Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam zasto se siri FUD za USDT, prosle godine u ovo vreme pri onom vecem padu USDT se isto depegovao zbog velike kupovine i prevelike kolicine u jednom trenutno. Vratilo se sve u normalnu za dan-dva.
Zna se brate što se širi fud, hoće kitovi jeftino novčiće i uspeva im na žalost...
 
'Ajmo kooooockariiiiiiiiiiii !!!!!
isprintano 6.5 milijardi LUNA za poslednjih 23 minuta, neverovatna cena od 0.00551$. Još malo pa nula, idemooooooooo!!!! LUNA na 10$, bićemo svi milioneri!!! :ROFLMAO:
UST na pola dolara, hebi ga, tu je negde, nije 0$ ali ni 1$.

Šalu na stranu, ne vidim kako se ovo može spasiti. Prošle nedelje supply ~300 miliona, sad ~58 milijardi.
Sam ekosistem ima neku vrednost (developeri, projekti), tako da baš nula ne dolazi u obzir. Ali ovakav fail će se dugo pamtiti.

Luna-Mint12maj2022-16-mi.jpg


Arbitraža UST Binance - Solana mreža nekih 25% zarade. Binance 0.45$ Solana 0.57$. Sa Binance-a nema povlačenja tako da mrka kapa. Ako neko ima ideju sa neke druge mreže na Solanu, pošaljite DM. Pomoći ću koliko mogu sa Solana strane. Pool UST-USDC na Solani je nekih 8M$. Price impact ~2.54%.

Solana-Pool-UST-USDC.jpg


edit:
Luna-Mint12maj2022-17-mi.jpg
 
Poslednja izmena:
Bezite od Lune, nema tu pomoci.
Ma naravno da nema, ali ajde da se zezam malo nisam odavno P.S. ocigledno da sam puko pare ali ko ga sisa i nisu neke pare ..

To smo upravo imali, Covid crash na BTC je bio nekih 60ak procenata sa 10300 na 3800 sad smo imali sa 69k na 25k danas. Procentualni pad je slican, struktura pada je malo drugacija,
Pa jedino ako cemo da poredimo UST sa covidom ...
Mislim da je COVID kud i kamo bio ozbiljniji FUD od ovoga ( ovo je manje vise sastavni deo bear marketa ), ja sam samo hteo reci da je kripto prezieo razne vrste FUD-ova i gox i bitconnect i COVID ...
Mislim da bi preziveo u USDT samo sto bi to bio najozbiljniji crash do sada, opet sa druge strane u kriptu smo uzeli smo pare neke za vreme bull-a ( nadam se ) tako da mozemo da plivamo u ovom sa ostatkom ..
 
Jao ljudi, ja sam pocetnik u kriptu, ali stvarno mi nije jasno zasto ljudi sa nasih prostora sve racunaju u dolaru, umesto u eur. Isto mi nije jasno zasto neko menja kripto za npr. (USDT, USDC, BUSD i td. slicne "stabilne valute"). Pa ljudi moji, ni eur. i dolar nisu sigurni, a ne ova stabilna gov.. Ja npr. kada prodam nesto kripta, prodam za eur. i to stoji na menjacnici, pa kad hocu opet da kupim, kupujem sa eur. Opet mi nekako taj eur. sigurniji, nego ove, takozvane, ne-stabilne gov.nj..e valute.
Edit:
Verovatno da svaka menjacnica ima u podesavanjima da se podesi u eur. kao ja sto sam podesio.
 
Jao ljudi, ja sam pocetnik u kriptu, ali stvarno mi nije jasno zasto ljudi sa nasih prostora sve racunaju u dolaru, umesto u eur. Isto mi nije jasno zasto neko menja kripto za npr. (USDT, USDC, BUSD i td. slicne "stabilne valute"). Pa ljudi moji, ni eur. i dolar nisu sigurni, a ne ova stabilna gov.. Ja npr. kada prodam nesto kripta, prodam za eur. i to stoji na menjacnici, pa kad hocu opet da kupim, kupujem sa eur. Opet mi nekako taj eur. sigurniji, nego ove, takozvane, ne-stabilne gov.nj..e valute.
Edit:
Verovatno da svaka menjacnica ima u podesavanjima da se podesi u eur. kao ja sto sam podesio.
Niko ti ne brani da racunas i u brazilskim realima, ako ti mozak dovoljno radi.

Luna je mrtva siguran sam, izdrzao ceo dan sa ne odem na kafu xD Jos sutra.

Ko bi od vas drzao veliku lovu u necemu sto se srozalo na nulu, imali 1000$ ili 100 miliona $, za jedan dan? Niko, cekali bi svi da malo skoci i bezanija.

Nije dobro sa kripto ideju uopste.
 
Pa nije bas tako, ja prvi bih prvi pre preuzeo odgovornost i rizikovao sa lunom u ovom stanju kakvom je sad i imao bar promil sanse da napravim i nesto veliko, nego npr usao u mrtvi LTC i gledao narednu deceniju kako asimptotski tezi ka nuli bez i tog jednog promila sanse da cu povratiti ulozeno.
 
Ti brate mene izgleda uopste nisi razumeo. Ne radi se o Luni, nego uopste, hteo sam da kazem da mi na ovim prostorima uglavnom drzimo eur. u slamarici, banci itd. Zasto konvertovati i preracunavati 100 puta.
Niko ti ne brani da racunas i u brazilskim realima, ako ti mozak dovoljno radi.

Luna je mrtva siguran sam, izdrzao ceo dan sa ne odem na kafu xD Jos sutra.

Ko bi od vas drzao veliku lovu u necemu sto se srozalo na nulu, imali 1000$ ili 100 miliona $, za jedan dan? Niko, cekali bi svi da malo skoci i bezanija.

Nije dobro sa kripto ideju uopste.
Ti brate mene izgleda uopste nisi razumeo. Ne radi se o Luni, nego uopste o kriptu, hteo sam da kazem da mi na ovim prostorima uglavnom drzimo eur. u slamarici, banci itd. Zasto konvertovati i preracunavati 100 puta.
Pa nije bas tako, ja prvi bih prvi pre preuzeo odgovornost i rizikovao sa lunom u ovom stanju kakvom je sad i imao bar promil sanse da napravim i nesto veliko, nego npr usao u mrtvi LTC i gledao narednu deceniju kako asimptotski tezi ka nuli bez i tog jednog promila sanse da cu povratiti ulozeno.
Ja imam samo btc, eth i ada trenutno, svega ostalog sam se resio. Gledam da ovo sto imam sacuvam na duze, pa sta mu Bog da.
 
@Detector 99% si pukao pare ali nema veze. Makar ti je jasno da je kocka i uvalio si neku sicu.
Kad nesto 2 dana zaredom pada 99% tu nema sta dalje da se prica. Sa 100 dolara na 1 cent... Bilo je strmoglavo. Taj projekat je gotov, nema mu pomoci posle takvog fail-a. Cak i da spasu nesto i da se malkice povrati to je ljudi iskoristiti da istresu sta imaju i pobeci ce zauvek a Luna ce krvariti do kraja. Binance kad je delistuje to je jos jedna potvrda.

Pucalo je brdo projekata ali se ne secam da se ijedan na ovaj nacin survao niz liticu. Ovo je tako surovo da sam poneo laptop na posao i samo gledao kako Luna pada, samo su mi kokice falile. Daleko od toga da sam zloban ali market nije zdrav odavno, previse je para otislo u klimave projekte.

Sto se pada cene tice, bilo je vreme da se malo zaustavi. Voleo bih da kazem da smo najgore prosli ali plasim se da nismo nasli dno jos uvek. Par puta se btc vracao skoro do 30K ali nema sanse da probije otpor. Ako ne ode gore ici ce novi krug pakla verovatno.
 
Pratis li ti kurs dolara? Još malo pa stiže eur. Dok se ti osvestiš ode mast u propast,
Ma ok. Ni ti me nisi razumeo, htedoh da kazem da vecina nas sa ovih prostora, a pogotovo u Srbiji ima nesto u eur. Ja nikoga ne znam ko cuva dolare, nisam gledao, ali iako d stize e, to ne mora nista da znaci, vidis kakvi se sve potresi desavaju.
 
Dolar vs Euro...
Najvise trejdova je u dolaru i to nam je default. Euro market je tanak i ima mnogo manji volume tako da ako ho es da prodas neku vecu kolicinu ili da kupis proci ces gore nego s dolarom. Imali smo ranije ljude koji su poredili cene u eurima sto je dovodilo do nevidjenih komplikacija, ljudi su se medjusobno zbunjivali i na kraju je tokom godina dolar postao default.
 
@Detector 99% si pukao pare ali nema veze. Makar ti je jasno da je kocka i uvalio si neku sicu.
Kad nesto 2 dana zaredom pada 99% tu nema sta dalje da se prica. Sa 100 dolara na 1 cent... Bilo je strmoglavo. Taj projekat je gotov, nema mu pomoci posle takvog fail-a. Cak i da spasu nesto i da se malkice povrati to je ljudi iskoristiti da istresu sta imaju i pobeci ce zauvek a Luna ce krvariti do kraja. Binance kad je delistuje to je jos jedna potvrda.

Pucalo je brdo projekata ali se ne secam da se ijedan na ovaj nacin survao niz liticu. Ovo je tako surovo da sam poneo laptop na posao i samo gledao kako Luna pada, samo su mi kokice falile. Daleko od toga da sam zloban ali market nije zdrav odavno, previse je para otislo u klimave projekte.

Sto se pada cene tice, bilo je vreme da se malo zaustavi. Voleo bih da kazem da smo najgore prosli ali plasim se da nismo nasli dno jos uvek. Par puta se btc vracao skoro do 30K ali nema sanse da probije otpor. Ako ne ode gore ici ce novi krug pakla verovatno.
Za mene je kripto od Danas realno mrtav..totalno nesto neozbiljno, kao scam A u kriptu Sam od 2013te.. Ne zasto Sam izgubio nekoliko hiljada eura za jedan dan jer da je bio neki nepoznat shit coin OK Sam Sam kriv vec zato sto ljudi I na ovom forumu koji su kao nesto a I svuda redom koji su nesto u kriptosvetu su bili hvalili tu Lunu na sva usta.. A sad kad ljudi izgubili odjednom sve pare kao pa to je bilo samo kocka.
 
Nije to bas tacno. Nego kad nesto ide gore i para kaplje onda se samo traze vesti koje podrzavaju nas stav da je to super, a ostali su kao budale. Srecom po mene nikad mi nije bio cilj u kriptu da se obogatim, a ni da obezbedim penziju. Zato sam uzimao profit, i sad krastavac kad je nesto i propalo ja ipak gledam aha platio master, kupio ne znam masinu za kafu, stap za pecanje, VR stagod, ali nesto je ostalo i ja zadovoljan. A za penziju, pa jb g za penziju mora i da se radi neki posao a ne da se klikce...
 
Sad gledam, ladno su naprintali 6,5 triliona coina, verovatno pokupili sta moze da se pokupi i to im je kraj, delistovani sa binanca.
 
Dolar vs Euro...
Najvise trejdova je u dolaru i to nam je default. Euro market je tanak i ima mnogo manji volume tako da ako ho es da prodas neku vecu kolicinu ili da kupis proci ces gore nego s dolarom. Imali smo ranije ljude koji su poredili cene u eurima sto je dovodilo do nevidjenih komplikacija, ljudi su se medjusobno zbunjivali i na kraju je tokom godina dolar postao default.

ako smem da dodam , $ je idealan za brzo konvertivanje $ : din je maltene uvek bio 1: 100 tako da se veoma lako i brzo zarada prekonvertuje u dinare , posto je dinar poslednja destinacija :) juce je bio 1: 112 ali ok i to se da brzo , u glavi , bez upotreba digitrona ili olokve dati preracunati , nego li evro koji je 117 napr.

Priznajem da je i meni bilo tesko na pocetku , ali posle kada sam se navikao toliko da sam uspeo jednom da pomesam $ i evro i da sam ih racunao 1:1. tu moze vec moze biti opasno po dzep:).

danas sta god da radim , ni u ludilu ne verujem evru pa bar godinu nazad , cekam njegov neminovni pad. za sada "drzim se $" ko pijan za plot (mada se i dina vestacki drzi za evro) , ali ajde pak pak .
 
Moje mišljenje je da je ovo bila uspešna manipulacija koja je završena.

Ubili su Lunu, shortovali BTC, uzeli milijarde.

Na nedeljnom nivou važan support 29-30k će da se održi i ostaće samo wick do 25-26k.

Mislim da sada može da se odigra Simketov scenario i da do leta vidimo lep bounce.
 
Sad gledam, ladno su naprintali 6,5 triliona coina, verovatno pokupili sta moze da se pokupi i to im je kraj, delistovani sa binanca.
U pitanju je coin koji bio u top 10 duze vreme.. Prakticno do pre neki dan.
Mislio Sam da su ta vremena iza Nas, da je sad trziste mnogo ozbiljnija nego pre.
Ozbiljne Menjacnice zaradjuju milione I mislio Sam da kad prihvate nesto I jos reklamiraju da imaju zaposlene koji pogledaj dobro kode da nije neki scam I da nema Neko" if then "sakriveno u kodu .. Zar ja sad kao investitor trebam da budem vrhunski programer I pre nego nesto kupim pregledam mesec Dana linije Koda.

Moj savet je da sem bitcoina se ne ulaze u apsolutno nista drugo.. I taj eth ko vam garantuje kad predje na pos da nema skriveni kod ili bag koji Neko iskoristi koji samo isprinta preko noci trillion koina I pokupi sve pare Dok se cesete sta bi.
 
Nije Crypto scam, altovi jesu i valjda su novi sa ovom lunom naucili to.
Mogao je i uncle Sam da im zakuca na vrata i isti ishod bi bio.

Altovi su dobri u bullu, jer se moze brze i vise zaraditi nego sa BTC. Al treba uzimati profit i nikako drzati kao long hold.

Ako BTC ne probije resistance na 32k i odbije se dole, ide jos jedna runda krvarenja.
 
Ceo market je tezak scam.. Onog trenutka kad krenulo printanje coina kao besno da se uzmu preko noci ljudima milijarde istog trenutka su sve Menjacnice trebale da zastave svaki trejding na njemu, ako ne mogu dampuju trillion novih koina ne mogu ni lovu da uzmu.. ovako su Svesno pustili da ojade ljude I pokupe svu lovu.. To je kao da dodje pljackas pred banku I banka mu dobrovoljno kaze Evo ti sve I'm pare uzmi I nosi.
Pa ja da bi bilo sta povukao sa ozbiljne Menjacnice pa to mi verifikovanje trajalo mesecima, bukvalno ti trazi krvnu grupu I opet ti da nesto Malo da podignes. A ovamo se daje da se slobodno ojade ljudi, otmu pare I odnesu u dzakovima.
 
Poslednja izmena:
Za Lunu je čak i CT (crypto twitter), koji je uglavnom katastrofa, STALNO upozoravao da će BAŠ ovo da se desi.

Čak su i po našim Telegram grupama iskusniji ljudi upozoravali na BAŠ ovo.

Čak je i ovde na Benchu bilo ljudi koji su izrazili svoje sumnje u mehaniku Luna-UST.

Čak i da niste videli ništa od ovoga (ali onda jednostavno ne pratite, a to ne mere u kriptu), ako niste DYOR, onda ste sami krivi.


Tako da, sve se znalo, bez uvrede svima koji su izgubili novac, to je jako loša stvar, naravno, i što se toga tiče, tačka.
Da li se znalo da može baš ovako "lako" i brzo da se desi? Naravno da ne, ali kripto je, sve se može.
 
Ceo market je tezak scam.. Onog trenutka kad krenulo printanje coina kao besno da se uzmu preko noci ljudima milijarde istog trenutka su sve Menjacnice trebale da zastave svaki trejding na njemu, ako ne mogu dampuju trillion novih koina ne mogu ni lovu da uzmu.. ovako su Svesno pustili da ojade ljude I pokupe svu lovu.. To je kao da dodje pljackas pred banku I banka mu dobrovoljno kaze Evo ti sve I'm pare uzmi I nosi.
Pa ja da bi bilo sta povukao sa ozbiljne Menjacnice pa to mi verifikovanje trajalo mesecima, bukvalno ti trazi krvnu grupu I opet ti da nesto Malo da podignes. A ovamo se daje da se slobodno ojade ljudi, otmu pare I odnesu u dzakovima.
Ako tako gledas sve je scam. I dolar se isto tako printa, berze su isto surove i svasta se tu radi. Celo kapitalisticko drustvo tako funkcionise ali da li je to scam? Ajkule koriste sve moguce nacine da se domognu para. Luna je samo kap u moru. Pola projekata u kripto svetu koji su napravljeni su napravljeni samo s jednom namerom, da se na brzaka uzmu pare. I ti a i ostali su ovde iz istog razloga, znas u sta si se upustio. Na tebi je da procenis sta valja od projekata a sta ne i u sta ces da ulazes. Kazes dugo si tu, pa sta se sad promenilo? Pucali smo i ranije.
Ja sam 3x kretao od nule i ne napustam pricu. Pukao si malo, zabolelo je, guraj dalje. Valjda si nesto naucio ;)
 
Ocigledno ne kapirate poentu..da Bice scama I dalje koliko hoces Ali je poenta sto je u cryptu scam apsolutno dozvoljen.. Znaci I najvece Menjacnice dozvoljavaju da se izvrsi scam I iznesu milioni I milioni pa I milijarde . I ako lako mogu da sprece bukvalno sa par klika .. Ali treniraju strogocu samo na malima.
Samim tim sa ovim se po meni user base krpita preko noci smanjio ne u procentima vec nekoliko puta.. Jer posle ovoga da li ce iole Neko sem teskih hard core ljubitelja criptovaluta da lista kodove coina, Cita sve telegram itd grupe da kupi neki koin.
Naravno uvek ce biti novih naivaca Ali sve manje I manje.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno ne kapirate poentu..da Bice scama I dalje koliko hoces Ali je poenta sto je u cryptu scam apsolutno dozvoljen.. Znaci I najvece Menjacnice dozvoljavaju da se izvrsi scam I iznesu milioni I milioni pa I milijarde . I ako lako mogu da sprece bukvalno sa par klika .. Ali treniraju strogocu samo na malima.
Samim tim sa ovim se po meni user base krpita preko noci smanjio ne u procentima vec nekoliko puta.. Jer posle ovoga da li ce iole Neko sem teskih hard core ljubitelja criptovaluta da lista kodove coina, Cita sve telegram itd grupe da kupi neki koin.
Naravno uvek ce biti novih naivaca Ali sve manje I manje.
Nije problem u kodu. Kod je radio kako treba.
Bilo ko ko je duže u kripto-u bi trebalo da može da prepozna projekte sa većim rizikom, gde može da se zaradi više, ali može i sve da se izgubi.
Ja nisam nikada ušao ni sa kakvim parama ni u nikakav NFT, ni u stablecoin-e. Držim se fundamentala i čekam da vreme odradi svoje. Kripto je tu da ostane.
 
Nije bas tema al kako da maknem iz walleta na binance ove mizerne sume tipa 0.001 necega? Nece sa mi prebaci u BUSD pise premalo 🤣
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno