Šta je novo?

Dobre stereo slusalice od 40-100€?

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
IMATE LI NEKU PREPORUKU?Moje Panasonic rp-ht370 sam polomio pa moram da kupim neke slusalice, koje imaju solidan zvuk tj.koristio bi ih za Hi-FI.Bitna mi je duzina kabla takodje.
Nisam u toku kad je ovo parce tehnike u pitanju a ne bih da pucam pare ne neki shit.
Unapred hvala na odgovorima.:)
 
Da li kontrolna jedinica na z5500 sistemu daje neko pojacanje kada se slusalice ubodu u nju ili dobijam istu snagu kao i na izlazu iz muzicke?!

Ако упоредим снагу звука када слушке убодем директно у звучну и када су слушке повезане на жичану контролу од мог логија 2300, звук је дефинитивно јачи преко жичане контроле.
Капирам да је исто могуће и за 5500.
 
Ne mogu da editujem predhodno; krajnje je genijalno da jaci izlaz daje iPod Nano 5th gen (verovatno i ostali uredjaju) nego konzola na z5450 i jos mnogim drugim uredjajima...izgleda nije jabuka skupa bez razloga!!!
 
Naravno da ima pojacanja na z5450. Nista astronomski ali ga ima. :d
Kod mene su izgleda dotrajale original sluske sa iPod Nano 4th gen :S: ima izoblicenja kad je odvrnuto "malo" jace... sad sam prvi put ubo Senn hd201 u njega :,,:
Dobre su te K77. Mozda i best buy do 50e:wave:
 
Zbog preseljenja i nedostatka prostora, planiram da prodam desktop + Xonar DX + Solo 6C i da kupim neku bolju USB zvučnu (EMU 0202 npr.) i neke bolje sluške. Znači prodam ovo i doplatim, ali ništa preterano mnogo. Planirao sam na prvu da uzmem AKG K240MKII + EMU0202, ali sad vidim da su AKG K240MKII malo skuplje od 100e. Zvučna mora da bude USB jer planiram da je koristim isključivo u kombinaciji sa laptopom, a dodatno pojačalo za sluške ne bih uzimao, osim ako nije baš neophodno?! Desktop koristim u poslednje vreme samo kao music player, ali to će morati da leti jer u mojoj radnoj sobici trenutno nemam prostora da držim sve to + akustika je loša i čak su i 6C preveliki za nju, pa odoh u Head-Fi tabor, na neko vreme. :D

Na papiru E-MU 0202 ima Headphone Amplifier:
Type: Class-A power amplifier
D/A converter: CS4392 (shared with Line Out)
Gain Range: 60dB
Maximum Output Power: 16mW
Output Impedance: 22ohms
Frequency Response (20Hz-20kHz): +0.02/-0.08dB
Dynamic Range (A-weighted): 110dB
Signal-to-Noise Ratio (A-weighted): 108dB
THD+N (1kHz, max gain): 300ohm load: -98dB (.0013%)
Stereo Crosstalk (1kHz at -1dBFS, 300 ohm load): <-91dB

Mišljenje? :)
 
Poslednja izmena:
Koji je to cenovni rang? Za koliko si nasao tu usb varijantu i da li ces je iskljucivo koristiti za sluske ili i za reprodukciju muzike na zvucnicima?
 
50-100e zvučna, 100-150e sluške, da kažemo 150 do max 250e ukupno za obe stvari, plan je da nemam zvučnike (uz komp) uopšte jer trenutno nemam prostora za nešto valjano. Eventualno ako me baš smori držanje slušalica sve vreme na glavi, možda uzmem neke 2.1 plastikanere "za svaki dan" i tu bi najbitniji kriterijum bio dimenzije, dakle sateliti toliki da zauzmu 5x5cm po uglovima stola, a samim tim takve zvučnike (u pogledu kvaliteta izvora) može da zadovolji bilo koja zvučna, te u ovom trenutku o tome ne treba voditi računa, jedina bitna stavka su sluške.
 
Poslednja izmena:
A koji je fazon uopste ovo sa usb zvucnim karticama ? Opravdavaju li cenu ? koji je best buy model a da je pogodan za slusalice ?
 
Po mom mišljenju, opravdavaju. :) Prednost je jer, za razliku od PCI i PICe kartica, mogu da se koriste i uz laptop, netbook, praktično od bilo kog "krš" kompa da napraviš prilično kvalitetan izvor zvuka za pojačalo ili slušalice. :)

Šta je best buy, teško je reći jer to pre svega zavisi od očekivanja, ali za one koji bi bolji zvuk od integruše, a nisu spremni da potroše previše, mislim da već ova kartica za 3k dinara nudi dosta dobar odnos uloženo-dobijeno.
 
Pa pazi, za ovaj kes imas asus xonar dg.. koja je bolja od ove 2 ?
 
Nisam ih obe čuo i direktno uporedio, a sumnjam da neko na forumu jeste, pa da ti precizno kaže. Čuješ jednu, pa čuješ drugu, nije to - to, jer u međuvremenu zaboraviš kako je ona prva zvučala, druga muzika, druge slušalice/zvučnici, jednom rečiju drugačiji setup. Ima smisla porediti u potpuno istim uslovima. Prednost USBa je što može da se kači i na desk i na laptop. Trenutno imam Xonar DX, ali mi ona ne završava posao uz laptop, tako da mi ništa ne znači što dobro zvuči... :)
 
Ajde ovako, sto ne probas M-Audio Transit Usb karticu, nju mozes polovnu da nadjes za 40-50e i nove Akg K701, njih nove imas kod Marka iz Kg-a za 170e. Ovo moze da ti svira opako dobro!
 
Transit ne radi na Win7, iako kao postoje drajveri, user civi je kupio probao i prodao iz tog razloga... Što se sluški tiče, od ovih u 4Audio, Player-u, Mitrosu, Artist Systemu, Tehnomaniji, šta bi bio najbolji izbor za do 150e? K701 su preko 150e i još "na crno" tj. bez garancije od 2 godine, a to mi sve skupa nekako nije po volji. :) Takođe, pored nabrojanih prodavnica, da li postoji još neka vredna pažnje, a da ima dobar lager slušalica?
 
Nemam pojma, kod mene je transit radila savrseno na laptopu, win 7 64bit...Najbolje bi bilo da odes do tih radnji i vidis da li mozda mozes da preslusas neke sluske pa vidis sta ti godi. Ja sam k702 kupio pre godinu i po za 150e i dan danas rade kao da su juce kupljene, a i nisam nasao na netu da su se kvarile nekom.
 
Poslednja izmena:
Neću da otvaram novu temu, pitaću u ovoj ako nije problem.

Hoću sebi da uzmem sluške do 20e. Gledao sam, ima svakakvih ali potrebna su mi iskustva drugih korisnika i eventualno preporuka za neke bolje. Budžet nije striktno ograničen, stavljen je okvirno ali to ne znači da mogu ići do 50e,i rasipati se na gluposti. Dakle cena/perfromanse na prvom mestu. Namena će biti povremni gaming, odnosno skype, teamspeak i sl. i ponekad muzikica i tako to :)
 
Nazad
Vrh Dno