Šta je novo?

Dobre stereo slusalice od 40-100€?

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
IMATE LI NEKU PREPORUKU?Moje Panasonic rp-ht370 sam polomio pa moram da kupim neke slusalice, koje imaju solidan zvuk tj.koristio bi ih za Hi-FI.Bitna mi je duzina kabla takodje.
Nisam u toku kad je ovo parce tehnike u pitanju a ne bih da pucam pare ne neki shit.
Unapred hvala na odgovorima.:)
 
evo bas sam se cuo s njim, zapravo nije dobio nista od dolbija,

jedino je uspeo da mu se kartica vidi kao D2, i po njegovim recima, drajver tad manje baguje .

izvinjavam se svima, prerano sam se poradovao.
 
Dolby Headphone je za mene fantastična opcija, pogotovu za zatvorene slušalice, koje imaju slabiju prostornost zvuka i gde muzika svira u glavi a bas udara u teme. Samo ta opcija je meni dovoljna da opravda cenu izmedju DS-a i DX-a, jer dosta koristim slušalice.
 
Potrebna mi je hitna preporuka za slušalice, po sledećim prioritetima: :smash:
1. Maksimalna izolacija okoline, nije bitno da okolina ne čuje zvuk iz slušalica, nego da slušalac slušalica ne čuje okolinu.
2. Što udobnije za duže slušanje, recimo 4-5 sati bez prestanka. In ear nije opcija.
3. Cena, što manje to bolje, a da ispunjava prethodno nabrojano jer će slušalice biti upotrebljene jednokratno, a posle će skupljati prašinu uglavnom. Recimo da je 40e plafon.
4. Kvalitet zvuka nije toliko bitan, nije ni skorz nebitan, ali je ipak potpuno podređen prioritetima 1-3. :)

Na pamet mi pada Sennheiser HD201, jel ima nešto drugo da bolje odgovara zahtevima 1-4?

Hvala unapred na pomoći! :)
 
Poslednja izmena:
Poslušaj Stanton dj2000, meni su se prilično svidele, mada malo više od 40e su. Mnogo dobro izoluju zvukove spolja.
 
Ja mislim da to što tražiš pod 1. nepostoji za 40€. Dobra izolacija je karakteristika skupljih modela, jedino ti preostaje da pojačaš zvuk do kraja, pa da od buke nečuješ ništa spolja.
 
evo bas sam se cuo s njim, zapravo nije dobio nista od dolbija,

jedino je uspeo da mu se kartica vidi kao D2, i po njegovim recima, drajver tad manje baguje .

izvinjavam se svima, prerano sam se poradovao.

Успело ми је на други начин да добијем све функције скупљих карти на други начин.

Флешује се биос од D1 на DS и то све прође и драјвер се инсталира али у виндози нема звука. Видим систем процесира звук зато што графичка спектрум анализа ради али нема звука. Негде се губи.

Колико се дало закључити драјвер преоверава биос и у односу на то дозвољава различите DSP-ove.
 
@daxyco
Nemam sad nikako vremena da obilazim prodavnice, zato se i ne obazirem na kvalitet zvuka, nego samo da je izolacija od buke dobra i da su koliko toliko udobne.

@taner
Koje predlažeš onda? Pojačavanje do kraja ne dolazi u obzir jer se čak neće slušati ni muzika na njima... Ne mora da bude neka ekstremno dobra izolacija od buke, ali da je recimo solidna bar.
 
Ima valjda, pre 3-4 dana sam bio tamo i slušao ih. Prilično dobra je izolacija, bolja nego na ovima koje sam uzeo. I dosta su predusretljivi radnici, mislim da se Bane zove dečko koji je radio kad sam bio, zadužen je za dj opremu pa možeš sve da ga pitaš što te zanima.
 
Kod izbora treba obratiti paznju to da razlicite slusalice znaju da imaju dijametralno razlicit zvuk na istim uredjajima. Na primer, prvo sam uzeo Sennheiser HD 435. Na pocetku su mi bile grozne, onda su se usvirale i bio sam zadovoljan neko vreme. Medjutim, sto sam ih vise slusao, prenaglasen bas mi je sve vise i vise smetao pa sam uzeo i Grado S60i.

Razlika izmedju ova dva modela je neverovatna. Sennheiser daje dosta topliji zvuk sa puno basa a Grado ima neuporedivo bolje srednje tonove. Kada se slusa 10 minuta prvo Grado pa Sennheiser, na Sennheiseru sve izgleda muljavo i nedefinisano. U obrnutoj postavci, Grado deluje bas suplje.

Ono sto sam zeleo da kazem je da vrsta muzike koju slusate moze biti presudan faktor pri izboru. U konkretnom primeru, po mom misljenju, za neki tehno bolji je Sennheiser a za rok je bolji Grado.

Vidim da neki komentarisu da je Grado neudoban. Ne bih se slozio sa tim, meni su S60i puno udobnije od Sennheiser-a.
 
Imam MB Quart QP250 i Sennheiser HD555, MB Quart su dosta udobnije za noshenje i zvuk u njima je super, ali Sennheiser ima zvuk koji je toliko neutralan da u pochetku mislish da je to neki bug :) Kada se naviknesh na zvuk HD555, pochinje da te nervira shto jeftine slushalice imaju prenaglashen bas ili visoke, chujesh uvek kada neki audio sistem krene da "farba" zvuk.
 
Da li si prilikom kupovine poslusao i 80-icu? Pitam cisto radi utisaka, ako jesi.

Na zalost, nisam. Nesto sam bio sav smeten u prodavnici i potpuno sam zaboravio da pitam za 80-icu. Naravno, sada se ziv pojedoh zbog toga, ne zbog toga sto mislim da sam pogresio nego zato sto nisam iskoristio priliku da uporedim sluske.
 
Prvo SR60 su pored SR80 smešne. Drugo sennheiser HD435 nije merilo udobnosti jer naleže na ušnu školjku, dok HD555 naleže na glavu oko uveta, samim tim je daleko udobniji i od Grado-a i jeftinih sennheiser-a.
 
Prvo SR60 su pored SR80 smešne. Drugo sennheiser HD435 nije merilo udobnosti jer naleže na ušnu školjku, dok HD555 naleže na glavu oko uveta, samim tim je daleko udobniji i od Grado-a i jeftinih sennheiser-a.

Nemoj da mi stajes na muku za SR60i :d I dalje ne mogu da verujem da sam propustio da cujem SR80 kada sam vec imao priliku. Ne bih zeleo da me neko pogresno shvati, SR60i daju super zvuk za te pare ali im nedostaje malo onog najdubljeg basa. Ipak, moguce je da mi se to cini jer sam zadnjih par meseci slusao Sennheiser-a koji basa ima i previse. Videcemo kako ce se ponasati kada prodje onih standardnih 100-tinak sati za usviravanje.

Sve je to lepo za HD555 ali su one 135 evra a HD435 su 65 evra (po 4audio cenama), sto znaci da su vise nego duplo skuplje. Za taj novac i treba da budu udobnije.
 
Meni to malo basa mnogo znači a razlika u ceni nije velika, nisam imao nameru da te smorim.
sennheiser HD555 su 99€ a HD515 su 79€, da ponovim stoti put. 15€ više od HD435 a dosta udobnije, nemaju toliko basova ali bolje...
 
Prvo SR60 su pored SR80 smešne. Drugo sennheiser HD435 nije merilo udobnosti jer naleže na ušnu školjku, dok HD555 naleže na glavu oko uveta, samim tim je daleko udobniji i od Grado-a i jeftinih sennheiser-a.
Slazhem se.
HD435 jesu sasvim dobre kao slushalice za to koliko koshtaju ali chim ih drzhish na glavi duzhe od 2 sata krenu da bivaju neudobne. Razmishljam se da ih zamenim za HD555.
 
Meni to malo basa mnogo znači a razlika u ceni nije velika, nisam imao nameru da te smorim.

Djavo mi nije dao mira i posto su mi SR60i stare samo 6 dana, napisao sam mail prodavcima i zamolio ih da zamenim sluske za model SR80i. Odmah su pristali pa sam danas odradio zamenu.

Moram da kazem da razlika uopste nije mala - 80-ica ima mnogo bolje basove a pored toga ove slusalice daju i dosta vise detalja. Razlika u ceni je i vise nego opravdana.

Prezadovoljan sam ovom zamenom!
 
Ima li ko Audio Technica AD700s? Kakva su iskustva?
Ima li ih kod nas uopste? Videh na netu da su dobre i za gaming jer im je pozicioniranje odlicno pa me interesuje jel neko zna dal su bolja kupovina od sennheiser hd555?
 
Nazad
Vrh Dno