Šta je novo?

Dobre stereo slusalice od 40-100€?

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
IMATE LI NEKU PREPORUKU?Moje Panasonic rp-ht370 sam polomio pa moram da kupim neke slusalice, koje imaju solidan zvuk tj.koristio bi ih za Hi-FI.Bitna mi je duzina kabla takodje.
Nisam u toku kad je ovo parce tehnike u pitanju a ne bih da pucam pare ne neki shit.
Unapred hvala na odgovorima.:)
 
Ovih dana gledam da kupi slušalice, reda ~50e, tražio sam svašta po netu, čitao sam super stvari o akg i senn, i naravno otišao sam da poslušam. Ali u cenovnom rangu koji meni odgovara, ove firme prave entry level sluške, s tim da i one sasvim lepo zvuče. Probao sam i beyer od više stotina evra :D i to je već strašno koliko dobro zvuči. Ali za ove pare koje sam planirao da dam, našao sam jedan model kojim sam se oduševio (na prvo slušanje).

U pitanju je Stanton DJ pro 2000. Sasvim dobra glasnoća, zvuk mi je bio tako ispunjen, niski tonovi uopšte nisu "razmazani" (ne znam kako bih to drugačije rekao) kao kod npr hd418, čak i od akg k81. Pored toga izgledaju dosta robusnije, ne idu kablovi sa svake strane pojedinačno nego sa jedne strane i kabl je dosta deblji nego kod ostalih. Mali je problem što je konektor velika banana (1/4") ali uz slušalice dolazi i konvertor na malu.

Nisam predugo slušao sve slušalice, možda po pola sata svake, naravno sa istog izvora (original cd, sony cd player), dogovorio sam se sa likom koji tamo radi da odem još jednom u utorak-sredu kad dobiju nekih novih modela i da detaljno poslušam sve, ali mislim da za ove pare ne mogu da se kupe dobre Sennheiser ili AKG sluške.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Da, činjenica je da za 50ak evra ne može da se očekuje bog zna šta, tako da neki kompromis moraš da napraviš...

Inače, ja imam hd 418, i što se tiče tog kabla... Uspeo sam u prvih nedelju dana da ih zakačim negde, i zeznem malo izolaciju na jednom delu. Baš je tanko...
 
Poslednja izmena:
Ajd i ja da kazem da nisu mnogo skupe a unekim segnemntima su ,da ne poverujete,bolje od AKG k702.To su Panasonic rp-ht370 sluske.Neverovatno dobar zvuk za mali novac.Ja sam seo na njih i polomio pa sad nesto krpim i uporedjujem.
 
Poslednja izmena:
Nisam predugo slušao sve slušalice, možda po pola sata svake, naravno sa istog izvora (original cd, sony cd player), dogovorio sam se sa likom koji tamo radi da odem još jednom u utorak-sredu kad dobiju nekih novih modela i da detaljno poslušam sve, ali mislim da za ove pare ne mogu da se kupe dobre Sennheiser ili AKG sluške.

:wave:

Za te pare nema dobrih, kompletnih slušalica, da se dobro čuju, da su udobne i čvrste. Stanton? to mi zvuči kao Coby, nikad čuo.

Jesi li čuo AKG K99, ja sam ih platio nešto preko 4000 din., pre mesec dana. Za te pare teško teško da ima boljih, možda samo neke Audiotehnica jeftinije, njih nisam probao.
 
Za te pare nema dobrih, kompletnih slušalica, da se dobro čuju, da su udobne i čvrste. Stanton? to mi zvuči kao Coby, nikad čuo.

Jesi li čuo AKG K99, ja sam ih platio nešto preko 4000 din., pre mesec dana. Za te pare teško teško da ima boljih, možda samo neke Audiotehnica jeftinije, njih nisam probao.
Mnogo dobro izgledaju.....
Sto se tice ovih AKG k702 za sada su definitivno bolje za elektronsku svirku.Extra se cuju sa takvom svirkom. Distorzcija i Rock im nije bas najbolja varijata zbog veoma jakih srednjih tonova.Morao sve ekvilajzere srednjih tonova da spustim kako mi ne bi cepali sluh.
 
Poslednja izmena:
Stanton bi trebalo da su DJ sluške, nisam ni ja čuo za njih do sada, kao što sam rekao išao sam na AKG ili Senn, ali kad sam ih poslušao čini mi se da su dale bolji zvuk. Organizovaću slušanje svih paralelno pa ću odlučiti. Pre svega su mi potrebne slušalice za gaming, nešto malo za muziku, mada cenim da nisam stručan da diskutujem o kvalitetu zvuka, sa trenuntnog setup-a bilo šta bi bilo upgrade.

@taner

Navodno Stanton postoji 70ak godina, specijalizovani su za dj opremu. Mislim da bi mi odgovarale zatvorene slušalice, mada sam uvek otvoren za savete. Gde mogu da poslušam AKG k99? Inače jako slabo slušam electronic ili rock, najviše jazz ili klasiku.
 
пошто су Grado sr60 код нас ?
 
@taner

Navodno Stanton postoji 70ak godina, specijalizovani su za dj opremu. Mislim da bi mi odgovarale zatvorene slušalice, mada sam uvek otvoren za savete. Gde mogu da poslušam AKG k99? Inače jako slabo slušam electronic ili rock, najviše jazz ili klasiku.

Ja sam AKG K99 probao i kupio u Mitros Music-u, one su otvorene, jako se dobro čuju, samo posle pola sata bole me hrskavice na ušima od njih.
K77 su zatvorene i koštaju nešto preko 3000.

Naravno otvorene su uvek bolje ako nije bučno okruženje. Treba probati i AKG K44/66 uvek bi pre uzeo i njih nego Stanton.

Probaj obavezno i Audiotehnica u Artistu, imaš jeftinije, zatvorene modele.

Sa obzirom da slušaš jazz, tebi bi i Sennheiser HD201 završile posao, ako imaš pojačalo. Jeftine su udobne a za jazz i klasiku netreba izražen bas.


Evo i linka sa Head-Fi foruma, nije baš najpreciznija, autor se i sam ogradio, (pogotovu kada su cene u pitanju, što se tiče nas) ali može da pomogne.

http://www.head-fi.org/forums/f4/headphone-buyers-guide-271258/
 
Poslednja izmena:
@Taner

Bio sam u artistu, probao sam audiotehnica, ne sećam se tačno modela, koštale su oko 2500, i moram reći da su mnogo lošije od ovih Stanton. Pojačalo nemam, kačiću na komp slušalice kad uzmem zvučnu.

Otići ću do Mitrosa, nisam tamo išao. A i bitno mi je da mogu da se duže nose slušalice. U svakom slučaju hvala za savete i link, odlučiću u narednih nekoliko dana?

Btw, da li dati oko 8000 za X-Fi titanium? Može li neko da mi preporuči dobru zvučnu za ove pare? Treba mi za muziku, gaming, filmove, all-round. Planiram da uzmem i Solo 6c.
 
Baš za 2500din... pretera ga, za te pare možda Canyon, Genius i ostala boranija, nema za te pare dobrih slušalica. Uzgred vidim da je Artist utanjio sa lagerom i nemaju više jeftinih sluški.

Ispod 50€ je sve djubre ili je neudobno. Prve dobre ispod 100€ a da su solidne i da su udobne su Sennheiser HD515 za 80€ u radnji(Čuju se slično, malo otvorenije, kao AKG K99, samo su udobnije) ili AKG 240mkII na oglasima za 90€, po meni najbolja kupovina.

Za karticu xonar DS ili ako imaš keša STX.
Solo7 kutije su ogromne, ružne i teške, sa malo basa. Bolje uvek pojačalo ili AV risiver i pasivni zvučnici, za 400€ može novo/polovno, a sasvim dobro da se kupi. Na kraju ako neposlušaš, kad tad ćeš ipak doći na to.
 
U artistu sam i probao Stanton i audiotehnica, jedino što je imalo do 50e.

Sad preteruješ, rekao sam da bih kupio slušalice da 50e, zvučna karta do 80e, zvučnike nemam pojma kad ću uzeti, ne skoro. Moja želja je da jednog dana stvarno napravim hi-fi sistem, ali daleko sam ja od toga.

Sve u svemu, hvala na predlozima, poslušaću sve slušalice koje uspem da nadjem pa ću se odlučiti. :wave:
 
U artistu sam i probao Stanton i audiotehnica, jedino što je imalo do 50e.

Sad preteruješ, rekao sam da bih kupio slušalice da 50e, zvučna karta do 80e, zvučnike nemam pojma kad ću uzeti, ne skoro. Moja želja je da jednog dana stvarno napravim hi-fi sistem, ali daleko sam ja od toga.

Sve u svemu, hvala na predlozima, poslušaću sve slušalice koje uspem da nadjem pa ću se odlučiti. :wave:

Ja samo predlažem, Xonar DS (ili polovna stereo do 80e) i AKG K99 su ispod 50€, dao sam ti i link sa predlozima u cenovnim kategorijama sa najprestižnijeg svetskog foruma. Ostali predlozi su bili šta bi bilo dobro na duže staze i da je stvarno pravo a ne simulacija i imitacija.
 
@daxyco

Molim te javi utiske kad sve još jednom preslušaš. Nemoj da gledaš etiketu, nego kako zvuči, tako da ne odbacuj Stanton samo zato što neki misle da je AKG bolji, iako Stanton nisu ni čuli.

Uvek sam za to da se kupi proizvod firme koja ima malo dužu tradiciju u proizvodnji HiFi opreme, ali opet, nije loše iščačkati tako neke firme koji nisu možda izvikane kao ostale, te se manje naplaćuje sam brend.

Što se zvučne tiče Xonar DS ili DX. Ako nećeš graditi 5.1 sistem, možeš da razmisliš i o stereo karticama ili nekoj USB.
 
Kokane, šta je burbraun2134? Naravno da mi nije ispod časti, još bolje ako ta kartica valja. Samo sam rekao da ni u kom slučaju ne bih išao preko 80e.

Marko, ja sam u prvom mom postu u ovoj temi i rekao da su me stanton oduševile i da mi bolje zvuče nego akg ili senn odgovarajućih cena. Dakle ako ne stigne ovih dana nešto bolje, uzimam stantona.
 
Da, naleteo sam bio na ovu temu. Moguće da bih dao nekome da mi zameni opamp. U principu, verovaću vam na reč, najverovatnije pada DS. A za sluške ćemo da vidimo.
 
izbor opampa je cisto subjektivna stvar.

sto se mene tice slusam gotovo iskljucivo duhovnu i klasicnu muziku, tako da mi 2134 odgovara.

:)

edit- dule je tvikovao drajver za DS , tako da se sad kartica javlja kao sonar D2 (!) sto ce reci daje jedini nedostatak DS-a, dolbi digital, konacno obtained .
... a slusam i atari teenage riot, setio sam se...
 
Poslednja izmena:
пошто су Grado sr60 код нас ?

Ne sećam se tačno, oko 8k pre mesec dana, uzeh SR80 pošto su bile nekih 1500 din više a probao ih u paraleli i bas u sr60 je smešan prema sr80... Naravno, ovo sve na nekom besnom Rotel pojačalu u prodavnici, verovatno kod kuće i nema neke razlike kad ih ubodem u Lenova, možda bih u AVR-u i primetio nešto od toga...
 
Što se estetike tiče, Grado mi deluje pre svega krhko, pa onda ružno, ali kako ih ne gledam dok mi čuče na glavi, a pošto ih i ne osećam da su tu, cenim da vizuelna ocena postaje sporedna spram udobnosti. A što se tiče zvuka, to već zavisi i od drugih faktora... pošto sam daleko od audiofila, reći ću samo da sam zadovoljan sa SR80. :d
 
udobnije, da - bolje, ne .

taneru, uer , ako nije tajna ?
 
Da, to su cene iz 4audio. Vrlo je moguce da negde u nekoj varijanti moze i jeftinije da se prodje. U 4audio sigurno ne, jedino ako progledaju kroz prste za neki mizerni popust, tako sto sebe uskrate za delic extra profita koji imaju od njih. Ili ako ste stara musterija, znate se, ostavili ste brdo para tamo do sad i tako dalje...
 
Gde si ti nasao HD555 za 100e, kad su regularne cene ove koje je nikk18 postovao. A primetih jos da se pominju i hd515 za 80, sto opet ne kapiram gde ima.

Ima u Player-u, pominjao sam već...blah, blah, blah...bio lično pre nedelju dana i video, kupovao sam neke satelite za HT. Baš ste lenčuge...
Da ponovim još jednom AKG K601 za 120€ jede sve pomenuto za doručak, ima ih preko oglasa na domaćim forumima, naravno nove.
 
Poslednja izmena:
Ljudovi, da se javim i ja posle kupovine! Uzeo sam slušalice ali ne Stanton, kojima sam se oduševio, u radnju su stigli novi modeli. Uzeo sam AudioTechnica T200. Daju zvuk jako približan kao Stanton DJ2000, samo su u basu primetno slabije, ali su zato više od 2000 dinara jeftinije. Kako nisam neki audiofil, drago mi je da sam prilično uštedeo a nisam izgubio na kvalitetu, jer, rekao sam već, ne treba mi neki ekstra bas.

Da dodam, i kvalitet izrade je dosta na strani Stantona, mada neću slušalice koristiti u neki ekstremnim situacijama, tako da mi ni to nije od prevelikog značaja.

Koliko sam mogao da vidim, jako su udobne (veliki +), ne osećaju se na ušima. Samo moja integruša šušti dosta, pa moram i to da popravim i biću good to go

Pozdrav svima!

Greškom sam postavio post u drugoj temi, ali evo ga i ovde.
 
izbor opampa je cisto subjektivna stvar.

sto se mene tice slusam gotovo iskljucivo duhovnu i klasicnu muziku, tako da mi 2134 odgovara.

:)

edit- dule je tvikovao drajver za DS , tako da se sad kartica javlja kao sonar D2 (!) sto ce reci daje jedini nedostatak DS-a, dolbi digital, konacno obtained .
... a slusam i atari teenage riot, setio sam se...

A da li je sa tim drajverima DS dobio i Dolby Headphone?
 
Nazad
Vrh Dno