Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Mozda sam pisao Omega 3, cink neke sitnice, nije neka razlika, zelim da probam cisto.
 
Slazem se.
Preko 90% stvari, ako ne i vise ima kod nas. A i najgore je sto moras da cekas dok stigne, a ovde ti stigne za dan sto je dobro.
 
Kada su akcije na iHerb onda je itekako isplativo. Uobicajeno Crni petak, Bozic, Uskrs Nova godina su periodi kada je dosta proizvoda na akciji, ima i besplatnih isporuku, vuceri za buduce kupovine... Stize za 10-tak dana, nije to nesto sto je nemoguce isplanirati.

Ovaj put sam kupio nekoliko stvari, ispalio me amazon UK posle mesec i po cekanja na isporuku vratili mi pare, osnovno je astaxanthin kojeg nema kod nas.
 
Astaxanthina ima kod nas u ponudi, različitih proizvođača.
 
Sa Now foods ne može da se pogreši. Jedino ako je cena u pitanju....

 
Sa troškovima isporuke, uračunatim pdv i ako je veći iznos, carinom, cena se približava onoj u Srbiji, za isti brend. Ja nikad ne naručujem sa iHerba ono što se može nabaviti ovde za približnu cenu. Ali ima dosta suplemenata koji su ovde višestruko skuplji ( i ređi), kao što je napr. NMN, ili recimo Tongkat Ali koji se jedno vreme prodavao kod nas, ali je povučen iz prodaje zato što evropska agencija za hranu i lekove ga nije proglasila za hranu, a to je uslov da bi ušao u kategoriju suplemenata ( inače je dobio certifikat domaćeg ministarstva zdravlja). Tada je jedina solucija da se ovakvi artikli nabave iz inostranstva.
 
Kad se prodavao tongkat ali kod nas? Ja sam ga trazio prosle godine i nisam nasao.
 
Bio je kratko vreme i povucen je brzo sa trzista. To se desilo, tipa, jesenas, mozda pred kraj godine.

Evo, sad sam nasao, povucen je u martu ove godine.
 
Jb.g. Mnogo je hvaljen suplement i sve pozitivno kazu za njega.
Nemam sad vremena da trazim, jel ima negde trenutno da se uzme u okruzenju?
 
Ima u Crnoj Gori ima da se poruči online, šalju i za Srbiju, ali sve kinesko, od "no name" proizvođača, što nikako nije preporučljivo.
Ja sam 2 meseca koristio od Applied nutrition i kada sam hteo da kupim novu količinu, video sam da su svi povukli iz prodaje. Sada čekam da mi za koji dan stigne preko iHerba pošiljka Now Foods Testo Jack 300. Inače, njihov je bio najskuplji, ali ovaj sa iHerba ima pakovanje sa duplo više kapsula, po istoj ceni kao što je kod nas bio za manje pakovanje.
 
Има на Виталикуму обавјештење,бар сам ја тамо видио
 
Sa Now foods ne može da se pogreši. Jedino ako je cena u pitanju....

Nemam pojma kakav je taj, ne bih ni da ispitujem, meni provereno radi Solgar od 5mg. Nekada sam koristio dr Mercola ali oni ubijaju sa cenom i dosadni su antivaxeri pa sam ih batalio.

LM, moja godisnja doza astxanthina je 120 pilula, na iherbu sam ih platio 47$ (plus transport i dazbine), ovde ne moze ni pola te kolicine da se kupi, ako uopste ima Solgara u ponudi. Pre mesec dana kada sam trebao da pocnem da pijem bilo ga je samo na papiru. Na lageru ne.
 
Vidim da je otisla cena proteina. Vecina je poskupljala. Za neke sto sam pratio cene, otisli su od 500 do 1000 dinara.
 
Prestao sam da pijem kreatin u petak. Jos koliko dana da sacekam da bi krenuo da uzimam sagorevac? Uzeo sam ga prvenstveno za ujutru uz brzi hod, za trening uvece ne bi pio.
 
Zašto si prestao da uzimaš kreatin? 😂
Apsolutno nema veze da li si na deficitu ili suficitu, kreatin uzimaj svaki dan, i nemoj one fore punjenje i tako to, svaki dan 5gr i to je to. Sagorevaci su bacanje para, ako si ga već kupio, pij odmah kako si planirao, nema veze kreatin sa njim...
 
Zbog sagorevaca prvenstveno. Jedno sa drugim ne ide, zato sam i izbacio.
Uzeo sam yamamoto ai burn hardcore, posto mi je pomogao prosle godine pri kraju definicije, pa rek'o ajde i sad da uzmem.
Da su bacanje para slazem se, bez obzira sto sam trenutno uzeo.
 
Onda moja greska, nisam znao. Sve sam mislio da ne valja iskreno. Krenucu danas da uzimam kreatin, nece nista da smeta valjda sto nisam pio skoro 5dana.
 
Neće, samo nemoj da ideš sa onim punjenjem, nego svaki dan 5, 6gr i to je to.
 
Dobro. Pio sam 5g pre treninga sa citrulinom i 5g posle sa whey.
Hvala puno. Naucio sam danas nesto novo.
 
Ako si kreatin uzimao 10-15 dana, u ukupnoj količini (da ne kažem dozi) od 10 g dnevno, onda si se skroz "napunio" i ova pauza te nije "ispumpala". Tako da možeš da nastaviš sa 5 g dnevno.
 
Nazad
Vrh Dno