Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam ga šortovao na malo iznad 7000 sat. Jbmliga, bear market, ako nešto skoči, to se šortuje. Nije bull market da neprestano skače.
 
I ja sam u nedoumici. Imam solidan ulaz i cekao sam da predje 0.07 da prodam ali sam ocekivao nagli skok a ne ovako lagano. Mozda uzmem dio profita za svaki slucaj.
 
Kakve su vesti ? štas desilo ?? SEC protiv Binance ? pa realno Binancu i ne treba USA market zar ne ? limitrian pad il idemo još dole ?
 
Grafikon je iscrtao školski primer Longa (BTC, barem kratkoročno) pa ajde da oprobamo sreću ;) a rekao bih i da je sve ovo oko Binancea već ukalkulisano u cenu najvećim delom, mesecima unapred
 
Mayer multiple konstantno pada. Sada smo na 1.11 - još malo pa se vraćamo u bear.
 
Da li neko iole ozbiljan zaista ceka sub 10k za BTC u 2023 godini?

Geri Gensler, nisam siguran dal taj ozbiljan al je spontan ko pobačaj:

BTC ga za sad ne brenuje.



Da li iko normalan misli da BTC može da održi 10k kad sledeći krug bankarske krize napravi deflatorni udar na finansijski sistem?

Pito čovek imal ozbiljnih.
 
Da li iko normalan misli da BTC može da održi 10k kad sledeći krug bankarske krize napravi deflatorni udar na finansijski sistem?
Naravno da može, pošto FED naravno neće da dozvoli da velike banke popucaju i smanjiće kamatne stope, plus će Američka vlada da krene da troši pare nenormalno
 
! sad ozbiljno, u situaciji da vas market proguta i rizik koji ste preuzeli samelje...to se redovno desava, nemojte da pametujete da je nemoguce, i da to vama ne moze da se desi...veoma je vazno da se usredsredite na ono sto je najvaznije u zivotu - porodica, prijatelji i tako dalje. pokusao si, nije proslo, krastavac, vreme je za nesto drugo, nikad nije kasno.

inace se sprdam, ali sa ovim ne - ne mala je stopa samoubistava, u najgorem slučaju, kao i razvoja teških psihičkih poremećaja... to nije trejd koji bilo kome treba
 
Poslednja izmena:
Naravno da može, pošto FED naravno neće da dozvoli da velike banke popucaju i smanjiće kamatne stope, plus će Američka vlada da krene da troši pare nenormalno

Kao što 2008. nisu dozolili? Nešto i ako urade, uradiće nakon što se sranja već odigraju, ne pre. Ne mogu na vreme da reaguju sve i da hoće, dok god botovi i maloumni nastavljaju da kupuju svaki dip i ne puštaju da se berza ohladi za njihov navodni "soft landing".
 
Naravno da može, pošto FED naravno neće da dozvoli da velike banke popucaju i smanjiće kamatne stope, plus će Američka vlada da krene da troši pare nenormalno


Kao što 2008. nisu dozolili? Nešto i ako urade, uradiće nakon što se sranja već odigraju, ne pre. Ne mogu na vreme da reaguju sve i da hoće, dok god botovi i maloumni nastavljaju da kupuju svaki dip i ne puštaju da se berza ohladi za njihov navodni "soft landing".
btfdipperi samo pomazu powelu da nastavi da dize...

cilj je 2%............da li je 2% realno moguce ako je nezaposlenost ovako niska... Odgovor: NE !
 
Ja bi se zadržao na sadašnjosti, jer sve se može desiti u narednim godinama i nema smisla nagađati.
Ako već neki parametri pokazuju da btc prati stock, daje mu za pravo da cena raste zasada.
BTC se vraća i napada opet jedan od po meni ključnih otpora. Dajem mu 50%+
A tih 10K je isto moguća ali kao flash crash, koji ce se sigurno desiti kada tad, mislim na crash ali intezitet i vreme pada nećemo znati unapred.

I naravno ovo nije financial advice!
 

Prilozi

  • BTC..png
    BTC..png
    104 KB · Pregleda: 84
BTC je znao da ide ispred stocka, pa je bio indikator u kom semru će ići berza. Ne treba ga slepo vezivati za stock.
 
mislim da previše gledate i crtate po chartovima

eqiuty je u jednom od najduzih BMR do sada, u istoriji stock exchange-a... ekstremno tezak market, kako za longs, ali i za shorts...

prelaz sa stage 2 na stage 3 je umeće uhvatiti

jedva čekam da ga doživim kao trejder, pa ne moram ni da ga uhvatim od starta


evo jedna od stvari koja pogoršava limit down market
 
I dodje 27.2 polako, meni zapravo treba finansijski savet hahahaha
Jeste to sve ok, brza zarada za 24h, do sada mi je to bio no brainer, kad god je neki fud obavezno sam radio spot trading i keširao deo profita u fiat, ostatak akumulacija u stable da mogu sa većom sumom da baratam na istu foru kao i sada ovaj trade recimo. U principu je lagano, nemam vremena a ni živaca za leverage itd.
Sad nešto razmišljam, možda je vreme da zapravo zadržim ovaj btc, evo recimo ovo je sve od altova što imam i to ne diram, imam i nešto Monera ali se ne vidi u ledgeru kao account, 6.7 XMR-a. Primam platu u USDC, tako da će potrajati malo akumulacija istog za trejd, jer mora nešto i da se jede i da se živi :ROFLMAO:
Tako da sa vremena na vreme keširam malo u fiat.
Ne znam, ali čini se da je Gary tj. SEC na izmaku snaga i nema šta više da drma tu mnogo, a i ne puši to retail kako su oni zamislili.
Trebalo bi da ide sideways ovako do kraja godine i vrv do halvinga, neki 20k-40k range recimo, nakon čega bi trebao da krene bull, mislim da je bottom in.
Ne znam, eto mislim da je ok portfolio, neka ga, pa šta bude, ajde srećno svima (y)
 

Prilozi

  • 4a.png
    4a.png
    41.3 KB · Pregleda: 80
Grafikon je iscrtao školski primer Longa (BTC, barem kratkoročno) pa ajde da oprobamo sreću ;) a rekao bih i da je sve ovo oko Binancea već ukalkulisano u cenu najvećim delom, mesecima unapred
Ovo je izgleda najveći daily green candle u zadnja dva meseca, a tu je i dobar volume, i ako probije 27500, možda je početak nečeg većeg :) jer bi se narušio opadajući daily pattern koji traje skoro dva meseca.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230607_021042_Phemex.png
    Screenshot_20230607_021042_Phemex.png
    390.3 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Postujem sva misljenja vezano za verovatnocu da Btc dodje do cene 10k ali cu izneti i svoje mozda ce nekome znaciti a mozda i nece, smatram da je izuzetno mala verovatnoca da vidimo 10k i govorim iskljucivo za godinu 2023 (za 3-4 godine vrlo moguce ali za 2023 - NE) naravno uvek postoje oderedjeni šokovi koji mogu privremeno da unesu strah na berzu (kao sto je bio kovid 2020) i da takav splet okolnosti dovede do povlacenja likvidnosti, panike itd, ali isto tako taj pad bi bio kupljen i akumuliran za nedelju-dve dana.
Moja pozicija je sledeca, low smo imali krajem 2022 na nivoima 15,5-16k. Prvi elliot wave talas nas je doveo do 30,5k gde sam i pisao pre nekoliko dana da smo spremni za korekciju i da sam 95% opet u kešu.
Levele koje posmatram i dalje ostaju 22-23k kao prvi level koji ocekujem da ce biti dosegnut pisao sam jos na 30,5k da nas ocekuje korekcija koje levele posmatram i evo nas sada.
Dao bih 30% sanse da dodjemo do 19k uz neki opasan FUD a lepo je krenulo sa Binance i Coinbase tako da ne iskljucujem ovaj scenario.
Mesece Jun, Jul (mozda i Avg) treba iskoristiti za maksimalno DCA u Bitcoin pre svega (altove po slobodnoj volji) i onda nema prodaje zarad 20 ili 30% zarade iskljucivo HODL, Q4 ove godine ocekujem da ce cena eksplodirati i novi ATH vec Q1 2024 godine.
ETH makro deluje fenomenalno, dok mikro (odnosno short term) za ocekivati je korekciju kroz BTC odnos.

I naravno, ono najvaznije novi avatar 🐂
 
1 parametar sve vreme ne racunate u takozvanoj formuli : "koliko BTC moze da ide DOLE"
Ja znam da sam dinosaur ali ljudi mi smo u bear market od onog momenta kada je btc pao ispod 33-38K $ a da bi btc izasao iz bear , po trenutnoj situaciji na eu tlu , pa ispod50-55K btc nece izaci.
Naravno danas svaki kontinent ima svoja pravila i svoju cenu u ovoj neravnopravnoj igri.
 

Grafikon postojećeg novca. Vidi se koliko novca je upumpano 2020. da spase berzu, a uzgred i kripto. I sad vidiš kako po prvi put u istoriji količina novca opada. Količina novca opada, a cene asseta još uvek rastu, pa ne treba tu ekonomska nauka, ko ima malo zdrave pameti i dvaput je prošao pored škole razume šta će da se desi.

Kad je deflatorni udar krenuo da urušava sistem 2020, BTC je bio pao na 3k, a onda je brzo upumpavanje novca sprečilo da BTC napravi pravo dno. Kad ove godine stigne sledeći udar, kojom logikom će BTC da ima 3x više dno nego 2020? I kako će opet sprečiti pravo dno kad su svi videli kakvu je inflaciju to napravilo prošli put?
 
1 parametar sve vreme ne racunate u takozvanoj formuli : "koliko BTC moze da ide DOLE"
Ja znam da sam dinosaur ali ljudi mi smo u bear market od onog momenta kada je btc pao ispod 33-38K $ a da bi btc izasao iz bear , po trenutnoj situaciji na eu tlu , pa ispod50-55K btc nece izaci.
Naravno danas svaki kontinent ima svoja pravila i svoju cenu u ovoj neravnopravnoj igri.
Sve je to tačno, ali u beru se kupuje ako teži ulagač da više profitira. Ako se čeka 40-50 i ulazak u bull market, sve će već skočiti i biće kasno za veće % profita.
Naravno ukusi su ražličiti i velikim igračima je i 10% velika zarada.

Grafikon postojećeg novca. Vidi se koliko novca je upumpano 2020. da spase berzu, a uzgred i kripto. I sad vidiš kako po prvi put u istoriji količina novca opada. Količina novca opada, a cene asseta još uvek rastu, pa ne treba tu ekonomska nauka, ko ima malo zdrave pameti i dvaput je prošao pored škole razume šta će da se desi.

Kad je deflatorni udar krenuo da urušava sistem 2020, BTC je bio pao na 3k, a onda je brzo upumpavanje novca sprečilo da BTC napravi pravo dno. Kad ove godine stigne sledeći udar, kojom logikom će BTC da ima 3x više dno nego 2020? I kako će opet sprečiti pravo dno kad su svi videli kakvu je inflaciju to napravilo prošli put?
Po meni od 2020 godine se povećao broj holdera, adresa sa uštekanim bitkoinom, izgubljenih adresa, umrlih koji su sahranjeni sa ključevima itd.... Činjenica je da se poverenje u BTC iz godinu u godinu povećava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno