpg
    IMG_20220923_183215.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 93
  • IMG_20220923_182609.jpg
    IMG_20220923_182609.jpg
    337 KB · Pregleda: 91
  • IMG_20220923_182452.jpg
    IMG_20220923_182452.jpg
    119.4 KB · Pregleda: 93
  • IMG_20220923_180618.jpg
    IMG_20220923_180618.jpg
    388.4 KB · Pregleda: 93
Ja imam takvu samo bez pojacivaca. Platio 2-3$, stoji iza zavese (naslonjena na zavesu sa unutrasnje strane) okacena na garnisnu i hvata sve zivo. Direktan pogled na Cot, vazdusna linija oko 10-15km.
 
Da li je možda neko probao ISKRA LOGA 3 i MICRON LOGA 3 antenu? Da li ima razlike u prijemu signala između ove dve antene?
 
Pozdrav svima, nemam nikakvog iskustva sa DVB-T2 prijemom, pa molim za savete.
U stanu kod Fontane na Novom Beogradu (3 sprat, stan gleda na zapad), treba da pokušam da li je moguće obezbediti besplatni TV signal za osnovne kanale.
Tu postoji neki LG TV (ne znam tip, recimo da nema DVB-T2). Nemam nikakvu antenu. Da li uopšte ima svrhe pokušavati sa nekom sobnom antenom? Mogućnost montaže spoljne antene je upitna, i ne bih se time zezao. Ima li firma koja daje antenu i DVB-t2 demodulator na probu?
Hvala!
 
Pozdrav svima, nemam nikakvog iskustva sa DVB-T2 prijemom, pa molim za savete.
U stanu kod Fontane na Novom Beogradu (3 sprat, stan gleda na zapad), treba da pokušam da li je moguće obezbediti besplatni TV signal za osnovne kanale.
Tu postoji neki LG TV (ne znam tip, recimo da nema DVB-T2). Nemam nikakvu antenu. Da li uopšte ima svrhe pokušavati sa nekom sobnom antenom? Mogućnost montaže spoljne antene je upitna, i ne bih se time zezao. Ima li firma koja daje antenu i DVB-t2 demodulator na probu?
Hvala!
Jedino neko koga znaš da ti da na probu.
Antenu sobnu ako kupuješ kupi onu sa mrežom, reflektorom.
 
Onda moram da rizikujem.
Stan ima zastakljenu terasu, možda mogu tu da stavim neku loga antenu. Pretpostavljam da je to bolja opcija od sobne, pitanje je koju da uzmem?
Koji dvb-t2 box predlažete?
Hvala
 
Onda moram da rizikujem.
Stan ima zastakljenu terasu, možda mogu tu da stavim neku loga antenu. Pretpostavljam da je to bolja opcija od sobne, pitanje je koju da uzmem?
Koji dvb-t2 box predlažete?
Hvala
BOX kupi xplore. Antena spoljna ISKRA LOGA P-2845.
Imaš sve to na KP.
 
Pozdrav svima, nemam nikakvog iskustva sa DVB-T2 prijemom, pa molim za savete.
U stanu kod Fontane na Novom Beogradu (3 sprat, stan gleda na zapad), treba da pokušam da li je moguće obezbediti besplatni TV signal za osnovne kanale.
Tu postoji neki LG TV (ne znam tip, recimo da nema DVB-T2). Nemam nikakvu antenu. Da li uopšte ima svrhe pokušavati sa nekom sobnom antenom? Mogućnost montaže spoljne antene je upitna, i ne bih se time zezao. Ima li firma koja daje antenu i DVB-t2 demodulator na probu?
Hvala!
Vidi pozadi tv-a koji je model pa na osnovu toga mozes da ustanovis ima li dvb t2. Mozes probati i sa parcetom zice da vidis ima li kakvog signala za pocetak
 
Tu postoji neki LG TV (ne znam tip, recimo da nema DVB-T2)
Proveri prvo oznaku tog tv-a, ako nije jako mator možda i ima dvb-t2. Da ne bacaš pare na box. A antenu bi mogao i da sklepaš i od bakarne žice ako imš neku pri ruci za prvu pomoć i testiranje.
 
Hvala obojici, proverio sam, ima dvb-t. LG 42LN5400.
Imam bakarne žice, mogao bih da probam. Neki hint, u smislu geometrije?
 
Za sada ništa, još uvek. Ova koju predlažeš (model bez pojačavača) drži Tehnomedia, 1300din. Neće me mrzeti da probam komadom žice, samo da provalim kako tačno, da li je bitna geometrija.
STB stiže za 2 dana
 
Za sada ništa, još uvek. Ova koju predlažeš (model bez pojačavača) drži Tehnomedia, 1300din. Neće me mrzeti da probam komadom žice, samo da provalim kako tačno, da li je bitna geometrija.
STB stiže za 2 dana
Ima antena koju sam ti predložio na KP 990rsd.
Ne znam dimenzije za te pravljene antene.
 
Mislio sam samo ravna zica, kao auto antena, makar metar duzina. Uzmes koaksijalni kabel i oljustis ga skoro skroz i eto antena. Mozes kod kineza da kupis f-konektor ili bananicu antensku i zakacis taj kabel, zaviai sta je na box-u. Konektori oko 50din/kom. Tako je nekad bilo za radio prijemnike a mislim da sam tako nekad pokusavao i tv signal da nadjem.
 
maa logica ,hvata sve zivo kosta svuda oko 800 kinti ,mozes je i na neki ormar staviti.Sve sljaka kao doksa!
Sto mse tice risivera ,(ali vec si i porucio) imas Gmb sa t2 i c2 tjunerom cena je oko 2000...trenutno neverovatno dobar t2 risiver!
 
Mislio sam samo ravna zica, kao auto antena, makar metar duzina. Uzmes koaksijalni kabel i oljustis ga skoro skroz i eto antena. Mozes kod kineza da kupis f-konektor ili bananicu antensku i zakacis taj kabel, zaviai sta je na box-u. Konektori oko 50din/kom. Tako je nekad bilo za radio prijemnike a mislim da sam tako nekad pokusavao i tv signal da nadjem.
Još bolje celo parče kabla, samo spojiš centar i bužir, dobije se veća površina.
 
@bogdan77 misliš na ovu?
@CountMike nisam te razumeo... Parče coax kabla (koliko dugačko?), i da spojim živi vod i shield? Zar se tako ne ubija signal?
Evo na brzinu nadjoh neki tutorial. Ja sam tako napravio antenu za muzicki stub i za tv dok nisam nabavio unu malu kinesku od 1e. Parce zice mi je dugo 30cm jer imam opricku vidljivost sa predajnikom a i na 7 spratu sam.
 
@bogdan77 misliš na ovu?
@CountMike nisam te razumeo... Parče coax kabla (koliko dugačko?), i da spojim živi vod i shield? Zar se tako ne ubija signal?
Proste antene najbolje šalju i primaju kada su iste dužine kao talasna dužina signala ili parni razlomak te dužine tj. 1/2, 1/4, 1/8 itd
Kada upotrebiš samo bužir od kabla to je isto kao da si upotrebio cev istog prečnika. Čak i kada se spoji centralna žica sa bužiron, antena hvata samo bužirom, nema tu ništa da smeta.
 
Da li je neko upoznat sa stanjem u etru u Crnoj Gori? Znam da imaju dvbt2 ali samo par kanala je free, ali se skeniranjem pronalaze scremblovani dvbt2 kanali sa reklamom za 'tvzasve'? Jel to neka kartica koja moze direktno u tv ili mora stb?
 
To je nesto kao nasa Antena plus. Mize ci kartica a moze i stb koji dobijes od njih. Vidim da imaju 18 kanala ali ne vidim koji su i koja je cena
 
Jeste, upravo ga nameštam. Dobio kanale samo na komad žice. Pretpostavljam da hvata Čot, jer imam i dosta vojvođanskih kanala.
Jačina je 17%, kvalitet 70%. Jel će to raditi tako, ili ću dobijati pozive ne radi Zadruga?
 
Jeste, upravo ga nameštam. Dobio kanale samo na komad žice. Pretpostavljam da hvata Čot, jer imam i dosta vojvođanskih kanala.
Jačina je 17%, kvalitet 70%. Jel će to raditi tako, ili ću dobijati pozive ne radi Zadruga?
Isprati da li ima seckanja kada se gleda program. Xplore će da pokaže manji kvalitet nego neki drugi risiveri. Recimo neki risiver bi pokazao kvalitet 100%, a xplore bi pokazao 80 ili 90%.
Iz kog grada je stigao xplore ako nije tajna?
 
Ipak hvatam Avalu, na kanalima 22, 28 i 45. Nema nikakvog seckanja, ali me zanima da li to (jako) varira sa vremenskim uslovima.
Da, imam 68% kvalitet.
 
Može da se desi na varira kad je loše vreme, pogotovo jer je antena unutra.
 
Nazad
Vrh Dno