Šta je novo?

DVB-T2

Gde da skinem ažuriranje za Amiko Impulse 265 t2/c. Može link.
 
Za podrucje Beograda tj mux 2 Una TV dobila dozvolu za emitovanje.
 
Da li mi može reći neko ko prima signal sa predajnika Rudnik, da li na kanalu 29 ima problem sa tonom (krčanje) na programu RTVŠ( TV Šumadija)?
 
Kako te služi risiver, ima li nekih problema u radu?
Слабо гледам телевизију.
Прво што сам приметио јесте да је боља слика од оног старог декодера од пре 5-6 година, као да је чип бољи и да је оштрија слика.
Иначе лепо ради, нема ту нешто много науке, јефтино а добро коме треба, сваком би препоручио. Једино што треба још једна антена и каблови, то је једини проблем.
Хоће повремено да сецка звук, али не знам зашто, да ли је до антене или шта већ. Снимао сам пар ствари преко USB flash уређаја, задовољан сам са квалитетом снимка.
 
Слабо гледам телевизију.
Прво што сам приметио јесте да је боља слика од оног старог декодера од пре 5-6 година, као да је чип бољи и да је оштрија слика.
Иначе лепо ради, нема ту нешто много науке, јефтино а добро коме треба, сваком би препоручио. Једино што треба још једна антена и каблови, то је једини проблем.
Хоће повремено да сецка звук, али не знам зашто, да ли је до антене или шта већ. Снимао сам пар ствари преко USB flash уређаја, задовољан сам са квалитетом снимка.
Kada se pritisne INFO dugme na daljinskom, da li pokazuje i jačinu i kvalitet signala ili pokazuje samo kvalitet?
 
Napreduje ova digitalizacija u YU, kako kude al ide na bolje...
Evo ja u SA posle skoro godinu dana pogledah kako radi i mogu vam reci da sa tv koji ima DVB-T2 i obicnom sobnom antenomn sa pojacivacen (klasika s mrezom i dva teleskopska stapa) nahvatah 19 digitalnih kanala, slika na svim ostra i bez suma, zvuk jasan i bez prekidanja. Prosle godine kad je brat odneo tv iz BG za SA i skenirao, nahvatao je 5 digitalnih kanala. Lokacija je neki jugoistok na brdima oko sarajevske kotline... Izmedju repetitora na Trebeviću (on je malo blizi) i onog na brdu Grdonj.

Koliko se u Beogradu moze nahvatati digitalnih kanala?
 
Napreduje ova digitalizacija u YU, kako kude al ide na bolje...
Evo ja u SA posle skoro godinu dana pogledah kako radi i mogu vam reci da sa tv koji ima DVB-T2 i obicnom sobnom antenomn sa pojacivacen (klasika s mrezom i dva teleskopska stapa) nahvatah 19 digitalnih kanala, slika na svim ostra i bez suma, zvuk jasan i bez prekidanja. Prosle godine kad je brat odneo tv iz BG za SA i skenirao, nahvatao je 5 digitalnih kanala. Lokacija je neki jugoistok na brdima oko sarajevske kotline... Izmedju repetitora na Trebeviću (on je malo blizi) i onog na brdu Grdonj.

Koliko se u Beogradu moze nahvatati digitalnih kanala?
Zavisi ko sta moze da uhvati, vecina moze Avalu, moguce je i Crveni Cot a mozda i neki treci predajnik u zavisnosti od pozicije.
 
Lajkovac, moguće je uhvatiti Avalu, Rudnik, Maljen, Čot i Ovčar.
 
Dobro ali koliko ima u etru digitalnih kanala u Srbiji?
Da li se reemituju svi sa svih predajnika ili ima inekih regionalnih?
Koji se kanali hvataju sa Avale (koliko ih je a da su nekodirani), a koji sa Čota?
 
 
Na Hisense 55U8GQ kada se ode na prikaz informacija o programu stoji rez 1920x1080p i 25Hz i slika nije bas nešto. Zar ne bi trebalo da bude bar 50Hz osvežavanje? Inace je antena sobna, ali kvalitet i jacina signala pokazuje oboje 100%...
 
Osvežavanje se podešava u STB meniju. 50Hz bi trebalo da je najbolja vrednost, zaboravio sam zbog čega, valjda da ne bi bilo trzanja na slici.
 
Nema STB, ide direkt kabl od antene u TV.
 
Proveri u podešavanjima TVa da nisi postavio da je nešto pod "display" ili slično setovano na sve izvore ili kako već piše tamo.
Nemam sada gde da proverim a odavno sam nameštao, uglavnom ima sve u uputstvu.
Mislim da je zadnje bilo da slika ide (za RTS HD npr.) u 1080i. Tako da kada prebaci na 1080p prepolovi ti FPS i zato ti je tih 25 FPS.
EDIT: kod nas je pojam fps i Hz isto :)
 
Programi i etru koji si u HD-u su 1080i, nosi 1080p. U podešavanjima bi trebalo i staviti na 1080i.
 
Greskom sam napisao 1080p, ipak u info pise 1080i 25Hz. Međutim nisam nigde uspeo da nađem podešavanja za to , već je automatski tako. Kod menija "slika" ima samo da se bira osvetljenje, boje i ostalo ...
 
Greskom sam napisao 1080p, ipak u info pise 1080i 25Hz. Međutim nisam nigde uspeo da nađem podešavanja za to , već je automatski tako. Kod menija "slika" ima samo da se bira osvetljenje, boje i ostalo ...
Možda je to tako na tom modelu televizora, kada se pritisne dugme info obično bi trebalo da piše 1080i 50hz.
 
Jedno pitanje, malo nezahvalno, znam da ima dosta faktora ali interesuje me šta od ovih sobnih DVBT2 sobnih antena vredi da se kupi?

Imam ovakvu sobna_antena_sa_pojacalom_1.jpg ali je slaba za moje potrebe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno