Šta je novo?

DVB-T2

Nisam druže. To mi je za selo, videću kad budem otišao ako mogu neku logu da stavim spolja, valjda će da dobaci do Jastrepca, ima jedno 30km vazdušnom linijom.
 
Nisam druže. To mi je za selo, videću kad budem otišao ako mogu neku logu da stavim spolja, valjda će da dobaci do Jastrepca, ima jedno 30km vazdušnom linijom.
Nije 30km velika udaljenost. Možeš da staviš logu, naziv je ISKRA P-2845. Ili da kupiš DUALOVU MINI TV ANTENU SA PREDPOJAČIVAČEM.
 
Koristim Logu 3 i slika odlična. Važno je da bude vanjska antena. Ima i specijalizovanih za digitalni signal. Malo guglaj, ima ih. Vidi na KP.
 
Par dana sam malo testirao risiver XWAVE M2, primetio sam da se slabije snalazi sa lošijim signalom u odnosu na DVB T2 tjuner u televizoru METZ. Mislio sam da je tjuner u XWAVE M2 bolji nego tjuner u televizoru ali nije tako. METZ ga je ipak pobedio.
Takođe sam testirao i risiver AMIKO T765, pokazao se slično kao XWAVE M2. Bilo bi dobro da u ovom mom slučaju testiram stari dobri HORIZONS A115 i XWAVE DIGITAL ONE, da vidim kako bi se oni snašli sa slabijim signalom.
 
Poslednja izmena:
Probaj Strong srt 8201. Uslow je da nije ažuriran jer su mu zbog nekog propisa smanjivali osetljivost.
 
Ljudi koji daljinac radi ok za Strong 8205?
Originalni je popio vodu i od tada ne radi , koristi li neko one univerzale i koji tačno?
Nabavio sam ja od nekog drugog Stringa ali ne radi ništa , čak ni on/off 😵‍💫
 
Danas sam testirao HORIZONS A115, dobro se snašao sa slabijim signalom. Slika uopšte nije seckala i nije bilo pikselizacije. Prethodnih dana sam testirao XWAVE M2 i AMIKO T765, ova dva risivera se nisu dobro snašla sa slabijim signalom. Primetio sam da je slika malo oštrija kod XWAVE M2 i kod AMIKO T765 u odnosu na sliku koju daje HORIZONS A115.
 
Da li neko zna ima li razlike između risivera XWAVE M2 i XWAVE M4 sem što M4 ima više dugmića na samom risiveru?
 
Za T2 sam uvek koristio Enigma boksove, radili mi super ali skuplji su.
 
Koji bi mi predložio da je HEVC265?
Ja imam ovaj u Bosni na planini maltene i sa njim hvatam Bosanske, Srpske i Hrvatske kanale bez problema.
Koristim onu mini Loga antenu sobnu.
Videces dole pri dnu da cesto izbace update za uredjas sto je meni isto super, a ne neki uredjaj kupis i posle mesec dana vise nema podrsku.
 
Ja imam ovaj u Bosni na planini maltene i sa njim hvatam Bosanske, Srpske i Hrvatske kanale bez problema.
Koristim onu mini Loga antenu sobnu.
Videces dole pri dnu da cesto izbace update za uredjas sto je meni isto super, a ne neki uredjaj kupis i posle mesec dana vise nema podrsku.
Probao sam taj Amiko, slabo se snalazi sa slabijim signalom. Ima dobru sliku, sat na displeju ali traži jači signal.
 
Da li neko ko prima signal sa Maljena na kanalu 34 ima problema sa signalom?
 
Koliko regionalnih kanala emituje u mux2 program u Hd (1080i ). Znam za Rtv Novi Pazar i Hype 2.
 
Verovatno negde na istoku Srbije, to je tamo njegova parohija, Bor, Zajecar ...
 
Danas je tv program MAG iz Obrenovca koji se do sada emitovao sa Avale na kanalu 28, prešao na predajnik Maljen na kanalu 34.
 
Poštovanje
Imam jedan specifičan problem, probao sam da googlam rešenje ali nisam pronašao nikoga sa takvim problemom. U pitanju je setup od sobne antene i risivera xwave m4. Signal je na 98% i pronalazi mi sve kanale sa predajnika (45-46-47 ukupno - tu su i zaključani od AntenaPlus), OSIM prvih 7 sa nacionalnom frekfencijom(RTS1, RTS2, Pink, O2.TV, Prva, Happy, RTS3). RTV Novi Pazar mi je kanal 0001 kod automatskog skeniranja. Šta radim pogrešno?
Probao sam i 2x resetovanje na fabričko uređaja, misleći da sam nešto pogrešno uradio, ali ne pomaže.
 
Poštovanje
Imam jedan specifičan problem, probao sam da googlam rešenje ali nisam pronašao nikoga sa takvim problemom. U pitanju je setup od sobne antene i risivera xwave m4. Signal je na 98% i pronalazi mi sve kanale sa predajnika (45-46-47 ukupno - tu su i zaključani od AntenaPlus), OSIM prvih 7 sa nacionalnom frekfencijom(RTS1, RTS2, Pink, O2.TV, Prva, Happy, RTS3). RTV Novi Pazar mi je kanal 0001 kod automatskog skeniranja. Šta radim pogrešno?
Probao sam i 2x resetovanje na fabričko uređaja, misleći da sam nešto pogrešno uradio, ali ne pomaže.
Probaj da isključiš LCN, stavi ga na OFF.
Posle toga odradi manuelnu pretragu, ne automatsku.
 
Mislim da sam probao ovo sa LCN na off, ali nisam probao manuelnu pretragu(mislim da sam negde pročitao da manuelna pretraga samo dodaje na već postojeće kanale pa sam je zbog toga izbacio). Gomilu nekih kombinacija sam probao, zbog čega sam i nekoliko puta vraćao na fabrička podešavanja, ali ni jednom nisam manuelnu pretragu.
 
Samo da se javim da mi je član @ZEX123 pomogao preko PM. Napisaću i ovde šta je rešenje ukoliko još neko bude imao ovakav problem. Rešenje problema je manuelno skeniranje kanala.
Prvo pronađete na predajniku sa kog dobijate signal koji je prvi a koji drugi opseg kanala u multiplex-u(u mom slučaju prvi multiplex je bio kanal 23 a drugi 36) i onda rčno skenirate baš te kanale. Na kanalu 23 je odmah pronašao ove sa nacionalnom frekfencijom a ručnim skeniranjem 36 je pronašao i preostale kanale koje je pronalazio i automatikom.
Tako da je problem rešen i iskoristio bi priliku da se još jednom zahvalim članu @ZEX123
 
Imam dva dvbt uređaja strong srt8541 i Edison Ping. Edison je zanimljiv jer ima još neke dodatne app Yt Dailimotion a i neke iptv stalker xtream i .m3u
 
Pa nisam testirao , moj subjektivni utisak da je strong bolji. To mi je treći Strong po redu svi su manje više imali dobar tjuner.
 
Nazad
Vrh Dno