Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mana mislim da je odlicna za ulaz. Zil ce vrvt na 13.5 opet doci pa ce biti odlican ulaz. Chain link isto msm da bi uskoro trebao lepo otici gore. Dajte malo i vasa misljnja , batelite ove rasprave ko je kakav, dal je crno ili belo. Da se sad ispomazemo, posle cemo kukati zajedno :)
 
Pa kad ga je pojela paranoja + jutjuberi koji glume trejdere milionere = morbidus totalitits / dijagnoza postavljena :giggle:
A vidi, nešto tu nije u redu sigurno, širiš defetizam na max , pritom te niko ne tera da budeš u tome ali ti si u tome jer "hoćeš da zaradiš", a jedino što hoćeš da postigneš defetizmom na forumu je da "pomogneš drugima da zbrišu na vreme sa profitom", a kada te se pita da objasniš kada je to vreme da se zbriše, muk. Pritom ne daješ nikakve informacije o tome šta tačno poseduješ od valuta, kad si ušao, kad izlaziš.

Recimo da ima sad tema na forumu za Loto ili Bingo, i ja svaki dan dolazim na temu i pričam kako je namešteno, kako će sve da ih pohapse i zatvore, pitanje je dana samo, ali dok se to ne desi ja ću da igram ipak, ali da znate samo svi da je namešteno i da je kraj blizu, na repeat 24/7, vi to kao ovce ne znate, ali ja znam pa da vam pomognem, wtf !?
Taj detalj, "ja ću ipak da igram tu igru koju vi igrate", je najbizarniji, time rušiš sve što pričaš jer to onda više nema nikakvog smisla, sve i da je to tako kao što tvrdiš.
 
ma.... nebuloza totalna. Neću više da mu pridajem na značaju 0%. neka piše šta hoće, pa će valjda dosaditi i moderatorima. Msm, ljudi ga sprdaju ovde na MAX i ne kapira. Na jedan njegov komentar dobije bar 5-6 komentara da nije u pravu, ali ne vredi.. zato tema odavno gubi pravu smisao.
Umesto da pišemo o cenama kripta, mi se drndamo sa trolćinom na kvadrat.

Nego, da se vratimo temi.

Od nedelje uveče, pred pumpu, je ostao gap na CME, na oko 44500, pa ko trejduje neka obrati pažnju na 44 - 45k lvl-e. Moguće da je ovaj pad samo otresanje 25X, 50X i 100X long pozicija. Ako Kina noćas nastavi da dumpuje, nije isključeno da vidimo ponovo 40k, pa onda novi napad na 50k sledeće nedelje, pred veliku konferenciju u Majamiju ( tradicionalno, godinama u nazad jedna od najvećih, ako ne i najjača )
 
Poslednja izmena:
Benchmark -> Specijalizovane komune -> Kriptovalute -> Diskusija o cenama

Smorio si rođeni za sve dukate što imaš ( nemaš a voleo bi, kao i kripto )
Ne znam kako te više ne mrzi da piskaraš i da te toliko svi sprdaju ovde... Da sam na tvom mestu, isključio bih internet na 100 godina
ako ovo nije uvredljivo obraćanje ne znam šta je (mene su banovali iako nikog nisam lično vrijeđao, a ovaj veliki crypto "ekspert" ima baš na nivou kulturu obraćanja i što je najgore ima onih koji ovo lajkuju).
inače, imam jedan poseban indikator za okvirni trend - kad se ovaj i slični ekperti izgube ide dolje, a čim se rašire "ko govna po dunavu" - raste (i naravno obavezno se hvali kako je iskoristio prethodni pad da zaradi shortujući na leverage x50 ili x100).
 
Simke je bio uvredljiv ume on da bude nadobudam i to nije OK...

Sa druge strane ni mnogi drugi nisu nista nista bolji ( tako da ne mogu da mu uzmem za zlo jel bi onda banovao pola foruma) , a covek se stvarno trudi da pomogne za dzabe i ne moze mu se to uzeti za zlo .. ( kao ni morbiusu koji je bio isti takav x puta )...

Sa trece strane to ne znaci da ne trebamo da budemo malo parlamentarniji i da manje prozivamo ljude, kad bi se vredljali medjusobo i samo pricali koliko je ko uspeo u zivotu i koliko ko ima e pa onda bi ...Svako od nas bi imao mnogo toga da kaze ( treba lepo svi da uslikamo koliki nam je "ponos" i da zavrsimo sa tim )

E sad kad sam se vec raspisao da kazem i ovo -> dobrodosao nazad bezimeni..
Svi smo uspeli manje ili vise u ovome...

Ajde da pricamo o tome kako uspeti vise i kako da nam se padovi na ponove, a ne da ga medjusobno merimo.
 
kad si se već raspisao pogledaj odakle je pisao "nemam ime" a odakle ja pišem. ali, naravno nećeš jer onda ne možeš da pišeš tako agresivnim i isključivim tonom (podsjećaš me na izvještavanje većine mainstream medija u vezi COVIDa ili ove specijalne operacije).

a to što branite dotičnog meni ne smeta, vaše pare i vaše odluke. samo mi smeta kad za ovakav način obraćanja kažeš da nije uvredljiv jer ako to stvarno misliš onda ja vjerovatno živim u prošlim vremenima tj na snazi su nova pravila ophođenja (mora da je to ova nova gradžanistička kultura - preporučujem ti da pročitaš od Hakslija "Vrli novi svet" i 1984 od Orvela, nije crypto meterijal ali jeste opšteživotna edukacija)
 
Brisite ovaj rijaliti sve sa mojim postom zajedno!!!
Covek kaze
"Simke je bio uvredljiv ume on da bude nadobudam i to nije OK..."
Covek odgovara:
"samo mi smeta kad za ovakav način obraćanja kažeš da nije uvredljiv"
 
ako neko zeli da prodaje rublje za bitcoine neka se javi na PM
mig mig
 
Poslednja izmena:
Mana mislim da je odlicna za ulaz. Zil ce vrvt na 13.5 opet doci pa ce biti odlican ulaz. Chain link isto msm da bi uskoro trebao lepo otici gore. Dajte malo i vasa misljnja , batelite ove rasprave ko je kakav, dal je crno ili belo. Da se sad ispomazemo, posle cemo kukati zajedno :)
Sve je to lepo tako davati misljenja, al jos lepse bi bilo kad bi podkrepio svoja misljenja nekim dokazima ili bar necim sto je uticalo da formiras takvo misljenje. Inace ovako moze svako da se razbacuje predvidjanjima.
 
Sve je to lepo tako davati misljenja, al jos lepse bi bilo kad bi podkrepio svoja misljenja nekim dokazima ili bar necim sto je uticalo da formiras takvo misljenje. Inace ovako moze svako da se razbacuje predvidjanjima.
I jos i da uletim lovu za Vas i milina jel :) Istrazi, i ja sedim 24/7 i skupljam znanje. Ocekujem i odbitak BTC i brzo vracanje na poziciju 48-52k. Dal sam se nalupao ili ipak nesto naucio videcemo. Ja bar napisem u sta sam ja stavio lovu...ti me demantuj zasto ovo nece ici ovako kako sam ja napisao. Ovo je tema Diskusija o cenama , a ne crtanje chartova.
 
Najviše cenim upravo to, kada neko izloži svoju poziciju, pa makar ništa ne obrazložio !!
 
Sto se tice Litecoina, signal za taproot i MW napreduje, ukljucio se i F2Pool. Uskoro mozemo i ostale da ocekujemo. ViaBTC je najjaci i oni ce sigurno ostati za kraj jer ce manipulisati sigurno. Smem da potpisem.
 
I jos i da uletim lovu za Vas i milina jel :) Istrazi, i ja sedim 24/7 i skupljam znanje. Ocekujem i odbitak BTC i brzo vracanje na poziciju 48-52k. Dal sam se nalupao ili ipak nesto naucio videcemo. Ja bar napisem u sta sam ja stavio lovu...ti me demantuj zasto ovo nece ici ovako kako sam ja napisao. Ovo je tema Diskusija o cenama , a ne crtanje chartova.
Tvoje misljenje uopste ne mogu da demantujem ali ni da ozbiljno razmatram jer nemam apsolutno nikakve parametre po kojima mogu da pravim zakljucke koji bi imali neku potporu. Jedno samo znam sigurno, a mnogi bi se slozili, a to je da ako vec predvidjas rast cena necega, onda ti je u najboljem interesu da ubedis i druge da uloze tu gde si ulozio i ti, jer ce logicno tako cena jos brze ici gore. Medjutim, ovakvi postovi kao sto su tvoji, gde kao da najavljujes vremensku prognozu bas i ne ulivaju poverenje, nisu ubedljivi i nemaju konkretnog sadrzaja. Bez ljutnje, al svi smo mi ovde da bi zaradili i meni bi bilo mnogo draze da kada neko od mojih saveta takodje zaradi zajedno sa mnom, nego sve cuvati ljubomorno i imati sebican takmicarski duh. Mislim da se reputacija gradi na pravim prognozama, pa cak i ako neko pogresi, Boze moj, desava se, sve je to normalno, u suprotnom je samo velicanje ega i merenje spolovila.
 
Ja sam uleteo u ZIL na 0.04 usdt (ne neku lovu veliku ),Bilo viska pa reko da ne stoji,nisam neki trejder,ali me je kolega sa foruma(nik sa foruma:GND) lepo obradovao vezano za projekat Metapolis i hvala mu na tome

Нема на чему.
Ја сам баш дуго пратио зилику, прошле године пре оног пада сам зараду са осталих места убацивао баш у њу. Изгледао је као баш добар пројекат, и стејкинг директно на цексу је био добар, мислим око 16%. А ко је хтео да зађе и дубље, на осталим местима је могао да се паралелно зарађује и гзил, што није било лоше.
Имали су доста најава, ако се сећам највише око eth bridge-a, и онда су све то ставили у страну и кренули да јашу на таласима nft-ијева, када су звали доста познатих фудбалера, највише из Португала и јужне Америке чини ми се, али им није прошло. Тада сам ја негде полако и излазио из зилике, некако се поклопило са оним падом прошле године.
Сад видим да хватају други талас, а то је metaverse, и видим да им је прошло. Хоћу рећи опрезно са њом, у претходном паду је копала дубље него остали мањи пројекти.
 
Jedno samo znam sigurno, a mnogi bi se slozili, a to je da ako vec predvidjas rast cena necega, onda ti je u najboljem interesu da ubedis i druge da uloze tu gde si ulozio i ti, jer ce logicno tako cena jos brze ici gore.
Ja se ne bih složio sa ovim, jer su ta vremena su odavno prošla kad se sa par btc-a ili eth-a mogla napumpati ili dampovati cena.
MarketCap je toliko velik, da je ulaganje par ljudi sa foruma zanemarljivo mali, i nema teorije da mogu uticati ni na rast, ni na pad.
 
Poslednja izmena:
Tvoje misljenje uopste ne mogu da demantujem ali ni da ozbiljno razmatram jer nemam apsolutno nikakve parametre po kojima mogu da pravim zakljucke koji bi imali neku potporu. Jedno samo znam sigurno, a mnogi bi se slozili, a to je da ako vec predvidjas rast cena necega, onda ti je u najboljem interesu da ubedis i druge da uloze tu gde si ulozio i ti, jer ce logicno tako cena jos brze ici gore. Medjutim, ovakvi postovi kao sto su tvoji, gde kao da najavljujes vremensku prognozu bas i ne ulivaju poverenje, nisu ubedljivi i nemaju konkretnog sadrzaja. Bez ljutnje, al svi smo mi ovde da bi zaradili i meni bi bilo mnogo draze da kada neko od mojih saveta takodje zaradi zajedno sa mnom, nego sve cuvati ljubomorno i imati sebican takmicarski duh. Mislim da se reputacija gradi na pravim prognozama, pa cak i ako neko pogresi, Boze moj, desava se, sve je to normalno, u suprotnom je samo velicanje ega i merenje spolovila.
Tesko je znati kada dajes pravu a kada pogresnu prognozu, tehnicka analiza kada se radi ona samo daje odredjenu verovatnocu da ce se cena ponasati u skladu sa odredjenim ocekivanjima, ne postoji nikakva garancija da ce se odredjeni scenario odigrati a pogotovo u kriptu gde svi prvo gledaju stanje Btc-a jer on je glavni pokazatelj u kakvom je stanju trziste. S'obzirom da je Btc pre neki dan otprintao prvi HH (higher high) nakon nekoliko meseci pravljenja LH i LL i pod pretpostavkom da ce se uptrend nastaviti treba traziti projekte koji jos nisu skocili kao Zilliqa 300% jer poenta je da uhvatis takve pumpe u samom startu.

Ja sam kao primer izabrao Helium, HNT.
Jos uvek nemamo HH na daily chartu. Cena drzi 50sma. Rsi i Macd imaju bullish divergence.
Levele koje posmatram su 32$ i 41$ do prvog lvl ocekujem da cemo stici narednih dana. Naravno to sve pod pretpostavkom da BTC ostane u zelenilu, ukoliko imamo pad BTC-a ispod 45k i prema 40k onda je tesko ocekivati da Helium moze imati kontinuirani uptrend.

Kod investiranja sve je individualno, npr ja imam 10k $ u Heliumu i meni pumpa od 30ak% sa cene 24 na 32 znaci pofit od 3k $. Neko drugi ce uložiti 200$ u Helium i njemu cak i cena od 48$ znaci zaradu od samo 200$ ovaj chart koji cu sad okaciti ja i neko drugi na ovom forumu ne gledamo istim ocima niti iz iste pozicije.

Članovi ovog foruma izbegavaju da daju preporuke za projekte jer je u proslosti bilo toliko razvlacenja, pljuvanja i sl...

Screenshot (187).png
 
@cryptofreedom Bravo! Ovako jedan post treba da izgleda i maksimalno doprinosi kvalitetu diskusije. Moj portfolio je trenutno XMR, LINK i RBC.
XMR prvenstveno gledam kao undervalued valutu zbog anonimnosti, ali ne zbog same anonimnosti vec zbog najvecih sankcija ikada koje je neka drzava pretrpela na ekonomskom polju, svi znate o kome govorim. Sovijeti uveliko rade na razvoju svoje kripto valute i to ce definitivno biti 100x+ kad uvedu robno-crypto-novcanu trgovinu sa Kinom, koja takodje ima svoju crypto valutu.
LINK - tu sam usao kad je jos bio ispod 4. Projekat je izuzetno aktivan, zdrav a buduci planovi za razvoj mu daju izuzetan potencijal.
RBC - sve kao i sa LINK s tim sto tek sledi masivna expanzija.
 
Tesko je znati kada dajes pravu a kada pogresnu prognozu, tehnicka analiza kada se radi ona samo daje odredjenu verovatnocu da ce se cena ponasati u skladu sa odredjenim ocekivanjima, ne postoji nikakva garancija da ce se odredjeni scenario odigrati a pogotovo u kriptu gde svi prvo gledaju stanje Btc-a jer on je glavni pokazatelj u kakvom je stanju trziste. S'obzirom da je Btc pre neki dan otprintao prvi HH (higher high) nakon nekoliko meseci pravljenja LH i LL i pod pretpostavkom da ce se uptrend nastaviti treba traziti projekte koji jos nisu skocili kao Zilliqa 300% jer poenta je da uhvatis takve pumpe u samom startu.

Ja sam kao primer izabrao Helium, HNT.
Jos uvek nemamo HH na daily chartu. Cena drzi 50sma. Rsi i Macd imaju bullish divergence.
Levele koje posmatram su 32$ i 41$ do prvog lvl ocekujem da cemo stici narednih dana. Naravno to sve pod pretpostavkom da BTC ostane u zelenilu, ukoliko imamo pad BTC-a ispod 45k i prema 40k onda je tesko ocekivati da Helium moze imati kontinuirani uptrend.

Kod investiranja sve je individualno, npr ja imam 10k $ u Heliumu i meni pumpa od 30ak% sa cene 24 na 32 znaci pofit od 3k $. Neko drugi ce uložiti 200$ u Helium i njemu cak i cena od 48$ znaci zaradu od samo 200$ ovaj chart koji cu sad okaciti ja i neko drugi na ovom forumu ne gledamo istim ocima niti iz iste pozicije.

Članovi ovog foruma izbegavaju da daju preporuke za projekte jer je u proslosti bilo toliko razvlacenja, pljuvanja i sl...

Pogledajte prilog 339868
Svakako bi svi vise voleli da diskutujemo o onome o cemu je tema. Bez da iko ikoga razapinje. Uvek sam bio misljenja da 10 ociju vidi bolje nego 2. Nazalost, predikcije gde se neko nije obogatio na racun tudjeg predvidjanja se pretvaraju u svetogrdje i zato su svi batalili takav nacin komunikacije...
 
Problem kod tebe je što očigledno prenosiš ono što si pročitao negde na internetu. Nečije tudje mišljenje. Ne zna se da li je u pitanju pump grupa ili neki šiler sa Tvitera ili YT.

To je najgluplji način trejda.

Takodje, ovo je diskusija i cenama, gde treba izneti svoje misljenje i po potrebi obrazložiti. Iznositi tudja "misljenja" bez navodjenja izvora je besmisleno i potencijalno vrlo opesno.
 
Dugo nije bila korekcija..čudno 🙂
 
Zbog toga mi se i ne pise vise na forumu nigde... Pojedinci imaju pravo da druge sakate, lupetaju, podsmevaju se. S druge strane neki clanovi dobijaju banove i na pokusaj sale. Dragi moji, Vi cripto milioneri zadnjih 200 strana se svadjate sa Sajem i Morbiusom koji su Vam btw na Ignore. Ne procitah ovde nista od Vas, a da mi je bilo od koristi sem svadje, i podsmevanja. Pretpostavljam da vi ne citate vesti, i analize, ne pravite svoje analize vec izadjete na terasu, pogledate u nebo i padne vam Tips. Ostanote vi meni tako mudri, jaki igraci ( vase pare vasa stvar ), al ostavite prostora i normalnim ljudima da disu bez etiketiranja i prozivanja. Nikome nije pistolj na celo stavljen da ubacuje pare gde ne zeli. Od Vas kad zaradim pare onda mogu da Vas hvalim, a do tad ste mi isti kao i Morbius.
 
Dugo nije bila korekcija..čudno 🙂

Cekam tu korekciju od kad sam izasao iz SOL pri 125$. Sada je 142$ i samo raste iz dana u dan. Sad i da dodje do korekcije, nece biti tolika da ce da mi znaci mnogo.

Nego gledam kako je Kava sa prvoaprilskom salom napravila glupost. Objavili da su potpisali ugovor sa Teslom, oni koji su poverovali ostadose likvidirani.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno