Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kopam na 2 miners i isplata mi je u nano, duze vreme nisam nista dirao, kad malopre 6djem, imam sta i da vidim, skok od 50% :)
 
Kako god, shortuj Luna ponzi do 0, u velikoj opkladi ja sam na GCR-ovoj strani, već dokazanom ekspertu u shortovanju shitcoin-a, po njemu se može snimiti film Big Short 2.
Moze malo pojasnjenje za nas sa jeftinijim ulaznicama? Imam nesto Lune pa pitam.
 
Moze malo pojasnjenje za nas sa jeftinijim ulaznicama? Imam nesto Lune pa pitam.
Vrednost Lune dolazi iz Anchora koji daje fiksni ~20% APY na $UST. Kada se $UST mintuje, LUNA se burn-uje. Drugim rečima, kako potražnja za $UST ide gore, supply LUNA ide dole - cena ide gore. Dalje, 20% APY nije na stablecoin nije održivo, Anchor yield rezerve prave deficit od $600 miliona godišnje jer je uvek bilo mnogo više onih koji rade prilažu UST u Anchor rezerve za 20% APY nego njih što pozajmljuju iz njih. Oni održavaju ovaj balon kad s vremena na vreme LFG i druge fondacije ubace nove milione u yield rezerve ali time samo odlažu ono neizbežno.
Kada se APY smanji na verovatno nekih 12-13%, većini više neće biti primamljivo da drži UST u Anchoru nego će preći na druge stablecoin-e. Ljudi zatim burnuju UST da bi dobili nazad svoju bLUNA koji su založili na prvom mestu, prodaju to i nastavljaju dalje.
 
Zar ne bi i na 12-13% bili bolji od ostalih stable coina?
 
Danas FED treba da objavi nove kamatne stope, verovatno su već priced in i američka berza bi trebalo da krene naviše. Kripto je već krenuo.

Podizanje kamatnih stopa je krenulo prema ranijem planu, neće biti odlaganja zbog Ukrajine ili nečeg drugog. Pauel kaže da je ekonomija jaka, ne treba joj dalja podrška i maknuo je FED put.

Podizanje kamatnih stopa suprotno laičkom očekivanju po pravilu podigne berzu u narednom periodu od jedne do tri godine, pošto je kreditna dostupnost još uvek dobra, a longova nema mnogo. To je efektivno tovljenje svinje pred klanje. Ovaj put ne očekujem da će tov ne znam koliko dugo trajati, jer yield curve je već vrlo blizu inverzije, nož bi izvesno trebalo da radi pre kraja godine.

Budući da se isti scenario odigrao nekoliko puta do sad, moguće je da su se prasići malo opametili, zato pažljivo sa opkladama.
 
Muka coveku da bude od silnih manipulacija, kalukacija, nerezonskih skokova i padova.

Rezultat su svakodnevne masovne likvidacije onih koji misle da kao nesto shvataju i da mogu da predvide u kom ce smeru da krene.
 
Muka coveku da bude od silnih manipulacija, kalukacija, nerezonskih skokova i padova.

Rezultat su svakodnevne masovne likvidacije onih koji misle da kao nesto shvataju i da mogu da predvide u kom ce smeru da krene.
nema masovnih likvidacija danima u nazad. Sve je to sitno.
Prave liq kreću oko 44-45k i 38-39k.
 
Simke, da li ti znaš odgovor za milion $ ?
Koja je verovatnoća da skliznemo još dublje, a koja za uptrend ?
Pitanje se odnosi na neki naredni kratkoročni period.
Ne moraš da odgovoriš, ali bar šta ti kaže intuicija ? Hvala.
 
Altovi su slabo odreagovali na ovo pomeranje, neki i popadaše. Ako vikend bude kao do sada ima da bude pokolj.
 
nema masovnih likvidacija danima u nazad. Sve je to sitno.
Prave liq kreću oko 44-45k i 38-39k.
Mene je proslost naucila, kad danima miruje naleti neki tornado kud ce cijenu okrenuti ne znam, ali ocekujem uskoro da kene neka ludnica (bolje bi bilo na 50k+ ali to su samo zelje vidit cemo sta je realnost).
 
Simke, da li ti znaš odgovor za milion $ ?
Koja je verovatnoća da skliznemo još dublje, a koja za uptrend ?
Pitanje se odnosi na neki naredni kratkoročni period.
Ne moraš da odgovoriš, ali bar šta ti kaže intuicija ? Hvala.
1. Ne znam, a ni ne trudim se jer mi ovako odgovara skroz, kad je cena zaglavljena u range-u nedeljama u nazad.
2. Verovatnoća je veća za down nego up jer je prilično sve zeleno danima, e sad je pitanje šta je za tebe još dublje... Dublje od 38, 30 ili 20k? - Za sada je range prilično jasan u zadnjih nekoliko nedelja ( 35k - 45k ) i nadam se da je svima jasno da se akumulira u tom range-u.

Da li može da sklizne ispod 35? Da, naravno - ako krenu likvidacije kaskadno da se aktiviraju ako neko krene da prosipa.
Da li može da probije 45? Da, naravno - ako krenu da se zatvaraju šortovi ili krenu likvidacije.

3. Za kratkoročnu prognozu sam pisao pre 2-3 nedelje, da očekujem 50k i da planiram da pozatvaram longove i napravim pauzu
4. Nemam pojma :) - a ni ne zanima me iskreno :) kao da institucije znaju bolje od nas... jedina je razlika što imaju neograničeno $ na bacanje, pa ako bace koji % u kripto, eto nas o5 na ATH lagano
 
Mene je proslost naucila, kad danima miruje naleti neki tornado kud ce cijenu okrenuti ne znam, ali ocekujem uskoro da kene neka ludnica (bolje bi bilo na 50k+ ali to su samo zelje vidit cemo sta je realnost).
pa da, jer botovi održavaju cenu... Jedina je razlika što se o dalje masovno vadi btc sa menjačnica, pa je samim tim lako okrenuti cenu na koju god stranu odgovara :) Zato, samo lagano...
Ko god je u većem plusu nek razmisli o uzimanju dela profita, a ko je u $ neka čeka dump i lagano ulaženje stepenasto i nema greške - to smo valjda svi skapirali da radi i pravi +
Izašao u usdt dok je ovaj mali plus, vikend mi ne mirirše na dobro a živci mi slabi :) .
pa to, bolje i mali + nego mali ili veliki - :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je o koliko se maloj količini radi po Binance u razmeni BTC (oko 500M $ u 24h) u odnosu na neke novopridošle kao recimo GMT (750M) ili još luđe APE (2.400M $).
 
Evo moje vidjenje situacije za Bitcoin i ujedno se cena BTC reflektuje na ceo Crypto market, da li smo jos u bull marketu (bice novi ATH) ili smo vec u Bear marketu

Ima optimizma za novi ATH zbog:

- Na Weekly i Monthly chartu imamo Hidden Bullish divergence

- Weekly Stoch indicator nam pokazuje buy signal (zadnji put bio u julu 2021)

- Dormacy flow signalizira bottom (ovo je sesti put u istoriji)

- Proizvodnja jednog Bitcoina je oko 35.000 dolara, hash-rate raste pa iako cena padne ne bi trebalo daleko da ide ispod cene proizvodnje

- Da bi opalio BTC mora prvo svi da odustanu (dosta ih misle da smo u bear marketu)

- Sa Crypto berza se konstantno sklanja BTC u cold wallet (mozemo da ocekujemo supply shock)

- PAPER HANDS Ratio na minimumu, to je buy signal

- Velika kolicina stable coina ukazuje na veci pump od 69k npr sada USDT ima u opticaju 83.3 milijardi, USDC 52.6 milijardi, BUSD 17.7 milijardi, UST 15 milijardi itd. Ako uporedimo prethodni bull iz 2017 cena od 20k se pumpala sa USDT koga je bilo samo 2 milijarde a USDC, BUSD, UST nisu ni postojali

- Jos dosta ranije se govori o Supercycle, bull ce trajati duze nego u prethodnim ciklusima pa onda ovo moze da bude akumulacija na ovim nivoima

- I po meni jako vazan indikator ukucajte bitcoin na "Google Trends" i vidimo da nismo jos videli onu pravu euforiju kada je ustvari distribucija tj tada kupuje public a prodaju institucije, pa kada BTC dostigne top onda u narednih mesec dana opale i altovi i onda je kraj ciklusa


Vec smo u bearu zbog:

- Istorijski posle halvinga do sledece nove godine je top, tako je bilo 2013, 2017 i sada 2021

- Nepovoljna svetska ekonomska siutacija (indexi Njujorske berze SP500 i NASDAQ) i generalno sada kriza zbog straha od svetskog rata zbog ovoga oko Ukrajine itd

- Dead-cross na Daily chartu

- WSMA 50 - Bearish retest

- Sentiment tj i u prolece-leto 2018 se pricalo da cemo na 80k a bili smo u bearu, mozda se sada istorija ponavlja
 
Koliko vidim , nalazimo se u trading ranzi izmedju 100 & 200 PI. Ujedno kao potpora je i godisnji

Samo da podsetim .I pored svih ratova i apokalipsi ;) i dalje se nista znacajno ne desava za hodlere.U fazi smo akumulacije izmedju 100 & 200 PI .

Pre nego sto postavim chart par razmisljancija na sadasnju situaciju.(ako offtopikujem-Mea culpa) U zadnjih nekoliko dana I nedelja videli smo sta znaci svet Fiat-a. Trudo je dao da se konfiskuje novac (pa povukao) svima koji su protestovali kao I onima koji su taj protest pomagali.Zamislite kako ce to elegantno ici u CBDC Diznilendu. Samo vam stigne majl sa obavestenjem….Dragi korisnice dok se ne dozovete pameti ukidamo vam vas racun . Ili dragi korisnice, zbog poslednjeg twita kojim ne afirmisete nas policy, skinuli smo vam sa racuna 1000 Digitalnih ojra. S postovanjem, vasa Centralna Banka. I to ako su bas raspolozeni da vam salju majl.Moze I bez te ljubaznosti:cool:

Sa druge strane, vidimo da nije samo drzava ta koja pleni , nego I one same bivaju zrtve. Zakon jaceg.Cist Darvinizam.Ruskoj CB ako sam dobro propratio konfiskovali oko 650 melearde. Sica.Sta li razmiusljaju Kinezi da mi je znati.Oni imaju oko 3-4000 meleardi zelembaca.o_O

Sa druge strane FED se isprsio I povisio kamatnu stopu 0.25%. Samo jako. Sta to u prevodu znaci.Eto mi stampamo kao ludi, oficijalna inflacija je oko 8%, neoficijalna bar 15% , ali dragi prijatelji I saveznici koji drzite nase reserve, mi smo se eto potrudili. Samo nastavite da nas I dalje finansirate a mi obecavamo da vas necemo bombardovati(y)

I tako, u svetu gde Centralne banke rade danonocno,kao u rudniku, Bajden kaze Putin je kriv zbog, cene na pumpama, u samoposlugama...

Ali ima jedna kvaka. Ako sam dobro propratio, Arapi (SA) izgleda da su resili da promene telohranitelja i to nakon junackog USA dislociranja iz Avganistana.Izgleda da im se nesto Kinzali svideli. Zato se seiku MBS pojavile neke smetnje na vezi kad ga je zvao Bajden. (doduse mozda je pogresno okrenuo.Trazio covek gerontologiju, kad ono...). Zato poceli nesto da se muvaju sa Kineskim Yuanima. Indijci da kupuju za Rupije,Iranci nestasni kao I uvek, A Rusi ko Rusi

U kontekstu petrodolarske elegije hajde da pogledamo malo i nas BTC. Objektivno jos jedino Tozla i Tozla 2.0 ce u skoroj buducnosti imati prosce sa sviju strana.Tvoj kljuc-tvoj btc & tvoja poluga tvoje tozla-Nova paradigma za novi World order. Ili kako vole da nazovu-Novonormalno

Elem nakon drndanja izmedju 4h PI100 I PI200 I dalje nema nikakvih promena .Osiiiim..

Po svemu sudeci, weekly close ce biti iznad 4h PI100(crvena MA), a to nam garantuje dobru zurku veoma brzo

1647764196877.png
 
ETC se ozbiljno razmahao. Kad se setim da je bio pao na 21$, a ne stigoh ni centa da bacim na njega..
 
Jel neko stejka UMU? Imam 29 komada sve islo gore ovih dana a ona nikako😡. Jel ima pontencijala za taj Coin🤔
 
Jel neko stejka UMU? Imam 29 komada sve islo gore ovih dana a ona nikako😡. Jel ima pontencijala za taj Coin🤔
šit kao šit, ima potencijala kao i svaki drugi dok btc raste... Ako btc bude testirao neke niže lvl-le, džabe i potencijali i sve :)
 
šit kao šit, ima potencijala kao i svaki drugi dok btc raste... Ako btc bude testirao neke niže lvl-le, džabe i potencijali i sve :)
Problem sto ne raste kad skoci btc😂. Dosao na 11.4$ cini mi se pre dve nedelje i odma se zakuco na 6-7$. Kad nisam tad istovario sad cu jem govna do drugog skoka. Ocekujem etc preko 100$ u aprilu 🤗
 
Avax prestigao Solanu po ceni, ozbiljno dobro se drzi.
 
Interesantan Solana Avax Luna (Sunce Lavina Mesec) susret:

Solana-Avax-Luna.jpg


Zanimljiv trio za diverzifikaciju portfolija?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno