Šta je novo?

Dobre stereo slusalice od 40-100€?

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
IMATE LI NEKU PREPORUKU?Moje Panasonic rp-ht370 sam polomio pa moram da kupim neke slusalice, koje imaju solidan zvuk tj.koristio bi ih za Hi-FI.Bitna mi je duzina kabla takodje.
Nisam u toku kad je ovo parce tehnike u pitanju a ne bih da pucam pare ne neki shit.
Unapred hvala na odgovorima.:)
 
Znači nema pomoći? :S:

Ništa, ići ću eci - peci - pec, pa št ispadne. krastavac ...
 
Ajd' da dignem temu iz mrtvih. :)
Da li su Sennheiser HD559 naslednik HD555? Na snizenju su u 4Audio. Ili eventualno Audio-Technica ATH-AVC500 Grado sam svojevremeno probao u Koratu i na prvu loptu mi se nisu dopale kako stoje doduse ne mogu da se setim koji je model u pitanju bio. Mozda dam jos jednu sansu za SR80e
Vazno mi je da su slusalice udobne jer dzabe ako rade kako valja a posle nekog vremena krece da boli usna skoljka. Ne bih da kupujem studijske vec Hi-Fi.
Kao sto se vidi ne bih davao vise od 15k rsd.
 
Edit: Naletoh na Sennheiser HD599. Jesu skuplje ali vidim da ih dosta hvale. Da li je razlika u ceni u odnosu na HD559 opravdana?
 
Za te pare su odlične. Naslednik su 598 koje ja imam i blago su unapređene.

Jedino što zvuk nije za svakoga, jer je "neutralan", ali meni lično baš to odgovara jer radi posao za sve. I za različite žanrove, i za igranje, i za filmove.
 
Upravo to i meni treba. Da mogu bez brige (zbog komsija ili keve) da pustim jace zvuk. E sad da li bi to radilo i kod 559? Pitam jer je razlika u ceni 8k rsd. Hvale ih i zbog udobnosti sto mi je pored kvalitetnog zvuka bitno.
Otici cu da ih probam.
 
Naslednik HD555 su HD598, navodno.

Sennheiser (kao i većinu slušalica srednje i više klase) treba kupovati polovne, zameniti im jastuke ako je potrebno, i to je to, mnogo više se tako isplate.
Od Sennheiser modela bih preskočio sve do HD599, video sam da trenutno koštaju 19990 din. Ali je pitanje da li ih stvarno imaju na stanju, mislim da ih je skoro neko tražio, da su rekli da nemaju na stanju i ponudili novije, malo skuplje (i neutralnije) HD560s.

Svakako se isplate nove HD599 po toj ceni ali ako ti treba dobra izolacija u oba smera onda slušalice otvorenog dizajna nisu baš idealne.

Imaš na sniženju Fostex TR-80 (closed-back, odlično izoluju) i TR-90 (semi-open ali veoma dobro izoluju), oba modela u verzijama 80Ω i 250Ω, za 16680 din. Za te pare odlično izrađene, kvalitetne slušalice, koje su zvučno u rangu višestruko skupljih Sennheiser HD650, pa čak i bolje na nekim poljima (zvuče dinamičnije, mesnatije, zabavnije i stejdž je primetno veći, tako da su dosta bolje za elektronsku muziku, prog. metal, filmove i igre) i izrada/materijali su za klasu bolji. Meni su i udobnije Fostex ali to može da varira od korisnika do korisnika. Prednost HD650 je malo detaljniji i neutralniji zvuk (takav ''audiofilskiji'' potpis više odgovara nekim žanrovima i tu stvarno briljiraju) ali na kraju su mi Fostex češće na glavi/ušima od Sennheiser.

Na kraju je bitno i u šta ćeš da ih bodeš, ako je u pitanju desktop/laptop (integruša), onda su HD599 (50 Ω) bolji izbor (mogu i 80Ω Fostex da se provuku), mada svakako neće zvučati ubedljivo kao preko dobrog DAC-a sa pojačalom.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na detaljnom objasnjenju.
Ubo bi ih moj stari Yamaha risiver. Zao mi je samo sto svojevremeno nisam kupio Rotel integrisano pojacalo da uparim sa mojim B&W zvucnicima. Ra-12 je ipak skup. Ali to je vec druga tema da ne idemo u off.
Mozda po nekada na kompjuter ali redje. Polovno bas ne bih ako nemoram. Svaki predlog je dobar pa cu i njih da pogledam. Nisam dugo bio u ovim vodama ali mi se ne daje za neke slusalice od par hiljada dinara. I ponavljam pored zvuka udobnost mi je i te kako vazna.
I naravno koriscenje kako sa muziku(pop,rok, live koncerti) tako i filmovi.
 
Poslednja izmena:
Skokni do obe prodavnice i zamoli ih da probaš HD599 (ako ih nemaju verovatno će ti ponuditi HD560s) i TR-80/TR-90, pa proceni koje ti više odgovaraju (zvuk, udobnost, izolacija, kvalitet izrade), to je uvek najbolja opcija. 🎧
Ako ti iz nekog razloga ne budu odgovarale, ili proceniš da ne vrede toliko, onda razmisli o iSK HP-980 (closed-back), koštaju 6.120 din i odlične su za tu cenu.
 
Poslednja izmena:
Samo napomena za TR-80/TR-90, verovatno fabrički i dalje stižu sa namontiranim plitkim jastucima u 80Ω verziji, odnosno zakrivljenim, dubokim jastucima na 250Ω verziji slušalica.
Naravno, u pakovanju su dodatni koji se lako postavljaju. Zvuk sa plitkim jastucima je malo ravniji, neutralniji ali meni više odgovara zvuk sa dubokim jastucima, koji bolje leže na ušima, bolje izoluju i udobniji su.
 
To sam primetio i ja na jednom opisu na YouTube o njima gde je lik pokazivao da dolaze jastuci razlicite debljine. Interesantan detalj. Inace i ako nisam neki zagrizeni audiofil tek sam od tebe saznao za ovog proizvodjaca.
A sto se tice probanja ne zna zbog korone da li je to sada izvodljivo.
 
Poslednja izmena:
Ja bih dodao +1 za 599, posebno ako ti je (kao meni) važna udobnost. Generalno Senn 5xx slušalice su jedino što mogu da trpim na glavi po nekoliko sati odjednom bez da mi prekine užitak to što shvatim da me bole uši/glava jer me nešto stiska ili žulja. Recimo da mi je glava xl a uši xxl ako ti to nešto pomaže :)
Što se kvaliteta tiče, od 5xx serije sam koristio sve sem 560s, po meni vredi dati koju hiljadu više za 599, posebno što je višegodišnje ulaganje upitanju. Naravno, ovo je čisto subjektivna stvar, eto kolegi gore fostex zvuči bolje i udobniji je od 650, ja npr ne mogu tr90 da držim na glavi više od sat vremena, a nisam nikada ni razmišljao o poređenju zvuka između njih i hd650.
Kao i kod monitora, bez obzira na objektivno merljive stvari, sluške uvek probati pre kupovine. Ne znam odakle si, u NS u Stražilovskoj će ti recimo rado izaći u susret da probaš šta god te zanima.
 
Iz Beograda sam. Što se tiče vremena provedenog slušalica na glavi tu nema pravila. Inače moj prvi pik su bile HD559. A onda sam video HD599. Pre svega zbog cene. A opet što kažeš to je ulaganje na duže. Javljam šta sam uradio da više ovde ne smaram. Nadam se da ću naći neke koje će odgovarati.
Hvala ti na podeljenom iskustvu.
 
Što se udobnosti tiče, to je baš problematično kada su preporuke u pitanju, jer udobnost nekih slušalica itekako može da varira od korisnika do korisnika, a zavisi i od stanja/potrošenosti jastuka, naglavnog sunđera/trake itd.

Ja sam se stvarno iznenadio koliko mi HD650 nisu udobne pri iole dužem nošenju, a zvanično važe za jedne od najudobnijih slušalica. A na njima je nov naglavni sunđer, koji očigledno smeta mom obliku i ćelavosti glave :D
Nije to ništa kritično, i svakako mogu da ih nosim do 2-3h dnevno (često sa crvenim pečatima koje taj sunđer ostavi na skalpu), tako da su po udobnosti definitivno iza ostalih koje koristim (TR-90, K240 sextett, HD7).

HD599 takođe važe za jedne od najudobnijih slušalica u klasi, pa će verovatno većini odgovarati. A zvučno.. verovatno su jedne od najboljih za taj novac u SRB (20k din) ali sam išao logikom - ako mi HD650 (nekadašnje Sennheiser flagship sluške) generalno ne zvuče bolje od TR-90 (za nijansu detaljnije ali drugačije i neutralnije pre svega), a svakako su manje univerzalne od njih, onda neko ko merka slabiji model HD599 treba da razmisli i o malo jeftinijim, kvalitetnije izrađenim (i vrlo verovatno zvučno malo boljim) TR-80/TR-90. Zato bi bilo dobro da probaš oba modela, kada se za to steknu uslovi.
 
Ono sto sam zaboravio da naglasim jeste da ja slusalice necu cesto koristiti.
A ovo sta je udobno sto napisa @hsv.stoned je individualna stvar. Ne kupuje se dok se ne proba mada opet sa druge strane nemozes u radnji ostati sa njima na glavi 2 sata da bi utvrdio da li su udobne ili ne. Koje god da su u pitanju slusalice.
 
Logično je da niko neće kampovati u prodavnici da bi procenio udobnost slušalica, takav kraći test služi da se uveriš u neke osnovne karakteristike - kvalitet zvuka, kvalitet izrade, udobnost i izolaciju slušalica. Sve je bolje od kupovine na slepo/gluvo.
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam bio klinac (davno) umeo sam da zaglavim po sat vremena u Stražilovskoj preslušavajući različita pojačala koja nikada neću kupiti i nije me nikada niko najurio. Poslednje što sam uzeo kod njih su 599, i tada je čovek koji je radio unutra bio extra, javio kada su stigle, nudio probu i koješta, samo što mi tada nije ni trebalo jer sam već znao šta uzimam.
Kod novosadskog Tempa je pre jedno 15 godina kratko vreme bila otvorena neka veća radnja a/v opreme koja je imala dve zastakljene izolovane prostorije za probu tehnike koju si hteo da kupiš, unutra su bili postavljeni prilično dobri/skupi a/v sistemi na koje si mogao da nakačiš to što hoćeš da probaš. Tamo sam jednom prilikom preslušao ceo Pulse "isprobavajući" HD600. Šteta što takva mesta kod nas ne mogu da opstanu...
 
Nazad
Vrh Dno