Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Uzimam nesto preko iherba i imam opciju dhl-a koji je oko 28e dostava, a imam i fedex koji je 16e, sama posiljka je 46e, ono bese bolje preko dhl-a jer odmah stigne i onda ne mora ono dodatno placanje pdva na posiljku?
Mene zadnji put rebnuli sa carinom i pdv plus izjava da koristim licno a ne za prodaju.
 
Kako ono beše? Carina se ne plaća na pakete sa vrednošću ispod 70 €? Ili 50? A pdv, kako su kada raspoloženi-nekada pošiljka prođe i bez. 🙄
 
Ja sam ovaj put narucio za oko 14000 dinara sa sve DHL. Inace sam do sad uzimao za oko 10-11000 bez problema sa carinom I porezom
 
Vidim da se povela rasprava oko kvaliteta proteina na prethodnoj strani, pa me zanima da li neko iz iskustva ili ima nekim slucajem neke podatke o kreatinu, da li je svejedno koji je proizvodjac ili to ipak ima veze? Uskoro bih kupio novo pakovanje pa me zanima.
 
Generalno, ne bi trebalo da ima veze. Obicni monohidrat nije komplikovano napraviti. Ali kao i sve ostalo moguce je i da sa tim muljaju.
 
Zanima me konkretno Vitalikum kao kompanija, jer uzimam cesto njihovu marku, a ne znam za firmu, pa zato pitam
Hvala
 
To ti je Pansport Power za apoteke.Vecina proizvoda su bukvalno isti kao i Power. Doduse ima nekih koji su malo slaboji, losiji po sastavu. Plus sto pod Vitalikum brendom prodaju i vitamine, minerale i slicno. Ja sam koristio Pansportov kreatin i glutamin i zadovoljan sam. Sad koristim njihov izolat i nije nesto. Dobro se muti, ukus je bez veze, dozer je od 37 grama, a pise da je "nepun" dozer 25 grama. Istina veoma je povoljan.
 
Imam jos jedno pitanje, imam bolove u kolenima, cini mi se da su tetive prilikom cucnja, da li neko koristi nesto od suplemenata sto pomaze, vidim ima glumozamin, hondoroitin sulfat... ali misljenja su podeljena, ali ako neko ima nesto iz iskustva da poruci bicu zahvalan😁
 
Pozdrav druze, ne bi bilo lose da odes kod doktora da bi znao tacno u cemu je problem. Nakon toga ces da znas bolje i pomoci ce ti doktor, a i mi mozemo napisati svoje misljenje, ovako samo mozemo da nagadjamo.

Mozda pomogne nekome, ja nikad nisam probao, a malopre sam prvi put cuo za ovo. Drugar uzeo po preporuci doktora posto je imao odredjenih problema sa xxx... Da skratim, bolje treninge radi, ne umara se, po njemu ima nizi i normalan pritisak, zena zadovoljna, bolji san, kaze da mu se sve vratilo u normalu.
 
Pozdrav druze, ne bi bilo lose da odes kod doktora da bi znao tacno u cemu je problem. Nakon toga ces da znas bolje i pomoci ce ti doktor, a i mi mozemo napisati svoje misljenje, ovako samo mozemo da nagadjamo.

Mozda pomogne nekome, ja nikad nisam probao, a malopre sam prvi put cuo za ovo. Drugar uzeo po preporuci doktora posto je imao odredjenih problema sa xxx... Da skratim, bolje treninge radi, ne umara se, po njemu ima nizi i normalan pritisak, zena zadovoljna, bolji san, kaze da mu se sve vratilo u normalu.
Vrv upala tetiva, trebalo bi proveriti slazem se, nemam trenutno vremena, a i desavalo se pre, vrv se preforsiram, zato se i pitam vredi li piti ista od suplemenata
 
Mozda pomogne nekome, ja nikad nisam probao, a malopre sam prvi put cuo za ovo. Drugar uzeo po preporuci doktora posto je imao odredjenih problema sa xxx... Da skratim, bolje treninge radi, ne umara se, po njemu ima nizi i normalan pritisak, zena zadovoljna, bolji san, kaze da mu se sve vratilo u normalu.
Још један адаптоген.У принципу,већином маку узимају жене(мушкарци ашваганду,елеутеро),углавном због регулације хормоналног дисбаланса,што не значи да није и за мушкарце.Да ли боје играју неку улогу или је боље узимати мјешавину као из природе,не знам,ако је њему добро,одлично.Постоје и у праху,гелу. Хрватска Биоандина је релативно нова фирма а имају повремена снижења у Јанковићу.
 
@PeroS Ako je samo upala, onda ce proci vremenom, samo nemoj da preterujes sa tezinama.
Zagrej se dobro pre pocetka treninga, ja sam zurio prosle godine i nisam obracao paznju na to, pa sam imao golferski lakat i muke nakon toga dok me nije skroz proslo.
Ako je samo upala mozes da uzmes magnezijum i andol. Ali kao sto sam rekao, bolje prvo kod doktora, pa onda da resavamo problem.
@tarantula888 po meni je ovo- kad se pije sve super, kad prestanes sve se vrati kao pre, kao da uzmes viagru. Probao sam x3m terminator mesec dana, rezultati kao da sam svaki dan pio viagru i dobar san, gde sam sanjao kosmare skoro svako vece.
Dobra ishrana, trening, san 8h i sve legne na svoje.
 
Слажем се,ја на то гледам исто као неку минималну допуну( која је богата разним витаминима,минералима и понеким активним екстрактима који су јој својствени) квалитетној исхрани.
 
Cao,sjajan forum.
Ono sto mene interesuje sta uzimati za tintus,evo par veceri me bas muci.
Inace imam stalnu zvonjavu ali zadnje tri veceri imam i migrenu,cak me desno oko boli povremeno.
Problem je nastao usled alergije,trenutno nemam neke alergijske reakcije ali mi se zujanje pojacava uvece.
Bio kod vise doktora,vecina nema pojma.
U pitanju je desno uvo i desna strana glave.Imam 40 godina,od drugih problema,los holesterol mi je malo povisen.
Neki preporucuju d3,magnezijum,neki d3k2,b3,b12,ginkobilobu.
Hvala unapred na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Tvoj tinitus je verovatno samo nus pojava migrene, za sam tinitus još nije izmišljen lek ali se migrena može držati pod kontrolom. Ako si bio kod neurologa, nemoguće je da ne znaju ništa o tome, za tvoi problem jedini lekar kojeg treba posetiti jeste neurolog, ne opšta praksa, oni sigurno ne znaju mada bi trebalo da znaju gde da te upute. Ako živiš u Beogradu, postoji centar za glavobolje u KCS, zakaži preko izabranog lekara kod bilo kog neurologa tamo a ako imaš keša ima i privatnika za brže rešenje.
On topic,
Što se suplemenata za migrenu tiče, B2 riboflavin u dozi od 400mg dnevno je jedino što ima smisla, ostalo može i ne mora. Nisam lekar ali znam iz iskustva. I konkretna terapija, suplementi su samo dodatak tome.
 
Imao sam skoro čoveka sa ozbiljnim problemom sa tinitusom, kupovao je neke suplemente od mene. Zvonjavu je dobio od korone i nije ga prolazila dugo dugo vremena. Problem je rešio tako što je krenuo u ozbiljniji aerobni trening, smršao 20tak kilograma, od suplemenata kaže da su mu pomogli najviše antiiflamatorni suplementi tipa omega 3, nac mada čovek pije dosta suplemenata uključujući d3k2, nac, omega 3, cink, magnezijum, ashwaganda, glicin itd.

Ali sećam se da je on mene kontaktirao za suplemente kada je problem već donekle sanirao i da mi je rekao da, isto kao i tebi, su mu rekli da leka nema, lekar ga je čak uputio na SSRI što je odbio i rešio da se ozbiljnije pozabavi zdravljem i da je krenuo da trenira. Baš smo dugo pričali o treningu, posebno o aerobnom treningu za koji ja imam iskustva da pomaže mnogo oko problema koji verovatno imaju za uzrok problem sa cirkulacijom (glavobolje) pa do nekih mentalnih problema nižeg intenziteta. I stvarno, ništa nisam našao da pomaže ljudima da otklone anksioznost, glavobolje i tako neke slične probleme kao dobro dizajniran aerobni trening koji traje. Terapeutska vrednost treninga za prevenciju mnogih hroničnih bolesti danas je po meni NEMERLJIVA. Što je najgore i istraživanja to nedvosmisleno pokazuju, ali ljudi i doktori su lenji i konzervativni ili ne znaju da nekome prepišu ozbiljan trening kao terapiju. A smatram da je apsolutno neophodno da čovek vežba u ovo doba totalne neaktivnosti i odsustva čulnih stimulatora osim glupavih loop nadražaja mozga preko telefona...

Elem, @Marecar moj savet je da kreneš da vežbaš ozbiljnije, da probaš da svaki dan imaš neki aerobni trening koliko ti prija pa da probaš da dođeš npr u formu da istrčiš polumaraton, ne zato što je trebaš da to uradiš ili trebaš da trčiš, nego što je po meni to otprilike dovoljna aerobna forma, ako u procesu izgubiš neki kilogram pomoći će, siguran sam da će pomoći sa tinitusom. To je verovatno proces od 12-24 meseca za većinu ljudi, zato počni lagano ali budi uporan. Što si u boljoj formi, imaćeš manje svih zdravstevnih problema tako da čak iako ti ne pomogne direktno, indirektno će imati veliki uticaj na zdravlje.

Što se tiče suplemenata, naveo sam 1 primer od čoveka gore, ovo što si ti naveo neće da škodi.
 
Uzimam omegu,cink trenutno,osim zvonjave,slabije i cujem na njega.
Sto se tice kilaze smrsao sam,trebam se fizicki aktivirati vise sad kad je lepo vreme.

Inace dijagnoza je
Rhinitis allergica J30.0
Devio septi nasi J34.2
Catarrhus tubae aud I ex H68.0
Laesio n cochII I dex H90.3

Bio u Neuromedic i tamo napisano
Stimulisano desno uvo kilom od 95dB(prag sluha daje na 25dB),levo 80dB(prag sluha 10dB)
duze latence na desnom uvu,uredne IPL i uz jasnu amplitutnu razliku I-V talasa,levo uvo odgovori mplitutno dobro ispoljeni,urednih latenci i IPL.
Postojanje konduktivno-kohlearnih smetnji u proizvodjenju pri stimulaciji desnog uva.
 
Poslednja izmena:
Nije, Basic supplements je nova firma bivšeg eksluzivnog uvoznika The Nutrition.

Skapirali su da mogu da imaju 100% profita ako naprave svoj brend.
Bas listam na forumu da vidim jel neko koristi Basic Supplements , ok su im cene jos uz kod 15% dole cena, a vidim i pokupili su sve zive domace sportiste i fitnes influensere.
I ja bih rekao da iza tog brenda stoji Ogistra, tacnije Pedja. Koliko vidim pakuje se u Svici i brendira, da li neko radi to usluzno ili ne, ne znam ( to je sad kao i sa tehnikom, slican fazon kazes sta hoces oni ti to urade, ti udaris brend i opala, kao Vivax 😅). Ali znam da je Pedja jako posvecen sportu i velika picajzla, pa tako da bi mogao biti i best buy u Srbiji.
Da li je neko imao iskustva sa njihovim Whey proteinom, ili jos bolje Whey Iso-Pro? Jer ja muku mucin sa proteinima, vecino nadut budem, Biotech mi ne odgovara, kao ni Scitec, Yamamoto iso Fuji je donekle ok. Ove nisam probao. Dymatize je dobar ali i skup dosta bas.
 
Zdravo, ja bih isto u skorije vreme kupio protein i hteo sam ovaj
ali gledajuci dalje sajt videh i ovaj The amino da je povoljniji, pa me zanima ako neko zna ili ima iskustva da li se isplate kupiti ili ne, ukus mi je bitan takodje, dzabe sto ima kilo vise ako ne mogu piti
Kacis ovaj pomenuti dole
 
Prvi pijem trenutno a drugi sam pio pre dve godine otprilike. Prvi je vrh ukus, legne mi baš lepo a drugi zavisi, lešnik je bio katastrofa, poklonio sam 80% pakovanja, čokolada je bila solidna, mada u tom periodu većinski sam gurao whey u kašu
 
Koristio sam The Nutrition, ukus bounty i vanilla. Bounty je bio uzasan, a vanila je bila srednja zalost. Meni je bio najveci problem kod tog proteina sto se lose mutio. Svaki put bi bio pun grudvica. Isto sam i ja vecinu razdelio i trpao ga u sve zivo.
 
@PeroS Prvi protein nikad nisam koristio. A amino sam pio i pijem trenutno. Amino je dobar, samo da uzmes cokoladu ili jafu gde su odlicni, ostali se teze mute, ali ne smetaju stomaku (makar meni).
Ja ga koristim za prvi obrok, dve merice i super se muti. Sad sam uzeo yamamoto za posle treninga, ali po svemu mi je isti kao amino, ne muci me stomak ni kod jednog, a ukus je isti, dobar.
@mifune21 nisam probao Basic whey, jedino sam uzimao citrulin i dobar je. Drugar je pio od njih protein, crveno pakovanje, neki kokos ili lesnik ukus i svideo mu se, ne smeta stomaku.
Jel si probao dymatize obican whey ili animal whey, njih hvale ko ima problema sa stomakom bez obzira sto nisu izolat? Da ne uzimas izolat, ako su ti ovi okej.
Pedja sa Ogistre je okej covek, uvek ce da ti kaze svoje misljenje za sve, bilo dobro ili lose. Ako je usao u pricu sa Basic samo da ostane na prvom mestu kvalitet, a ne da zarade sto vise, a kvalitet da bude upitan.
 
Pio sam i pretezno mesao sa pirincanim grizom Dymatize iso 100, dobar je ali i skup dosta. Samo taj sam koristio.
 
Hvala svima na odgovorima
 
Problem je rešio tako što je krenuo u ozbiljniji aerobni trening, smršao 20tak kilograma, od suplemenata kaže da su mu pomogli najviše antiiflamatorni suplementi tipa omega 3, nac mada čovek pije dosta suplemenata uključujući d3k2, nac, omega 3, cink, magnezijum, ashwaganda, glicin itd.
Ovo volim da pročitam.

Suplementacija je komplementarna treningu, nije zamena za njega.

@PeroS ja ovaj koristim u oporavku posle teških treninga (stigao sam do maratona u poslednjih godinu dana): https://www.lama.rs/5-stars-whey-isolate-2kg.html

Pocepao sam do sad 3 vanile, sad sam naručio čokoladu da probam.

Da nema grudvice, treba kupiti šejker sa onom žicom unutra, ja sam dobio moju uz Maximalus izolat od čokolade, koji sam prvo koristio, on je isto jako dobar, ali ovaj što sam ti preporučio mi je sasvim lak za stomak i značajno je jeftiniji.
 
Dosta hodanja, lagani trening i sredjena ishrana ce resiti da ne preteram, preko 80% zdravstvenih problema.
Suplementacija nije preko potrebna, ali je korisna i samo plus.
Koristio sam svakakve sejkere, ali poslednji od activepharma mi je najbolji, vise moze da stane vode i lako se muti, plus je dobro napravljen.
Zaboravio sam na DY Nutrition Shadowhey Isolat, nisam ga odavno uzimao, ali kad sam ga pio ono je bilo bruka dobro i po meni rame uz rame sa yamamoto. Ako ga neko sad uzima nek napise kakav je, trebalo bi sledece nedelje da uzimam novu turu.
 
Jel daju jos neke online prodavnice promo kodove?
Ja znam samo za Ogistru, 15% se snizi cena.
 
Vrh Dno