Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle velikog announcement-a 9. Decembra ;)
Колико је паметно гледати на то као на "buy the rumor sell the news" ? Обично сам јурио те продаје када се дешава неко излиставање.
Мада више су људи полетели у матик сада због учествовања Виталика на самиту него због те велике објаве чини ми се. Видим да се то више преноси као вест.

Ако неког ето занима, у четвртак у 17:20 је објава, у 19:30 Виталик, може се пратити све овде:
 
Колико је паметно гледати на то као на "buy the rumor sell the news" ? Обично сам јурио те продаје када се дешава неко излиставање.
Мада више су људи полетели у матик сада због учествовања Виталика на самиту него због те велике објаве чини ми се. Видим да се то више преноси као вест.

Ако неког ето занима, у четвртак у 17:20 је објава, у 19:30 Виталик, може се пратити све овде:
Ja planiram barem 70-80% da rasprodam taj dan pred sam event. Ovo ostalo ostavljam ako baš bude neka mega bulish vest, pošto se pominje akvizicija uniswap-a i još nekih kompanija od strane Polygona.
 
Posle velikog announcement-a 9. Decembra ;)
Zar se nije pokazalo do sada da obično cena najviše raste do announcmenta a onda splasne jer bude mnogo razočaranih? Možda grešim nisam ispratio lično baš sve situacije. Ali onih par o kojima ste pisali poslednjih dve godine tako je bilo
 
Zar se nije pokazalo do sada da obično cena najviše raste do announcmenta a onda splasne jer bude mnogo razočaranih? Možda grešim nisam ispratio lično baš sve situacije. Ali onih par o kojima ste pisali poslednjih dve godine tako je bilo
Kako za koji, za Matic kad je objavljeno da je Marc Cuban investirao, cena je otišla x3, zato ja ostavljam deo portfolija od Matica za posle objave.
 
Planira li neko od eth holdera pelazak delom u btc?
Ne, iz sledecih razloga:
1. Eth ide na POS, eip1559 burn-uje, inflacija ETH je mala ili ide u minus
2. Na eth imas staking, liquidity providing s kojim mozes da efikasno ocuvas vrednost tokom bear-a, cak i bolje nego kroz holdanje btc-a
 
Ne mora da znači , postoji šansa i da padne vrednost , staking nije garancija , samo jedna od mogućnosti.
Znam da dosta lupam , al eto neka se uporedi sa ostalim stacking novćićima.
 
RVN je ispod 10 centi

U januaru mu dolazi halving, već je išao preko 20 centi, ako se poklope bull i halving može da lako prebaci ATH x2
Ja ga kopam sa jednom 4 gb low end karticom.. Kontam kad vec rudarim bolje sad stekati na gomilu pa prodati kad posle halvinga bude bull skok cene.. ako ga uopste bude bilo.. Kako god obrnem nemogu nista da izgubim jer cena RVN-a seta oko 10-11 centi vec dugo vremena a posle halvinga ako bude neki bull run nek se proda i po 15-20.. 25 centi.. opet dobro bolje ista nego nista :D
 
Ocekujem avax i ostale coine na mrezi da prednjace, prebacio sam veci deo eth sa menjacnica u joe, blizz, png,kadena, jer mislim da je odnos trenutno sjajan.
 
Odnos ETH/BTC je odlican, naravno postoji uvijek mogucnost da ode i preko 0.1 ali i ovo je sjajno. na kraju sve ce zavisiti od BTC-a i od cinjenice jel smo na kraju ciklusa ili ce biti novi napad na ATH.
Nekako sve ovo klimavo jos drzi se danas iznad 50k, ali to je jos sve klimavo. Kao da je preveliki sok bio onaj pad na 42k pa sad svi oprezni, strah su utjerali u kosti :ROFLMAO:
 
DOT je bas nisko u odnosu na ETH..

Ja cekam jos par dana da vidim kako se MATIC ponasa pa prodajem vecinu istog i uzimam DOT.
 
Ja ga kopam sa jednom 4 gb low end karticom.. Kontam kad vec rudarim bolje sad stekati na gomilu pa prodati kad posle halvinga bude bull skok cene.. ako ga uopste bude bilo.. Kako god obrnem nemogu nista da izgubim jer cena RVN-a seta oko 10-11 centi vec dugo vremena a posle halvinga ako bude neki bull run nek se proda i po 15-20.. 25 centi.. opet dobro bolje ista nego nista :D
Ja bi pre prodao tu karticu jer su cene ludacke i taj novac ulozio u RVN, imas jos mesec dana, stavi na papir.


Uzeo dot na 30$, cekam 0.00089 ka btc
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekoga kome ne smeta/ko bi zeleo da mu sibnem invite na Discord za Crazy Babies NFT?

Fali mi ljudi jos za pre-sale spot 😂
 
Ja bi pre prodao tu karticu jer su cene ludacke i taj novac ulozio u RVN, imas jos mesec dana, stavi na papir.


Uzeo dot na 30$, cekam 0.00089 ka btc
Ma ja sam druze tek pocetnik tu.. hobi rudar kopam sa samo 2 kartice i sa jednim CPU.. ta kartica je vec do sad iskopala 200tinjak eur a za isto toliko mogu da je prodam sad.. Samo sto ja planiram kopanje na duge staze a trejdovanje me ne privlaci mnogo... Malo po malo ,jedna po jedna..pa mozda i neki mali rig jednog dana da se sklopi...
 
Ne vidim razlog za potop. Njemu dovoljno da prodaje par komada godišnje, po ovoj ceni i da živi lagodan život.

Čovek je sigurno inteligentan i zna da kao kod akcija prodaja jedne čini sledeću manje vrednom. Neće on da da stavi na prodaju svih milion BTC-a pa da mu se poslednji proda za dolar. Mada, opet zavisi od potražnje...
 
Ne vidim razlog za potop. Njemu dovoljno da prodaje par komada godišnje, po ovoj ceni i da živi lagodan život.

Čovek je sigurno inteligentan i zna da kao kod akcija prodaja jedne čini sledeću manje vrednom. Neće on da da stavi na prodaju svih milion BTC-a pa da mu se poslednji proda za dolar. Mada, opet zavisi od potražnje...
Znam ja da neće staviti milion BTC- na prodaju. Ali ne mogu ni da se složim da će biti tako skroman i prodavati 1 mesečno. Ako je tačno ovo iz teksta, 100 miliona mora da plati drugoj strani, ubrzo. Nego sam mislio, ako se poklopi ovo njegovo, plus ona količina sa neke menjačnice (zaboravih koje) koju iščekuju opelješeni...
Čini mi se kao dobar razlog ili izgovor sa ozbiljan pad cene. Napominjem da je to moj utisak i da sam daaaaaleko od bilo kakvog eksperta za kripro svet. Samo razmišljam (pišem) na glas.
 
Da podeljm i ja neki svoj chart...


Fibbo kanal.
0 ili dno je dno prethodnog ciklusa + mart 2020 bez ekstrema.
1 je prethodni ATH iz maja tekuce godine.

ATH iz prethodnog ciklusa 1.618.
Sada se igramo izmedju 0.5 i 0.618 nivoa.
Aktuelni ATH 0.768 nivo.
0.5 nivo se pokaza kao otpor tokom predjasnjeg pada.
Da li moze ici preko 1. Apsolutno da. Sto duze traje, pik je visi.
Trejderi, hodleri, kitovi, skoljke, boranijo 🍻
 
Poslednja izmena:
Craig Wright nije Nakamoto.
Ceo svet mu se smeje , ali b92 su debbili kao i uvek( bez obzira sto samo prenose druge vesti )











ljubisasu : Ucini sebi uslugu i ne citaj to djubre od sajta b92.
 
Poslednja izmena:
Videćemo. Ne tvrdim ni ja da jeste.
Ako pomeri nešto sa novčanika, onda ću da poverujem.
Vec 10 godina pomera... Da ima access, zasto bi uopste neko tvrdio da je Satoshi. Bukvalno nista ne dobija time. Lepo moze da trosi btc, i da time lagano dokaze da ima access. Svaki put kad vidim Craig Wright, najezim se. Covek je klovn i nece uticati na cenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno