Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mesece Jun, Jul (mozda i Avg) treba iskoristiti za maksimalno DCA u Bitcoin pre svega (altove po slobodnoj volji) i onda nema prodaje zarad 20 ili 30% zarade iskljucivo HODL, Q4 ove godine ocekujem da ce cena eksplodirati i novi ATH vec Q1 2024 godine.
do kraja marta 2024 novi ATH, tj. preko 70k... hmmmm, fade za mene
 
Nema teorije 70k ove godine, ne dajem nikakve sanse za to. 20K. vrlo realno. Za dugorocno je nezahvalno prognozirati ali cu se ja pripremiti za bar jos jedan lep ciklus.
 
Ma nema šanse, ali lik nije neki random, pratim ga dugo već, u principu realan je i do sada je da kažemo "pogadjao".
Kako sam kaže smejali su mu se i za vreme kovida, kada je najavio ATH.

btw ovi altovi što su proglašeni da su security pocrkaše, baš krvare, btc i eth jaki kao kamen.
Baš sam juče razmišljao nešto bio da sam malo u eth, i da sam trebao da se dopunim malo sa njim, možda čak da to sve što imam u drugim altovima prebacim u eth.
Kasno sad jebg.
Mada ok, šta da se radi.
 
isti su mislili da će u toku 2022 biti 100-150k, da potpuno ignorišem milka maxije
 
Neki predvidjaju ATH ove godine, lik uglavnom ne objavljuje na yt ali ovaj je objavio danas.


Licno sam protiv slepog pracenja bilo kog youtubera, twiterasa, influencera itd. U moru informacija treba sagledati sve ali napraviti iskljucivo svoj plan i strategiju cak iako se razlikuje od ideje nama omiljenog influencera.
Mislim da je svima ovde na forumu jasno da su super kontra indikatori ono sto prezentuje Bitboy i MM Crypto. Ja sam imao lepe short pozicije prateci longove MM Crypta, kad vidis da shilluje neku ideju sa longovima na svom Youtubu kanalu pustis samo par dana da se masa navuce i onda otvoris short. Bitboya mislim da ne treba ni komentarisati.
Jedna velika faca je kupila skoro svaki vrh to je Michael Saylor, poslednja kupovina 05.Apr ove godine, bio je snazan signal meni da je BTC dosao do vrha (pisao sam o tome pre nekoliko nedelja) Saylor ih je placao po 28k a isli smo jos malo do 30k.
Moj savet je da pokusate prepoznati ove patterne pomoci ce vam u buducnosti, znaci kad vidis sledeci put da je Saylor kupio BTC samo odmoris par nedelja, sacekas korekciju i kupis 20-30% jeftinije.
Kad smo vec kod Saylora njegova prosecna cena svih 140.000 BTC je negde blizu 30.000$ po BTC-u, sto bi znacilo da ovde na forumu ima desetine mozda i stotine investiora koji imaju nizu ulaznu cenu od njega.
Da sumiram mozda sam malo skrenuo sa teme, posmatrajuci cikluse uvek smo imali najveci rast cene u post halving periodu i vec smo imali 3 takva ciklusa, naravno sada svi odnosno 95% ljudi ocekuje identican razvoj situacije samo zato ocekujem da cemo imati ATH dosta ranije, cak iako sam promasio i ne bude ATH u Q1 vec u Q2 sledece godine pa koga briga poenta je napraviti profit par nedelja meseci valjda se nikome ne zuri bas toliko.
Strpljen spasen.
 
Regulativa pritiska sve više, securiti altovi nemaju veliku perspektivu tako da ih totalno izbegavam.
Prednost dajem regulisanim, bezbednim (velikim procentom Nakamoto Consensus), dobra ideja, dobar tim, ispod top 100...
 
Pa doći će verujem i ETH na red, mislim da će pre toga da krenu na USDT i da je on sledeći na udaru.
Realno, samo BTC mogu da uhvate za ....
 
Sta je sa altovima? Ne pratim u poslednje vreme toliki ali sto iskrvarise ovoliko danas?
Da zanemarimo "regulativu" kao razlog jer iskrvarise danas vise nego pre neki dan kad se prvi put spomenula regulativa.

Jos je i vikend...
 
Nature is healing :ROFLMAO:

Sve više i više pratim btc maxije, postaću i sam to ubrzo kako stvari stoje ....
Jedino eth bi došao u obzir, u manjem procentu, ispod 10% svakako.

Max Keiser je baš radikalan :sneaky:



 
Za mene je Max bio ispao ****** nakon onog njegovog coina za koji je tvrdio da nije njegov. Fino nas je zavalio. Tako da njegove brljezgarije uopste ne uzimam za ozbiljno
 
Jel mozes navesti neke za koje mislis da ih nece proglasiti za SEC?
Ima ih dosta evo nekoliko... Bitcoin, Chia, Eth, Dydx, Rose, Astar, Shaiden network, Compound, Aptos, Flow, Kusama, Dot... Naravno svi oni imaju neke svoje druge rizike. Ovo su projekti na koje zasada ne utiče regulacija. Izdvojio bi Btc, Chia i Eth, imaće eth verovatno problema ali će ih oni rešiti. Verovatno će se desiti da se likvidnost sa pogođenih coina prelije na manje rizične.
Da napomenem da je SEC samo jedan od mnogo faktora, nikako i presudan koji će uticati na vrednost projekta.

Pozdrav,
 
LTC da ne zaboravimo. Teško da će njega proglasiti sekjuriti. RVN je na granici. Zvanično nije, ali se na njegovoj mreži mogu napraviti projekti koji mogu da budu sekjuriti.
 
Ima ih dosta evo nekoliko... Bitcoin, Chia, Eth, Dydx, Rose, Astar, Shaiden network, Compound, Aptos, Flow, Kusama, Dot... Naravno svi oni imaju neke svoje druge rizike. Ovo su projekti na koje zasada ne utiče regulacija. Izdvojio bi Btc, Chia i Eth, imaće eth verovatno problema ali će ih oni rešiti. Verovatno će se desiti da se likvidnost sa pogođenih coina prelije na manje rizične.
Da napomenem da je SEC samo jedan od mnogo faktora, nikako i presudan koji će uticati na vrednost projekta.

Pozdrav,
A Link? Bilo je neke price
 
Američka definicija šta je security je toliko široka da bi po njoj i novac bio security da nema posebnih pravila koja ga definišu kao novac. Jel kupujete kriptovalute sa očekivanjem da će im vrednost skočiti sa uspehom projekta koji ih izdaje? Onda je sve ovo security.

Ja lično volim altove, jedino na njima su mogle da se uzmu neke ozbiljne pare ako nisi ušao u kripto u prvom talasu. Većina ih je naravno čist cash grab, ali neki od njih su zapravo pokušali da im pruže ozbiljnu primenu, a time i realnu vrednost. Bitcoin filozofija je uvek bila samo zašto da imate bezvezne brojeve u bazama podataka banaka, imajte bezvezne brojeve u našoj bazi podataka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno