Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, ajmo malo stati na loptu i videti šta se stvarno dešava:

  • U dve dronjave tužbe neki altovi su navedeni kao neregistrovan sekjuriti po sistemu ćorave koke, a valjda bačeno više zrna u nadi da će ćorava koka lakše ubosti neko.
  • Coinbase kaže da je tužba sranje i stavljaju velike pare na sto iza te tvrdnje, biće da imaju neke adute. Čini se i da im je zapelo da se to što brže reši.
  • Binance US se izgleda opredelio za taktiku "Mućkao sam, jesam, al samo u skladu sas propisi" i sigurno je da imaju finansijske kondicije da se driblaju dok ne vide Gensleru leđa.
  • Godinama nisu u stanju da dokažu kako je xrp sekjuriti al ovo rendom lupetanje ima težinu... aha, hao jes nou.
  • Sve je glasnija priča da se SEC jedino ne bavi onim što im u opisu radnog mesta - zaštita investitora. Ta priča je već stigla na nivo gde bi više mogla da zaboli Genslera nego pomenute altove i menjačnice.
  • I da dobiju tužbu 100% kako su zamislili, to važi za teritoriju US & A, ne i za ostatak planete.
  • Fejsbukačka i tviteračka urlanja kako su altovi govna koja idu na nulu su tačna... il možda ipak verovatnije da neko jako raspoložen da od vas kupi npr Atom, koji ste vi npr platili 12 dolara, za npr 5 dolara. Šta vi mislite?
  • Ako su svi navedeni altovi govna koja idu na nulu, računajte i da je eth vnogo koje ide na nulu jer postoje samo bigtoin i šit koJin.
  • Ništa se ne preliva u btc i eth, kako seru neki tviterači i fejsbukači, eno ih još uvek ispod 26 i 1.8k. Sve pada.
  • Ne drži se trenutno btc najbolje, eno ga xrp kao primer. Ne da je to sad neka bitna informacija, al valjda lakše papagajski prenositi pogrešno nego zvirnuti u realno stanje na terenu.

Itd, evo ovde spisak altova u tužbama:
securities-850x649.jpg.webp

Nisam pravnik al sam malo pogledao, od svega ovoga što se navodi kao andrkaver sekuritatea na Coinbase, jedino NEXO nema na Binance US. Dok su ATOM i COTI sasvim košer po pravilima SECa, al samo ako se valjaju na Coinbase. Ako oni nisu bili u stanju ovo da slože u vinklu, ne mogu ni da zamislim kakvi se sve smehotresi kriju u ostatku tužbe.
 
Poslednja izmena:
Sutra bi mogao da bude zabavan dan po cene, a samim tim i živce:

Objavljuje se CPI.
U kongresu novo saslušanje na temu regulacije kripta. Nastupa i sekretarica Jelen, trabunjaće nešto o finansijama s posebnim osvrtom na što grozan onaj kripto, fuj... ono... baš je gadan, bljak.
SECu ističe rok da odgovore na tužbu Coinbasea.
SECu ističe rok da objave ona dokumenta što su krili od javnosti u interesu javnosti, vezano za tužbu protiv Ripla.
SEC bi trebalo da odluči i da li će zamrznuti sredstva na Binance US, sve u cilju zaštite investitora koji drže sredstva na Binance US. Očekuje se i odluka da li će uz CEX da se zabavljaju i sa DEX.

Od pozitivnih momenata, Džim Krejmer danas izjavio da altovi sigurno idu na nulu i ko kupi u narednom periodu je neopevan mentol. Za BTC mu treba još koji dan da razmisli, stay tuned.
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da je usd našao način da se financira iz ovih padova i skokova kripta mada je ovo još sitno kolko njima treba ali razvija se
 
Sitno ali nakupi se :LOL:

Vest dana je da su republikanci pokrenuli postupak da smene GG-a (y)
Ali teško će to proći, barem ne u skorije vreme.
 
Hoce da kaze kako ameri krpe budzet sortujuci na kriptu :D
 
Ko je krenuo sa prave strane oveigranke +/-4% mogao je baš dobro da prođe... Lično ne verujem da će ići ispod 24k, ali ne i preko 30k (bar ne dugo i bitno) sledećih par meseci, samo da uhvatim talas
 
Berza je u euforiji, ovo je najduži bear market rally u istoriji SPX indeksa. Apetit za rizikom raste, tako da ja ne vidim scenario po kome i kripto neće učestvovati u igranci. FED kaže da je napravio privremenu pauzu i da će bar još dva puta ove godine podizati kamatnu stopu, što ima smisla kao da ti doktor kaže da imaš agresivni tumor, ali ćemo početi sa terapijom za koji mesec. Ovo je skoro sigurno trajni vrh za kamatne stope, što je market tako i protumačio i potrčao da ugrabi šta može dok još svi ne ukapiraju da Titanik tone. Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi budu toliko glupi i uvek kao ovce pojure da kupuju pred slom, kad kamatne stope stanu.
 
Berza je u euforiji, ovo je najduži bear market rally u istoriji SPX indeksa. Apetit za rizikom raste, tako da ja ne vidim scenario po kome i kripto neće učestvovati u igranci. FED kaže da je napravio privremenu pauzu i da će bar još dva puta ove godine podizati kamatnu stopu, što ima smisla kao da ti doktor kaže da imaš agresivni tumor, ali ćemo početi sa terapijom za koji mesec. Ovo je skoro sigurno trajni vrh za kamatne stope, što je market tako i protumačio i potrčao da ugrabi šta može dok još svi ne ukapiraju da Titanik tone. Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi budu toliko glupi i uvek kao ovce pojure da kupuju pred slom, kad kamatne stope stanu.
Čekajući Godoa...
 
Realno, čovek na spojluje čitavu našu finasijsku budućnost. Sve zna, samo kontra. Sve što kaže bude suprotno sa 100% preciznosti. Neverovatna pouzdanost predvidjanja.
 
Kreće BTC da osvaja prostor i pokušava da preokrene trend, 35k prva meta, a još smo u bear marketu.
 
Ovo zelenilo je najverovatnije posledica priče oko EDX Markets..koliko vidim podržavaće za početak btc, eth, ltc i bch a za dalje videće...može da bude bullish bar za ova 4 (nadam se zbog ltc-a kog imam u portfoliju).
Mada, kao što je dokazano do sada već xx puta ne mora ama baš ništa da znači 😆
 
Ovo zelenilo je najverovatnije posledica priče oko EDX Markets..koliko vidim podržavaće za početak btc, eth, ltc i bch a za dalje videće...može da bude bullish bar za ova 4 (nadam se zbog ltc-a kog imam u portfoliju).
Mada, kao što je dokazano do sada već xx puta ne mora ama baš ništa da znači 😆
I ja sam još dokupio LTC na 77$ i tako popravio ponder. Čekam ga da narednih mesec dana ide do 150 ili barem do 130 pa da ga prebacim u nešto drugo.
 
Prvo pad na osnovu tračeva da je USDT depegovan, pa sad rast na osnovu priča i nagađanja oko EDX marketa. Ko će sve ovo da isprati.
 
Pozdrav ,

skoro sam poceo da trgujem sa Futuresima na Binancu, problem mi je sto vidim da sam u plusu PL mi je tipa 6$ u plusu, ali kad zatvorim poziciju preko market, posle vidim da mi je ukupno stanje uvecano samo za 1$. Vrv je neki fee, ali ne znam kako se to racuna , i kako mogu da pratim da li sam stvarno zaradio nesto iz trade ili ne.
Da li mozda neko zna u cemu bi mogao da bude problem ?
 
Pozdrav ,

skoro sam poceo da trgujem sa Futuresima na Binancu, problem mi je sto vidim da sam u plusu PL mi je tipa 6$ u plusu, ali kad zatvorim poziciju preko market, posle vidim da mi je ukupno stanje uvecano samo za 1$. Vrv je neki fee, ali ne znam kako se to racuna , i kako mogu da pratim da li sam stvarno zaradio nesto iz trade ili ne.
Da li mozda neko zna u cemu bi mogao da bude problem ?
Tebi piše 6$ po najvišoj ceni i ako zatvoriš cenu preko market opcije onda ti se automatski proda po ponuđenim nižim cenama. Dosta je komplikovano objasniti početniku. Ali molim te poslušaj moj savet nemoj se igrati sa polugama, veoma je opasno. Moja preporuka nađi, istraži, i investiraj u projekat dok smo u bear marketu i strpi se do sledećeg hipe-a. Nađi neka sa manjim kapitalom koji još nisu imali svoje "cvetanje", nauči kako funkcioniše blokchain tehnologija, nodovi, transakcije, bezbednost.... pa na posao, čitanje, analiza.
U svakom slučaju srećno kako god odlučio.
 
Tebi piše 6$ po najvišoj ceni i ako zatvoriš cenu preko market opcije onda ti se automatski proda po ponuđenim nižim cenama. Dosta je komplikovano objasniti početniku. Ali molim te poslušaj moj savet nemoj se igrati sa polugama, veoma je opasno. Moja preporuka nađi, istraži, i investiraj u projekat dok smo u bear marketu i strpi se do sledećeg hipe-a. Nađi neka sa manjim kapitalom koji još nisu imali svoje "cvetanje", nauči kako funkcioniše blokchain tehnologija, nodovi, transakcije, bezbednost.... pa na posao, čitanje, analiza.
U svakom slučaju srećno kako god odlučio.
Vec neko duze vreme tradujem sa klasicnim spot tradom , ali sam skoro probao futures . Upoznat sam sa vecinom stvari vezano za blockchain, Ta , trade generalno, ali mi samo ovo pravi problem koji svi feeovi postoje kako bi na kraju znao koliko mogu da zaradim na tradu, posto vidim da je PL pozitivan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno